Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Witam,
trafiłem właśnie na forum.
Trochę chyba za szybko skompletowałem zestaw.
Mam:
i7-4770
GeForce 960 Gaming (Gigabyte)
16 GB RAM
Ciekawe, czy w wysokich da radę? W sumie to zaufałem promocji z nvidia - skoro dają grę to chyba nie po to, żeby była chryja. A jednak 950 zł to nie 1400 dlatego postawiłem na 960, a nie 970-980
 
Last edited:
To już któryś raz. No do cholery jasnej.
Wymagania minimalne mówią o karcie mającej 2 GB VRAM. Podają konkretne modele. Przychodzi ktoś, pyta, czy pójdzie mu gra na karcie nie tylko słabszej od podanej w wymaganiach minimalnych, ale również mającej tylko połowę wymaganego VRAMU i każdy mówi "raczej spoko pójdzie, odpali się, może się trochę przycinać".

A potem w dniu premiery będzie 250 stron płaczu, bo jednak się nie odpaliło, bo okaże się, że nawet minimalne ustawienia wymagają np. 1.2 GB VRAM i gra będzie się crashować.
Nie wprowadzać w błąd koledzy. Nie wprowadzać w błąd.
Prawda jest taka, że nie wiadomo, czy gra się uruchomi. I zalecany tok postępowania to upgrade karty graficznej lub poczekania na testy wydajności przy premierze gry.

Witam,
trafiłem właśnie na forum.
Trochę chyba za szybko skompletowałem zestaw.
Mam:
i7-4770
GeForce 960 Gaming (Gigabyte)
16 GB RAM
Ciekawe, czy w wysokich da radę?
Powinno dać radę, aczkolwiek nie wiem czy na wysokich. To nie jest bardzo dobra karta i ustępuje w wydajności zalecanej 770.
 
Last edited:
A potem w dniu premiery będzie 250 stron płaczu, bo jednak się nie odpaliło, bo okaże się, że nawet minimalne ustawienia wymagają np. 1.2 GB VRAM i gra będzie się crashować.
Nie wprowadzać w błąd koledzy. Nie wprowadzać w błąd.
.

No i pewnie z tych 250 stron lamentu to tak ze 100 to będzie na temat działania gry na lapkach, no jak to powinno chodzić, a wiadomo jak to bywa z supportem gry na grafiki mobilne, oficjalnie obsługi niema, może chodzić ale nie musi poniżej 960m.
 
Obrońcy pseudo-wymagań :D Nie ma co z Wami dyskutować bo i tak do niczego nie dojdziemy.
Dojdziemy do tego ze po to są wymagania aby sę ich trzymać. Jeżeli gra nie będzie chodzić, a spełniasz wymagania wtedy masz prawo czuć się pokrzywdzony, w innym wypadku nie. Oczywiście nie twierdzę że wymagania są żelaze, i że niema pewnej elastyczności, ale wszystko ma swoje granice.

Ps Mówię to ja który "nie spełniam" minimalnych na papierze, ale o włos , więc jestem przekonan iż gra ruszy.
i5 2500 / 8gb / 7850 2gb OC
 
Last edited:
@warzoch za to Ty zaraz gotowyś powiedzieć, że na zintegrowanych kartach pójdzie. Masz wymagania i póki nie ma testów nie możemy mówić, że coś pójdzie w 1080p na minimalnych poniżej GTX 660.
 
Nie będę nic takiego mówił :) GTX 660 przewyższa next-geny, a według większości z Was - konsole to średnio-wysokie detale. ;) Więc... no umówmy się.
 
Nie będę nic takiego mówił :) GTX 660 przewyższa next-geny, a według większości z Was - konsole to średnio-wysokie detale. ;) Więc... no umówmy się.
Takie średnio-wysokie na konsolach że jak wyjdzie porównanie na premierze to zobaczysz jakie to średnio-wysokie, że aż równają się nisko-średnim na xboxie i trochę wyżej u Sony.
 
Ja zawsze uważałem, że konsole nigdy nie będą równały się średnio-wysokim detalom na PC. Są za słabe na coś takiego.
 
Nie będę nic takiego mówił :) GTX 660 przewyższa next-geny, a według większości z Was - konsole to średnio-wysokie detale. ;) Więc... no umówmy się.

Ale powiedz mi, czemu jak się nie znasz na takich rzeczach to się na te tematy wypowiadasz i to się jeszcze kłócisz z ludźmi wmawiając im że się nie znają?
 
Dojdziemy do tego ze po to są wymagania aby sę ich trzymać. Jeżeli gra nie będzie chodzić, a spełniasz wymagania wtedy masz prawo czuć się pokrzywdzony, w innym wypadku nie.

Wymagania są po to, by w razie czego nie móc czuć się pokrzywdzonym właśnie. Ale to jeszcze nie znaczy, że nic poniżej wymagań nie odpali gry. Ostrożność zalecana, ale zdrowy rozsądek również, a taki warzoch, chociaż lekko prowokuje, zwraca uwagę właśnie na zdrowy rozsądek.

Pisanie komuś, kto ma lekko poniżej wymagań sprzęt, że gra mu nie odpali, jest średnio rozsądne, choć zgodne z oficjalnymi wymaganiami. Ale jeśli te wymagania są taką wyrocznią, to po co w ogóle pytania "czy gra mi ruszy"? Najlepiej odsyłać od razu do wymagań oficjalnych, skoro nie ma pola do dyskusji, bo wymagania są jedyną wyrocznią :)
 
Czemu mi wmawiasz brak znajomości tematu?
Bo np. porównujesz PC do konsol? To, że GTX 660 przewyższa grafikę w konsolach nie znaczy, że gra na pewno będzie chodzić równie dobrze z taką samą jakością grafiki. PC to jest otwarta architektura, do tego z systemem operacyjnym, masą dodatkowych pierdół, które pożerają zasoby. Konsole to całkiem inna bajka i inny rodzaj optymalizacji.
 
Last edited:
Chyba ze optymalizacja byla zwrócona w strone next-genów
W takie cuda to ja nie wierzę, z pustego to i Salomon nie naleję.. konsole jakie są, takie są.... nie przeskoczysz tego. Sądząc po plotkach, to więcej problemów z płynnością gry, było na konsolach, niż na PC, więc takie przypuszczenie można włozyc między bajki.
 
Top Bottom