Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Po prostu ludzie którzy twierdzą że gra będzie działać na konsolach tak samo jak na o wiele potężniejszych PCtach, tak samo przy tym wyglądając. Są odrealnieni. Krótko i na temat.
Przyjmujesz do wiadomości, że to właśnie powiedział pan Badowski, szef cdp red, czy też uważasz, że człowiek nie ma pojęcia o czym mówi i jest odrealniony? To nie są słowa jakiegoś gościa złapanego na ulicy przez reportera i z zaskoczenia zapytanego, co myśli na temat W3.
 
To zauważcie pewną kwestię. Mianowicie CDPR nie projektowało konsol XO/PS4 więc co mogą chłopy wiele zdziałać? Po prostu zabiorą się do roboty, zrobią tyle ile można wycisnąć z tego rzęchu i wydadzą. Wolałbym jednak by nie śpieszyli się zbytnio z wydaniem lecz DOPRACOWALI swój produkt - nie przesadzali z kolorami bo wcześniej wspomniałem by nie robili z W3 drugiego Gothic 3, że po odpaleniu myślałem, że dostanę epilepsji plus jaskra z dodatkiem astygmatyzmu. Chce by produkt dawał to czego oczekiwałbym Ja - konsument - w postaci mrocznego RPG'a z dużą dozą słowiańszczyzny :).
 
To zauważcie pewną kwestię. Mianowicie CDPR nie projektowało konsol XO/PS4 więc co mogą chłopy wiele zdziałać? Po prostu zabiorą się do roboty, zrobią tyle ile można wycisnąć z tego rzęchu i wydadzą. Wolałbym jednak by nie śpieszyli się zbytnio z wydaniem lecz DOPRACOWALI swój produkt - nie przesadzali z kolorami bo wcześniej wspomniałem by nie robili z W3 drugiego Gothic 3, że po odpaleniu myślałem, że dostanę epilepsji plus jaskra z dodatkiem astygmatyzmu. Chce by produkt dawał to czego oczekiwałbym Ja - konsument - w postaci mrocznego RPG'a z dużą dozą słowiańszczyzny :).

Ja nawet nie marudzę na kolory, bo wyjdę na "hejtera". Kolory są zbyt jaskrawe - przyjdzie mi się bawić gammą i ustawieniami jasności ekranu i gry.
 
Tak. Po pierwsze szokuję to, że gra ma tak samo ( bez większych różnic) wyglądać na wszystkich platformach, a po drugie, to, że komputer z ośmiowątkowym procesorem i najlepszą jednordzeniową kartą na rynku wyciąga tyle co PS4... Nie wspominając już o tym, że:
1) były to ustawienia high, a nie ultra
2) podzielone są opinie czy hairworks był odpalony, czy nie - jeżeli nie, to naprawdę mamy tu do czynienia z totalną katastrofą..
3) z początku myślałem, że gtx 980 + i7 4790 działają na high z uberprókowaniem, jednak jak się okazało ta opcja ma się pojawić dopiero z czasem- a więc 30 kl/sec jest nie do pomyślenia, zważywszy na to, że DAI przy takim sprzęcie wyciąga spokojnie 50-60.
Paranoja...
Po przeczytaniu dzisiejszych artykułów, naprawdę miałem wrażenie, że REDsi mają jakiś poważny problem, tym bardziej, że niedawno gra została znów przesunięta a dodatkowo wszyscy marudzili na trailer Starsza Krew. REDsi wtedy zwalali na rendering i zapewniali, że gra będzie wyglądać świetnie. Przy czym dzisiaj jesteśmy światkami tragedii... Spójrzmy prawdzie w oczy...gra wygląda ładnie- ale mówiąc o samej grafice- czy tak wygląda największy RPG z historii... Spodziewałem się czegoś więcej...
 
Gra wygląda przepięknie. Po za tym grę "zżerają" rożne systemy. Masz w DA: I potwory które "morfują" się w inne albo wlatują do wody zmieniają mechanikę gry? To tylko jeden przykład. Nie mówią o mnogości wyborów i rożnych ścieżek. Nie mówiąc, że Wiedźmin wczytuje na raz ogromny świat, a nie małe wycinki jak z W2 i jak przy DA: I.

Po za tym ten zwiastun pochodził w końcu z PC czy z konsoli? Jeśli z konsoli to nadal nie wiemy jak wygląda ta "brzydsza" gra na konsolach. Może dość znacząco się różnić od PC. Pamiętacie W3 bez tych super włosów? Albo futro strażników ze starych zwiastunów? Więc tak wygląda zapewne wersja z konsol.
 
Przez te trzy miesiące się jeszcze wiele zmieni i na pewno Redzi zoptymalizują grę (no bo jeśli nie to wyjdzie klapa na miarę Unity - czego im znacząco nie życzę) pod kątem wykorzystania zasobów. Mam nadzieje, że roślinność, tekstury (murów, twarzy) w dużej mierze poprawią. Głowa do góry ludzie! :)
 
Pożyjemy zobaczymy...

Trochę tylko martwi mnie fakt, że ktoś założył komputer za przeszło 4000 złotych, nie dość, że wymagania które zostały podane i ten GTX 770 w zalecanych na pewno nie sprosta grze na wysokich z tego co widać to jeszcze konsola za 1400 złotych będzie miała identyczną niemalże grafikę.

Od momentu podania wymagań wiedziałem, że 770'tka nie będzie w stanie uciągnąć Wisława na wysokich nawet bez technologii Nvidii - Hairworks, Physix itd..
Ale myślałem, że REDZI postarają się i rzeczywiście posiadacze mocnych PC'tów będą mogli się cieszyć wspaniałą grafiką i lepszą jak na konsolach (nie hejtuję tylko patrze z logicznego punktu widzenia). Po prostu nie rozumiem faktu, żeby ta sama gra na o wiele wiele gorszej konsoli od PC'ta za 4000 - 4500 złotych wyglądała tak samo... albo bardzo podobnie np. bez Hairworks. Dlaczego to zostało tak zrobione?

Skoro, do tej pory najnowsze karty w SLI mają problemy z Wiedźminem 2 na ultra ustawieniach z uberpróbkowaniem, wnioskuję, iż dane nam będzie poczekać ze dwa lata po premierze Wiedźmina 3 na kartę która w SLI pociągnie go ze wszystkimi technologiami na najwyższych ustawieniach.

Poczekać trza na porządne porównanie konsolowej wersji z PC'tową na ULTRA w różnych aspektach i wsio.
Nigdy tego nie rozumiem, dlaczego nigdy nie ma pewności NA CZYM ODPALANA JEST GRA NA POKAZACH, W JAKIEJ WERSJI I NA JAKICH USTAWIENIACH. Szkurde przecież to chyba, żaden problem zwłaszcza, że do premiery 4 miesiące a nie 2 epoki...

Może jakieś GTX 990 w SLI dadzą radę :D

Pozostaje nam czekać na premierę i mieć nadzieję, że przez te niecałe 4 miesiące REDZI wykombinują coś niezwykłego i rozwieją moje, mam nadzieje błędne myślenie.
 
Skoro, do tej pory najnowsze karty w SLI mają problemy z Wiedźminem 2 na ultra ustawieniach z uberpróbkowaniem, wnioskuję, iż dane nam będzie poczekać ze dwa lata po premierze Wiedźmina 3 na kartę która w SLI pociągnie go ze wszystkimi technologiami na najwyższych ustawieniach.

Mogę nadmienić, że w mojej "małej bestii" siedzi Sapphire R9 290 Tri-X + i5 4690K i mimo, że włączyłem wszystko co było możliwe do włączenia, wraz z ubersamplingiem - Wiesiek 2 spokojnie hulał bez czkawki :)
 
I jeszcze w dodatku przedstawiają jako zaletę to, że udało się uzyskać identyczną jakość na wszystkich platformach. Super, jestem naprawde wzruszony, że podjęli ten wysiłek. Tak samo jak wzruszony byłby właściciel szybkiego samochodu, któremu drogowcy ze szczerego serca i w wielkim trudzie wybrukowali autostradę okrąglakami i postawili zasieki co kilometr w celu wyrównania jakości jazdy dla wszystkich użytkowników drogi. Dziękuję.
To jest dowód na to, że bóg gier, jeśli taki istnieje, nie ma poczucia humoru, bo dzisiaj słychać by było jego nieustanny rechot.
Chociaż może ja niepotrzebnie się dziwię. Może redzi tak naprawdę wyciągnęli z konsol ukryte pokłady nieprawdopodobnej mocy i to dzięki temu udało się dorównać piecom we wszystkim, bo każdy inny developer to i połowy tego by nie zrobił. A z pc już nic więcej nie dało rady, bo i tak idą na maksa. Tak prawdopodobnie było.
To teraz stańmy w kółeczku i zastanówmy się, co byłoby możliwe, gdyby nie graficzna równość ponad podziałami.
 
Last edited:
No właśnie, data premiery Wiedźmina 2 - 17 maja 2011
Premiera Twojej karty - 2014 rok, początek czy końcówka 2014? Nie siedzę w temacie, oświeć mnie ;)
 
Premiera Twojej karty - 2014 rok, początek czy końcówka 2014? Nie siedzę w temacie, oświeć mnie

Końcówka Bracie, Kooooońcóweczka :)

EDIT: Co nie zmienia faktu, że Wiesiek Biały 3 był killerem wśród mordowania kart graficznych :p.
 
To teraz stańmy w kółeczku i zastanówmy się, co byłoby możliwe, gdyby nie graficzna równość ponad podziałami.
[NIEPOPRAWNY_OPTYMIZM] A może to tylko taka gadka o tym równouprawnieniu graficznym, bo raz, że to teraz takie modne, a dwa, że może M$ i S. kazali tak gadać przed premierą?[/NIEPOPRAWNY_OPTYMIZM]
 
@Tymoszczuk

"Skoro, do tej pory najnowsze karty w SLI mają problemy z Wiedźminem 2 na ultra ustawieniach z uberpróbkowaniem"

Absolutnie nie :) Nie dawno wrzucałem screeny z "W2" w 4k + ultra + ubersampling :)

Jedna karta pokroju 780Ti , wystarcza żeby grać w "W2" na ultra w 1080p + ubersampling
 
AC Unity po premierze działało TRAGICZNIE, patche to poprawiły

Nadal działa bardzo źle (chyba że na mocarnych konfigach) i to się już nie zmieni. Jeśli gra trafia na rynek jako techniczny bubel bublem pozostaje po wsze czasy. Optymalizacja to coś czym zajmuje się deweloper do premiery, a nie po. Potem można co najwyżej dodać tych kilka klatek, ale na pewien nie naprawić. I mają na to w najlepszym wypadku trzy miesiące nie cztery. Za trzy miechy to gra musi powędrować do tłoczni. W3 jest w becie (a działa jak pre-alpha), finalna wersja jest zazwyczaj w 98% identyczna z betą. Dotyczy to także wydajności. Na tę chwilę gra zalicza dropy na wysokich na GTX'ie 980. najpotężniejszym gpu na rynku. Cholernie mało czasu zostało, aby coś zmienić

Są odrealnieni. Krótko i na temat.

Redzi jak najbardziej. Widać wzięli sobie do serca maksymę Ubi, że w przypadku PC optymalizacja nie jest ważna. Zawsze można kupić lepszą kartę. Albo dwie.
 
Drodzy koledzy (i koleżanki). Ja już powoli głupieję po dzisiejszej dawce informacji i mam do Was pytanie. Mój komputer ma bardzo zbliżone specyfikacje do wymagań minimalnych (Intel Core i5-4570, Nvidia GTX 660 i 8GB ramu) , przez co jeszcze wczoraj byłem spokojny o możliwość zagrania w przygody Geralta i spółki. Natomiast po dzisiejszych newsach boję się, że nie będzie mi dane wychędożenie Yennefer, poobijanie mord burakom z karczmy itd... Wiem, że do premiery jeszcze 3 miesiące, ale czy dałoby radę określić czy przy takich okolicznościach uda mi się zagrać?
 
Wiem, że do premiery jeszcze 3 miesiące, ale czy dałoby radę określić czy przy takich okolicznościach uda mi się zagrać?
Sądząc po dzisiejszych newsach to masz szanse na coś lekko powyżej niskich.

A gdy mówiłem, że współpraca z "The way it's meant to be played" w większości przypadków kończy się katastrofą to mnie nie słuchano. Skoro 980 ma takie problemy, to co dopiero użytkownicy Radków będą czuli grając w grę "konkurencji".
 
ja nie znosze wszystkich parytetów, tych w sejmie , na uczelniach a przede wszystkim w mojej ukochanej grze

"visual parity" MY ASS

najgorsze jest to w jak bezczelny sposób władze CDPR próbują odwracać kota ogonem i przekonują że białe jest czarne a sprzet za gruba forsę uciągnie gre tak samo jak badziew z technologia sprzed 5 lat czy to wynika z ignorancji władyków redów czy tylko prób robienia dobrej miny do złej gry ?...przecież to jest jawne powiedzenie : "TAK MAMY PCETOWCÓW GLEBOKO W... POWAZANIU"

Ba pewnie pc wersja jest jeszcze w totalnej rozsypce skoro zabraniają biednym ludzią grać na K+M ( baj baj pc oriented inventory), pewnie teraz po próbach uruchomienia W3 na konsolach sie obudzili że ło matko musimy jeszcze na piecu wydać, " nie ma czasu bierz builda z konsol i każ kupowac gląbom sprzet za 6 tysi"

dalej lubie Redów , ale nie nie ma bata, jak mam dostac to samo to wole kupic ps 4 , choc moje growe serduszko płacze bo bez myszki ja grac nie umie , no cóż czas zaprzyjaznic sie z Padem :(

Nie wiem, Redzi próbując dotrzec do szerszej widowni totalnie zapomnieli o tych którzy wynieśli ich na ołtarze... wersja PC powinna byc priorytetem a nie jedną z kilku wersji

" bo przeciez nie da się zrobic tego naraz",

niestety jeżeli cud się nie stanie shitstorm i bańka idealnego developera pryśnie, juz widze ten wszechogarnijący flejm... no cóż taka chyba jest cena "chcenia" sprzedazy jak największej ilości kopii, projekt przerósł developerów a ja wreszcie rozumiem Rochstara dlaczego nie wydał GTA V Pc wersji jednocześnie z konsolowymi wersjami...

argumentacja Redów jest logiczna i nawet zrozumiała ,a le jest tak cholernie bolesna i przyziemna...:(


Gra w innych aspektach prezentuje się miodnie, jestem pewny że bede ją uwielbiał, szkoda że warstwa technczna po zderzeniu z marketingowymi obiecankami spowoduje że W 3 przejdzie do historii jako kolejny Watch dogs i AC Unity...nikt nie bedzie pisał o świetnej fabule, postaciach czy klimacie wszystko przyćmi flejm na brak optymalizacji

do tej pory nie moge uwierzyc że Adam tak bezwstydnie zrównał wersje konsolowe z PC, własciwie jawnie przyznal się do porazki studia i olania nas pc-towców
 
Last edited:
Wiem, że do premiery jeszcze 3 miesiące, ale czy dałoby radę określić czy przy takich okolicznościach uda mi się zagrać?

D.G.: Mam kilka pytań od czytelników PCLaba. Najpierw jedno co do optymalizacji. Czy wysoka półka Intela oraz dwie karty graficzne pokroju GTX-ów 980 zapewnią płynność na poziomie 50 kl./s ze wszystkimi opcjami na maksimum?

M.T.: Wiem, że na pewno taki pecet mieści się w wymaganiach, natomiast o konkretny framerate musiałbyś się zapytać któregoś z naszych programistów.

Mateusz wie, że PC z NASA, wyposażony w SLI z 980 mieści się wymaganiach (jak on na to wpadł?), ale tego czy uciągnie Wieśka na full w 50 klatkach już nie. Ubi, ucz się, można lepiej, znaczy jeszcze gorzej niż wy. Heh...

Za to doskonale wie co potrafi sprzęt z minimalnych. W tym wypadku już programistów pytać jakoś nie trzeba.

D.G.: Co rozumiecie przez minimalne wymagania sprzętowe?

M.T.: Minimalne wymagania oznaczają, że jeśli zostaną spełnione, będzie można płynnie pograć w najniższych ustawieniach jakości obrazu.

Zagrać zagrasz, ale dostaniesz tyle co nic, na to właśnie możesz liczyć, mimo że twoja karta w praktyce sprawuje się lepiej niż układ w PS4. Optymalizacja by CDP RED, przykro mi
 
Last edited:
Top Bottom