Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
@nocny.945

Zrozum kochany, że może być gra i zarówno brzydka jak też niezoptymalizowana.

Jedno drugiego nie wyklucza, a czasem nawet można trafić na grę ładną i zoptymalizowaną :).
 
@Jonek52 Na komputer składa się tyle różnych czynników... podejrzewam że na takich samych konfiguracjach gra chodziła by zupełnie różnie.
Co do HW to dla mnie może tego nie być, mowie to nie dlatego że komp tego nie pociągnie [bo faktycznie nie pociągnie] ale dlatego że włosy od redów są dla mnie bardziej naturalne.
 
Kocham to forum.

"Downgrade na PC! PS4 wygląda tak samo! Na 2 razy lepszym sprzęcie od PS4 nie mam nic innego niż 2 razy więcej fps! Gra powinna być przyszłościowa, tak żeby tylko najmocniejsze karty mogły ją wymaksować!"

"Poprawili ustawienia Ultra na PC, ale ja nic nie widzę (mimo, że recenzenci jakoś widzą...)! Zmiany są kosmetyczne i mam tylko o 15 fps więcej! Gra jest słabo zoptymalizowana!"

...
 
Nvidia wypuściła już swoje sterowniki, a benchmark jest przeprowadzany właśnie na nich.
Moim zdaniem optymalizacja jest bardzo, bardzo kiepska.

Nvidia wypuszcza na ogół 3-4 łatki dla tego typu gier. Na razie wydali pierwszą. Poza tym niedługo wychodzi Directx 12, a zgodnie z tym co Microsoft opowiada (że przykładowo możliwe będzie wykorzystanie zintegrowanej karty video by podnieść FPS, a rzekomo wydajność niektórych CPU czterordzeniowych ma wzrosnąć o 700%!!! - chyba jednak trochę przesadzili) to 5 klocków na Titan x okaże się duuuużym błędem. Co więcej, Nvidia niedługo wypuszcza nowe karty więc rzutem na taśmę dzięki Wieśkowi 3 sprzedają GTX 960 i 970. Bill musi w jakiś sposób ratować Xboxa bo technologicznie nie da się go podrasować więc zostaje im software. Zapowiada się dobrze, a ile w tym prawdy ?

Ja na razie wstrzymam się z zakupem Wieśka i poobserwuję jak to w ogóle działa. I tak teraz gram w Pillars of Eternity (łatany chyba po raz trzeci w ciągu dwóch miechów ...), a korci mnie jeszcze Titanfall więc ...
 
Kocham to forum.

"Downgrade na PC! PS4 wygląda tak samo! Na 2 razy lepszym sprzęcie od PS4 nie mam nic innego niż 2 razy więcej fps! Gra powinna być przyszłościowa, tak żeby tylko najmocniejsze karty mogły ją wymaksować!"

"Poprawili ustawienia Ultra na PC, ale ja nic nie widzę (mimo, że recenzenci jakoś widzą...)! Zmiany są kosmetyczne i mam tylko o 15 fps więcej! Gra jest słabo zoptymalizowana!"

...
Widzę to tak samo :D jakieś dwie strony temu ten temat stracił wszelkie merytoryczne podstawy, że tak to określę :D
 
@Jonek52 @I_w_a_N
Czyli nie potraficie odpowiedzieć co to jest optymalizacja? Rozumiem, że to magia, dzięki której gra może wyglądać dowolnie dobrze na dowolnie słabym sprzęcie. Wszystko zależy od skilla optymalizacji. Żaden zespół twórców nie osiągnął jeszcze poziomu mistrzowskiego, dzięki któremu stworzyliby grę z hiperrealistyczną grafiką na Atari 65XE. Domagają się tylko lepszych sprzętów, nieudacznicy jedni! A to takie proste! Wystarczy podnieść poziom Optymalomancji (nie wiem jak się ten rodzaj magii nazywa).
 
http://www.pcgamer.com/witcher-3-graphics-options-performance-and-settings/

We'll get into some more detailed framerate tests as our review progresses, but here's how it performs up on my office machine—GTX 970 GPU, i5-2500K CPU (4x3.3GHz), 16GB RAM.
Ultra: 40 - 50 FPS, dropping to near 30 in some conversations. Disabling HairWorks immediately adds 5-10 FPS, dropping shadows down to from ultra to high in addition gives smooth close-to-60 performance.
Medium: 70-100 FPS
Low: 100-120 FPS

Proszę bardzo. Benchmark PC Gamer. Cieszy mnie, bo to dokładnie moja konfiguracja sprzętowa. Nawet miałem podkręcać procesor, ale jako, że dziś już pewnie nie zdążę, to będę w nocy grał na takich ustawieniach jak pan z PC Gamer (poza 8GB RAM).

Wszystko na max (łącznie z Hairworks) i 40-50 fps na GTX 970. Jeśli to prawda, to super. Satysfakcjonuje mnie to, obecnie kończę Wiedźmina 2 grając na Ultra+Ubersampling i mam podobny fps. Gra się jak na moje wymagania wystarczająco płynnie.
 
Last edited:
http://www.pcgamer.com/witcher-3-graphics-options-performance-and-settings/



Proszę bardzo. Benchmark PC Gamer. Cieszy mnie, bo to dokładnie moja konfiguracja sprzętowa. Nawet miałem podkręcać procesor, ale jako, że dziś już pewnie nie zdążę, to będę w nocy grał na takich ustawieniach jak pan z PC Gamer (poza 8GB RAM).

To już brzmi bardziej optymiastycznie, pomiędzy Ultra a Low ~70 FPSów różnicy, to by świadczyło o dobrej optymalizacji. Teraz pytanie, komu wierzyć?
 
Czy jestem jedynym który uważa, że różnice między low a ultra są bardzo niewielkie?
Tak...
Widziałeś w ogóle screeny z low? Było porównanie z pokazaniem ściany za Geraltem w Ultra i Low.
Low ma bardzo rozmyte/niskiej rozdzielczości tekstury. Ma mniej roślinności, pop-in, znacznie gorsze cienie...

Ba - PS4 ma mniej roślinności niż Ultra, a co dopiero Low.
 
To prawda caedmil, akurat ta ściana kuła w oczy. Ale jak spojrzysz na shoty z ostatniego linku to tak jak wspomniał warzoch różnica jest tylko w cieniach (i na ultra widać jedno drzewo więcej :D)
 
Ja tam zauważyłem tylko różnice w teksturach i wyświetlanych modelach. Reszta zbliżona jakościowo.
 
To prawda caedmil, akurat ta ściana kuła w oczy. Ale jak spojrzysz na shoty z ostatniego linku to tak jak wspomniał warzoch różnica jest tylko w cieniach (i na ultra widać jedno drzewo więcej :D)

Zgodzę się, ostatnimi czasy róźnice pomiędzy Ultra a Low są naprawdę zatarte, w jednej grze troszkę lepszę tekstury, w innej lepszy zasięg rysowania a w jeszcze innej troszkę więcej krzaczków. Gdzie te czasy gdzie najniższe ustawienia a najwyższe to prawie dwie różne gry...
Jeżeli tak to będzie wyglądać to gra będzie bardzo dobrze wyglądała nawet w wymaksowanych teksturach i reszcie na low.
 
Top Bottom