Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Powiem wam, że ja wolałbym, by redzi zrobili sobie tą wersję na konsole, zarobili miliony, a później zabrali się za wersję pc, taką jak powinna być. Po roku może coś by z tego było. Do tej pory myślałem, że poczekam na dlc, na patche i zagram, ale teraz już widzę, że staje się to mało prawdopodobne, bo dla jednej i to tak źle zrobionej gry komputera nie będę zmieniał. Widocznie do stworzenia doskonałego tytułu tego typu i przy okazji działającego sensownie na wszystkich platformach jest potrzebny dwa razy większy zespół ludzi niż mają redzi. Chciali złapać trzy sroki za ogon. Dwie może złapią, ale trzecią to chyba kamieniem muszą walnąć by leżała w spokoju.
 
Last edited:
Ludzie , opamiętajcie się w końcu.
Nie dociera do was że to nie jest dokończona produkcja?
Skoro nawet nie mogli włączyć wszystkich funkcji graficznych itd...

No ale tak, zamiast na luz wrzucić, zrozumieć pewne rzeczy, to kolejne strony narzekań.
Anulujcie sobie preordery itd. Trwa proces optymalizacji i tyle, GTX 980 ma to do siebie że przez zwalone stery bardzo często karta nie pracuje na pełnych obrotach, przez co wydajność jest mniejsza. To musi naprawić Nvidia w sterach, a jeszcze nie ma sterowników do "Wiedźmina 3"... Weźcie też to pod uwagę, jestem PEWIEN na 100% że w dniu premiery będzie całkowicie ok. @Keth, może jakiś moderator w końcu posprząta ?
 
Co posprząta i kogo Ty chcesz hamować?
Trwa proces optymalizacji? Ta gra miała być kilka miesięcy temu na rynku, a teraz to już w tłoczni. Mieli borykać się z bugami, a nie z optymalizacją, beta z reguły ma wymagania takie jak powinna mieć finalna wersja, a na sam koniec finalna powinna działać jeszcze lepiej.
 
Co posprząta i kogo Ty chcesz hamować?
Trwa proces optymalizacji? Ta gra miała być kilka miesięcy temu na rynku, a teraz to już w tłoczni. Mieli borykać się z bugami, a nie z optymalizacją, beta z reguły ma wymagania takie jak powinna mieć finalna wersja, a na sam koniec finalna powinna działać jeszcze lepiej.

Dobraaaaaaaaaa , odejdźźź szatanie! ;-)
 
Nie ma co cię oszukiwać, w ciągu 3 miesięcy dużo już nie wycisną, teraz będą już raczej szlify niż konkretna optymalizacja ;p Trzeba się pogodzić z faktem, że PC za 5000zł pozwoli na grę w High 30fps, a na Ultra ze wszystkimi bajerami przyjdzie poczekać na nowe generacje kart graficznych, bądź SLI ;)
 
No czyli w sumie tak jak mówili kiedyś w wywiadach, będzie się dało pograć w ultra na jednej karcie. Zapomnieli tylko dodać że za 5 lat

Eeee, wystarczy mieć np. Byle co co ma DX11 i rozdziałke 800x600 ustawić jakoś tam się da ;-)
 
Ja to nie potrafiłbym grać w minimum w rozdzielczości mniejszej niż natywna monitora. Specjalnie dlatego jeszcze nie wymieniałem mojego starego monitora :p
Jeśli będę zmuszony grać ze wszystkim na minimum to odpuszczę i pogram za rok-dwa.
 
Anulujcie sobie preordery itd.

Ja to zrobiłem wkrótce po tym jak podali wymagania. Podejrzewałem, że jest kiepsko, a ryzykować nie lubię. Skoro Adam Badowski mówi wprost, że ma mnie jako pecetowego gracza gdzieś i liczyć mogę najwyżej na to, co gracze konsolowi, ale tylko pod warunkiem, że nabędę kompa z NASA to ja pasuję. Nie chcę, ale nie mam wyboru. Tym bardziej jako posiadacz gpu AMD mam powody podejrzewać, że jestem w ciemnej d... podwójnie. Gra naturalnie może być nie wiem jak dobra, ale brak optymalizacji uczyni ją w praktyce niegrywalną, więc na co mi coś takiego? Konsoli nie kupię, mimo że studio tak gorąco mnie do tego zachęca. Ja nie zagram, oni nie zarobią. Widać liczą na to, że sprzedaż na konsole z nawiązką zrekompensuje mizerne (bo w tej sytuacji inne być nie mogą) zyski z PC. Powodzenia.
Jestem totalnie rozczarowany, zasmucony i z każdą chwilą bardziej zły. Gra na minimalnych to żadna frajda, tak więc odpadam. Youtub'ie nadciągam!*

*Chyba że stanie się cud...
 
Ja to nie potrafiłbym grać w minimum w rozdzielczości mniejszej niż natywna monitora. Specjalnie dlatego jeszcze nie wymieniałem mojego starego monitora :p
Jeśli będę zmuszony grać ze wszystkim na minimum to odpuszczę i pogram za rok-dwa.

:) Mnie to ciekawi ile spośród osób które tu tak narzekają ma karty graficzne klasy GTX 670 i wyżej?
 
Zauważyłem że osoby nawet z mocniejszym sprzętem narzekają. I mają na co, bulić za samą kartę tyle co za ps4 a dostać jakość tą sama i mizerne 30fps (a sory, FILMOWE 30FPS)
 
@eustachy_J23

Pogadamy po premierze, ok ?:)
Mam nadzieje że anulowałeś EK, bo jeśli tak to świetnie. Ktoś inny skorzysta, kiedy Ty będziesz ślęczał przed YT.
A wystarczyłoby trochę dystansu do tematu, samodzielnego myślenia i braku podążania za stadem owieczek które podnoszą rumor PRZED PREMIERĄ GRY...
A teraz ciekawostka dla wszystkich narzekaczy. Testowałem z kumplem nowego Carmageddona. Optymalizacja obecnie TRAGICZNA , graliśmy na 780Ti potem na 980, chodziło to tragicznie, on jako beta tester wie co i jak. Kod gry należy zoptymalizować, do tego dochodzi jeszcze wsparcie ze strony producentów sprzętu Nvidia/AMD - Sterowniki.

Ludzie robiący taki szum kilka miesięcy przed premierą, to w mojej ocenie ...Wariacie , poważnie :)

@wrobel154

A pokaż mi chociaż jedną osobę która już tą grę dostała ?:)
 
Moim zdaniem lepiej wcześniej wiedzieć na czym się stoi niż nagle otrzeźwieć po instalacji. Proste jest to że wszystko na to wskazuję że z optymalizacją kulawo.
A dlatego jestem tak negatywnie nastawiony, ponieważ wszystkie obiecanki pod kontem optymalizacji i sprzętu jakiego będzie potrzeba do grania w W3 poszły się....
 
Banda ludzi o odmiennych poglądach. I niech się moderator zlituje, bo to określenie ciężkiej choroby, którą wykazuje tutaj część ludzi.

Siedzi jeden z drugim i bredzi o procesie optymalizacji gry AAA jakby co najmniej lata spędził w topowych studiach świata. NIE MACIE BLADEGO POJĘCIA jak wygląda proces optymalizacji i szlifowania gry, za to nie brakuje wam arogancji, żeby wręcz od najgorszych wyzywać twórców gry której poświęciliście tysiąc(e) postów.

Nie jest tak jak myślicie, nie macie o tym pojęcia, zmyślacie, kłamiecie, nie rozumiecie. Dajcie ludziom robić swoją robotę, a nie wymądrzajcie się jakbyście wszystkie rozumy pozjadali. Ma któryś z was jakiejkolwiek pojęcie w ogóle o pisaniu czegokolwiek? Wie na czym polegają procesy optymalizacyjne?

I jeszcze to wklejanie postów Adama, O JAKI TO JA JESTEM OCZYTANY! BADOWSKI POWIEDZIAŁ, ŻE TE SAME BUILDY, HOHOHO, POWTARZAM TE SAME BUILDY!!! JAK ONI ŚMIĄ!!!!11

To podpowiem wam ignoranci, że te same BUILDY to nie to samo co TE SAME USTAWIENIA. Różnić się mogą kompletnie wszystkim, bo ustawiane jest to niezależnie od siebie. Wykonuje się setki i tysiące zautomatyzowanych testów pomagających w optymalizacji, poprawia się kod, zatyka wycieki pamięci, szlifuje sterowniki, ale nie, wy - czołówka internetowego trollerstwa lepiej wiecie jak się pisze gry i jak się je optymalizuje. G... wiecie, a nie jak gry robić.

Twórca gier, nie CDPR.
 
Last edited by a moderator:
Ta, chyba tych dla Roja na jego kanał.
Poza bluzgami z twojej wypowiedzi nie można się dowiedzieć niczego ciekawego. Co do tej optymalizacji, obawiamy się i jest to uzasadnione. Pisałem o tym wcześniej a dodam jeszcze że widać to po innych produkcjach.
 
Ta, chyba tych dla Roja na jego kanał.
Co do tej optymalizacji, obawiamy się i jest to uzasadnione.

To się obawiajcie, tylko postów nie piszcie, bo trafnie was opisuje sentencja o tym, że "lepiej nić nie mówić (...) niż rozwiać wątpliwości". Wasze obawy są tak samo "uzasadnione" jak "uzasadnione" był obawy ignorantów, że Wielki Zderzacz Hadronów zniszczy ziemię. W waszych postach nie ma krzyty merytoryki - tylko jazgot i histeria. Zero merytoryki, bo kompletnie nie wiecie na czym polegają ostatnie miesiące tworzenia gier.
 
Banda debili. I niech się moderator zlituje, bo to określenie ciężkiej choroby, którą wykazuje tutaj część ludzi.

Siedzi jeden z drugim i bredzi o procesie optymalizacji gry AAA jakby co najmniej lata spędził w topowych studiach świata. NIE MACIE BLADEGO POJĘCIA jak wygląda proces optymalizacji i szlifowania gry, za to nie brakuje wam arogancji, żeby wręcz od najgorszych wyzywać twórców gry której poświęciliście tysiąc(e) postów.

Nie jest tak jak myślicie, nie macie o tym pojęcia, zmyślacie, kłamiecie, nie rozumiecie. Dajcie ludziom robić swoją robotę, a nie wymądrzajcie się jakbyście wszystkie rozumy pozjadali. Ma któryś z was jakiejkolwiek pojęcie w ogóle o pisaniu czegokolwiek? Wie na czym polegają procesy optymalizacyjne?

I jeszcze to wklejanie postów Adama, O JAKI TO JA JESTEM OCZYTANY! BADOWSKI POWIEDZIAŁ, ŻE TE SAME BUILDY, HOHOHO, POWTARZAM TE SAME BUILDY!!! JAK ONI ŚMIĄ!!!!11

To podpowiem wam ignoranci, że te same BUILDY to nie to samo co TE SAME USTAWIENIA. Różnić się mogą kompletnie wszystkim, bo ustawiane jest to niezależnie od siebie. Wykonuje się setki i tysiące zautomatyzowanych testów pomagających w optymalizacji, poprawia się kod, zatyka wycieki pamięci, szlifuje sterowniki, ale nie, wy - czołówka internetowego trollerstwa lepiej wiecie jak się pisze gry i jak się je optymalizuje. G... wiecie, a nie jak gry robić.

Twórca gier, nie CDPR.

Nie krzycz tak, bo Ci żyłka pęknie :)
 
@ username_3238483 nie bulwersuj się tak ;) każdy ma prawo do swojego zdania ;p i zapewniam Cię twórco gier, że niejedna osoba tutaj ma pojęcie o tym czym jest optymalizacja gier ;) na dzień dzisiejszy wygląda to jak wygląda. Najdroższa karta graficzna, która kosztuje więcej niż konsola pozwala utrzymać grę na ustawieniach High i tyle ;) i nie powiesz mi, że w 3 miesiące nagle wydobędą +20fps ;) bo moim zdaniem uda im się może +1 - 2 fpsy ;)
 
O, jeszcze osobna kwestia - po prostu cudowna:

"Tomaszkiewicz nie odpowiedział na pytanie czy super hiper karta graficzna wystarczy do działania! Jak on śmiał, jest przecież quest designerem, powiedział dokładnie znać szczegóły techniczne współczesnych kart graficznych!!11"

Ot, taki to poziom hejtu.
 
Top Bottom