Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+

Guest 2686910

Guest
No przecież to oczywiste, era dwurdzeniowców już dawno minęła ;-)
E, bez przesady. i3 i G3258 mają po dwa rdzenie a nie są takie stare. Po prostu nie nadają się do grania na jakimś tam poziomie. Ale już Core2Duo to takie staruszki, że należy się im zasłużona emerytura.
Nie przesadzajmy i5 powinno wystarczyć na średnie/wysokie. Raczej powtórki z The Evil Within nie będzie.
No tak, ale i5 ma 4 rdzenie. Mocne (mówię o współczesnych modelach).

E:
A czy w ogóle sześciordzeniowce są wykorzystywane efektywnie w grach?
Coraz bardziej. Konsole mają bardzo słabe procesory, więc używanie większej ilości rdzeni będzie coraz powszechniejsze. W_D na przykład używa 7 wątków (według MSI Afterburnera), Crysis 3 wszystkich 8.
 
Last edited by a moderator:

Guest 2686910

Guest
Trochę to zdanie jest paradoksalne. Jeśli są słabe, to dlaczego gry mają wykorzystywać lepsze procesory?
Nie jest, bo moc pojedynczych rdzeni na konsolach jest bardzo mała. Ale mają ich osiem, z czego sześciu można używać w grach. Czyli używając tylko czterech samemu nakłada się na siebie limit mocy. Więc lepiej używać sześciu. Nawet nie lepiej, tylko koniecznie.
Jak to się ma do pecetów? W sumie nijak, bo jeden rdzeń w teraźniejszym i5 jest w stanie wykonać pracę dwóch rdzeni Jaguara z konsol. Ale postępy w używaniu większej ilości wątków nastąpią, bo muszą.
 
Last edited by a moderator:

Guest 2686910

Guest
Czyli mobilne. Mam taką wadę, kiedy mówię o PCtach, to zawsze jakoś zapominam o istnieniu laptopów :p
 
No przecież to oczywiste, era dwurdzeniowców już dawno minęła ;-)
Racja Konradzie, ale wytłumacz to ludziom co im nawet FIFA 15 nie chce chodzić a myślą o w 3 że pograją, jest takich dużo nawet dzisiaj na jakimś forum o grach takie rzeczy czytałem.
 

Guest 2686910

Guest
Nie jest napisane jaki zasilacz, tylko moc. Do takich zestawów często wrzucane są najtańsze śmieci. Reszta jest ok, nie niesamowita, ale ok.
 
Wiem, nic w sumie nie jest napisane co to dokladnie jest
Ale zakladam ze jest to zwykly zasilacz wystarczajacy by ucignac tego kompa
 
Nie no mysle ze to jest przesada juz, pisze ze 2 lata gwary no i to jest Anglia tu nie robia (chyba) takich walkow jak w PL
Choc po wizycie w komputerowym stwierdzam ze angole nie umia skladac kompow hehe
 
Nie chodzi o kręcenie wałków, bo złe i dobre zasilacze są i w Polsce i w każdym innym kraju.Wpisz w googlach coś o dobrych i złych zasilaczach, poczytaj to zobaczysz co się ludziom działo.
 
@Marcin Momot zapytaj chłopaków czy będzie optymalizacja pod SLI (2 karty graficzne)? Bo nie wiem czy się szarpnąć na jednego gtx 980 czy może lepiej 2 x gtx 970 sli.

Wszelkich informacji dotyczących wymagań sprzętowych (razem ze szczegółami na temat obsługiwanych dodatkowych technologii) udzielimy bliżej premiery. A pracują u nas również dziewczyny (i to całkiem sporo:)).
 
Top Bottom