Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ale o takiej grafice raczej możemy zapomnieć:
http://i1.minus.com/iKcRG61XdJQQy.jpg
A tutaj bardziej prawdopodobna:
http://i2.minus.com/iQV34ALySrFXy.png
No jest różnica. Pierwszy obrazek miażdży.

Kolejne bezsensowne zestawienie, wymuskanego obrazka z screenshotem z wersji z youtuba... jak to dla Ciebie jest pole do porównania to fakt nigdy nic cię nie zadowoli, że już nie wspomnę o całkowicie innym oświetleniu zapewne spowodowanym inną porą dnia jak i pogody.
 
Ale o takiej grafice raczej możemy zapomnieć:
http://i1.minus.com/iKcRG61XdJQQy.jpg
A tutaj bardziej prawdopodobna:
http://i2.minus.com/iQV34ALySrFXy.png
No jest różnica. Pierwszy obrazek miażdży.

Nie chodzi mi o zapominanie, chodzi mi o kolejne przyczepienie się do osób, które narzekają opierając się na grafice, a tymczasem te osoby nie mają nic do grafiki.

Moim zdaniem grafika na nowym gameplayu jest lepsza od 35 min gejmpleju, szczególnie modele, gdzieniegdzie ucierpiała roślinność i to tyle. A ten skrin z bagien z VGX jak dla mnie wygląda okropnie szczerze mówiąc, VGX miało wiele lepszych momentów, a te bagna podobają mi się najmniej, o wiele mniej niż to co zostało zaprezentowane teraz. Ale to moja bardzo subiektywna opinia.
 
Kolejne bezsensowne zestawienie, wymuskanego obrazka z screenshotem z wersji z youtuba... jak to dla Ciebie jest pole do porównania to fakt nigdy nic cię nie zadowoli, że już nie wspomnę o całkowicie innym oświetleniu zapewne spowodowanym inną porą dnia jak i pogody.
Siur. Pomijając aspekty, które wymieniłeś, i tak widać, że to nie ta ,,bajka''.
 
Siur. Pomijając aspekty, które wymieniłeś, i tak widać, że to nie ta ,,bajka''.

A ja powiem tak, po premierze zacznie się grzebanie w plikach i za pewne wykrzesa się prawdziwe ULTRA, pozmienia to i owo i da wydobyć to czego nie da się ustawić oficjalnie w grze :)
Już widzę jak SLI z mocno kręconych 980 będzie generowało te 15 kl/s :D:D:D - I oby tak było! Bo będzie radocha kiedy w końcu dopadnie się kolejne generacje kart, za te dwa lata ;-)
 
Musze przyznać z bólem serca że jestem przerażony wersją pecetową Wiedźmina 3. Do tej pory byłem w miare spokojny, początkiem stycznia dostaliśmy wymagania sprzętowe, więc sobie wtedy myślę że pewnie pecetowy Wiedźmin już jest gotowy a potrzebują więcej czasu na optymalizacje konsol oraz debugowanie gry. Wychodzi jednak na to że jest odwrotnie, konsolowe wersje są znacznie lepiej zoptymalizowane, niż te pecetowe. Mam wrażenie że HIGH/ULTRA zaliczył co najwyżej mały wydajnościowy progress od buildu majowego/czerwcowego z którym pojechali na E3, tym bardziej że tam chociaż wygładzanie krawędzi było, a na tym nowym dostaliśmy mocno postrzępione krawędzie czego nienawidzę. Jak to jest możliwe że GTX 980 na wysokich ustawieniach osiąga maks 30/40 fpsów? Jest to wynik beznadziejny, takie osiągi powinien uzyskiwać ULTRA (bez supersamplingu i hairworks). Redzi postarajcie się z tą pecetową wersją, bo wygląda to na razie pod względem optymalizacyjnym gorzej niż AC:Unity. Co jest tragedią i boli mnie to że totalnie odłożyliście na bok build z PC a cały swój czas poświęciliście na konsole...
 
Ja tam sobie wyobrażam te fixowanie tych wymagań i te bugi w optymalizacji, które wynikły w momencie uruchomienia gry na bardzo marnym sprzęcie, co może znacznie wpłynąć na ocenę gry tuż PO jej premierze...
 
Jak tylko zainstalujesz "Wiedźmina 3", po czym odpalisz kompa...

https://www.youtube.com/watch?v=yrijOqu5oR4

:D

heh... nie, jednak nie, to nie jest śmieszne :)

Mam nadzieję, że RED-zi postarają się z tą optymalizacją i na kręconej 970'tce na ultra bez uberpróbkowania wiesiek pójdzie.
Bo przecież nie ma chyba jeszcze takich tytułów wydanych, które by nie poszły co nie? Bliżej maja-czerwca spodziewana jest premiera nowych Radeonów (r380X), ciekawe co pokażą Czerwoni w świetle ostatnich rewelacji na temat trudności w dostępie do 0,5GB w 970tkach i 980M.
 
heh... nie, jednak nie, to nie jest śmieszne :)

Mam nadzieję, że RED-zi postarają się z tą optymalizacją i na kręconej 970'tce na ultra bez uberpróbkowania wiesiek pójdzie.
Bo przecież nie ma chyba jeszcze takich tytułów wydanych, które by nie poszły co nie? Bliżej maja-czerwca spodziewana jest premiera nowych Radeonów (r380X), ciekawe co pokażą Czerwoni w świetle ostatnich rewelacji na temat trudności w dostępie do 0,5GB w 970tkach i 980M.

Wiesz nawet GTXy 980 to słabizna tak na prawdę. Co z tego że na ten moment są najwydajniejsze ? GM204 to następcy GK104 czyli GTX 670 i 680.
Co za tym idzie dopiero GM200 będą następcami GK110 czyli 780/Titana/780Ti i Titana Black.

Trzeba mieć tego świadomość. Niektórzy twierdzą że r380x może być po OC jakieś 50% wydajniejszy od GTX 980, co za tym idzie 980Ti będzie rzeźnikiem :D
No ale zobaczymy, bo fajnie byłoby gdyby takie karty wyszły w tym roku ale niestety polityka dawkowania małymi krokami jest od kilku lat obecna, więc osobiście nie nastawiam się aż na takie potężne karty.
 
o przecież nie ma chyba jeszcze takich tytułów wydanych, które by nie poszły co nie? Bliżej maja-czerwca spodziewana jest premiera nowych Radeonów (r380X), ciekawe co pokażą Czerwoni w świetle ostatnich rewelacji na temat trudności w dostępie do 0,5GB w 970tkach i 980M.

Na razie na fanpejdżu AMD została wbita szpila.
View attachment 9953
 

Attachments

  • 983844_850950114966722_6153475607796929459_n.png
    983844_850950114966722_6153475607796929459_n.png
    356.8 KB · Views: 29
Na tę chwilę chyba by się wszyscy ucieszyli gdyby CDPR przeniósł premierę Wiedźmin 3 (PC) na jakiś sierpień/wrzesień
 
Na tę chwilę chyba by się wszyscy ucieszyli gdyby CDPR przeniósł premierę Wiedźmin 3 (PC) na jakiś sierpień/wrzesień

Czy ja wiem? Na pewno nie ja. Niech wyjdzie już jak ma wyjść, oczywiście z najlepszą możliwą do osiągnięcia optymalizacją. Późniejsze łatki powinny załatwić sprawę gdy będę przechodził grę po raz drugi i kolejne.

Przecież to chodziło w miarę poprawnie - na już nie wiem gtx660 (VGX)? Nie jestem pewien ale jakieś info podawali.
Nie wiem czy oni na rozkompilowanym kodzie to odpalili czy co? Konsole konsolami ale wtf? :D
 
A ja mogę czekać na premierę i dłużej. Zdaję sobie sprawę, że większość (inwestorów, graczy) byłaby niezadowolona z kolejnej obsuwy. Dla mnie sam proces czekania jest bardzo fajny i emocjonujący :D, a jeśli by to mogło w czymś pomóc, to nie mam z tym problemu. Niech gra będzie dopieszczona na premierę, wymagania sensowne, a optymalizacja taka jak należy. Pamiętajcie, pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, drugi raz raczej trudno je zrobić ;).
 
Myślicie, że 3 kolejne miesiące mogłyby pomóc zrobić coś, czego nie udało się przez 3 lata?
Jeśli można coś poprawić, zrobią to do maja. I taką mam nadzieję. Chociaż nie zdziwię się jeśli premiera gry będzie na jesień, ale bynajmniej nie z powodu optymalizacji.
 
Jak już mają przesuwać to niech wydadzą pod koniec czerwca/początek lipca. Na wakacje :D Taka opcja byłaby spoko. Ale nie chcę czekać dłużej. Jeśli przez ten czas znacznie poprawią optymalizację to ok. Ale jeśli ma to dużo nie pomóc to niech dają w maju. I tak już długo czekamy :D
 
Top Bottom