Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Dokładnie. Zresztą nie było chyba jeszcze gry, której się nie dało odpalić na nieco gorszym sprzęcie niż ten z minimalnych. A czasami nawet nieco gorsza grafika daje rade na średnich ustawieniach np. :)
 
Wszystko zależy od tego, jak została wykonana optymalizacja danego tytułu oraz jak skaluje się silnik graficzny :)
 
Ba, w MGS: Ground Zeroes 660-ka nie była nawet w minimalnych wymaganiach, a ja grałem sobie w najlepsze na wysokich ustawieniach. Co prawda z lagami, ale na średnich było już super. Pomijając to, że nie miałem nawet 8GB RAM-u wymaganych do wyższych ustawień.
Poczekamy, zobaczymy. A nawet jeśli GTX 660 miałby rzeczywiście być minimum, to już na niskich opcjach grafiki Dziki Gon powinien wyglądać co najmniej dobrze.
 
Już niedługo się przekonamy, jak to w rzeczywistości jest. Ja jestem dobrej nadziei i nie dopuszczam do siebie myśli, że mógłbym W3 nie uruchomić na sprzęcie z sygnaturki, który poradził sobie m.in. z całkowicie spapranym AC: Unity na średnio-wysokich detalach w 30 klatkach w rozdzielczości 1080p. Dodatkowo, teraz gram głównie na mniejszym monitorze (19 cali i rozdzielczość 1366 x 768 ), dlatego też inaczej patrzę na wymagania Wiedźmina, którego minimum i rekomendowane prawdopodobnie odnosi się do Full HD.
 
fffb said:
Ba, w MGS: Ground Zeroes 660-ka nie była nawet w minimalnych wymaganiach, a ja grałem sobie w najlepsze na wysokich ustawieniach.
Ekhm, Ground Zeroes ma w minimalnych wymaganiach GTX 650.
Nic dziwnego, że 660 pozwalało na płynną grę, trudno, aby było inaczej.
 
Mój błąd, faktycznie. :) Zwracam honor.
Ale nadal, 660 a 760 oraz 4GB a 8GB RAM-u to jednak jest różnica. A jednak, udało mi się pograć na najwyższych w całkiem niezłej ilości klatek na sekundę. Ile dokładnie ich było - nie wiem, ale wystarczająco do przyjemnej gry w skradankę. :)
 
@Wilk_RiwianskiZ kartami, które nie są obsługiwane chodzi o to, że jak na takiej karcie Wiedźmin Ci się nie uruchomi to nie możesz składać reklamacji na grę ani w ogóle żadnych zażaleń do twórcy. Nie udzielą Ci również wsparcia technicznego. To takie zabezpieczenieze sstrony twórcy.
 
Nie zgodzę się z brakiem wsparcia technicznego. Twórca gry ma obowiązek pomóc w razie jakiegoś problemu ze swoją produkcją.
 
Nie zgodzę się z brakiem wsparcia technicznego. Twórca gry ma obowiązek pomóc w razie jakiegoś problemu ze swoją produkcją.

Chyba, że ten problem jest związany z nieobsługiwaną kartą. Wtedy nie musi. W innych przypadkach jest do tego zobowiązany.
 
To naturalne spotkać w wymaganiach danej gry listę nieobsługiwanych GPU, ale zazwyczaj są to super-low-end'owe układy zintegrowane lub mobilne [na których gra z technicznego punktu widzenia nie ma prawa odpalić (technologiczne braki podzespołu)]. W tym przypadku zaintrygował mnie wymykający się zdrowemu rozsądkowi sposób wylistowania kart graficznych. Przecież jeśli istotnie intencją byłoby ograniczenie (bardzo wątpliwe) pomocy technicznej dla posiadaczy PC'tów spod minimalnych wymagań to powinno być to sformułowane jako np. "CDP Red nie udziela wsparcia dla układów graficznych takich a takich". Wiadomo nasze doświadczenie i owy zdrowy rozsądek podpowiada nam słuszną interpretację tego nieprecyzyjnego sformułowania, aczkolwiek budzi nieco obaw w kierunku optymalizacji hehe (nie no, premiera była tyle przesuwana, że nie ma mowy o takich niespodziankach, niespodzianka będzie jedna i będzie nią dziecko:]).
 
No pozostaje tylko czekać na wieśka
Po upgrade mój komputer prezentuje się tak :
i5 3570k OC 4,5GHZ
gigabyte gtx 970 4gb
8gb ram
Mam nadzieje że na ultra w 60 klatkach pociągne oczywiscie w 1080p
 
Witam Was serdecznie. Z niecierpliwością czekam na Wiedzmina 3, ktorego dostałem na urodziny. Chciałbym tylko Was zapytac o to czy jest chociaz cień szansy na to, że moj komputer tą gre pociągnie na minimalnych? i5 4200H, 8GB RAMu, GeForce 840m... Jak dla mnie jest to wydajnościowy potwor :D ale czy pojdzie na nim Wiesiek 3?
Pozdrawiam
 
Witam Was serdecznie. Z niecierpliwością czekam na Wiedzmina 3, ktorego dostałem na urodziny. Chciałbym tylko Was zapytac o to czy jest chociaz cień szansy na to, że moj komputer tą gre pociągnie na minimalnych? i5 4200H, 8GB RAMu, GeForce 840m... Jak dla mnie jest to wydajnościowy potwor :D ale czy pojdzie na nim Wiesiek 3?
Pozdrawiam

Pójść raczej pójdzie. Ale jak będzie działać to nie wiadomo ;)
 
No GPU to słabiutkie niestety. Ale jakoś tam pograsz, bądź dobrej myśli ;-)
Zależy jeszcze jaka rozdzielczość :)

Zawsze można kręcić :D

https://www.youtube.com/watch?v=FDXx...ature=youtu.be

Krótka zajawka z sesji na azocie, I7 5960X + 4x Titan X (trzy moje + jeden kumpla) . Karty bez modów i bez azotu, bo szkoda .
Udało nam się wbić na 4 miejscie w rakingu 3dm Extreme ;-)
 
Last edited:
W skrócie - GTX 660 to nie jest minimum :)

Albo raczej, nie ma karty na ktorej sie nie odpali, byc moze odpaliloby sie nawet na ge force 4 mx(chyba ze wyskoczylby bluescreen), ale nie wiem w ilu klatkach na kwadrans by sie wyswietlalo ;p
 
Nie no, minimalne wymagania to karty które posiadają DX11 - Poniżej tego nie ma opcji.
Po za tym GTX 660 jest w minimalnych i tego warto się trzymać.
Założenia że pójdzie na czymś słabszym, można sobie robić ale 19 Maja, srogo zawieść.
 
@GosuPL jestem ciekaw w ilu klatkach Ci teraz działa W2 w DSR do 5120x2880 :D


Jak sprawdzałem w 2560x1440p + ultra + ubersampling, to było w granicach 90-110 :D

View attachment 13367
Dają radę ;-)

View attachment 13368

Tu cztery, jeden kumpla ;-)

View attachment 13369

A tu w kompie.

Taki AC Unity w 1440p + Ultra + MSAAx8 lata w ponad 60 fps :D

Chociaż jak na jednym TX dałem rozdziałkę 8k + MSAAx8 to miałem zajęte prawie 12gb vram i jakieś 11 fps :D
Ale i tak konkret.
Póki co siedzę na trzech GPU, chociaż jeden to się po prostu nudzi mocno. Pewnie w przyszłym tygodniu poleci do kumpla żeby też miał dwa. No ale zobaczymy, jak by co w każdej chwili mogę znowu go brać do siebie :)
 

Attachments

  • 20150421_234318.jpg
    20150421_234318.jpg
    412.3 KB · Views: 42
  • 20150501_171300.jpg
    20150501_171300.jpg
    393.1 KB · Views: 33
  • 20150426_145456.jpg
    20150426_145456.jpg
    431.4 KB · Views: 31
Nie no, minimalne wymagania to karty które posiadają DX11 - Poniżej tego nie ma opcji.
Po za tym GTX 660 jest w minimalnych i tego warto się trzymać.
Założenia że pójdzie na czymś słabszym, można sobie robić ale 19 Maja, srogo zawieść.

Ja z ciekawości odpalę na radeonie 6870 w rozdzielczości 1280 x 1024 i zobaczę ile będę miał klatek na minimalnych detalach :p
 
Top Bottom