Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ja bym do tego doczepił jeszcze tradycyjny dysk twardy i pamięć wirtualną, dokumenty, pobrane i inne takie tam przeniósł na ten dysk. Również gry spokojnie na nim można instalować. Wtedy dysk SSD na dłużej wytrzyma a i system szybciej będzie się uruchamiał.
Ja własnie tak mam. Dysk SSD Intel 520 - 120 GB i dysk tradycyjny do tego i Windows 8.1.
Swoją drogą najlepsze dyski twarde są Intela oraz Samsunga.
 
Można dorzucić tu Plextora. Samsung i Plextor biją się ostatnio o pierwsze miejsce. Intel jest nieco z tyłu.

Crucial to pozycja dla nieco bardziej oszczędnych, ale wciąż są to dyski dobre i pewne, choć nieco wolniejsze.

Na szczęście w codziennym użytkowaniu nie da się tego odczuć, różnica do zauważenia tylko w benchmarkach i czasochłonnych zastosowaniach profesjonalnych jak obróbka zdjęć/renderowanie. Normalny użytkownik nie odczuje, że PC lub program uruchamia się 1-3 sekund wolniej
 
Mam pytanie. Czy opłaca się dopłacać do gtx670 czy brać gtx660ti? (używane) Grafikę wymieniam praktycznie tylko dla W3 dlatego szkoda mi wydawać sporo kasy dla jednej gry Procesora niestety już nie wymienię, ale może uda mi się podkręcić. Mam AMD Phenom x4 944 3,0Ghz, którego bym podkręcił myślę na 3,8-4.

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/geforce-gtx-660-ti-vs-geforce-gtx-670

Różnica niewielka. Sam obecnie posiadam na stacjonarnym gtx 670 i mam nadzieję na średnie ustawienia i brak dużych spadków fps
 
Jak tu już sobie tak rozmawiamy to powiedzcie jak ma się Intel Core i5-2300 (2,8Ghz) do Asus GeForce GTX660 2GB DirectCU II OC?
 
Na ten moment to chyba optymalne połączenie i nie na pewno nie ma sensu wymieniać na coś mocniejszego. Procesor nie ma wysokiej częstotliwości i nie będzie w stanie wykorzystać mocniejszych modeli. Lepiej zaoszczędzić tą kasę i przeznaczyć na nieco większą modyfikację za jakiś czas
 
Procesor jest adekwatny względem mocy GPU. JohnyWol dobrze prawi tutaj.

Na mojej specyfikacji będę wrzucał tutaj testy obciążeniowe w dniu premiery, więc dla niezdecydowanych ze względów testowych - dam znać :) Obecnie mam GTX 970, i5 4690k i 8 GB Ram 1666 MHz. To pierwszy komp. Rozdziałka 1680x1050.

Drugi ma 760 GTX + 560 Ti, i5 3570k i 16 GB Ram. Rozdziałka taka sama

Wiem, że monitory nie są dostosowane do obecnych standardów, ale myślę, że wyniki dadzą jakieś wyniki odnośnie tego jak działa W3. Poza tym słyszałem, że jednak mają obniżać specyfikację pod Ultra - tutaj potrzebuję jednak potwierdzenia.

Oczywiście gracze z całego świata będą dawali wyniki, ale myślę, że dorzucę moją cegiełkę
 
Witam mam takie pytanie , czy gra wiedźmin 3 pójdzie mi na low/medium na tym sprzęcie bo bardzo bym chciał zamówić ale boję się że nie styknie.

CPU : FX-4100 / OC 4.0
GPU : Sapphire Radeon HD 7850 2GB OC
vRam : 8GB good ram

Mój monitor nie spełnia standardów gdyż ma tylko 17 cali , rozdzielczość max 1280x1024.

Właśnie widzę że nie ma wsparcia dla kart nawet HD 7xxx , i takie moje wątpliwości . Chodź najnowszy Assassyn działał mi na wysokich detalach z 26 FPS i potrzebował mocniejszej karty na minimalne bo 7970 (7850 , tez nie była wspierana). I stąd rodzi się moje pytanie czy gra mi odpali na tej karcie? Bardzo proszę o pilną i precyzyjną odpowiedź gdyż zamówił bym wersję z steelbookiem. Pozdrawiam
 
Jasne. Nie mniej i tak będziesz niesamowicie zadowolony z tego PC, a twoje odczucia i radość z użytkowania na pewno nie będą słabsze. Po prostu wolałem poinformować, że bez specjalnie dużego wydatku, można wycisnąć jeszcze parę FPS.

PS. Ja czekam jeszcze na procesor, płytę i GPU. W poniedziałek będę miał parę dni wolnego więc powinienem zająć się składaniem. I szczerze mówiąc sam nie mam pojęcia jak wielkiego skoku wydajności mam się spodziewać, zwłaszcza, że przesiadam się z 9 letniego PC (Athlon 64 3200+ (1 rdzeń 2 GHz), 2GB RAM 400 MHz, GPU GF 8600GTS i stary już dysk 256GB Samsunga). Różnica pewnie będzie taka jak skoku na bungee z mostu i skoku Feliksa Baumgartnera ze stratosfery :lol:

Na nic innego nie liczę... ale szczerze mówiąc, to pierwszą radość odczuję, gdy odpale drugiego Wiedźmina na nowym sprzęcie na pełnych ustawieniach... to już będzie coś wspaniałego i jakoś skróci czas do trójeczki :)

A mój zestaw obecny to Core2Quad 8200 2,33GHz z 8 RAM DDR2 na karcie Radeon HD6xxx, więc także licze na sporą różnicę, jedyne co zostaje to dyski...
 
Last edited:
Last edited:
@Kondorr, Fajny sprzęt sobie złożyłeś, pogratulować tylko:hatsoff:
Ja użytkuje obecnie na GTX 960(od dzisiaj rana) i mam nadzieję że z moim procesorem (i3), poradzi sobie z Wiedźminem 3 choć na średnich.
 
Jeśli mogę się wtrącić - sądzę, że Wiedźmin 3 na monitorach bez full hd i w rozdziałce do 1680x1050 pójdzie na niskich detalach na kartach rzędu GTX 660 (spróbuję na 560Ti odpalić), 4 GB RAMu i procesorach czterordzeniowych rzędu 2,3 GHz w górę. Z kolei na średnie w płynnych warunkach będzie GTX 760, 6 GB Ram (najlepiej 8) i procesory i5 od 2,8 GHz w górę. Trochę opieram się na tym, co już widziałem, trochę na osobistych doświadczeniach, trochę wróżę z fusów. ale wierzę w moje słowa - może kogoś to pocieszy. Jak wspomniałem będę testował W3 na różnych konfiguracjach, więc dam znać.
 
Code:
Witam mam takie pytanie , czy gra wiedźmin 3 pójdzie mi na low/medium na tym sprzęcie bo bardzo bym chciał zamówić ale boję się że nie styknie. 

CPU : FX-4100 / OC 4.0
GPU : Sapphire Radeon HD 7850 2GB OC
vRam : 8GB good ram

Mój monitor nie spełnia standardów gdyż ma tylko 17 cali , rozdzielczość max 1280x1024.

Właśnie widzę że nie ma wsparcia dla kart nawet HD 7xxx , i takie moje wątpliwości . Chodź najnowszy Assassyn działał mi na wysokich detalach z 26 FPS i potrzebował mocniejszej karty na minimalne bo 7970 (7850 , tez nie była wspierana). I stąd rodzi się moje pytanie czy gra mi odpali na tej karcie? Bardzo proszę o pilną i precyzyjną odpowiedź gdyż zamówił bym wersję z steelbookiem. Pozdrawiam

Pomoże ktoś ;D?
 
Ja swoje szansę w odpaleniu i płynnej rozgrywce na przyzwoitych detalach upatruje w niskiej rozdzielczości. Monitor obsługuje maksymalnie 1366 x 768, więc i5 3570k, 12 GB RAM i GTX 650 Ti Boost 2 GB powinien dać radę. Dla przykładu, DA: Inkwizycja nie schodzi poniżej 30 klatek z niemal wszystkimi ustawieniami wyżyłowanymi na maxa, zazwyczaj w okolicy 40-60, a z wyłączonym V-Sync nawet i do 90 klatek.

Gdybym miał grać w rozdzielczości FullHD, to dość mocno bym się obawiał, a tak....cóż, jestem dobrej myśli. W dniu premiery się okaże, na pewno też zdam raport jak to działa, gdyby ktoś z podobnym sprzętem się wahał z kupnem ;)
 
Powinno pójść, bo dużo tutaj pomaga monitor, który nie ma HD :) A wymagania i tak są zawyżone, więc wszystko leży w jakości optymalizacji.
 
Ja liczę że REDzi dadzą nam również większe możliwości w suwakach ustawień. Prawdopodobne że bez paru ficzerów graficznych gra na słabym sprzęcie by poszła(w granicach rozsądku). Ale jak kolega wyżej napisał wymagania są zawyżane i moim zdaniem, dosyć często więc ja, ze swoim sprzętem jestem dobrej myśli :)
 
Code:
CPU : FX-4100 / OC 4.0
GPU : Sapphire Radeon HD 7850 2GB OC
vRam : 8GB good ram[/quote]

Osobiście wymieniłbym Radeona na trochę droższego R9 270 
http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-270-2gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-270-gaming-2g-599531/

warto dołożyć, pójdzie pewniej, może nawet na średnich. Obniżyłbym nawet próg dla procesora i znalazł coś tańszego do 3 - 3.2 GHz (czterordzeniowiec koniecznie!) :) 

Tak czy owak - zestaw starczy spokojnie na minimum.
 
Top Bottom