Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Planuję kupić laptopa na Wiedźmina, a że już po premierze to mam pytanie, czy ktoś gra w niego na laptopie? Jak tak to na jakim? A najlepiej to jaki wybrać tak gdzieś do 3500 zł? Kurcze, pudełko leży już na półce, a ja nie mogę zagrać... :(
 
ta karta to szit, mam 720M i to ona powoduje, że tych 20, 25 na low + low rozdziałka nie mam, raczej po kompa bo będzie bardzo mało FPS.

Ale zauważyłeś, że Ty masz (podobnie jak moja 670`tka) wersję mobilną która jest najzwyczajniej dużo słabsza od jej dużej siostry?
 
No więc teraz napiszę jak gra śmiga na moim złomku.
Rozdzielczość 1440:900
Wszystkie efekty włączone (hairworks OFF)
Detale - High
SSAO
Gra nie spadła mi jak na razie poniżej 40fps (przeważnie działa w 45-55)

Mój Komputer to: I5 4570 8gb ram R9 270x
Jestem bardzo zadowolony z tego jak śmiga, mam nadzieję że w najgorszych momentach nie spadnie poniżej 35fps ( na razie jestem dopiero w białym sadzie).
Lecę dalej grać.

@gialdonar Robi wrażenie, misje poboczne to czysty majstersztyk. Z tego wszystkiego wziąłem sobie na jutro wolne w pracy:p
 
Last edited:
@Raivenn Co najlepiej obniżyć by wydajnosc byla jak najlepsza? (zagram dopiero w weekend, a mam tez gtx660, tylko ti) I jakie wrażenie na Tobie robi gra? Przebija dwójkę? ;P

Sam nawet nie wiem co należy obniżyć, gram na razie na ustawieniach jakie gra domyślnie ustaliła ;) Nie bawiłem się sam ustawieniami, ale powiem jedno - wygląda pięknie. A sama gra też póki co wspaniała - klimat nie do opisania.
 
Intel i5 4460, 8gb ramu 1600 i r9 270x, większość na wysokich, kilka na ultra, wyłączone Hairworks i śmiga w przedziale 25-35 klatek :D
 
@Rzodi Mam laptop z kartą 850m 2gb ddr3. Gram na ustawieniach low-med w rozdziałce HD, fps 35 - 45. Grając FHD rozgrywka nie jest już taka płynna bo fps nie przekraczają 30 i czasami lubi spaść do 20.
 
@Rzodi Mam laptop z kartą 850m 2gb ddr3. Gram na ustawieniach low-med w rozdziałce HD, fps 35 - 45. Grając FHD rozgrywka nie jest już taka płynna bo fps nie przekraczają 30 i czasami lubi spaść do 20.

Jaki procesor i ile RAMu? Pytam, bo porównywalne karty (trafiłem na jakiś faillowy test i zaczynam się poważnie martwić...) to bym miał punkt odniesienia. ;)
 
@Napoleon_Pl procek i7 4710HQ , 8GB RAM, gtx 850m 2GB ddr3 :)

To mogę mieć wielki problem... Cóż jutro już pewnie sam sprawdzę ale bardzo się niepokoje... :(


Czyli na silnych sprzętach dobrze zoptymalizowane, a na mobilnych masakra... CDPR dało tyłka jak tak też wyjdzie w praniu. :(
 
Last edited:
@Napoleon_Pl Nie ma co marudzić;p Od początku nastawiałem się na to że wyżej jak średnich ustawieniach nie pogram na tym sprzęcie. Ale gra na mieszance low-med i w niższej rozdzielczości ciągle wygląda bardzo ładnie. Wprawdzie fps mogłoby być nieco więcej ale co zrobić:)
 
Moje wrażenia po zagraniu w W3 są bardzo pozytywne. Co prawda jestem w prologu ale na mojej konfiguracji wspominanej już wcześniej, działa na wysokich bez Hairworks w 35-45(czasem nawet więcej) klatkach. Warto dodać że nie zauważyłem drastycznych spadków klatek co jest miłym zaskoczeniem.
 
Wydaje mi się, że gra się nieźle skaluje w niższych rozdzielczościach. Kolega gra na R7 260x i AMD FX-6300 w 1280x1024 i twierdzi, że ma 40parę fps w średnich detalach i AA on. Co jest wynikiem zadziwiająco dobrym wg mnie.
 
Chwile pograłem i powiem tak. Na ustawieniach wysokich bez HBAO+ i bez AA i bez włosów oczywiście na mojej konfiguracji zazwyczaj 45+ fps. Z włączonym HBAO+ jakieś 5 fps mniej. Trudno mi jeszcze określić taka solidna srednia fps bo generalnie fps sie dosc mocno waha (35-60). Będę kombinował jeszcze np. z cieniami czy to da mi większy fps. Nie wiem jeszcze ile bede miał fps w duzym miescie. Zaskoczyło mnie bardzo małe zapotrzebowanie na vram przy takich ustawieniach max około 1300 mb, aż chyba sie pokusze i sprawdze tekstury na uber. Procesor po lekkim OC 4.1 ghz i karta lekko na rdzeniu i pamięciach. Gra bardzo mocno i jednostajnie obciąża podzespoły. Procesor prawie cały czas wskakuje na 4.1 , ,a karta cały czas 99% użycia (meczy kartę niemal jak msi kumbustor . Mała rada ustawcie na karcie graficznej agresywny profil wentylatorów, bo inaczej przy takim obciążeniu będzie wam zrzucać taktowanie. Raz mi się gra zawiesiła, proces nie odpowiadał. Jednak ze względu na nie co podrzuconą kartę nie wiem czy to wina kary, czy gry. Zobaczymy co będzie dalej.
 
Top Bottom