Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Embargo. REDzi nie chcą, by grający później byli na przegranej pozycji :).

Mylisz się chyba nie wiesz do czego służy NDA, Celem jest tylko i wyłącznie to aby dziennikarze nie ścigali się terminowo na artykuły kto pierwszy ten lepszy.

Tak to wyjdzie 26 stycznia news w 30 serwisach i każdy dostanie po kawałku a nie że 1 serwis zgarnie całe zainteresowanie. Skutkiem tez jest lepsza jakość artykułów bo pospiech nie przekładał by się na jakość.
 
Możesz śmiało oszczędzić 125zł na płycie głównej, 50 zł na obudowie. Ramu wystarczy Ci 8 giga- kolejne 350 zł. W sumie ponad 5 stów - chyba warto.

Nie. Nie warto? Chce podkręcać więc niech weźmie lepszą płytę główna, nigdy nie rozumiałem sensu dziadowania na Mobo...serio. Tak samo z obudową, dałbym droższą która będzie lepiej jakościowo wykonana i powoli 8gb staje się standardem więc znowu nie widze sensu okrajania ramu skoro i tak raczej już tanieć nie będzie. Lepiej wydać raz i mieć spokój.
Moim zdaniem i tak ta konfiguracja jest spoko
 
Mylisz się chyba nie wiesz do czego służy NDA, Celem jest tylko i wyłącznie to aby dziennikarze nie ścigali się terminowo na artykuły kto pierwszy ten lepszy.

Tak to wyjdzie 26 stycznia news w 30 serwisach i każdy dostanie po kawałku a nie że 1 serwis zgarnie całe zainteresowanie. Skutkiem tez jest lepsza jakość artykułów bo pospiech nie przekładał by się na jakość.

Opisałeś dokładnie do czego służy embargo na artykuły:
http://en.wikipedia.org/wiki/News_embargo

Embargo nie zawsze jest zawierane na piśmie. Po prostu jeżeli jakiś dziennikarz złamie je to może się pożegnać z dalszymi zaproszeniami na tego typu eventy.

Z tego co się orientuję to NDA dotyczy rzeczy, które w ogóle nie mają ujrzeć światła dziennego.
Jeżeli się mylę, to proszę o sprostowanie przez osobę bardziej obeznaną w temacie.
 
Last edited:
Nie. Nie warto? Chce podkręcać więc niech weźmie lepszą płytę główna, nigdy nie rozumiałem sensu dziadowania na Mobo...serio. Tak samo z obudową, dałbym droższą która będzie lepiej jakościowo wykonana i powoli 8gb staje się standardem więc znowu nie widze sensu okrajania ramu skoro i tak raczej już tanieć nie będzie. Lepiej wydać raz i mieć spokój.
Moim zdaniem i tak ta konfiguracja jest spoko

Są bardzo solidne obudowy za 135-150 zł np. Zalmany.
Za 300-350 zł też kupi solidną płytę główną z obsługa wysokich częstotliwości RAMu.
A same RAMY może dokupić ZAWSZE, jeśli akurat nie stoi przy kasie, to jest to element, którego nie musi kupować już teraz, bo różnicy nie odczuje żadnej.
 
@introv3rt
Takie proste wytłumaczenie :"łopatologincznie" aby każdy zrozumiał, a takie zakazy czasowe bardzo często stosuje Nvidia czy AMD np na recenzje nowych kart powiedzmy 30 czerwca 17:00 GMT jak to czasem informują serwisy w oczekiwaniu na recenzje iż czekają do wygaśniecią NDA do określonej daty.
 
Asus SABERTOOTH 990 FX R2.0 s.AM3+.
AMD X8 FX-8350 s.AM3+ BOX.
do tego MSI Radeon R9 290 4096 512bit Gaming i spokojnie uciągnie na wysokich/Ultra co do ramu to 8gb to chyba obecnie standardowe wyposażenie PC.
Mega wysokie jakieś nie są.
 
spojrzałam na wymagania i smutno się zrobiło. myślałam że całkiem dobry komputer, że pociągnie to i owo. ale mimo iż we wrześniu kupowany, to jednak się przeliczyłam. jest może możliwość jakaś by mimo tych 4gb ram-u poszło? czy jednak będzie trzeba podkręcić? :)
 
Kochani, mam pytanko trochę już tendencyjne, a mianowicie, ruszy li Wiesiek na moim lapku?

Laptop kupiony w ubiegłym roku, liczyłam na to, że pogram trochę w najnowsze tytuły, a tu trochę lipa się szykuje ;)

Lenovo Y510P
Procesor i7 4700MQ 2,4GHz
16GB RAM
2 x GeForce GT 755M SLI

PS. Mówiąc ruszy mam oczywiście na myśli, czy dam radę w miarę płynnie grać na jakichkolwiek ustawieniach ;) Samo odpalenie menu mnie nie interesuje :D
 
Witajcie
Mam pytanie bo mam mały dylemat odnośnie procesora. Chciałbym w Wiedzmina 3 pograć w wysokich detelach i nie wiem czy jest sens zmieniać procesor z i5 3570 3,4 ghz na i7 3770 3,5 ghz cenowa różnica jest ok 400-500 zł czytałem na różnych zagranicznych forach że wydajnościowo różnica między tymi procesorami to 3-5 FPSów jednak nie wiem w jakim stopniu Wiedzmin 3 będzie korzystał z 8 wątków. Dla porównania w Assassins Creed Unity mam przedział od 40-60 FPSów, nie licząc chwilowego zacinania co 2 godziny, ostatnia gra jaką kupiłem od Ubishitu z Kijowa. Wracając do tematu podaje moją specyfikację komputera będę bardzo wdzięczny za odpowiedź w tej kwestii bo zastanawiam się już dość długo nad zakupem i7.

Specyfikacja mojego komputera:

Płyta główna Gigabyte B75M-D3V
Zasilacz: Tacens 750W
RAM: Kingstone 2X8 GB
Procesor: i5 3570 3,4 ghz @3,8 ghz
Karta graficzna: GTX 970 Gaming1 4GB
 
@John_Dunbar_ - ja na Twoim miejscu wstrzymałbym się z decyzją co najmniej do końca stycznia. Po 26 stycznia będzie sporo informacji, w tym prawdopodobnie również dotyczących wydajności i faktycznych wymagań sprzętowych. W najgorszym wypadku możesz wymienić go po premierze gdy stwierdzisz, że nie zapewnia spodziewanej wydajności. Gra na bank będzie na Twoim konfigu chodzić w ustawieniach bliskich maksymalnym.
 
@Wroobelek

Biorąc pod uwagę wypowiedź Sebastiana z Pure Pc, nie koniecznie tak będzie...

Sebastian z PurePC

"Panowie i Panie - byłem dziś w CDP pograć w Wiedźmina 3 Sprawdziłem konfigurację na jakiej grę uruchomiono , sprawdziłem ustawienia, mam wszystko spisane, jak minie NDA to ujawnię - na razie nie mogę. Zapowiada się jednak rzeź "

"Będę w stanie dokładnie określić co będzie potrzebne do 1920x1080 High z AA. Tylko tyle i aż tyle Reszta wniosków stanie się wówczas oczywista."

"Gra wygląda dobrze jak na cRPG z otwartym światem, ale osobiście czuję pewien niedosyt, chociaż biorę poprawkę na ciągle trwające prace i ulepszanie tytułu. Na pewno jest ładniejsze do Dragon Age, ale to jednak nie Cryssi 3 z otwartą mapą. O resztę poza grafą i wymaganiami nie trzeba się martwić, W3 to klasa."

Elegancko, no to czekamy na to aż minie NDA

I najlepszy motyw
Pytanie forumowicza
"970 starczy czy nie ? o resztę nie pytam :) Warto czekać ?"
Odpowiedź
"Starczyć to starczy, pytanie do czego..." :D:D:D

Zatem zrobione dziś na szybko zdjęcia podsumowują co i jak - "Geralt (a raczej jego głowa) Zabójca Potworów" ;-)

View attachment 9257
Wiedźmin szedł...
View attachment 9259
UDERZYŁ szybką fintą i paradą z półobrotu...
View attachment 9258
...Odibł, odbił w locie...
View attachment 9260
"Za stary na to jestem...Cholerne potwory" - Splunął.
 

Attachments

  • PIC_0141.jpg
    PIC_0141.jpg
    407.3 KB · Views: 34
  • PIC_0142.jpg
    PIC_0142.jpg
    403.9 KB · Views: 35
  • PIC_0143.jpg
    PIC_0143.jpg
    411.7 KB · Views: 32
  • PIC_0145.jpg
    PIC_0145.jpg
    408.1 KB · Views: 34
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Gra wygląda dobrze jak na cRPG z otwartym światem
No to już wiadomo że grafika nie dorównuje tej z ostatnich screenów, no chyba że Pana Sebastiana wyjątkowo trudno zadowolić oprawą wizualną :p
 
Sebastian Oktaba z PurePC:
,, Sprawdziłem konfigurację na jakiej grę uruchomiono , sprawdziłem ustawienia, mam wszystko spisane, jak minie NDA to ujawnię - na razie nie mogę. Zapowiada się jednak rzeź "
Zapowiada się jednak rzeź - czyli, jak to postrzegać - negatywnie, pozytywnie ?
Raczej chyba negatywnie, czyli spore wymagania.
A wy co myślicie na temat tego co napisał ?

Teraz przeczytałem powyższe posty...
Cholera, czyli:
"Gra wygląda dobrze jak na cRPG z otwartym światem, ale osobiście czuję pewien niedosyt, chociaż biorę poprawkę na ciągle trwające prace i ulepszanie tytułu. ''
Czyli jednak był Downgrade.
O grafice z VGX możemy pomarzyć......... niech to szlag.......
 
Last edited:
Top Bottom