Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Miejmy nadzieję że w przeciwieństwie do Unity obniżenie rozdzielczośći z 1080p do 720p coś da sensownego (czyli boosta 40-50%) a nie jak w unity 1-3fps !
Wolę już 720p i detale większe niż 1080p i doskonale widoczną low ciapę
Ponieważ Unity jest wyłącznie bardzo pomięcio żerny i wymaga po prostu 4GB pamięci VRAM na karcie inaczej nic nie pomoże. Po za tym gra działa w miarę dobrze za to tutaj przy wiedźminie słyszymy że na najwydajniejszej karcie na rynku 980GTX gra ma problemy na detalach wysokimi, a co dopiero będzie z Ultra.
 
Kurcze, jeśli prawdą okaże się takie nastawienie prokonsolowe, to chyba zamiast wydać 2k+ na kartę, przeboleję stratę kolekcjonerki zamówionej na pc i kupię standard na ps4 (bo już kolekcjonerki na ps4 nie ma). Skoro mam dostać te same wrażenia to po co przepłacać?
Tylko grać w W3 na padzie... nie tak to sobie wyobrażałem.
No ale cóż, na razie jeszcze przez chwilę jestem niepoprawnym optymistą.,
A nie lepiej zachować kolekcjonerkę od PC i kupić grę na PS4? :p
 
Ładnie się posypało. Jeśli mnie pamięć nie myli to nie było takiego przypadku żeby gra była tak źle zoptymalizowana 3 miesiące przed premierą i udało się ją uratować. Większość żyje nadzieją i ja również ale chyba na tym się skończy. Już lepszą opcją byłoby zrobienie obsuwy wersji PC jak R* i rok i wtedy miałoby to ręce i nogi. Wiem, że zaraz się pojawią głosy , że juz długo czekamy i R* zrobił to też dla hajsu ale to jest dla nas chyba najkorzystniejsze rozwiązanie. Albo cud optymalizacyjny... w końcu Polak potrafi :D
 
Już sam nie wiem co o tym myśleć, koleś (fan obydwu wcześniejszych gier) na Gamezilli napisał tak:
,,Jeden z twórców gry zapewnił mnie, że fani będą usatysfakcjonowani ostatecznym wyglądem Wiedźmina. Cóż, jeżeli w 3 miesiące "Redom" uda się wykręcić tak duży skok graficzny, to obiecuję że już nigdy w nich nie zwiątpię. Jednak póki co, wbrew obiegowej opinii, to Dragon Age: Inkwizycja zdecydowanie wygrywa w kwestii grafiki i to bez większego wysiłku.
,, Premiera gry została przełożona nie bez powodu. Wiedźmin 3: Dziki Gon w takim stanie, jaki aktualnie reprezentuje nie miał prawa trafić na półki sklepowe. Wielkiego dramatu może i nie ma, ale jest za to mnóstwo drobnych tragedii składających się na koszmar. Generalnie bugi wylewają się z ekranu. Jest ich wyjątkowo dużo - począwszy od znikających obiektów, po postacie śpiące "na fakira" wiszące w pozycji horyzontalnej nad łóżkiem. Mocno problematyczny błąd pojawił się tylko raz, gdy graficzne artefakty rozlały się po lesie. Restart builda pomógł załatwić ten problem, ale drobne niespodzianki pojawiają się dosyć regularnie i stosunkowo często biorąc pod uwagę, że spędziłem z grą zaledwie trzy godziny.''
http://gamezilla.komputerswiat.pl/zapowiedzi/2015/1/dziki-gon-w-tarapatach-gralismy-w-wiedzmina-3
ED:
Nie tutaj miał być ten post.
 
Last edited:
A jak pecetowe ultra będzie się miało do konsol?

Będzie można znaleźć pewne małe różnice, np. we włosach Nvidii, ale one są bardzo wymagające graficznie, więc trzeba mieć mocną maszynę. To trochę niepolityczne, co powiem, ale w przyszłości będzie można włączyć tryb ubersamplingu, który przy premierze Wiedźmina 2 zabijał ten tytuł i teraz też zabije, więc nie chcemy tego na razie odblokowywać. Gra wygląda lepiej, ale ma absurdalne wymagania.
 
Kurcze, jeśli prawdą okaże się takie nastawienie prokonsolowe, to chyba zamiast wydać 2k+ na kartę, przeboleję stratę kolekcjonerki zamówionej na pc i kupię standard na ps4 (bo już kolekcjonerki na ps4 nie ma). Skoro mam dostać te same wrażenia to po co przepłacać?
Tylko grać w W3 na padzie... nie tak to sobie wyobrażałem.
No ale cóż, na razie jeszcze przez chwilę jestem niepoprawnym optymistą.,

Gra nie będzie na konsolach wyglądać jak na PC !!!
Po za tym to jest jeszcze niedokończony produkt.
 
Gra nie będzie na konsolach wyglądać jak na PC !!!
Po za tym to jest jeszcze niedokończony produkt.
Na Polygamii mówią że gameplay z PC i PS4 różni się graficznie drobnostkami, być może można włączyć jeszcze wyższe ustawienia, ale płacić 3 x więcej po to żeby mieć troszkę lepszą graficznie grę nie jest raczej rozsądne, nie uważasz? :p
 
Na Polygamii mówią że gameplay z PC i PS4 różni się graficznie drobnostkami, być może można włączyć jeszcze wyższe ustawienia, ale płacić 3 x więcej po to żeby mieć troszkę lepszą graficznie grę nie jest raczej rozsądne, nie uważasz? :p

Kieruj się jakąś tam polygamią, kup konsole a potem miej pretensje do siebie że nie chciało Ci się poszukać więcej informacji :)
Polygamie/Gamezille to sobie mogą popisać...:)
 
A nie lepiej zachować kolekcjonerkę od PC i kupić grę na PS4?
Tia, no pewnie, że lepiej, tylko jak tu żonę przekonać... Choć couch co-op w Diablo III jej się podobał, więc jest szansa :D

Gra nie będzie na konsolach wyglądać jak na PC !!!
Po za tym to jest jeszcze niedokończony produkt.
I na tym na razie opieram mój niepoprawny optymizm, o którym pisałem :)
 
Również mam mieszane uczucia odnośnie tych wymagań i przeczytanych przeze mnie relacji z pokazu. Z jednej strony czekam z niecierpliwością na tą grę, z drugiej mam ochotę krzyczeć... Na kompa mam odłożone ponad 4,5k do maja chciałbym złożyć budę pokroju i5-4690k + 970, ba chciałem nawet @GosuPl poprosić o radę bo widziałem, że już komuś w tej materii pomógł i ogólnie na forach się konkretnie wypowiada (już nie pamiętam: pclab, benchmark, czy purepc). Teraz na takim sprzęcie nie wiadomo, czy w 1080p na wysokich będzie płynnie działała.

W obecnej jednak chwili próbuję sobie przypomnieć słowa któregoś z przedstawicieli Red'sów wypowiedzianych w trakcie wywiadu: "jesteśmy graczami PC'towymi i na tą platformę chcemy tworzyć gry dostarczające niesamowitych wrażeń" (coś w ten deseń).
Mam nadzieję, że te 3 dodatkowe miechy (a pracują podobno nad szlifami w trybie dwu-zmianowym) dadzą jakieś efekty oraz to, że nie zmienią swojego firmowego motta na "hajs musi się zgadzać".

Do tego dochodzi fakt, że misja "Contract: Missing Miners" miała być wypuszczona w bezpłatnym DLC (na materiałach wideo jak kolega @gambel zauważył), a została zaprezentowana na pokazie. Ciekawe ile będzie cięcia....
 
Last edited:
PurePC

PurePC
"Sebastian Oktaba, pon., 26/01/2015 - 16:42 #16
Całej gry niestety nie widziałem, ale powyższe screeny też wyglądają na lekko zmodyfikowane (zobacz sobie rozmycie drugiego planu: gamersyde.com/pop_images_the_witcher_3_wild_hunt-22931-9.html ;]). Generalnie odnoszę wrażenie, że zastosowano tutaj inne efekty postprocessingu. Jednak bez obaw - graficznie jest naprawdę spoko, nie ma się czego bać :)"

"Powiem tak - ocena jeden do jednego sceny, której nie widziałem to raczej poza moimi zdolnościami :) To co zobaczyłem na własne oczy, naprawdę niewiele odbiega od załączonych screenów, tylko roślinność wyglądała momentami gorzej. Pamiętaj, że testowałem w High, a screeny mogą przedstawiać Ultra detale."

PClab

"Tekstury też są bardzo dobre. Trzecia część Wiedźmina udowadnia, że jest tworzona również z myślą o graczach pecetowych. W tym miejscu powinienem napisać słowo o tym, jak gra wygląda w wersji na najnowsze konsole, ale byłem na tyle pochłonięty doznaniami na komputerze, że nie zerknąłem. Jednak z kilkoma osobami rozmawiałem już po zabawie i stwierdziły one, że spadek jakości był spory. Wracając do wersji komputerowej gry: liczba wielokątów przypadających na poszczególne obiekty nie budzi większych zastrzeżeń, choć czasem obiekty są bardziej kanciaste, niż być powinny, zwłaszcza w renderowanych z użyciem silnika gry przerywnikach filmowych. Tam też najbardziej kłuje w oczy kolizja obiektów, zwłaszcza elementów odzienia i pancerza. Ale to drobiazgi, o których wspominam bardziej z obowiązku, a nie dlatego, że szczególnie mocno doskwierały. Bardzo mi się spodobał ogień, zarówno ognisk, jak i znaku wiedźmińskiego Igni. Wyglądał realistycznie, bez zbędnego efekciarstwa, i przede wszystkim wydawał się płynny."

Dziwi mnie że ludzie łudzą się na to iż różnica między tymi półproduktami, zwanymi konsolami "next gen" a PC będzie marginalna, albo jej nie będzie.
Jest to NIEMOŻLIWE.
 
Opinie się bardzo mieszają. Jedni nie widzą różnicy między platformami, drudzy widzą. Jedni nie mieli bugów, drudzy mieli... bardzo to wszystko dziwne.
 
Tia, no pewnie, że lepiej, tylko jak tu żonę przekonać... Choć couch co-op w Diablo III jej się podobał, więc jest szansa :D


I na tym na razie opieram mój niepoprawny optymizm, o którym pisałem :)
"Pamiętasz jak Ci mówiłem o Wiedźminie? Wiesz, że się okazało że wychodzi też na PS4 które będzie tańsze niż komputer? Będziemy mogli grać na telewizorze, wyobrażasz to sobie?!" :D

---------- Zaktualizowano 19:24 ----------

Kieruj się jakąś tam polygamią, kup konsole a potem miej pretensje do siebie że nie chciało Ci się poszukać więcej informacji :)
Polygamie/Gamezille to sobie mogą popisać...:)
Ja czytałem w kilku miejscach, i ogólnie nie widziałem psioczenia na jakość grafiki.
 
Top Bottom