Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Czemu piszesz że laptop nie ma szans, jak raczej nie będzie problemów z odpaleniem na low ? ;) Oczywiście nie w full hd i w około 15-25 klatkach

Bo pisze prawde, ta karta nie ma szans z karta z minimum, minimum ja deklasuje.

---------- Zaktualizowano 10:35 ----------

To niech teraz mi ktoś wywróży z fusów:

i3-4150
R9 270X
8 GB RAM
Dysk SSD
1920x1080

Reszta chyba nieistotna

Na jakichś niskich ustawieniach i ewentualnie przy zmniejszeniu rozdzielczości nie powinno być chyba większych problemów?

Czy były jakieś sensowne i wiarygodne porównania dwójki do trójki jeżeli chodzi ustawienia/wymgania? Jakiś punkt orientacyjny chciałbym mieć przed kupnem. Czy będzie jakiekolwiek demo żeby chociaż sprawdzić jak działa?

O ile sama karta da rade w 100% minimalnym, a moze srednim to nie wiadomo jak z procesorem, jezeli w3 będzie korzystac mocno z wielowatkowosci to moze byc problem.

Porownan nie bylo, a demo nie wyjdzie, z reszta teraz byloby nawet za pozno.
 
@KRZYCH04650 Jeżeli doniesienia z PC Games Hardware są prawdziwe to pójdzie ci na 100% na minimalnych, a pewnie i wyższych. Ja zalecam to samo co ja robię mam i5-2400 i gtx 560 i po prostu czekam, do końca tego tygodnia na pewno wszystko się wyjaśni i pojawią się testy.
 
A na takim sprzęcie:

i7-4790K 4GHz
GTX 970 4Gb 256bit
12 GB Ram
SSD
Windows 7 64bit

Będzie mi dane cieszyć się z gry w ultra?
 
Ja bym ich pozwał za wiele rzeczy - przede wszystkim za agresywną politykę "czarnego PRu" i naciąganie na kupno ich nowych kart takimi "analizatorami", które mógłby zrobić każdy.
 
@Mengaard oczywiście że ma szanse odpalić. Chyba że gra jest gorzej zoptymalizowana od Unity, który ma nieco większe wymagania, a da się go odpalić na takim laptopie.
 
@KRZYCH04650 Jeżeli doniesienia z PC Games Hardware są prawdziwe to pójdzie ci na 100% na minimalnych, a pewnie i wyższych. Ja zalecam to samo co ja robię mam i5-2400 i gtx 560 i po prostu czekam, do końca tego tygodnia na pewno wszystko się wyjaśni i pojawią się testy.

Dokładnie taki mam zamiar, ale chciałem tak orientacyjnie się czegoś dowiedzieć z wiarygodnego forum, bo ogólnie na rożnych forach jest taki syf o tych wymaganiach że to brak słów. Zbierają się pawie szpanujące sprzętem za 5 tys+ który dostali na komunię i wykpiwają wszystkie PC które nie spełniają rekomendowanych wymagań. Nie martwię się zupełnie tym czy mi pójdzie i jestem spokojny o to że tak, ale przyszedłem tu się dowiedzieć czegoś sensownego na temat wymagań przy tym całym internetowym bełkocie znafców i ekspertów. Swego czasu przeszedłem dwójkę na mrocznym na karcie Intel HD 3000, na której nawet osiągnięcie 20 FPS jest mega wydarzeniem, także wszystko jest możliwe:D
 
Last edited:

Guest 2686910

Guest
Nie ufaj temu ścierwu z NVIDII - to jest pseudo-test :)
Nie ufaj temu ścierwu, które podało metodykę testu (co najmniej 40 fps w najgorętszych sytuacjach), konfigurację sprzętową na której był przeprowadzany, zaznaczyło, że nie był przeprowadzany na finalnym buildzie i używa presetów z gry.
Zaufaj warzochowi, który w grę nie grał, jest znanym uberfanem, sprzętooptymistą (trochę z konieczności, bo sam sprzęt ma średni) i uważa, że 25 fps starcza do komfortowego grania.

Ja bym ich pozwał za wiele rzeczy - przede wszystkim za agresywną politykę "czarnego PRu" i naciąganie na kupno ich nowych kart takimi "analizatorami", które mógłby zrobić każdy.
Zrób to. Pośmiejmy się :D

Miałem się nie wypowiadać na żaden temat aż do premiery, ale słowo daję, jak czytam co poniektóre posty to się nie da, no.
 
PCLab said:
PC Games Hardware wyjawiło również informacje o wydajności, jak się później okazało, jeszcze nieostatecznej wersji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Optymalizacja może stać zatem na jeszcze wyższym poziomie (Nvidia, która współpracowała przy produkcji, udostępni odpowiednie sterowniki jeszcze przed debiutem wielce oczekiwanego RPG-a), ale już dotychczasowe wieści nastrajają pozytywnie. Według niemieckich redaktorów płynną rozgrywkę w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli oraz najwyższych ustawieniach graficznych (bez HairWorks) zapewniają karty graficzne GeForce GTX 770 i Radeon R9 280X, a do maksymalnej jakości tekstur w zupełności wystarcza 2 GB VRAM-u. A warto wspomnieć o tym, że według wcześniejszych, oficjalnych doniesień, rzeczony GeForce miał gwarantować "tylko" wysokie detale i 30 klatek na sekundę. Z kolei włączenie Nvidia HairWorks wiąże się - bez zaskoczenia - z dużym spadkiem wydajności. Nvidia rekomenduje do tej opcji co najmniej GeForce'a GTX 980.

Co więcej, wymagania co do procesora również nie są tak duże, jak można było się spodziewać, choć silnik gry, RED Engine 3, lubi wielowątkowość CPU. Niemniej jednak gra jest podobno grywalna na „czterordzeniowcu” pracującym z częstotliwością taktowania na poziomie tylko… 2 GHz. Niestety, zabrakło informacji o dokładnych wynikach wydajności.

Źródło:
http://pclab.pl/news63772.html

Myślę, że z "One Day Patch-em" i dedykowanymi sterownikami może być tylko lepiej.
Juppiiii! :animier:
 
Last edited:
A na takim ? :
Intel Core I5-4460 3,20Ghz
Radeon HD 7770 1GB
8GB RAM
1280x1024
Windows 7 64bit

Da radę chociaż pograć z rozsądną płynnością (30fps<) na jakichkolwiek ustawieniach ?
 
Last edited:
To niech teraz mi ktoś wywróży z fusów:

Uwaga, mam fusy i wróżę nie tyle niskie i średnie, co nawet wysokie. Nie ze stuprocentową pewnością, to wróżba pamietaj, ale doniesienia PC Games Hardware napawają w tym względzie optymizmem. Skoro GTX 770/R9 280X dają radę z ultra, to R9 270X nieznacznie tylko słabszy od HD 7950/R9 280 powinien udźwignąć high (pod warunkiem, że gra się przyzwoicie skaluje). Cpu to wprawdzie "tylko" i3, ale za to Hashwella, a to najlepsze i tróje z możliwych. Krótko mówiąc, raczej możesz spać spokojnie.

Da radę chociaż przejść ?

Szanse są, niestety karta do mocnych nie należy, a i VRamu ma raptem 1 GB, a to w tych czasach za mało, ale szanse są. Czekaj na testy.
 
Jak myślicie, wejdzie na hd 7790 i i5 4570 na minimalnych z nawet jakąś niższą rozdzielczością? Aby tylko jakoś się za bardzo nie zacinało i można grać :).
 
Top Bottom