Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
A ja forumową brać pozwolę sobie zapytać o rad, ponieważ jestem raczej laikiem w dziedzinie sprzętu, a testy benchamrkowe nie wydają mi się oczywiste. Mianowicie - czy gra pójdzie na takiej konfiguracji:

Intel Core i7 4700MQ CPU @ 2,4GHz 4 rdzenie
8 GB RAM DDR3 800Mhz
NVIDIA GeForce GT740 M

?
Będę wdzięczny za jakieś info.
 
NIestety:( Toshiba Satellite L50-A-19N. Co zresztą widać po mobilnym oznaczeniu procka i karty. Generalnie wszystkie nowe gry śmigają... A mi zależy tylko, aby w W3 grać, jakie ustawienia to rzecz drugorzędna;)
 
Moim zdaniem: wątpię, że pograsz na tym sprzęcie, ale to tylko moje zdanie. Lepiej niech się wypowiedzą forumowi eksperci a jest ich paru ;)
 
Nie ma żadnego obowiązku, a specyfikacja konsol=/=specyfikacji PC.

XOne i PS4 są na tyle długo na rynku, że można już ocenić jak się mają wydajnościowo względem PC. I tak blaszak z i5 i GTX'em 660 jest mocniejszy, nie na papierze, lecz w praktyce, każdorazowo taka specyfikacja sprawuje się w grach lepiej (wyłączywszy jakość tekstur naturalnie).
Już konfig z i3-4130 i GTX'em 750Ti zapewnia bardzo porównywalny poziom w grach, nie ma wyjątków. To jest punkt odniesienia, wzorzec na podstawie którego można oceniać optymalizację. Gdyby jakaś gra sprawowała się nagle zauważalnie gorzej niż inne, to przecież nie sprzęt jest temu winien, bo testy dowodzą, że ten jest wystarczający, a właśnie gra, optymalizacja, czy raczej jej brak. I coś takiego wypada stosownie ocenić. No chyba, że mowa o tytule, który wyznaczałby absolutnie nowe standardy względem grafiki w ogóle.

Bo zagrasz, oni uwielbiają robić z W3 tytuł dla wybranych high-endowych sprzętów

Konsole mogą sobie mieć słabe cpu i niezbyt mocne układy graficzne, ale jeśli o Vram chodzi, to tego im nie brak, w tym względzie mają przewagę nad standardowym gamingowym PC, który zazwyczaj posiada kartę zaopatrzoną w 2GB takiej pamięci. Z tego względu GTX 770 jest zdecydowanie mniej opłacalnym zakupem niż w zasadzie równy mu osiągami R9 280X. Nie mówię, że W3 na karcie z 1GB VRamu nie odpali, ale czy da się grać na takim gpu, to szczerze wątpię.
 
Last edited:
Praktycznie 740M jest dużo słabszy od oficjalnego minimum - GTX 660.

Kilkakrotnie słabszy, więc szanse na choćby odpalenie gry są naprawdę znikome.

Nie chciałem być tak brutalny

Ależ naturalnie, Marcin mówił, że odwalili kawał dobrej roboty, jeśli optymalizację idzie, więc kto wie? Zdarza, że gra odpala na sprzęcie, który teoretycznie powinien eksplodować podczas próby jej uruchomienia. Ale mimo wszystko bym się nie nastawiał.

Unity na moim lapku (Intel Core i5-4200U i GeForce GT 720M, czyli jeszcze słabszym) przed patchem poprawiającym optymalizację działało na minimalnych w 20-paru klatkach, zatem dało się grać.

Dobra, cofam co powiedziałem, wszystko jest możliwe, skoro Unity (a wiadomo jak tam jest z optymalizacją) na słabszym sprzęcie wyciągnął dwadzieścia parę klatek.
 
Last edited:
A ja forumową brać pozwolę sobie zapytać o rad, ponieważ jestem raczej laikiem w dziedzinie sprzętu, a testy benchamrkowe nie wydają mi się oczywiste. Mianowicie - czy gra pójdzie na takiej konfiguracji:

Intel Core i7 4700MQ CPU @ 2,4GHz 4 rdzenie
8 GB RAM DDR3 800Mhz
NVIDIA GeForce GT740 M

?
Będę wdzięczny za jakieś info.

A ja np. uważam że odpalisz. Oczywiście na minimum, ale odpalisz. Skoro Unity działa na takich laptopach, to wątpię by W3 nie zadziałał ;)
 
Unity na moim lapku (Intel Core i5-4200U i GeForce GT 720M, czyli jeszcze słabszym) przed patchem poprawiającym optymalizację działało na minimalnych w 20-paru klatkach, zatem dało się grać.
 
Mój nowy GPU ;-))))



Pokaz możliwości :

Wiedzmin 2 : 1440p wszystkie suwaki w prawo (Uber OFF)

Titan X (o.c.) 1350 mhz na GPU



Ze spokojem czekam na Wiedzmina 3 ;-)
 
Ło Panie, to ja u siebie w 720p w ultra detalach wyciągam tylko około 80-90 :p

Robi wrażenie. Gratki z zakupu ;)
 
Last edited:
Top Bottom