Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Tak, tak, multikonta na GOG-u, wybacz. A co do pamięci, to są okej. Minimalnie wolniejsze, ale jak Cruciali nie ma w Komputroniku, to tamte też będą w porządku. A w jakim sklepie chcesz zamówić kompa, to już Twoja decyzja. Musisz sam zdecydować, czy lepiej mieć wygodniej, czy taniej :) Nieśmiało podpowiem, że na sporo części gwarancja realizowana jest u producenta - nie wysyła się sprzętu do sklepu, w którym się kupiło, tylko bezpośrednio do producenta.
 
Tak, tak, multikonta na GOG-u, wybacz. A co do pamięci, to są okej. Minimalnie wolniejsze, ale jak Cruciali nie ma w Komputroniku, to tamte też będą w porządku. A w jakim sklepie chcesz zamówić kompa, to już Twoja decyzja. Musisz sam zdecydować, czy lepiej mieć wygodniej, czy taniej :) Nieśmiało podpowiem, że na sporo części gwarancja realizowana jest u producenta - nie wysyła się sprzętu do sklepu, w którym się kupiło, tylko bezpośrednio do producenta.

O tym nie wiedziałem. Dzisiaj wysyłam do zaprzyjaźnionego sklepu ten koszyk mailem - zobaczymy na ile go wycenią. Od lat u nich kupuję ale jak będzie drogo - wtedy komputronik albo morele. Tak czy inaczej wielkie dzięki za pomoc.
 
Hmmm....tyle się ostatnio naczytalem i naoglądałem o sprzęcie pc, że mam ostatnio przesyt. Zacząłem się zastanawiać, czy jest sens dla jednej gry tak szaleć i niestety odpowiedź przyniesie dopiero premiera gry. Jeśli roznice w grafice będą tak małe jak w innych grach multiplatformowych, to biorę ps4 :-D
 
Hmmm....tyle się ostatnio naczytalem i naoglądałem o sprzęcie pc, że mam ostatnio przesyt. Zacząłem się zastanawiać, czy jest sens dla jednej gry tak szaleć i niestety odpowiedź przyniesie dopiero premiera gry. Jeśli roznice w grafice będą tak małe jak w innych grach multiplatformowych, to biorę ps4 :-D

Oczywiście że kupno kompa dla jednej gry to idiotyzm. Co innego jeżeli gra ma takie wymagania, że składa się kompa w oparciu o to, czego będzie potrzebowała żeby dobrze działać. Jak kupujesz szafę to lepiej zmierzyć i powiedzieć w sklepie "ma mieć dwa metry i 15cm wysokości" niż "no tak z tyle". Jeżeli mam do wyboru składać kompa po omacku albo pod wymagającą grę, dzięki czemu wiem że inne też będą śmigały, to ja traktuję Geralta jako przewodnika.
 
Oczywiście że kupno kompa dla jednej gry to idiotyzm. Co innego jeżeli gra ma takie wymagania, że składa się kompa w oparciu o to, czego będzie potrzebowała żeby dobrze działać. Jak kupujesz szafę to lepiej zmierzyć i powiedzieć w sklepie "ma mieć dwa metry i 15cm wysokości" niż "no tak z tyle". Jeżeli mam do wyboru składać kompa po omacku albo pod wymagającą grę, dzięki czemu wiem że inne też będą śmigały, to ja traktuję Geralta jako przewodnika.

Coś w tym jest. Tylko dokładnie to samo jest w przypadku konsol, kupujesz i grasz.
Może to śmieszne, ale waham się między ps4 a kupnem chłodzenia do i5-2500k i 970. Niby fajna modernizacja, ale później się okaże, że nie działa to jak należy itd.
Trzeba poczekać na gameplaye z różnych konfiguracji i opinie.
 
Oczywiście że kupno kompa dla jednej gry to idiotyzm. Co innego jeżeli gra ma takie wymagania, że składa się kompa w oparciu o to, czego będzie potrzebowała żeby dobrze działać. Jak kupujesz szafę to lepiej zmierzyć i powiedzieć w sklepie "ma mieć dwa metry i 15cm wysokości" niż "no tak z tyle". Jeżeli mam do wyboru składać kompa po omacku albo pod wymagającą grę, dzięki czemu wiem że inne też będą śmigały, to ja traktuję Geralta jako przewodnika.

Kolego a czy skakanie na spadochronie to idiotyzm ???
a czy wspinanie się po skałach na wysokie szczyty bez zabezpieczenia to idiotyzm ???
a czy walki KSW to nie idiotyzm ????
a czy zdobywanie szczytu mount everest w zimie to nie idiotyzm ??
a skoczył byś ze skoczni mamuciej tak jak nasz Stoch ??? jakbyś wyszedł tam na górę i zobaczył ile jest na dół to sam byś stwierdził że trzeba mieć w głowie nie poukładane żeby tam bez niczego puścić się na nartach.
A ściganie się w F1 to nie idiotyzm ??

we wszystkich W/w przypadkach ludzie swoje życie kładą na bardzo cienki lud. Jednak przyjęło się że to norma i nikt nie widzi w tym nic dziwnego ;-)

w zakupie takiego sprzętu choćby nawet takiego -----> http://www.inwin-style.com/en/data/...Frame/inwin_Sframe_MOD_Computer_Lounge_02.jpg

Nie ryzykujesz życia swojego i czyjegoś ;-) co najwyżej kieszeń

Więc skoro nazywasz skladanie sprzętu pod jedną grę idiotyzmem a sprzęt posłuży jeszcze dlugoo dlugoo to jak nazwiesz tamte sporty ekstremalne ??
 
Może to śmieszne, ale waham się między ps4 a kupnem chłodzenia do i5-2500k i 970. Niby fajna modernizacja, ale później się okaże, że nie działa to jak należy itd.
Trzeba poczekać na gameplaye z różnych konfiguracji i opinie.
Dla mnie kupno i5 2500k to była najlepsza decyzja w 2012 roku. To samo z Radeonem 7950. Konsole żywotność, konsole to tamto. Prawda jest taka, że sprzęt zakupiony 3 lata temu daje mi do teraz lepszą jakość niż konsole i nie sądzę, żeby cokolwiek zmieniło się w tej kwestii przez najbliższe 2 lata.
 
(...) Więc skoro nazywasz skladanie sprzętu pod jedną grę idiotyzmem a sprzęt posłuży jeszcze dlugoo dlugoo (...)

Przeczytaj mojego posta do końca, ok? Bo chyba odpisałeś na pierwsze jego zdanie albo nie załapałeś o co mi chodzi. I "ludu" w to nie mieszaj :)

Coś w tym jest. Tylko dokładnie to samo jest w przykrólikku konsol, kupujesz i grasz.
Jasne, to jest ogromna wygoda, mam PS3 więc wiem o czym mówisz. Tyle że PS4 to młoda konsola i ma dwie wady w stosunku do 3.
1. Gry są jeszcze drogie. Tzn zawsze są drogie gry na konsole a na PC już tydzień po premierze możesz znależć grę za 3/4 ceny.
2. Kupa w Plusie. Na PS3 w ciągu ostatnich dwóch lat było mnóstwo AAA (ostatnio się skiepściło ale Thief miesiąc temu oraz Dishonored w kwietniu...) ale na PS4 AAA nie ma. Są indyki. Serio?
Za równowartość jednej gry na PS4 będę miał dwie na PC i jeszcze w ciągu 2 lat mi się wyrówna w grach koszt komponentów. A potem przez kolejne 5 lat trwania generacji czysty zysk :)
 
Z mniej więcej podobnych przyczyn nadal nie mam zamiaru wymieniać swojego PS3 na PS4, jednak kwestia ceny gier to tak naprawdę dość indywidualna sprawa i jako że w przeciwieństwie do tytułów na PC istnieje rynek gier używanych. Gry na PC są zazwyczaj zabezpieczone kretyńskimi DRM albo przypisane do konta steam/origin co w zasadzie podpina się do... kretyńskich DRM.
Fakt, na ps plus jest bieda dlatego od dłuższego czasu nie wykupuję abonamentu, po sieci nie gram więc dla mnie nie ma to sensu.
W zasadzie ostatnio to PC służy mi jako konsola, podpiąłem do TV i gram na padzie. Jak ktoś ma taką możliwość i fundusze na wydajnego PC to zakup konsoli trochę mija się z celem.
Jeżeli kogoś nie stać na wydanie jednorazowo 3 lub 4 tysięcy złotych na dobry sprzęt niech bierze PS4. Jak już napisałem można gry odsprzedawać, co w rozrachunku będzie oznaczało wydanie do 50 zł na tytuł o ile uda się go odsprzedać a z tym raczej nie będzie problemu.
 
Dla mnie kupno i5 2500k to była najlepsza decyzja w 2012 roku. To samo z Radeonem 7950. Konsole żywotność, konsole to tamto. Prawda jest taka, że sprzęt zakupiony 3 lata temu daje mi do teraz lepszą jakość niż konsole i nie sądzę, żeby cokolwiek zmieniło się w tej kwestii przez najbliższe 2 lata.

Jeśli 970 będzie śmigać dobrze z moją i5-2500k, to powinno spokojnie wystarczyć do końca obecnej generacji konsol (pod które gry AAA są pisane) na granie w wysokich/ultra. Tedy może warto jednak iść w kompa, a zmianę procka i reszty zostawić na czas po premierze ps5 i nowego X - wtedy znów będzie skok graficzny.
Kupno chłodzenia i karty jakieś 400zł drożej niż ps4 wychodzi, nie dużo.

Jakie chłodzenie Do i5-2500k polecacie?
 
Gry na PC są zazwyczaj zabezpieczone kretyńskimi DRM albo przypisane do konta steam/origin co w zasadzie podpina się do... kretyńskich DRM.

Jeżeli kogoś nie stać na wydanie jednorazowo 3 lub 4 tysięcy złotych na dobry sprzęt niech bierze PS4. Jak już napisałem można gry odsprzedawać, co w rozrachunku będzie oznaczało wydanie do 50 zł na tytuł o ile uda się go odsprzedać a z tym raczej nie będzie problemu.

Na G2A albo śledząc lowcygier . pl można dorwać takie promocje, że zabezpieczenia i brak możliwości odsprzedaży przestaje być problemem. Jako przykładu użyję starej gry - Dragon Age: Początek. Nówka na ps3 kosztuje ok 79zł, używaną kupimy powiedzmy za 40, może nawet 30. Jakoś na początku grudnia ja na Originie kupiłem ją z WSZYSTKIMI DLC (za które w PS Store liczą sobie ładne sumki) za 12,50zł.

Druga sprawa to to, że na PS4 raczej nie kupię używanej gry za 50zł. Dlaczego? Bo jeżeli w sklepie kosztuje ona 220, to Janusz z allegro będzie wolał ją wystawić za 120 niż za 50.
 
Pytanie... czy Panie i Panowie wiedzą, które dokładnie karty nVidii będą obsługiwać hairworks?
Mam straszne problemy, żeby dotrzeć do konkretnej informacji...
Zamierzam sobie kupić GTX 970...
(na procku i7-4790K lub i5-4690K, wolął bym ten lepszym, ale portfel ciśnie :/)
 
970 na pewno obsługuje HW, oficjalnej listy raczej nie ma. Jednak spokojnie można założyć, że będą to najmocniejsze karty zielonych, czyli różne warianty 770/780 i 970/980 z naciskiem na serię 9xx.
 
Mam pytanie o SLI. Teoretycznie fajna opcja ale jak to wygląda w praktyce. Czy dwie karty wpięte w płytę główną rzeczywiście dają 200% mocy? Jest to bardziej czy mniej opłacalne niż kupno nowszej, lepszej karty graficznej?
 
Jakie chłodzenie Do i5-2500k polecacie?

Też się przymierzam właśnie do zakupu chłodzenia do tego procesora.
Chyba będę wybierać między Scythe Ashura i Scythe Mugen 4. Muszę jeszcze konkretnie zobaczyć, który będzie lepiej pasował do mojej budy. Oba są duże i zapewne będą przysłaniać sekcję RAMu.

Mam pytanie o SLI. Teoretycznie fajna opcja ale jak to wygląda w praktyce. Czy dwie karty wpięte w płytę główną rzeczywiście dają 200% mocy? Jest to bardziej czy mniej opłacalne niż kupno nowszej, lepszej karty graficznej?

Nope SLI/Crossfire niestety nie skalują się tak. Zazwyczaj przy dwóch połączonych kartach, łączna moc to 170% mocy jednej karty. Im więcej kart, tym skalowanie kolejnych kart jest gorsze. Na szczęście z czasem sprawa może wyglądać lepiej i może za jakiś czas dostaniemy karty, gdzie będą skalować się do pełni mocy.

Tutaj widzimy, ze 2x980 mają około 176% mocy jednej karty, dodanie kolejnej karty to przyrost tylko 65% i łączny wynik 241% pojedyńczej 980.
 
Last edited:
Top Bottom