Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+

Guest 2686910

Guest
Wtrącę się: dwa wywiady, jeden z J. Mamaisem, gdzie mówi, że gra działa na kartach z serii 6xx: https://www.youtube.com/watch?v=sTkSGmLA1qM drugi z J. Teixeirą, gdzie mówi on o tym, że do komfortowej rozgrywki w ~wysokich detalach starcza gf 660: https://www.youtube.com/watch?v=tEFBVIKrKco.

Cytat z Johna:
We are developing and testing it on a 600 series, and even doing our daily reviews on Titan cards
Cytat z Jose:
A 660? (...) That's the card most of us have, and we play on high settings (...)
 
Last edited by a moderator:
@mikomakjenkins

Czyli aby zagrać na ustawieniach graficznych (i zapewne nie jest toi FullHD) odpowiadających tym z konsol będzie trzeba mieć kartę opartą na Kepler'ze ...

Jedna z moich "teorii spiskowych" była taka, że RED'zi nie przełożyli premiery (głównie) ze względu na chęć dopracowania gry, a po to aby wygórowane wymagania Wiedźmina 3 odstraszyły jak najmniej potencjalnych nabywców wersji PC. Okres poświąteczny i kilka miesięcy zwłoki pozwoli stanieć high-end'owym kartą oraz zapewne pojawić się nowym układom (jak to jest zwykle na końcu/przełomie nowego roku).

Coś może być na rzeczy....
 

Guest 2686910

Guest
@IwaN


Ale tak na serio: zauważ, że mowa jest o ustawieniach wysokich. Z tym Full HD to przesadzasz trochę, wersja PC (gameplay) była w tej rozdzielczości, ta z ONE nie.
Jak będzie, tak będzie. Sam się martwię, a jestem świeżo upieczonym właścicielem 970'tki. Irracjonalny strach, sam to sobie powtarzam, bo w sumie to wierzę w REDów . Ale taki już urok grania na PC i lubienia wysokich rozdzielczości i detali.

E: Z ciekawości sprawdziłem moc 660 w flopsach. 1,882 TF. Czyli bardzo blisko PS4. I'm just sayin'.
 
Last edited by a moderator:
Tak tyle, że kiedyś mówiono - konsolowy Wiedźmin 3 będzie wyglądał na konsolach (mniej więcej) tak jak PC'towy high.
To znaczy, że na "piecu", mając wspominaną powyżej grafikę, będę tylko mógł pomarzyć o "ziemi obiecanej" w postaci opcji ultra. Nie to, że prezentacje konsolowego Wieśka wyglądają źle, ale mają się nijak do pokazywanych trailerów (domyślam się, iż łapanych na ultra z PC, chyba że to tylko mydlenie oczu).
Jak dla mnie marne pocieszenie.
 
Z ciekawości sprawdziłem moc 660 w flopsach. 1,882 TF. Czyli bardzo blisko PS4. I'm just sayin'.

Nie do końca, znaczy na papierze, w czysto marketingowym wymiarze i owszem, jednak faktyczna moc gpu PS4 to 1,43 TF (choć oficjalnie się o tym nie gada, to jednak Sony się zdradziło) vs 1,31 TF XOne.
Różnica między konsolami nie jest zatem tak duża, jak mogło się początkowo wydawać.
 

Guest 2686910

Guest
Nie do końca, znaczy na papierze, w czysto marketingowym wymiarze i owszem, jednak faktyczna moc gpu PS4 to 1,43 TF (choć oficjalnie się o tym nie gada, to jednak Sony się zdradziło) vs 1,31 TF XOne.
Różnica między konsolami nie jest zatem tak duża, jak mogło się początkowo wydawać.
Zarzucisz linkiem?
Tak czy siak, optymalizacja na konsole jest łatwiejsza (zunifikowana specyfikacja), można ewentualnie na to zrzucić. 660 na wysokie detale to w moim odczuciu i tak całkiem nieźle, karta kosztuje przecież od 600 do 700 zł, a do premiery W3 cena jeszcze spadnie.
 
Last edited by a moderator:
Czyli seems legit, średnia półka i high na full hd, jak przy w2, miałem karte za 600 stów i maks bez uber w fhd było.
 
Im bliżej premiery tym bardziej zastanawiam się nad wymaganiami.
Jestem realistą więc ultra i high dla mnie odpadają z braku funduszy.
Zaciekawiła mnie jedna rzecz, mianowicie robiłem pomiary fps frapsem w2:
Laptop Lenovo G700 na ustawieniach minimalnych osiągnął 25 fps
stacjonarka z procem Phenon II 4x3,2 i GTS 450 na ustawieniach high spokojnie 38-40 FPS
Czy coś jest z lapkiem czy ma tak słabą grafikę?
Czy myślicie że lepiej dołozyć do stacjonary 4 gb ramu jeszcze i wymienić kartę na GIGABYTE GEFORCE GTX 650 TI OC 1024 MB DDR 5?
 
@hoski90 raczej szczerze wątpię, że odpalisz W3 na jakichkolwiek ustawieniach na tym laptopie. Co do drugiej części... ludzie, poczekajcie na oficjalne wymagania. Premiera coraz bliżej, nie ma żadnego sensu wymiana sprzętu w oparciu o wróżenie z fusów.
 
Nie mam ze starej serii byłem w sklepie i mówili mi że 970 będzie ok do gier ,że nie ma takich która by zajechała szkoda brać 980 jak można za rok wymienic.
 
Stosunek wydajności do ceny jest korzystniejszy w przypadku GTX 970 (porównując z gtx 980)
 
Top Bottom