Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
@eustachy_J23
Dzięki - w takim razie, jak już gra wyjdzie, zobaczę, jak sobie ten sprzęt poradzi, i najwyżej jak nie będę zadowolony, to pomyślę nad upgradem. Tak - niestety jest to wersja 1GB.
 
Pierwszego Wiedźmina uruchomiłem - i przeszedłem samouczek - na Athlonie 2200+ (1,8 GHz), 1 GB RAM i GeForce GT 6200 (jeszcze AGP). Wprawdzie test odbył się w rozdziałce 640x480, która o mało nie porysowała mi monitora swoją kanciastością i na ustawieniach ultra minimum :p, jednakże zakończył się pełnym sukcesem. W zasadzie bez większego problemu dałoby się dociągnąć do Wyzimy Handlowej (gdzie pewnie klatki można byłoby liczyć na palcach emerytowanego zapijaczonego drwala), ale gra była jak najbardziej możliwa. A minimalne W1, to przecież C2D 2,13 GHz, GeForce 7900 GTX i 2 GB RAM. Niestety, z W2 testów nie przeprowadzałem. Wiem tylko, że na Q8200, HD6850 i 4GB RAM w 1440x900 sprawuje się nieźle w ustawieniach średnio wysokich ze wskazaniem na wysokie. Tak samo z resztą, jak na Q6600, GTX 460 @ 768 MB i 4 GB RAM.
 
Ja grałem na q6600 2.8 mhz 4gb ram plus Radeon 6850
Wszystko na full prócz ubers. w 1440x900 i to jest jakieś około 30 fps minimum
 
Do W1 podszedłem na Sempronie 2500+ 1,75 GHz, 1 GB Ram i karcie grafiki Radeon 9550 128MB VRAM, bodajże w 640x480, albo 800x600 minimum all do handlowej szło gładko, potem pokaz slajdów. :p

W2 na moim obecnym niestety configu, Phenomie 955, HD6850 i 8GB Ram, ultra bez ubersamplingu w FHD, średnio 40 klatek :p
 
W2 na moim obecnym niestety configu, Phenomie 955, HD6850 i 8GB Ram, ultra bez ubersamplingu w FHD, średnio 40 klatek :p

To jakoś zaskakująco dobrze ci chodziło, bo u mnie na i5 2500/8gb/7850 mam średnio koło 40fps na takich ustawieniach, z lekkim dropem do 24! na dosłownie sekundę pomiaru. ale to w najgorszym możliwym miejscu testowym (najbardziej wymagające miejsce w grze)

Ja tam myślę że minimalne wymagania Wiedźmin 3 będą ciut wyższe niż minimalne Dying Light (ze steam)
 
To jakoś zaskakująco dobrze ci chodziło, bo u mnie na i5 2500/8gb/7850 mam średnio koło 40fps na takich ustawieniach, z lekkim dropem do 24! na dosłownie sekundę pomiaru. ale to w najgorszym możliwym miejscu testowym (najbardziej wymagające miejsce w grze)

Ja tam myślę że minimalne wymagania Wiedźmin 3 będą ciut wyższe niż minimalne Dying Light (ze steam)

Średnio to średnio, wiadomo, że też zdarzają się liczne dropy poniżej 40 ale w żadnym przypadku nigdzie nie cierpi na tym gejmplej. :)
 
Zarówno w W1 jak i W2 po raz pierwszy grałem na GF7600GS 256MB i Athlonie 64 x2 3800+ z 2GB RAM - i to nie na minimum. Rozdzielczość 1024x768, w W1 na wysokich (ze schodzeniem do średnich w handlowej), w W2 na średnich. FPS pewnie gdzieś między 20 a 30, ale się grało, bo się i wcześniej przywykło ;-) Największym hardkorem jak dotąd były próby grania w pierwszego Gothica jakoś niedługo po premierze na Celeronie 300MHz z 64MB RAM, i grafiką Voodoo Banshee 16MB ;-) Ledwo chodził na niskich w 640x480, ale chyba do trzeciego rozdziału doszedłem zanim wymieniłem sprzęt na Athlona XP 1700 z oszałamiającymi 256MB RAM i GF4MX 64MB.
 
Największym hardkorem jak dotąd były próby grania w pierwszego Gothica jakoś niedługo po premierze na Celeronie 300MHz z 64MB RAM, i grafiką Voodoo Banshee 16MB ;-) Ledwo chodził na niskich w 640x480, ale chyba do trzeciego rozdziału doszedłem zanim wymieniłem sprzęt na Athlona XP 1700 z oszałamiającymi 256MB RAM i GF4MX 64MB.

Pamiętam, ale miałem do dyspozycji mnie ramu z prawie tą samą konfiguracją :D to były czasy. Pierwsze przejście gothica to niezapomniane przeżycie :) a rwał jak najęty :D jak to miało z 20 fps to było do bardzo dobrze :p
 
Obraziłbym się jakby W3 miał wyższe wymagania od Dying Light. Ta gra to strzelanka "grozy" o zombie z większym naciskiem na grafikę w dodatku z podejrzeniem o brak optymalizacji (te wymagania...).

P.S Wynoszę się z tego tematu bo @frog67 zaczyna przewidywać i mi się odechciewa czytać. :p
 
Last edited:
P.S Wynoszę się z tego tematu bo @frog67 zaczyna przewidywać i mi się odechciewa czytać. :p

Zobaczymy czy z wymaganiami trafie tak celnie jak z obsuwą na maj.


Minimalne
Procesor 4 rdzeniowy intel i5 3GHz lub AMD FX 6350
6GB ram
560ti / 6870
Na dysku minimum 50GB

Takie wymagania nie były by katastrofalne, jeżeli gwarantowały by płynną grę bez komplikacji i dropów na stabilnych 30fps, to ludzie by się chyba nawet ucieszyli, tak myślę.

Wymagania co do procesora wysokie jak na minimalne, ale sandboxy zawsze miały tendencje do wymagania od CPU.
 
Last edited:
Z racji, że jestem optymistą to do minimalnych wrzuciłbym GTX'a 460 bądź zwykłego 560 i alternatywę od AMD no i 4, a nie 6GB RAMu. Do płynnej gry na ustawieniach niskich, ewentualnie miksie niskich ze średnimi w rozdzielczości full hd powinno styknąć, jak nie skopią optymalizacji, a ponieważ ta była zacna w W1 i W2 to jestem dobrej myśli, acz wcale nie tak łatwo zoptymalizować sandboxa, bo tu już nie wystarczy samo wykastrowanie grafiki :)

PS: Stabilne 30 FPS to koszmar, a nie gra. Niby wszystko płynne, ale niestety tylko dla kogoś, kto gra na padzie.
 
Obraziłbym się jakby W3 miał wyższe wymagania od Dying Light. Ta gra to strzelanka "grozy" o zombie z większym naciskiem na grafikę w dodatku z podejrzeniem o brak optymalizacji (te wymagania...).

P.S Wynoszę się z tego tematu bo @frog67 zaczyna przewidywać i mi się odechciewa czytać. :p

Minimalne wymagania sprzętowe Dying Light:

system operacyjny Windows Vista (Service Pack 2), 7 (Service Pack 1) lub 8;
procesor Intel Core 2 Duo, AMD Athlon 64 X2 (3,0 GHz) lub Intel Core i5 (2,4 GHz);
4 GB pamięci RAM;
karta graficzna z 512 MB (DirectX 10);
karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 10;
20 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym.

Rekomendowane wymagania sprzętowe Dying Light:


system operacyjny 7 (Service Pack 1) lub 8 (64-bitowe);
czterordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 3,0 GHz;
8 GB pamięci RAM;
karta graficzna AMD Radeon z serii 7900 lub NVIDIA GeForce GTX 670 (2GB, DirectX 11);
karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 10;
20 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym.

O tych wymaganiach mówisz? Gdyby W3 miał zbliżone to byłbym bardzo pozywnie zaskoczony.
 
Myślę, że on jednak miał na myśli te wymagania:

Minimalne wymagania sprzętowe Dying Light:

system operacyjny: Windows 7 64-bit / Windows 8 64-bit / Windows 8.1 64-bit
procesor: Intel Core i5-2500 3,3 GHz / AMD FX-8320 3,5 GHz
8 GB pamięci RAM
wolne miejsce na dysku twardym: 40 GB
karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 670 / AMD RadeonH D 7870

Zalecane wymagania sprzętowe Dying Light:

system operacyjny: Windows 7 64-bit / Windows 8 64-bit / Windows 8.1 64-bit
procesor: Intel Core i5-4670K 3,4 GHz / AMD FX-8350 4,0 GHz
16 GB pamięci RAM
wolne miejsce na dysku twardym: 40 GB
karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 780 / AMD Radeon R9 290

A są koszmarne. Rekomendowane być może i pasują do tego, co gra prezentuje na Ultra, ale minimalne to dowód, że ktoś ma głęboko w 4 literach graczy, ze średniej klasy sprzętem. Będzie dokładnie to samo co z AC: Unity. Ustawisz najniższe detale, gra będzie brzydsza niż jakakolwiek wydana w przeciągu ostatniego roku, a mimo to wymagania będzie mieć takie jakie podano. Oby z W3 nie było tak samo.
 
8 gb wymagania na minimalnych to zart tworcow w tych czasach, bo obecne gry spokojnie powinny pojsc na full hd z 8 GB ram
Wg mnie 4 GB to bedzie minialne dla Wieśka 3 i 8 rekomendowane ;D
 
Myślę, że on jednak miał na myśli te wymagania:



A są koszmarne. Rekomendowane być może i pasują do tego, co gra prezentuje na Ultra, ale minimalne to dowód, że ktoś ma głęboko w 4 literach graczy, ze średniej klasy sprzętem. Będzie dokładnie to samo co z AC: Unity. Ustawisz najniższe detale, gra będzie brzydsza niż jakakolwiek wydana w przeciągu ostatniego roku, a mimo to wymagania będzie mieć takie jakie podano. Oby z W3 nie było tak samo.
Takie zalecane do W3 biorę z otwartymi ramionami, a z minimalnymi rzeczywiście ich poniosło :p
 
No i @Leito650 o te wymagania mi chodziło Dying Light,że Wiedźmin może mieć ciut wyższe, może będzie więcej ramu na minimum wymagać 6GB jak Watch_Dogs, bo tam bez 6GB nie ma co odpalać.
 
Top Bottom