Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Te dwa GTX 980 zapewne aby tych spadków już nie było :D
.
Pytanie tylko czy taki potwór poskramiał Wiedźmina 3 na ustawieniach wysokich, czy może na Ultra?

Co za różnica na jakich. Skoro gra jest niezoptymalizowana i zawiera błędy to nawet na średnich czy niskich ustawieniach mogłyby zdarzać się spadki fps i tzw. chrupnięcia. Mam nadzieje, że REDzi solidnie wykorzystają czas, który pozostał do premiery.
 
Ludzie, ludzie. Nie przesadzajcie już na prawdę. Przecież Sebastian z Pure PC dokładnie sprawdził co za konfiguracja była i była to jedna karta a nie dwie.
Po za tym gość z Gamepsotu nie ma pewności co i jak a już i na Pure PC i na PC Labie pisali o jednej karcie...
Więc znowu się jakieś śmieszne spekulacje robią :)
 
W CD-Action ponownie pojawia się i7-4790K, 8GB RAM i GTX 980. Co ciekawe, redaktor napisał, że "Grałem w ustawieniach High i wszystko chodziło bardzo płynnie".
 
Jedna, dwie karty, nie ma znaczenia. Ta gra zwyczajnie nie ma prawa chrupać ani na ultra, ani tym bardziej high na pojedynczej karcie pokroju GTX'a 980, a o dropach mieliśmy doniesienia z kilku źródeł. Jeśli o optymalizację idzie ekipa ma od groma pracy.
 
Last edited:
Jedna, dwie karty, nie ma znaczenia. Ta gra zwyczajnie nie ma prawa chrupać ani na ultra, ani tym bardziej high na pojedynczej karcie pokroju GTX'a 980, a o dropach mieliśmy doniesienia z kilku źródeł. Jeśli o optymalizację idzie ekipa ma od groma pracy.

Z tym ultra to się nie zgodzę, "Wiedźmin 3" wychodzi równo 9 miesięcy po premierze GTX 980, prawie rok.
A trzeba na to spojrzeć jeszcze inaczej, odnieść się do premiery GTX 780Ti , ponieważ GTX 980 to w gruncie rzeczy 780Ti tylko mający o 1gb ramu więcej, bazujący na innej architekturze. Jak by "W 3" chrupał na nadchodzących R380X czy Titanie II , 980Ti to owszem, można byłoby mieć uzasadnione pretensje.
GTX 980 nie jest nie wiadomo czym, to wydajna karta ale nie jest godnym następcą 780Ti który do tej pory jest potworem , Nvidia dowaliła z tą kartą serio potężną wydajność w takim stopniu że 980 jest jedynie marginalnym krokiem na przód względem 780Ti która miała swoją premierę w Listopadzie 2013 a do tej pory nic po za GTX 980 nie może jej przebić wydajnościowo. Zresztą 780Ti po OC ma takiego kopa że szok, znacznie lepiej się skaluje jego wydajność względem 980 po OC.

Podsumowując - Jeżeli ustawienia ultra z futrami, physxem itd. Będą na prawdę wykokszone wizualnie to jak najbardziej gra może potrzebować do płynnego działania godnego następcy GTX 780Ti oraz godnego następcy R290x.

Inna sprawa to to że jedni redaktorzy twierdzą iż spadków płynności nie było, inni iż były.
Co oznacza że to nie wydajność GPU jest problemem ale jakieś inne czynniki.

-Miejsca gdzie użycie GPU jest nikłe, przez co karta się nudzi i generuje mało klatek - NIEZBĘDNA optymalizacja i dopracowanie tego.
-Stery dla Maxwelli leżą i kwiczą do tej pory, co też powoduje wspomniane przeze mnie spadki użycia GPU.
-Może na jednych kompach były SSD na innych nie?

Cholera wie. Ja tam niezmiennie jestem dobrej myśli jeśli chodzi o efekt końcowy :)
 
Last edited:
Podsumowując - Jeżeli ustawienia ultra z futrami, physxem itd. Będą na prawdę wykokszone wizualnie to jak najbardziej gra może potrzebować do płynnego działania godnego następcy GTX 780Ti oraz godnego następcy R290x.

W najnowszym gameplayu mamy ustawienia powyżej high, czyli maks albo niemal maks. I jest ładnie, ale do miana najbardziej zaawansowanej graficznie produkcji W3 aspirować w żadnym razie nie może, to nie jest coś z czym GTX 980 mógłby mieć problemy. Na pewno nie w 1080p.

Cholera wie. Ja tam niezmiennie jestem dobrej myśli jeśli chodzi o efekt końcowy

Ja myślę, z takim sprzętem każdy by był ;)
 
Last edited:
Cóż, jeśli 780ti da radę, to moja podkręcona 780 (SC ACX od EVGA, zmiana chłodzenia w drodze) też powinna dać:) O resztę sprzętu się nie martwię, mam praktycznie to samo co Gosupl(tyle, że i7 to 4770k a płyta to MSI z97 gaming 5).
 
@GosuPl No ale bez przesady, mówimy tutaj o karcie za ~2,5k... Przeciętny zjadacz chleba ma kartę za ile? 800zł? Chyba nie powiesz, że gra, która chodziła na wysokich na gtx660 na VGX teraz po roku czasu ma tendencję do ścinek na 980-tce i jest to normalny stan rzeczy (tzw. "progres"). Mówimy tutaj o produkcie(grze), którego założeniem miało być przybliżenie świata wiedźmina większemu gronu odbiorców. Myślisz, że zrobi to na minimalnych (wystarczy spojrzeć na temat o downgradz'ie grafiki aby przekonać się na czym teraz zależy graczom)? Bez dobrej optymalizacji się nie obejdzie. Wierzę, że REDZI się postarają w tym aspekcie. Dobra wracam do czytania 3 tomu(again).
 
@ramt1n Zastanawia mnie jedno kiedy Redzi mówili że gra chodzi na wysokich przy 660. Po za tym trailer VGX był na 99% mocno ulepszany (było o tym mówione w okolicy e3 2014 o ile dobrze pamiętam)
 
@Rhobar999 Kurde może nie VGX, a Gamescomie. Ciągle szukam ale znalazłem coś takiego na zagranicznym portalu, więc postaram się to znaleźć:
"They hinted at gpu req and such during Gamescom, GTX 660 should be able to handle the game at decent settings apparently."

Jeżeli nie znajdę to przyznaję się bez bicia za tą gafę :).

Edit. Dobra nie znalazłem. My bad.
@Daniel Abatemarco @Rustine Macie może ten wywiad gdzieś pod ręką? Podeślijcie plz linka. Z góry thx
 
Last edited:
À propos ewentualnego patcha w dniu premiery Wiedźmina 3... niedawno swoją premierę miała gra Evolve, która w tym samym dniu została okraszona patchem ważącym 3 GB :D Ciekawe ile będzie ważył ten wiedźmiński patch, bo nie mam wątpliwości, że w dniu premiery się taki pojawi.
 
Last edited:
ale nie będę przecież szukał materiału, ale może znajdę

Dobra krytyka, to taka podparta dowodami. Siedzę na forum cały czas i nie kojarzę takiej wypowiedzi, więc wypadałoby jednak podać jakieś weryfikowalne źródło używając takiej informacji jako argumentu.
 
Jako że to mój pierwszy post witam serdecznie. Czytam sobie od jakiegoś czasu co tutaj piszecie, zaglądam też na inne strony, gdzie toczy się dyskusja w podobnym temacie. Nie pamiętam żebym trafił tutaj na poniższe zdanie:

"The developers say the highest level will still be optimized, but should then run fine on the same system."

źródło: piąty komentarz od dołu na http://www.frazpc.pl/aktualnosci/92...ndowane-wymagania-nie-wystarcza-na-ultra.html

Zakładając, że to co tam piszą jest prawdą to gtx 980 powinien tę grę dźwignąć na ultra i zdziwie się jeśli będzie inaczej. Ze swojej strony dodam, że szkoda mi że W3 nie zadziała na dx12. Patrząc na pierwsze wyniki wygląda to co najmniej obiecująco. Może w przyszłości będzie jakiś patch :)
 
1:53
Jose nie jest pewny, co do karty, na jakiej był odpalany pokaz (czy to był akurat Titan).
A jeśli chodzi o odpalenie gry, na przykładowo - GF 960 to:
,,Mid-range graphics card will be able to get very good quality.''
czyli - karta graficzna ze średniej półki pozwoli uzyskać bardzo dobrą jakość (?)
Mówi jeszcze, że chciałby cienie chmur na podłożu.
 
Last edited:
- I have GTX 660 what kind of fidelity can I get?
- You can get... With 660... I think almost... I'm not gonna say uber quality of course, that one would probably be too slow...
- You call it uber quality?
- Ok, I don't know if thats the final name, we internally call it uber quality, it's just a fun name for us. I actually don't know what it's gonna be called, again - officially. But you can go... I think for the... I mean... too be honest in most cases thats the card what most people have and we (deweloperzy w studiu dopisek - ja) are playing on high settings.

Co Jose przekazał, to to, że w studiu używają edytora, który jest bardziej wymagający od samej gry, bo jest odpalonych sporo narzędzi, których sama gra nie potrzebuje. Potem stwierdza, że w studiu odpalają grę na sprzęcie ze średniej półki. Potem pada stwierdzenie, że grają na wysokich. Potem jest info o tym, że wszystko się wciąż mieli, grafika się poprawia, nic nie jest ostateczne itd.

Generalnie natura tej rwanej rozmowy jest taka, że każdy wyciągnie z niej co chce, bo Jose nie jest native speakerem i ewidentnie motał się między tym, co może powiedzieć a tym, czego nie może, więc się nieco zapętlał podlany sporą dawką ewidentnego entuzjazmu. Summa summarum nie padło w żadnym momencie stwierdzenie, że GTX 660 = wysokie ustawienia.
 
Last edited:
Top Bottom