Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ktoś wie ile będzie zajmował patch w dniu premiery?

Tak. Na przykład REDzi.
;)
A tak na serio, to wydaje mi się, że przecież nie będzie obowiązku go ściągać - wystarczy jedynie plik odblokowujący. Jeśli akurat 19-ego ktoś będzie miał problematyczny (lub limitowany) dostęp do neta, to patch będzie mógł sobie dociągnąć w terminie późniejszym.
 
Konsolowa łatka (PS4) zajmuje niecałe pół giga (482.1MB) ale chyba w przypadku PC nie ma się co kierować tym rozmiarem.
 
Tak. Na przykład REDzi.
;)
A tak na serio, to wydaje mi się, że przecież nie będzie obowiązku go ściągać - wystarczy jedynie plik odblokowujący. Jeśli akurat 19-ego ktoś będzie miał problematyczny (lub limitowany) dostęp do neta, to patch będzie mógł sobie dociągnąć w terminie późniejszym.

Nie wiem jak patch, co będzie naprawiał w przypadku PC, bo chyba aktualne logi dotyczą tylko PS4/XO?! Ale większość patchy wymaga grania od początku by te fixy weszły w życie, stąd nie wiadomo jak to będzie wyglądać; ja mam iplusa, i nawet jakby zajmowało 1-2GB to poświecę limit i tak w Wiedźmina mogę grać bez neta więc luz, chyba że mowa o achiv i uruchamianie Galaxy.. wtedy jest problem.
Pozdro
 
i7-4710HQ 16 gb ram geforce gtx 860m , pogram na średnich ?
Zacznę może od standardowej klauzuli.

Nic co zaraz napiszę nie może być brane pod uwagę jako informacje pewne, sprawdzone i skonfrontowane z rzeczywistością. Opierając się na poniższym możesz ponieść ryzyko bolesnego zawodu i/lub zmarnowania środków finansowych. Powyższa klauzula obowiązuje do opublikowania oficjalnych testów wydajnościowych.

A teraz odpowiedź na pytanie.

Gra na średnich może chodzić źle ale moim zdaniem minimalne możliwe, że z redukcją rozdzielczości mogą być jak najbardziej osiągalne.
 
Jak myślicie da radę odpalić na ultra w 30fps chociaż (bez gameworks) ?
CPU: AMD FX-8350@4.5 GHz
GPU: AMD Radeon R9 290 4GB
RAM: Corsair Vengeance 2x4GB 1866 MHz
MOBO: ASUS M5A99XEVO AM3+
DYSK: Plextor M5S 256GB
Seagate ST1000DM003 1TB
AUDIO: Creative Sound Blaster Z
Zasilacz: NZXT Hale Power 90+ 1000W
 
Witam wszystkich.
Składam komputer do Wiedźmina 3
Procesory: i7 4790k lub i5-4690k
Karta graficzna: GTX 970 lub GTX 980 TI

Czy warto zainwestować dodatkowe 500zł do i7, żeby starczyła na dłuższy czas ?

Karta graficzna:
Z testów wynika, że GTX 970 jest gorszy o 13-16% od GTX 980 a kosztuje mniej o 66%
Dla mnie wydać 1000zł więcej, żeby mieć 10klatek więcej to trochę przesada.
Zastanawiam się czy nie lepiej będzie nie kupować GTX 970 tylko poczekać na GTX980Ti, który mam być trochę słabszy od GTX Titan ?

Chcę grać wiedźmina na ultra 1920x1080 wystarczy mi 30-40klatek.
 
Witam wszystkich.
Składam komputer do Wiedźmina 3
Procesory: i7 4790k lub i5-4690k
Karta graficzna: GTX 970 lub GTX 980 TI

Czy warto zainwestować dodatkowe 500zł do i7, żeby starczyła na dłuższy czas ?

Karta graficzna:
Z testów wynika, że GTX 970 jest gorszy o 13-16% od GTX 980 a kosztuje mniej o 66%
Dla mnie wydać 1000zł więcej, żeby mieć 10klatek więcej to trochę przesada.
Zastanawiam się czy nie lepiej będzie nie kupować GTX 970 tylko poczekać na GTX980Ti, który mam być trochę słabszy od GTX Titan ?

Chcę grać wiedźmina na ultra 1920x1080 wystarczy mi 30-40klatek.

Według tego
http://www.pcgameshardware.de/screenshots/original/2015/05/The_Witcher_3_Nvidia_settings-pcgh.png

970 Ci wystarczy bez tego bajeru z włosami.
 
AMD Phenom II X6 1090T | Nvidia GTX 560 TI | 8GB ram
Intel i5-4200M | Nvidia GT 740M | 8GB

Jak myślicie, któryś z nich udźwignie na low konsolowe 30fps? :p
 
Last edited:
AMD Phenom II X6 1090T | Nvidia GTX 560 TI | 8GB ram
Intel i5-4200 | Nvidia GT 740M | 8GB

Jak myślicie, któryś z nich udźwignie na low konsolowe 30fps? :p
Jak rozumiem jest to alternatywa PC - laptop? PC ma szanse ale laptop już raczej nie.
 
To niech teraz mi ktoś wywróży z fusów:

i3-4150
R9 270X
8 GB RAM
Dysk SSD
1920x1080

Reszta chyba nieistotna

Na jakichś niskich ustawieniach i ewentualnie przy zmniejszeniu rozdzielczości nie powinno być chyba większych problemów?

Czy były jakieś sensowne i wiarygodne porównania dwójki do trójki jeżeli chodzi ustawienia/wymgania? Jakiś punkt orientacyjny chciałbym mieć przed kupnem. Czy będzie jakiekolwiek demo żeby chociaż sprawdzić jak działa?
 
Last edited:
Top Bottom