Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+

Guest 3669645

Guest
Z tego co mi wiadomo build który ogrywali dziennikarze był pierwszej świeżości. Nawet była gdzieś mowa o tym, że dziennikarze z innej części świata dostali nowszy build o kilka dni :p
 
Z tego co mi wiadomo build który ogrywali dziennikarze był pierwszej świeżości. Nawet była gdzieś mowa o tym, że dziennikarze z innej części świata dostali nowszy build o kilka dni :p

No ale z grudnia to "nieświeży"? :p Ja czytałem gdzieś, że to build z grudnia. Więc od tego czasu poprawili to i owo, jest pewnie mniej bugów, tekstura na ceglaną, niesamowicie równą ścianę została poprawiona i ściana nie jest chyba aż tak kanciasta. A przecież REDzi dalej pracują nad tym by gra chodziła jak najpłynniej i by naprawić jak najwięcej bugów. Nie wiem jak to będzie z doczytywaniem bo się na tym kompletnie nie znam, ale chyba też jest szansa że będzie to trochę lepiej wyglądało.
 
Moim zdaniem, w podświadomości forumowiczów W3 to już gra gotowa. A do premiery jeszcze 4 miesiące prawie i na dodatek widzieliśmy build z grudnia, więc ten build od premiery dzieli 5 miesięcy. O ile tego czy wymagania się poprawią nie wiem, to tego że bugów będzie mniej jestem pewien.

Nawet REDzi mówią, że gra jest gotowa, wymaga tylko "ostatnich szlifów". Tymczasem faktyczny stan - jak wynika z dostępnych materiałów wymaga o wiele więcej, niż tylko szlify.

Dlatego wszelkie wątpliwości są jak najbardziej uzasadnione.
 
Moim zdaniem, w podświadomości forumowiczów W3 to już gra gotowa. A do premiery jeszcze 4 miesiące prawie i na dodatek widzieliśmy build z grudnia, więc ten build od premiery dzieli 5 miesięcy. O ile tego czy wymagania się poprawią nie wiem, to tego że bugów będzie mniej jestem pewien.
I widzisz, zapewne tutaj większość się z Tobą zgodzi. Natomiast martwiące może być to, że część wypowiedzi twórców świadczy o tym, że chcą dać taką samą jakość na wszystkich platformach. I w tym kontekście nie ważne, czy część myśli, że gra jest już skończona czy nie. Ale po pierwotnej nerwowości ja na razie zachowuje umiarkowany spokój i czekam na rozwój sytuacji. Mam nadzieję, że docelowo jednak o wiele mocniejsze PC po prostu pozwolą na więcej i tyle.
 
Nawet REDzi mówią, że gra jest gotowa, wymaga tylko "ostatnich szlifów". Tymczasem faktyczny stan - jak wynika z dostępnych materiałów wymaga o wiele więcej, niż tylko szlify.

Dlatego wszelkie wątpliwości są jak najbardziej uzasadnione.

Bo w grę się da zagrać i da się ją przejść i w sumie to można pewnie robić w niej wszystko to co REDzi zaplanowali, ale mówiąc "gotowa" mam na myśli finalny produkt, taki który pójdzie do tłoczni.

Jak dla mnie to jak nie będzie bugów mocno psujących rozgrywkę, i jeśli doczytywanie nie będzie się mocno rzucać w oczy to gra będzie świetna. Jedynym zmartwieniem mogą być wymagania dla PC, ale jeśli ktoś nie jest upartym fanboyem a kompa dopiero zamierza składać, to przecież może sobie kupić wersję konsolową która wygląda bardzo dobrze. Bo poza kwestiami technicznymi ta gra wydaje się gnieść jaja(wyglad npcow tez gniecie, ale nie wiem czy az tak niesamowicie będą wyglądać na konsolach i w ustawieniu nizszym niz Ultra, bo tam to wygladaja jak na CGI), naprawdę nie dowierzałem gdy REDzi mówili o tych syrenach które mogą latać ale jeśli wskoczysz do wody to bardzo chętnie dorwą Cię w wodzie. Nie jestem pewien czy one czasem nie morfują. Przecież to było sobie ciężko wyobrazić w jakiejkolwiek grze, a w W3 to jest i funkcjonuje. A z tego co slyszalem z relacji grajacych, to jeszcze bardzo wiele czasu poswiecili by questy byly jeszcze bardziej nieliniowe niz w poprzednich czesciach. To wszystko wydaje się nieprawdopodobnie :p
 
Last edited:
Po zapoznaniu się z dostępnymi materiałami i wszelkimi źródłami, tak pisanymi, jak i gadanymi (a czasem bełkoczącymi) naszła mnie taka konstatacja - Drogi Forumowiczu, jeśli nie spełniasz wymagań sprzętowych i masz wątpliwości czy W3 Ci "pójdzie", to jeżeli nie stanie się cud ... nie pójdzie ci i już. Ta gra zapowiada się na istnego rzeźnika i dla sprzętu; będzie to Blaviken do kwadratu. Maj zapowiada się jako miesiąc płonących kart graficznych.

Sam niestety jestem zmuszony do zmian sprzętowych, co wiąże się z koniecznością drastycznych oszczędności, a co najgorsze, związanej z tym całkowitej abstynencji (o Wy REDańskie łobuzy, do czegoś cie mnie doprowadzili)
 
Wojna jest chyba bardziej o to. http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,15346744,Wiedzmina_3_da_sie_juz_przejsc.html
Jak na równy rok szlifów to nie najlepiej to wygląda.
Wiadomo jak to jest, nie powiedzą światu, że dopiero co im się udało sprawić że wszystkie wersje działają na wszystkich platformach, i dopiero będą kombinować co by wymyślić, żeby było najmniej 30 fps wszędzie :p Niektóre rzeczy zajęły im więcej czasu niż zakładali, obsuwa była konieczna, a że bali się za mocno przesuwać premierę to wyznaczyli sobie na 4 miesiące później, znów działy się różne nieprzewidziane rzeczy, więc znów ilość czasu na to by się wyrobić malała. To oczywiście tylko gdybanie, ale takie rzeczy zdarzają się w każdej branży notorycznie :p
 
Jak na równy rok szlifów to nie najlepiej to wygląda.

Ano, wygląda to fatalnie. Rok szlifów tymczasem optymalizacja leży.

Drogi Forumowiczu, jeśli nie spełniasz wymagań sprzętowych i masz wątpliwości czy W3 Ci "pójdzie", to jeżeli nie stanie się cud ... nie pójdzie ci i już. Ta gra zapowiada się na istnego rzeźnika i dla sprzętu; będzie to Blaviken do kwadratu. Maj zapowiada się jako miesiąc płonących kart graficznych.

I nie byłoby problemu, gdyby ta rzeźnia była jakkolwiek usprawiedliwiona, ale nie jest. W najmniejszym choćby stopniu. Jeśli zatem W3 okaże się, na co się zanosi, wybitnie niezoptymalizowany nie zagram. Bo upgrade'u dlań robić nie będę. Bo i dlaczego ja miałbym ponosić koszty w sytuacji, gdy nawala deweloper? Doprawdy nie wiem. Dlatego właśnie Ubi od lat nie zobaczyło ode mnie grosza, podobnie EA i Acti. A w W3 zagram najwyżej za kilka lat, w full detalach i 60 klatkach gdy gra będzie kosztowała grosze. Ewentualnie nigdy. I każdy będzie stratny, ja, CDP RED, ale cóż, jeśli tak być musi to niechaj tak będzie, ale...
Ano właśnie, jak będzie zobaczymy, nadzieja umiera ostatnia.
 
Last edited:
Ale trzeba na to wszystko spojrzeć z optymizmem! Skoro gra w tej chwili ma olbrzymie wymagania w stosunku do tego co oferuje jej oprawa wizualna, to pomyślmy jak to musiało wyglądać rok temu przed pierwszym terminem wydania gry. Jeszcze tylko z dwie, albo trzy takie obsuwy i może dostaniemy zoptymalizowany tytuł ;P.

PS. Zapomniałem o klasycznym "gorzej już być nie może"
 
Last edited:
Mam pytanie do znawców. Jaka orientacyjnie jest różnica w ilości fps pomiędzy graniem w FHD a 900p? Ja gram właśnie w 900p i po sprawdzeniu jak sobie poradzi z ultra (z włączonym tym sławnym uber) moja poczciwa gtx660, stwierdzam, że gra oferuje ok. 25-35 fps. Stąd moje zdziwienie, że w W3 moja karta pozwoli na 30 fps w najniższych ustawieniach (mam nadzieję, że chociaż chodzi o FHD). Co gorsza, jakiś czas temu zapewniano nas, że gtx660 radzi sobie dobrze z grą na ustawieniach wyższych niż najniższe. Oby to było nieporozumienie i sprawa wyjaśni się po premierze.
 
Ja mam wrażenie, że optymalizacji w ogóle nie ma, bo jeśli mieliby grę wydać taką jak jest obecnie, to wedle wieści byłby to najgorzej zoptymalizowany tytuł w historii. Trochę szkoda, bo jednak większość ludzi chciałaby zagrać na PC, a przy takich wymaganiach (niewspółmiernych do oferowanej jakości graficznej), to Redzi po prostu mogą na tym nie zarobić, gra na PC może się po prostu za słabo sprzedać.
Ja snuję taką teorię, że RedEngine jest po prostu dużo gorszy od innych topowych silników, więc wiele nie da się już wycisnąć. Przecież były gry całkiem niedawno, które wyglądały super a wymagania miały całkiem średnie.
 
Przecież były gry całkiem niedawno, które wyglądały super a wymagania miały całkiem średnie.

Jak AC:Unity ;) ...

Tyle, że w zestawieniu z wymaganiami Wieśka 3 przestaje to być żartem i naprawdę chciałbym aby gra RED'ów miała podobne wymagania, czyli była grywalna na Ultra (tak z bajerkami nVidii - jak Unity) na GTX 970, a nie pociła się na średnich/wysokich na GTX 980.
 
A pomyśleć że jeszcze 2 tygodnie temu nawet nikt nie przyjmował do wiadomości by W3 chodził tak źle jak Unity :D A teraz chociaż tego chcemy ;(
 
Last edited:
@Tymoszczuk

"Skoro, do tej pory najnowsze karty w SLI mają problemy z Wiedźminem 2 na ultra ustawieniach z uberpróbkowaniem"

Absolutnie nie :) Nie dawno wrzucałem screeny z "W2" w 4k + ultra + ubersampling :)

Jedna karta pokroju 780Ti , wystarcza żeby grać w "W2" na ultra w 1080p + ubersampling

Pokroju 780Ti... karta za lekko ponad 2000 złotych ;)
 
Odpuście z tym Unity. Nie dość, że to brzydkie jest ( no chyba, że patrzycie na screeny, bo w ruchu ta gra jest slaba) to jescze ma wymagania kosmiczne, a Wy sie do tego odwolujecie. Jakby jeszcze Unity miało cykl dobowy, pogodowy i normalne oświetlenie to można byłoby narzekać, że Wiedźmin 3 chodzi gorzej. To, że Crysis ma wyzsze wymagania od Counter Strike nie znaczy ze Crysis zle chodzi. No ale Wy takie analogie stosujecie, nie wiedzieć czemu. Tak to była hiperbola, ale i tak można te wasze wypisywanie na temat unity pod to podciągnąć... Poczekajcie na jakieś materiały z youtube przez normalnych użytkowników to się dowiedzie na czym gra chodzi i wtedy narzekajcie jak będzie źle.

Aaa i nie wiem czemu Wam tak bardzo zależy na teksturkach i innych róznych aspektach technologicznych gdy Wasz ukochany tytuł Unity nie ma takich rzeczy jak cykl dobowy, pogodowy itd co sprawia, że gra nie jest w ogóle róznorodna. Mogę się założyć, że odpowiednia pora dnia i pogoda mogą sprawić, ze gra będzie wyglądać świetnie.
 
O Unity nie ma co pisać, bo to pod względem optymalizacji gniot niesamowity, do tego pełen bugów utrudniających rozgrywkę (zapadające się pod tekstury postacie, NPC znikające i pojawiające się znikąd itd.). Do tego wraz z każdym patchem gra nie zawsze działała lepiej. Najśmieszniejsze w tym wszystkim było to, że i tak znaleźli się obrońcy tego tytułu. Rozumiem, że ktoś kto ma 3 x Titany, 16gb ramu + i7 4930 extreme cieszył się płynnością rozgrywki, ale nie o to w tym chodzi:)

Ps. Żeby nie było: na full detalach ta gra wygląda bardzo ładnie, ale na moim sprzęcie (i7 4770k, 8gb ram + gtx 780) było często niegrywalna, z kosmicznymi dropami fps.
 
Top Bottom