Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Również zaczynam tak to widzieć, cholera. Nie dobrze to wróży.

980Ti nie będzie aż tak potężne żeby przebić SLI z 980 a jak 980 nie podoła to i 980Ti też nie.
Bo jeśli różnica między nimi będzie jak między 780 a 780Ti (jeśli chodzi o wydajność) to mimo zauważalnej różnicy nie będzie to 30 fps ale 10-15 MAKS.

No to pozostaje jeszcze niewiadoma jakiego kopa da HBM ? jeżeli będzie taki skok jak z GDDR3 na GDDR5 to może da radę 390X pociągnąć, o ile do premiery Wiedźmin 3 zdąży zadebiutować i będzie udaną konstrukcją,. Nvidia wygląda na to że też może stosować HBM ale to trochę po konkurencji.
 
Porównując rekomendowane wymagania Wiedźmina 2 i mój ówczesny sprzęt do wymagań Wiedźmina 3 i obecnej konfiguracji, jestem dobrej myśli. W2 uruchamiałem z ustawieniami bliskimi maksymalnych (choć bez uber) w 900p, więc na podobną wydajność liczę teraz.

Wymagania rekomendowane moja konfiguracja

Wiedźmin 2:
Intel C2Q Intel C2Q 6600
4 GB RAM 4 GB RAM
GTX 260 1 GB VRAM GTX 460 768 MB VRAM

Wiedźmin 3:
i7-3770 i7-4770
8 GB RAM 16 GB RAM
GTX 770 EVGA GTX 770 Superclocked Edition

Tak więc w obu przypadkach mój trafia mniej więcej w wymagania rekomendowane. Z uwagi na fakt, że mój 19" monitor ma rozdziałkę natywną 1440x900, Wiedźmin 2 śmigał w ustawieniach "wszystko na max" z wyłączonym uber, rozmyciem podczas ruchu oraz filmową głębią ostrości. Być może jeszcze jakąś opcję mogłem mieć ustawioną na "średnie" zamiast "maksymalne" (pamięć trochę zawodzi), ale nie miałem żadnych problemów podczas QTE. Niestety, nie sprawdzałem ilości klatek, choć dla mnie było ich dość.
Bazując na powyższych doświadczeniach, jestem dobrej myśli przed premierą Wiedźmina 3.
 
W tej rozdziałce to Panieeee, dasz radę na ultra jak nic :)
GTX 770 to kawał karty graficznej, jest moc :)
 
A po drugie te wymagania nie są jakieś kosmiczne, powiedziałbym standardowe i tego można było się spodziewać więc nie wiem skąd to ogromne zdziwienie w necie ;) Procesor i5, 8GB ramu, pojemny dysk i karta pokroju GTX 770 to teraz standard jeśli chodzi o gry :p
 
A po drugie te wymagania nie są jakieś kosmiczne, powiedziałbym standardowe i tego można było się spodziewać więc nie wiem skąd to ogromne zdziwienie w necie ;) Procesor i5, 8GB ramu, pojemny dysk i karta pokroju GTX 770 to teraz standard jeśli chodzi o gry :p
Ale ośmiordzeniowy i7 w rekomendowanych to jednak trochę przesada :p
A karta graficzna w minimalnych też bym powiedział, że o wiele przesadzona. Nawet Wiedźmin 2 nie miał takich wymagań na ultra.
 
Jest czterordzeniowy.
O kurde, rzeczywiście. Nie wiem jak ja to wcześniej patrzyłem. Chyba niechcący przeczytałem liczbę wątków zamiast rdzeni, albo akurat mi wyskoczył w googlach ten sam model w wersji 8 rdzeniowej... No to jednak trochę ulgę poczułem :p To teraz nic dziwnego, że się wcześniej dziwiłem po co grze aż taki procesor, bo przecież tych obliczeń fizyki gry nie powinno być aż tyle, by angażować 8 rdzeni.
 
@Rhobar999 @Qyzu'
Raczej bardziej straszenie/robienie miejsca na zapas niż standard. Co prawda z wymienionych gier grałem na swoim sprzęcie (i5 2500k 4,3GHZ, 8GB ram, Radek 7950) tylko w ShadoMordo (bo pozostałe z góry zostały zakwalifikowane jako kupa gówna), ale w tej grze mogłem się cieszyć z najwyższych ustawień graficznych (oczywiście AA było ustawione na jakiś rozsądny poziom).
 
Last edited:
nie przesadzaj, to druga najbardziej wymagająca gra w historii więc jest jakieś tam zdziwienie, w minimalnych ja obstawiałem starsze i5 i gtx 750 a jednak jest jeszcze wyżej, minimalne w W3 jak rekomendowane w GTA V :)
 
Ja już nie wiem co myśleć o wymaganiach dzisiejszych gier i ich optymalizacji.
Moja konfiguracja to:
Procesor Intel Core i7-3770k 3.5 GHz podkręcony do 4.6 GHz
Pamięć 2 x 8 GB DDR3 1600
Grafika Nvidia GeForce GTX 690
Dysk Twardy Seagate 7200rpm oraz Dysk SSD na system, OCZ-VERTEX 4 128 GB

Komputer kupiłem od kumpla za 4000, używany, gdyż potrzebował on szybkiej gotówki dla sobie wiadomych celów. I tak chciałem kupić komputer za tą kwotę, specjalnie pod wiedźmina, bo już trochę na niego odkładałem. Jednak teraz zastanawiam się czy nie kupiłem tej maszynki za słabej na obecne tytułu. Przykładowo Assassin;s Creed IV chodzi mi płynnie w 60 FPS, na ultra, z wyłączonym Nvidia Cuda, a już taki Assassin's Creed Unity na ustawieniach średnich, gdzie nie mówię już na ultra czy wysokich, z trudem utrzymuje 20 klatek, zdarzają się nawet spadki do ośmiu, sześciu. Wręcz nie da się grać. Można się zdenerwować uruchamiając grę za 130 złotych na komputerze za 4000. Nie ucieszyęłm się więc specjalnie widząc wymagania Wiedźmina trzeciego, są bardzo podobne do tych z Unity, bodajże tylko karta graficzna przy zalecanych jest o klasę niższa od tej z Unity. Kolekcjonerka już zamówiona, ale niepewność pozostaje. Ale czy jest sens łączyć dwie kart graficzne, na SLI, ciężko stwierdzić, jednak już się zastanawiałem i nad tym. Mam nadzieję że chłopaki z Red doszlifują produkt na tyle żeby chociaż nie spadało poniżej tych 35 klatek na ultra
 
Komputer masz bardzo dobry, a AC Unity ma kompletnie spartaczoną optymalizacje, jasnowidzem nie jestem ale jestem w 99% pewien że CDP czegoś takiego nie odwali, tym bardziej że pc to ich platforma domyślna a nie port z konsoli. na high/ultra spokojnie pograsz.


ps nie grałem w unity ale jakbym kupił tą gre za 130zł to bym im ją odesłał bezpośrednio do studia.
 
Top Bottom