Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ciekawe czy na moim Celeronie G530, 9800GT i 4 GB Ramu w ogóle bym odpalił :D Dwójka śmigała w HD na minimalnych i dało się grać bez zacinania.

A no tak - zapomniałem, że dzisiejsze gry wymagają już DirectX 11, a moja karta obsługuje tylko 10. Szkoda... myślałem, że pogram w 2 klatkach na sekundę
 
Czy różnica między 1440, a 1080 przeskalowanym do 1440 będzie też tak widoczna, jak "prawdziwe' 1440 vs 1080 ?

A tego to nie wiem. Nie widziałem w akcji.
Ja planuję osobiście tak zrobić, żeby iść ze swoim kompem do sklepu (po wcześniejszym uzgodnieniu, upatrzeniu modelu i dogadaniu) i podłaczyć kompa do danego monitora. Wtedy można sobie odpalić jaki się tytuł chce i zobaczyć jak to wygląda. Nie ma chyba lepszej opcji, bo zakup monitora, to nie takie hop-siup. Trzeba się dobrze rozpatrzeć i wydana kasa będzie w pełni satysfakcjonująca, w tym co będziemy widzieć na ekranie :)
 
@Jonek52 1080p to jakieś 2 miliony pikseli, 1440p to 3,6 miliona. Masz ponad 70% więcej pikseli na tej samej powierzchni. Tylko pytanie czy faktycznie Tobie jest potrzebne 1440p, może 1080p Ci wystarczy?

Z filmów które wysłał mi Daniel Abatemarco widzę znaczną różnice. Przeraża mnie jedynie kwota, jaką musiałbym na taki monitor przeznaczyć. Stąd bardziej się zastanawiam, czy DSR by mi nie wystarczył i byłoby po sprawie. Dobry monitor 1080p + DSR czy średniak, albo nawet coś bardzo słabego 1440p.

Tak czy inaczej, wielkie dzięki za pomoc !
 
Ja na Twoim miejscu, będąc w posiadaniu gtx 980 został bym przy 1080p. Z tą kartą i w tej rozdzielczości powinieneś spokojnie przez parę najbliższych lat ciągnąć wszystkie tytuły w co najmniej wysokich ustawieniach.
DLA MNIE przejście na 1440p lub (tu już na 100%) 4k jest w tym momencie tylko dla pasjonatów, posiadających chociażby SLI z 980. Z całą pewnością (jak zresztą już mówiłeś) musisz też pójść do jakiegoś sklepu i zobaczyć, czy gęstość pikseli na 27" Ci faktycznie nie przeszkadza. Chociaż, jeżeli monitora nie będziesz oglądał z bardzo bliska, nie powinno się to specjalnie rzucać w oczy :)
 
Filmik szprechającej pani w różowych włosach wyłączyłem po tym jak rozebrała wieśka do slipów i zaczęła dzielić gęsi na części

edit: cholera, nie tu :/
 
DSR nie zwiększy Ci magicznie liczby pikseli, ale znacznie polepszy dalekie widoki, redukując szumy i schodki. Jeżeli nie jesteś maniakiem, to wystarczy Ci w zupełności, ja sam na bliskich ujęciach przy cutscenach mogę pomylić 1080p z prawdziwym 1440p na moim monitorze. Różnicę łatwo dostrzec na dalekich planach, ale to Ci w sporej mierze poprawi DSR. Obraz będzie ładny i gładszy, jednak ostrością będzie ustępował realnemu 1440p, to nie ulega wątpliwości. Najlepiej jest potestować, nawet kupując online możesz odesłać produkt w ciągu 14 dni(o ile nie rozrypiesz totalnie pudełka i nie uszkodzisz matrycy i innych części).
 
Czy moglibyście mi coś doradzić w kwestii monitora ? Chciałbym kupić coś fajnego pod Wiedźmina, bo w tej chwili męczę się na starej IIyama`ie.
Jestem pewny co do tego, że chce kupić 27 cali. Nie jestem tylko pewien co do rozdzielczości... za 1440p trzeba już sporo dopłacić, a więc jestem bardziej skłonny ku jakimś dobrym 1080p. Np coś takiego:
http://www.morele.net/monitor-asus-mx279h-538793/

Zdaję sobie sprawie, że przy takiej przekątnej piksele mogą być widoczne, jednak dodam, że posiadam gtx 980 i zamiast "naturalnej" rozdzielczości planowałem zadowolić się technologią DSR, która wydaję się być bardzo fajnym rozwiązaniem. Przy obecnym monitorze ( 1680 x 1050 ) i 21 calach skalowanie za pomocą DSR, do np 4k powoduję, że wszystko na ekranie jest maleńkie, wręcz mikroskopijne. W związku z tym wpadłem na pomysł wyposażenia się w duży monitor ( nie mówiąc już o tym, że noszę okulary i duży ekran to dla mnie spora wygoda).

Dodam jeszcze, że bardzo cenie sobie 60 klatek, które jak wszyscy dobrze wiemy, przy wyższej rozdzielczości, nawet na dobrej karcie, mogą być ciężkie do uzyskania.
Wolę raczej mniejszą rozdziałke + Antialiasing + 60 FPS.

Czy ktoś może mi pomóc ?
27 cali 1920 x 1080 czy 27 cali 2560 x 1440 ? I dlaczego.

1440P tylko i wyłącznie !!!!

Nie zrób tego błędu co ja bo kupiłem BENQ w FHD z 144hz odświeżanie

Teraz mam Rog Swifta w 1440p

Różnica między FHD a WQHD ... nie do opisania

Rog Swift ma G-sync ma czas reakcji 1ms i matrycę TN (+) nie jest to IPS ale porządne TN ! Kawał porządnego sprzętu POLECAM !

A G-sync to przereklamowany dodatek za który trzeba zapłacić a tak na prawde software załatwia sprawę

I niech ci nie wciskają kitu że to gra nie warta świeczki (1440p)

Wiadomo jeśli chcesz poszaleć w WQHD licz się z tym że do W3 980 to obowiązek i na pewno nie wszystko na Ultra z all smaczkami od nvidia

WQHD na Ultra + all co się da to podejżewam że TITAN X albo 980TI jak wyjdzie 6GB vram obowiązkowo. Takie jest moje zdanie

Czekam na Rog Swifta w 4k 144hz Kupię bez zastanowienia
 
Last edited:
witam wszystkich

chciałbym się dowiedzieć czy mój pecet udźwignie Wiedźmina, czy też będę musiał coś wymienić/dokupić aby sprawnie działał

grafika: AMD Radeon R7 200 Series
procesor: AMD FX-6300 3,5GHz
RAM: 4GB
system: WIN7 64bit
 
Witam wszystkich! Mam kilka pytań odnośnie specyfikacji mojego komputerka ;)
Zestaw ma około 1 roku, oto on:
Proc: Intel Core i5-4690 CPU @ 3,5 Ghz
Grafika: Asus GeForce GTX 760-DMCOC-2GD5 2GB
RAM: 8 GB Crucial 1600MHZ
Bieżąca rozdzielczość to 1680-1050, 60hz
Na jakie wymagania mogę liczyć? średnie+Wysokie, średnie, czy raczej low? Wiem ze nie ma jeszcze testów, chodzi mi tylko o opinię.
Czy przy tym zestawie opłaca mi się zmieniać monitor na jakiś lepszej klasy(iiyama X2483HSU-B1), co przy zwiększeniu rozdzielczości zapewne poskutkuje obniżeniem jakości grafiki? Czy może lepiej zakupić lepszą kartę grafiki i zostać przy obecnym monitorze(pytanie czy jest sens kupować gtx970 i grać w niskiej rozdzielczości)? Ewentualnie podkręcić obecną kartę, ale czy efekt będzie widoczny?
Wiem, trochę to zagmatwane ale chciałbym się przygotować możliwie jak najlepiej na nadchodzącą premierę. Z góry dzięki za wszystkie pozytywne i negatywne:)P) komentsy i porady.
Ave!
 
Witajcie.
Mam grafikę gtx770 i procesor i5-3570K jeszcze niepodkręcany. Czy OC procesora mogłoby pozwolić wycisnąć z nowego Wieśka więcej, czy przy tej karcie graficznej nic to nie zmieni?
 
Karta graficzna

Witam,
Nie wiem czy w dobrym miejscu o tym piszę ale przechodząc do tematu krótko i zwięźle:
Czy na karcie NVIDIA GeForce GTX 560 (zwykła gtx560 NIE
gtx560ti) będę w stanie zagrać w Wiedźmina 3 nawet na minimalnych detalach?
Chodzi mi o samą karte czy ten GTX560 poradzi sobie z tą grą.
Dziękuję za odp. i przepraszam jeśli pisze to w złym miejscu/złym formacie.
pozdr. i miłego dnia życzę :)
 
@MrEmpty
Zamiast przepraszać, wystarczyło poświęcić kilkanaście sekund na zapoznanie się z pierwszą stroną działu o W3 i znaleźć przyklejony na górze temat o wymaganiach sprzętowych. Scaliłam.
 
@MrEmpty

Obawiam się, że nie bardzo, jednak gtx 560 jest sporo słabsza od wskazanej jako minimalna gtx 660. 560 ma pojemność pamięci tylko 1 Gb więc nie sądzę, żebyś odpalił na niej W3.
 
@MrEmpty

Obawiam się, że nie bardzo, jednak gtx 560 jest sporo słabsza od wskazanej jako minimalna gtx 660. 560 ma pojemność pamięci tylko 1 Gb więc nie sądzę, żebyś odpalił na niej W3.

Jak zwykle brednie wyssane z paca!
Gra się raczej odpali ale czy komfortowo na tym pogra to nie wiem, zależy jakim jest masochistą ;)
 
Wsparcie 2monitorów

Czy jest jakakolwiek szansa, że 3 wiedźmin będzie mógł korzystać z drugiego monitora(podgląd mapy, ekwipunku, dziennika itp.)?

Nigdy nie spotkałem się z wykorzystaniem kilku monitorów(nie licząc zwiększenia rozdzielczości) a z moich doświadczeń wynika, że ponad połowa znajomych posiada 2 monitory,
 
Top Bottom