Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Trochę dziwne to opracowanie. Nie ma testu ze wszystkimi opcjami na max., nie ma wszystkich kart, dlaczego?

970 w 1080 p na (prawie ultra) ma 41 klatek, titan x 62. Pytanie ile może mieć 980?
 
Ok, karta zbliżona do mojej odpala w 11fps. Wyłącze antyaliasing i jakieś bajery, do tego gram na 900p a nie 1080p więc myślę, że dobije do 20fps. Jak dla mnie playable :D

Nie no, spokojnie. To jest dla ustawień ultra (chyba, jeżeli dobrze przetłumaczyłem sobie z niemieckiego) więc na low powinno być dużo lepiej :p
 
Trochę dziwne to opracowanie. Nie ma testu ze wszystkimi opcjami na max., nie ma wszystkich kart, dlaczego?

970 w 1080 p na (prawie ultra) ma 41 klatek, titan x 62. Pytanie ile może mieć 980?

nie chcą siać fermentu, jakby włączyli jeszcze HBAO+ to juz w ogole karty by się obsrały, gtx 980 będzie mial z 5-7kl/s wiecej w porownianiu z 970tką

---------- Zaktualizowano 12:32 ----------

To z kolei wygląda bardzo optymistycznie i duuużo lepiej niż na tamtej niemieckiej stronie. Komu wierzyć? :)

przecież napisane już było że owy filmik to fake
 
Dzięki kolego, ja niestety niemieckiego nie umiem wcale :D

Nie ma za co. Może ktoś kto zna ten język lepiej to potwierdzi, bo z tego co ja zrozumiałem to ultra przy GPU klasy średniej daje już tylko ograniczoną grywalność (w 1080).
 
Mam pytanie. Z tego co czytałem technologia Mantle polega na tym, że karta graficzna w pewnym stopniu odciąża procesor. W przypadku takim jak mój kiedy to karta jest tą brakującą częścią nie należy instalowac tej opcji, dobrze rozumiem? Tak wynika z logiki ale wolę dopytać :)
 
To jest dobra optymalizacja według was? Rotfl

Dodatkowo Niemcy piszą, że gra działa około 20% gorzej niż wersja preview.
 
Last edited:
Mam pytanie. Z tego co czytałem technologia Mantle polega na tym, że karta graficzna w pewnym stopniu odciąża procesor. W przypadku takim jak mój kiedy to karta jest tą brakującą częścią nie należy instalowac tej opcji, dobrze rozumiem? Tak wynika z logiki ale wolę dopytać :)

Mantle nie będzie dostępne dla W3.
To technologia od AMD, a W3 oplotła mackami NV :(
 
Super, czyli jedyna zaleta posiadania AMD poszła do lasu :D Swoją drogą to mocno nieuczciwe, że gra faworyzuje sprzęt jednej marki. Ja rozumiem wspieranie marketingu etc ale mało, że postawili takie wymagania, to jeszcze połowa rynku jest tą gorszą połową.
 
To technologia od AMD, a W3 oplotła mackami NV :(

Mając do wyboru współpracę z firmą X a z firmą Y której sprzętu ma Z razy więcej ludzi i sprzęt ten jest dużo lepszej jakości raczej bym się nie zastanawiał z którą firmą współpracować
 
@Tam1ek

Zobaczymy jak będzie to wygladało na low i medium. Jeżeli będzie płynnie na starszych kartach, to tak - zoptymalizowali (przynajmniej dolny pułap) xD

A tak serio, to chyba żeby płynnie działało w wymaxowanych ustawieniach z HW to by musiałbyć 2x Titan Z
 
Słabiutko ten benchmark wygląda. Na gtx 970 z procesorem za 1,5 tys zł tylko 40 fps na sekundę w jakość grafiki zbliżonej do ps4. ( ultra na pc wyglada jak wersja na konsole, nie licząc gameworks , którego nawet titan x nie odpali w 60fps w full hd).
Jedna rzecz na plus to , ze poprawili kolory i szczegółowość oddalonych obiektów.
 
Super, czyli jedyna zaleta posiadania AMD poszła do lasu :D Swoją drogą to mocno nieuczciwe, że gra faworyzuje sprzęt jednej marki. Ja rozumiem wspieranie marketingu etc ale mało, że postawili takie wymagania, to jeszcze połowa rynku jest tą gorszą połową.

Takie życie :)
Np. w BF4 Mantle śmiga, ale z w trakcie gry co jakiś czas, bez wyraźnego powodu lubi sobie przyciąć.
Pomysł i technologia fajna, ale jeszcze niedopracowana.
Dla pocieszenia powiem Ci, że ja też znajduję się w tej gorszej połowie graczy...

Mając do wyboru współpracę z firmą X a z firmą Y której sprzętu ma Z razy więcej ludzi i sprzęt ten jest dużo lepszej jakości raczej bym się nie zastanawiał z którą firmą współpracować

To ciekawe podejście, ale zupełnie błędne.
"Z razy" - tzn. ile?*
"Lepszej jakości" - czego, podzespołów czy marketingu?
Jakkolwiek w segmencie procesorów faktycznie można przekreślić AMD w kontekście wydajności w porównaniu z Intelem, to absolutnie nie przekłada się to na karty graficzne.

*PS. Co do "Z razy" to masz rację! poszukałem i znalazłem, że "obserwujemy znaczną przewagę Nvidii – obejmuje ona około 76% rynku, podczas gdy AMD tylko 24%."
http://www.benchmark.pl/aktualnosci...zial-na-rynku-kart-graficznych-2003-2015.html
 
Last edited:
czyli tak jak Andy Burnes z Nvidii, napisał na stronie geforce.com w komentarzach, że seria 900 będzię lepiej się sprawować niz seria 700, ze wzgledu na to że w grze dosyć dużo opiera sie na teselacji, a Maxwell ma wydajniejsze teselatory wzgledem Keplera...
 
Takie życie :)
Np. w BF4 Mantle śmiga, ale z w trakcie gry co jakiś czas, bez wyraźnego powodu lubi sobie przyciąć.
Pomysł i technologia fajna, ale jeszcze niedopracowana.
Dla pocieszenia powiem Ci, że ja też znajduję się w tej gorszej połowie graczy...
(Niestety) należe do tej grupy których średnio cieszy czyjś pech :p życzę Tobie i sobie, żeby jednak dało się pograć ;p
 
No na pierwszy rzut, optymalizacja leży totalnie, jest gorzej niż Unity... Nie ma co ferować wyroków, ale jak tak dalej pójdzie, to będzie niezła burza. Oby się chociaż dobrze skalowała - jednak patrząc na W2 nie liczyłbym na to.
 
To ciekawe podejście, ale zupełnie błędne.
"Z razy" - tzn. ile?
"Lepszej jakości" - czego, podzespołów czy marketingu?
Jakkolwiek w segmencie procesorów faktycznie można przekreślić AMD w kontekście wydajności w porównaniu z Intelem, to absolutnie nie przekłada się to na karty graficzne.
Zupełnie błędne? @GosuPL by się z Tobą nie zgodził :D
Może jeśli chodzi o karty średniej jakości to w stosunku wydajność / cena AMD może być na poziomie NV, ale jeżeli zależy nam na jak najlepszej wydajności to karty AMD za bardzo startu nie mają. Taka prawda
No i jakbym chciał sobie ogrzać dom to wtedy bym wybierał AMD :)
 
Z tego co czytałem technologia Mantle polega na tym, że karta graficzna w pewnym stopniu odciąża procesor.
Różnica między Mantle a DX11 polega na tym, że Mantle w mniejszym stopniu obciąża CPU i umożliwia lepsze wykorzystanie wielowątkowości, podobny efekt da wykorzystanie DX12 lub Vulkan jak już wyjdą (przy czym Vulkan, to w zasadzie Mantle tylko przerobione tak, żeby mogło działać na innych GPU niżte od AMD). Z tego co mi wiadomo to W3 będzie miało w przyszłości wsparcie dla DX12, wsparcia dla Mantle raczej nie będzie, bardziej prawdopodobne jest wsparcie dla Vulkan.
 
Top Bottom