Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Pasek z zajętym VRAMEM to byłaby miła rzecz, w GTA IV był, w GTA V jest, mimo, że spełniam wymagania GTA V to były one podane dla niskich rozdzielczości (dlatego są tam tak stare karty) i gdy gram w swojej natywnej czyli FHD i przełączyłem z dwa suwaki (granie bez najgorszego chociaż aa jest straszne) to mam zajęte 1076 VRAM na 1024, miło by móc samemu jak w piątce ściągnąć limit i kombinować.
 
Nie róbcie z czytelników forum bezmyślnych ludzi. Skoro pytają się tutaj to znaczy że coś im pod czaszką szepcze że może być lipa.
Nikt rozsądny nie kupi karty która nie spełnia wymagań, a wręcz przeciwnie - dobra rada z poczekaniem na testy może komuś zaoszczędzić (o ile w testach wyjdzie że jednak da się grać na czymś słabszym) niepotrzebnego wydatku.
 
Nie było czasem tak, że swego czasu Jose Teixeira chwalił się, że na GTX 660 da się komfortowo grać w wysokich detalach czy coś w ten deseń?

Było, było. Pecetowa wersja W3 musiałaby być wybitnie złym (po prawdzie to najgorszym) konsolowym portem, aby GTX660 nie mógł zaoferować nic ponad low. Oczywiście taki scenariusz zawsze jest możliwy, ale zważywszy na realne osiągi poszczególnych sprzętów, karta ta powinna zapewnić przynajmniej oprawę na poziomie mocniejszej z konsol przy nieco lepszym klatkarzu. No chyba, że low PC>konsole, ale to jest jeszcze mniej prawdopodobne. Dlatego są podstawy by sadzić, że wymagania wersji PC zostały podane na wyrost. Najlepszym przykładem Unity, które wołało o HD7970/GTX680 jako absolutne minimum, a tymczasem w praktyce na i3/GTX750Ti dało się uzyskać 30 klatek przy poziomie grafiki zbliżonym do konsol. Tak czy inaczej trzeba się liczyć z tym, że spokojnie pograć w W3 da się wyłącznie na kartach obsługujących DX11 i mających nie mniej niż 2GB pamięci.

Na HD6850 da się osiągnąć w Unity stabilne 18FPS!

Wystarczyło napisać, że na HD6850 nie da się grać.
 
Last edited:
Ale ta karta jest słabsza od GTX 560 i ma 1GB :p Jak na niezoptymalizowanego gniota jakim jest Unity, uzyskać na niej 18 fpsów to wyczyn :D
 
Wystarczyło napisać, że na HD6850 nie da się grać.
Przeszedłem.

 
High cinematic experience,, sam tak jedynke przechodziłem, ale nie ze 18fps non stop tylko czasem spadło zazwyczaj było koło 30fps ( w 4 akcie ponad 40) ale czasami potrafiło spaśc do 18fps na GF 7600

Do W3 wystarczy aby było te minimum 30fps, albo zeby się lepiej grało to tak przedział 40-60 i można spokojnie grać, ciekawe jakiego kopa dostanie dziki Gon po przesiadce na 390X lub Pascala z HBM na pokładzie...
 
W CoDa 4 grałem przez 3 lata na AMD Sempronie 2500+, tożto jeden rdzeń 1,75 GHz, do tego grafika to Sapphire ATI Radeon 9550 128MB VRAM, miałem w multi 20-30FPS, po jakimś krótkim czasie zacząłem bawić się cfg wyłączając co no nie popadnie, ale można i osiągnąłem 30-40FPS i byłem dobry, nauczyłem grać się z tym sprzętem, a gdy dostałem obecny i miałem na promodach stałem 250FPS to na zwykłych TDMach był pogrom czasem. :p
 
Ja też mam tego radeona, spokojnie da się grać w Unity. Dla chcącego nic trudnego, wystarczy często trzymać się dachów to fpsy podrosną nawet do 25 30.
Cieszy mnie ze znalazlem pokrewną duszę, bo tu same burzuje z titanami i 980 :p
 
Dla chcącego nic trudnego, wystarczy często trzymać się dachów to fpsy podrosną nawet do 25 30.

Hahaha no normalnie padłem, poprawiłeś mi na dziś humor xD Czego to ludzie nie wymyślą.. Ale plus za kreatywność! :p
 
zdaję sobie sprawę że to pytanie wystąpiło stokroć razy,trochę odpocząłem od tego forum,nie wiem jak szukać ? ale pytam czy jak kupie zestawik i5 4460 z kartą graficzną gtx 970 uciągnie to wysokich/amx detalach przy rozdzielczości 1920x1080 ? Oraz co najważniejsze czy przy graniu w wieśka ten procesor w duecie z tą kartą nie będzie się "dławił", będą spadki klatek spowodowane przez procesor ?
 
Witam. Mam zamiar kupić grę ale martwi mnie karta graficzna. Mój komp:
Procesor: AMD 4 rdzenie 3.6gz
8GB Ram
Radeon HD 6870
Jest w ogóle jakaś szansa na odpalenie gry na minimalnych detalach ~~40fps?

@wrobel154

Zgadza się, ma 1GB
 
Last edited:
Top Bottom