Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Watch Dogs jest PO premierze, a Wiedźmin 3 jest PRZED premierą.

Wiemy, ale denerwuje mnie taki hura optymizm tych, którzy wieszczą to jak gra będzie pomykać i śmieją się z Watch Dogs, czy Unity - gier, które w większości miały nieco niższe (WD), albo nieco wyższe (AC:U) wymagania - podane przez producentów.
Obecnie Wiedźmin 3 to jedna z najbardziej zasobożernych produkcji PC (opierając się na wymaganiach i deklaracjach twórców - celujących w 30 fps na konfigu zalecanym w ustawieniach wysokie z domieszką średnich - o ultra nikt nawet nie wspomina i chyba nawet boi się włączać) o grafice ładnej, acz nie zapierającej dech w piersiach (czasem wręcz z elementami brzydkiej i przestarzałej). A ten ostatni wizualny aspekt gry raczej będzie systematycznie "redukowany" do premiery (tak jak to działo się dotychczas) niż "podnoszony".
 
Bo jak można wyśmiewać się z optymalizacji gry, która na Ultra (z TXAA 4x !!!) w Full HD chodzi średnio 50-kilka/40-kilka klatek (na GTX 970 oraz i7 4770 z niekręconym zegarem 3,5 GHz) podczas gdy Wiedźmin 3 ma dropy na wysokich ustawieniach (zapewne nie wszystkich) na GTX 980 (karcie 10/20% szybszej) oraz procesorze (i7 7790 o zegarze 4GHz) szybszym o te 10/15%?
Z tym masz racje, tylko właściwie kij z tym, bo nie wiemy jak gra śmiga na chwilę obecną. Biorąc pod uwagę fakt, że gra jest w ,,obrotach'' 24/7 (właściwie, to chyba tylko testerzy, co do reszty, to nie wiem), to jej stan, przynajmniej teoretycznie powinien się polepszać z dnia na dzień.

No i właśnie ciekawe, w jakiej kondycji jest obecnie gra ? I jak, obecnie wygląda ?
@MarcinMomot Może mógłbyś coś rzec na ten temat ?
 
@Daniel Abatemarco

Jedyne co możesz usłyszeć z ich ust (ciekawe kiedy do ludzi to pojmą) jest następujący tekst:

[marketin mode]Gra wygląda świetnie i działa coraz lepiej, a żadnego pogorszenia grafiki jak nie było tak nie ma.[/marketin mode]

Z w miarę subiektywną opinią trzeba by czekać na kogoś z prasy growej, który dostałby grę w swe łapki.
Byle do maja.
 
Odnośnie optymalizacji:



Obvious troll is obvious :D
 
Last edited:
To jest o filmach.

To jest o tym że konsole w przyszłości mogą mieć możliwość odtwarzania obrazu w 4k, ni mniej ni więcej, reszta to czysta spekulacja ale pogdybać można, kto wie może przejdą lifting hardwaru który w połączeniu z faktem iż gry od początku budowane w oparciu o dx12 dadzą taką możliwość...
 
Tak, hardware obecnych egzemplarzy zostanie ulepszony za pomocą magicznego pyłu wróżek.

Ehhh, ok napisze to prościej, istnieje możliwość że oboje producentów wyda nowszą wersję tej konsoli w której będą elementy hardwaru nowsze i mocniejsze niż to co mają obecne pudełka tak aby dać możliwość tego 4k(czy tylko pod tv czy też do gier tego nikt nie wie), co po części sugeruje też ten artykuł.
 
Ehhh, ok napisze to prościej, istnieje możliwość że oboje producentów wyda nowszą wersję tej konsoli w której będą elementy hardwaru nowsze i mocniejsze niż to co mają obecne pudełka tak aby dać możliwość tego 4k(czy tylko pod tv czy też do gier tego nikt nie wie), co po części sugeruje też ten artykuł.
To niemożliwe. Konsole obecnej generacji posiada już ok.30 milionów ludzi. Wyobrażasz sobie, co by było, gdyby MS i Sony wypuścili nowe, mocniejsze wersje konsol?
Zresztą, kiedyś już o tym pisałem:
1. Jeśli takie coś by się pojawiło, dotyczyłoby tylko filmów, a...
2. ...że obie konsole są w stanie wyświetlać filmy w 4K byłoby to bez sensu ^^.
Poza tym, nie wiem ile musiałyby kosztować i o ile mocniejsze musiałyby być konsole, żeby móc obsługiwać gry w rozdzielczości 4K.
 
Z tym masz racje, tylko właściwie kij z tym, bo nie wiemy jak gra śmiga na chwilę obecną. Biorąc pod uwagę fakt, że gra jest w ,,obrotach'' 24/7 (właściwie, to chyba tylko testerzy, co do reszty, to nie wiem), to jej stan, przynajmniej teoretycznie powinien się polepszać z dnia na dzień.
[...]
Szkoda strzępić języka/zużywać klawiatury. Niektórzy nie przyjmują do wiadomości, że wyrażając się o grze w czasie teraźniejszym opisują jej stan sprzed niemalże miesiąca zupełnie ignorując fakt, iż wciąż trwają nad nią intensywne prace.
Ja siebie nie zaliczyłbym do hurraoptymistów. Po prostu gra (w całokształcie) podobała mi się taka, jaka była na hans-onie. Jednocześnie wierzę, że kolejne trzy miesiące pracy non stop pomogą wyeliminować część błędów (jaka to będzie część, to się okaże), poprawić optymalizację, zmienić trawę i pozbyć się lub choć zredukować pop-in. Skoro build o tydzień młodszy potrafił być zauważalnie lepszy, tym bardziej na plus wyjdą kolejne trzy miesiące prac.

Ed.:
Na konsolach w 4K, to będzie można zdjęcia przeglądać. Jakoś nie widzę gier w tej rozdzielczości, skoro konsole zadyszki dostają w 1080p.
 
Last edited:
Przez 2 lata udało im się znacząco poprawic wyglad postaci i zajechac wszystko inne wlacznie z roślinnością. Wątpie żeby teraz magicznie to wszystko naprawili w 2 miechy
 
Poza tym, nie wiem ile musiałyby kosztować i o ile mocniejsze musiałyby być konsole, żeby móc obsługiwać gry w rozdzielczości 4K.
Też nie wiem ale 2 lata zrobiły by swoje, ceny sprzętu maleją cały czas i to co ich wtedy kosztowało te 400$ teraz pewnie kosztuje połowę tego(jak nie mniej-a i nie odnoszę się tutaj do cen dla pojedynczych odbiorców bo te są sztucznie utrzymywane tylko do tego ile taki microsoft przy ilościach hurtowych by płacił)

To niemożliwe. Konsole obecnej generacji posiada już ok.30 milionów ludzi. Wyobrażasz sobie, co by było, gdyby MS i Sony wypuścili nowe, mocniejsze wersje konsol?
Zresztą, kiedyś już o tym pisałem:
Zamieszczone przez Kuboniusz
1. Jeśli takie coś by się pojawiło, dotyczyłoby tylko filmów, a...
2. ...że obie konsole są w stanie wyświetlać filmy w 4K byłoby to bez sensu ^^.

Według mnie możliwe, chociaż nie mam pojęcia na ile prawdopodobne... ale taka opcja na pewno jest przez nich rozważana bo było by dziwne gdyby przy tym całym jęczeniu internetu o to że che mieć mocniejsze pudełka nie była, po prostu spełnili by życzenie milionów klientów, a to że cześć z nich by się oburzyła, no cóż, internet staną by w ogniu na kilka dni a biznes kręcił by się dalej, bo nie ma możliwości żeby ludzie nagle zbojkotowali granie na konsolach a innej alternatywy nie ma poza tymi dwoma. Poza tym większość tych co mają te 30 milionów i tak by pewnie kupiła znowu tą wersje high tych konsol, aby móc doświadczyć gier w jakości 4k coś jak remastery które zalewają rynek... Ale tak jak wcześniej napisałem to tylko gdybanie, nic więcej.
 
@Daniel Abatemarco

Jedyne co możesz usłyszeć z ich ust (ciekawe kiedy do ludzi to pojmą) jest następujący tekst:

[marketin mode]Gra wygląda świetnie i działa coraz lepiej, a żadnego pogorszenia grafiki jak nie było tak nie ma.[/marketin mode]
Z w miarę subiektywną opinią trzeba by czekać na kogoś z prasy growej, który dostałby grę w swe łapki.
Byle do maja.
Tak jakbym o tym nie wiedział. Zawsze warto próbować.
 
No tak, tak.
No ciekawym jak teraz gra działa i wygląda. Pewnie większość osób tutaj.
Tego się dowiemy podczas oglądania następnego gameplayu, który nie wiadomo kiedy wyjdzie :)
 
Top Bottom