Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ani to legalne, ani to w porządku, Czysty kant, zarabiają na jednym produkcie dwa razy a, że tylko dychę więcej, nie czyni tego legalnym.

Uważam to za legalne , dlatego iż kupiec zostawił ten towar który był mu zbędny ( wyrzucilbyś 100 Wiedżminów III do kosza albo oddał do producenta na swój koszt? bo przecież by nie wzieli tego spowrotem ) a tak sprzedawca wykorzystał ten towar i zrobił na nim interes( bez szkody i straty dla nikogo - taka postawa czysta kapitalistyczna nie mniej , nie więcej) np . Piekarz wyprodukowuje chleb sprzedaje towar zarabia na tym swoją dole i koszty produkcji opłaca a reszte która następnego dnia i tak by się zmarnowała i zczerstwiała przekazuje dla potrzębującego za symboliczną kwotę ( w naszym państwie chleba za daromo przedsiębiorca nie może oddawać - taki chory Tuskoland|) . To tak pokrótce.

Last edited by a moderator:
Ja mam pytanie - mój sprzęt to :

- G3420
- R9 270 2GB
- 4GB RAM
Chodzi o to, że grając czy to na wysokich czy nawet na minimalnych przy rozdziałce 1280x960 gra się zacina po za miastem jest w miarę ok, ale w wioskach a nie daj boże w Novigradzie to jest jakaś porażka. Oraz dochodzą do tego freezy ekranu na kilka sekund. A w Novigradzie dajmy na to biegnąc po mieście miasto się wczytuje. Od początku jest pusto i nagle ładują się npc, tekstury itp. Czy to wysokie czy minimalne fpsy są takie same - czy to może być wina małej ilości RAM ?

Czy to wysokie czy minimalne fpsy są takie same - czy to może być wina małej ilości RAM ?
Jak najbardziej, kilkusekundowe zwiechy to klasyczny efekt braku RAMu, natomiast na opóźnione ładowanie się obiektów może też wpływać wolny dysk.

Właśnie dysk...mam ze starego komputera ma tylko 160 GB... planuje kupić ten nowy polecany z segate za 220 zł 7200 rpm może będzie lepiej. Wchodząc w procesy podczas grania w wieśka zużycie ramu mam na poziomie 3500 mb...więc teoretyznie jest ten zapas.

@Tristan-C
Możesz stawać na rzęsach, ale legalnym tego procederu nazwać się nie da. Do wersji pudełkowych był dodawany kod do GOGa jako kopia bezpieczeństwa. Czyli de facto płyta + cyfrówka stanowią jedną całość i mogą być sprzedawane tylko jako komplet. Opisany przez ciebie proceder, to ordynarna próba zarobienia dwa razy na jednej kopii gry - możliwy do wykonania tylko dlatego, że gra nie ma DRMu. Pomyśl, gdyby zamiast GOG'a do pudełek był dodawany kod steam'a, a całość do odpalenia wymagałaby steamworks, to taki numer by nie przeszedł.

@Tristan-C
Możesz stawać na rzęsach, ale legalnym tego procederu nazwać się nie da. Do wersji pudełkowych był dodawany kod do GOGa jako kopia bezpieczeństwa. Czyli de facto płyta + cyfrówka stanowią jedną całość i mogą być sprzedawane tylko jako komplet. Opisany przez ciebie proceder, to ordynarna próba zarobienia dwa razy na jednej kopii gry - możliwy do wykonania tylko dlatego, że gra nie ma DRMu. Pomyśl, gdyby zamiast GOG'a do pudełek był dodawany kod steam'a, a całość do odpalenia wymagałaby steamworks, to taki numer by nie przeszedł.

Brak DRM0 u z tego co wiem byl krokiem świadomym i przemyślanym ...jak widać nie do końca. Dla mnie to furtka którą można wykorzystać by pograć na orginale. Tego uczy kapitalizm . Fakt przyznaje nie jest to do końca moralne wobec twórców. Ale napewno legalne w świetle prawa. Sklep się z tym nie kryje. CD RED nie oponuje. Tak czy inaczej kupie orginala z brelokiem ..w najblizszych dniach narazie testuje Wiedźka na moim sprzęcie . Jak mnie nie zadowoli to kupie karte wraz z wiedzminem gratis i batmanem na morele.

Kupiłe Wiedźmina za 10 z ł.. hahaha :ppppppppp

Najnowsze stery od nvidii popsuły wieśka. A przynajmniej jego działanie na grzejniku od zotaca (GTX760 AMP). Na poprzedniej wersji Geralt chodził w trzydziestu klatkach fhd i detalach wysokich (+trawa i woda na ultra), a na nowych chodzi też w trzydzietu klatach, ale czasem (często, częściej od Wieśka 2 odpalonego na zbyt małej ilości RAMek) potrafi wylecieć do pulpitu, a sama gra ma problem z czarnym kolorem i ogólnie ciemnym kolorem (np podczas nurkowania w jaskiniach - pojawiają się granatowe artefakty na prawie cały ekran.

Wczoraj zakończyłem główną fabułe i muszę powiedzieć, ze REDzi, w momencie ogłoszenia minimalnych wymagań bardzo mnie przestraszyli. Jednak w dniu premiery zaryzykowałem i kupiłem grę. Mój laptop: ( tak laptop, specyfika mojego trybu życia, nie pozwala mi na zakup stacjonarnego komputera).
Lenovo Y580, 1366x720px
Intel® Core™ i5-3210M 2,5 - 3,1 GHz
nVidia® GeForce GTX 660M
4GB RAM

Tak na prawdę tylko procek spełnia minimalnego wymagania, bo karta jest odpowiednikiem mobilnym, tej z wymagań minimalnych. RAMu także za mało.
A gra śmigała aż miło, oczywiście na minimalnych ustawieniach,jednak a i owszem brak RAMu oraz wolny dysk ( o ile dobrze pamietam 5700obr/min, muszę wreszcie kupić SSD) sprawiały problemy w Novigradzie, wiadomo dużo ludzi itd. Ale dało radę tę wątki grać. Bardziej uprzykrzało życie, ze na docelowe postacie musiałem czekać czasami kilka minut( renderowało sie wszystko wokół, ale ten człowieczek, do którego akurat miałem sprawę nie chciał się szybko pojawiać :D), no, ale cos za cos.

Poza tym, wiadomo normalne problemy jakie miał kazdy, gra kilka razy wywaliła do pulpitu, a po patchu 1.04 z 3 razy ekran ładowania cutscenki nie chciał się skończyć.
Co do jakości grafiki nie mogłem narzekać, w zupełności wystarczało to co oferowały minimalne ustawienia.

Jako ciekawostkę powiem, że wentylator miał więcej roboty w W2, gdzie po kilku minutach rozgrywki osiągał maksymalne obroty i tak zostawał do końca sesji, a miejsce gdzie jest dysk twardy było odczuwalnie ciepłe, to w W3, ciepła dysku w ogóle nie czułem, a wentylator pracował maksymalnie tylko przy/po newralgicznych miejscach, oraz po dłuższym graniu :)

Brak DRM0 u z tego co wiem byl krokiem świadomym i przemyślanym ...jak widać nie do końca. Dla mnie to furtka którą można wykorzystać by pograć na orginale. Tego uczy kapitalizm . Fakt przyznaje nie jest to do końca moralne wobec twórców. Ale napewno legalne w świetle prawa. Sklep się z tym nie kryje. CD RED nie oponuje. Tak czy inaczej kupie orginala z brelokiem ..w najblizszych dniach narazie testuje Wiedźka na moim sprzęcie . Jak mnie nie zadowoli to kupie karte wraz z wiedzminem gratis i batmanem na morele.
Kapitalizm nauczył cię złodziejstwa? I płacenia złodziejom zamiast uczciwym producentom, bo u złodziei jest taniej? Przez takich jak ty - i jak tamten sprzedawca - producenci dają coraz bardziej chamskie zabezpieczenia, dla ochrony własnego interesu. Bo oprócz ludzi uczciwych i szanujących cudzą pracę są i tacy, którzy mają to gdzieś, i są dumni z oszukiwania i cwaniaczenia. Nie jesteś "nie do końca moralnie", tylko ich okradasz, bo się da. To tak, jakbyś uważał że jest ok ukraść coś, bo nikt nie patrzy, nie może cię za to ukarać, no i przecież jak jakiś frajer nie przykuł rzeczy łańcuchem, to sam sobie jest winny, nie przemyślał, że go okradniesz. Życzę ci źle, a jeszcze gorzej życzę sprzedawcy, który w ten sposób trzaska kasę okradając producenta. To nie kapitalizm cię tego nauczył, tylko rodzice cię nie wychowali, i nie nauczyli, że nie należy kraść, nawet wtedy, kiedy się da. Ani płacić innym za to, że coś dla ciebie ukradli (tamten zakichany sprzedawca). Zdumiewa mnie i nie pojmuję jak ktoś może być z siebie dumny że robi coś tak paskudnego. Jeśli chcesz, by wszystkie gry miały bandyckie DRM, żeby w nic się nie dało grać jak padnie internet, albo żeby wszystkie gry były mulitplayerowymi MMO których się nie da spiracić i które są pay to play - to rób tak dalej. Twoje zachowanie zabija prawdziwe gry, i zostawia takie z levelovaniem za pieniądze, bo takich badziewnych gier się nie da ukraść.

Kapitalizm nauczył cię złodziejstwa? I płacenia złodziejom zamiast uczciwym producentom, bo u złodziei jest taniej? Przez takich jak ty - i jak tamten sprzedawca - producenci dają coraz bardziej chamskie zabezpieczenia, dla ochrony własnego interesu. Bo oprócz ludzi uczciwych i szanujących cudzą pracę są i tacy, którzy mają to gdzieś, i są dumni z oszukiwania i cwaniaczenia. Nie jesteś "nie do końca moralnie", tylko ich okradasz, bo się da. To tak, jakbyś uważał że jest ok ukraść coś, bo nikt nie patrzy, nie może cię za to ukarać, no i przecież jak jakiś frajer nie przykuł rzeczy łańcuchem, to sam sobie jest winny, nie przemyślał, że go okradniesz. Życzę ci źle, a jeszcze gorzej życzę sprzedawcy, który w ten sposób trzaska kasę okradając producenta. To nie kapitalizm cię tego nauczył, tylko rodzice cię nie wychowali, i nie nauczyli, że nie należy kraść, nawet wtedy, kiedy się da. Ani płacić innym za to, że coś dla ciebie ukradli (tamten zakichany sprzedawca). Zdumiewa mnie i nie pojmuję jak ktoś może być z siebie dumny że robi coś tak paskudnego. Jeśli chcesz, by wszystkie gry miały bandyckie DRM, żeby w nic się nie dało grać jak padnie internet, albo żeby wszystkie gry były mulitplayerowymi MMO których się nie da spiracić i które są pay to play - to rób tak dalej. Twoje zachowanie zabija prawdziwe gry, i zostawia takie z levelovaniem za pieniądze, bo takich badziewnych gier się nie da ukraść.

Baranku durny , nikogo nie okradłem , A ten sprzedawca też nie . A DRM zakładają nie dlatego ,że ktoś tak jak ja kupił taniej wybrakowany produkt z odzysku. Tylko dlatego ,że nasze społeczeństwi w tym też nasi rodzice dopuścili aby państwo regulowało wszystkie sfery życia obywateli a DRM to konsekwencja tych społęcznych przyzwoleń. Nie rozumiesz kapitalizmu dlatego jakieś tutaj twoje ubolewania i rycerskość Cię dopada . A pozatym !! ja nawet napisalem po co kupiłem tego wiedźka wybrakowanego z odzysku za 10 zł . A więc wspomne kolejny raz. Po to aby przetestować kompa. I tak kupie orginał bo chce pełen produkt . A prawdziwe gry zabija dążenie do zysku jako główny wyznacznik . Wina kapitalizmu również. Ja z całej akcji się raczej śmieje niż jestem dumny. Aha i daruj sobie życzenie bo to mnie ni jak tyka ani dotyka a obnaża twoje braki argumentów rzeczowych i wodolejstwo :)
Aha i sprzedawca nie jest złodziejem jeszcze raz poczytaj se prawo handlowe.

Pozdrawiam Otwarte Umysły ...

P.S
Kupować Wiedzmina za 119 zł + 10 zł za pudełko :). ;ppp

@Tristan-C - jeden egzemplarz gry zawiera pojedynczą licencję na jej użytkowanie. Sprzedaż tego samego de facto egzemplarza dwóm osobom jest najzwyklejszym piractwem, a kupowanie takiego wybrakowanego egzemplarza - paserstwem. To tak, jakbym kupił sobie legalnego Windowsa, przykleił certyfikat na komputer, zrobił dla siebie kopię bezpieczeństwa plyty, a oryginalny nośnik odsprzedał. Kupujący posiadałby oryginalny nośnik? Tak. Ale czy posiadałby licencję na jego legalne użytkowanie? Ty w ogóle nie rozumiesz definicji "kopii bezpieczeństwa". Za taką postawę KK się należy (i nie mam na myśli Kodeksu Karnego ;)).

A wracając do tematu - oczekuję przesyłki z laptopem: i7-4720HQ, GTX 960M, 8 GB RAM, 15,6" fHD, 1000/8 GB SSHD. Nie pytam czy pójdzie. Zastanawiam się tylko czy będą to wysokie, czy dam radę zapiąć coś na ultra (przy tej przekątnej można zaoszczędzić na AA).

ustawienia obciążające tylko procesor ?

Witam. Czy moglby ktos napisac ktore ustawienia gry obciazaja tylko procesor ? (jesli to jest mozliwe), a ktore maja wplyw na karte graficzna lub na to i to? . chodzi mo o to ze procesor mam lepszy niz w zalecanych wymaganiach a karte graficzna ponizej minimalnych i 6 gb pamieci. w tej chwili gra chodzi mi na srednio 35 fps ale wszystkie ustawienia minimum.

thanks

Witam. Czy moglby ktos napisac ktore ustawienia gry obciazaja tylko procesor ? (jesli to jest mozliwe), a ktore maja wplyw na karte graficzna lub na to i to? . chodzi mo o to ze procesor mam lepszy niz w zalecanych wymaganiach a karte graficzna ponizej minimalnych i 6 gb pamieci. w tej chwili gra chodzi mi na srednio 35 fps ale wszystkie ustawienia minimum.

thanks

Metodą prób i błędów może ustalisz zerkając w menadżer zadań zakładkę wydajność. Próbuj różne konfiguracje, ale 35fps pozwala na płynną rozgrywkę więc czemu tak nie zostawić?

Metodą prób i błędów może ustalisz zerkając w menadżer zadań zakładkę wydajność. Próbuj różne konfiguracje, ale 35fps pozwala na płynną rozgrywkę więc czemu tak nie zostawić?

Zapewne ma to co ja, czyli W3 jest oparte mocno na karcie graficznej i przy takich ustawieniach jego procesor wyciska max 50%, przy all low i posprocessy off mój procesor na każdym rdzeniu miał ok 30%, więcej zajmowało mocy ładowanie mapy niż granie. Kolega chce użyć zapasu mocy.

Jako że wyszły już sterowniki AMD do WIedźmina 3 wprowadzające profil crossfire, czy Cdprojekt ma zamiar wypuścić patcha poprawiającego błędy związane z Crossfire ? Migające tekstury i microstuttering to ciągle największa bolączka dla użytkowników dwóch kart Radeon. Uniemożliwia to niestety gre, dlatego może ktoś wie czy są jakieś wieści odnośnie naprawy tych błędów ?

Nie korzystam z Crossfire, ale po zainstalowaniu sterowników optymalizowanych pod W3 straciłem ~5fpsów w porównaniu do tego co miałem przy sterownikach zoptymalizowanych pod GTAV. Albo to przez patch 1.05, bo zrobiłem to w tym samym momencie. Coś dziwnego się tu dzieje.

Cześć koledzy!
Jestem tutaj nowy, dziś zamówiłem Wiedźmina 3, na minimalnych niby ma uciągnąć ale chciałbym się zapytać kogoś bardziej doświadczonego:
Czy pójdzie mi wiedźmin 3 ?

Windows 7 Ultimate 64 bit
Procesor Intel i5-3570 3,40 GHz (4 rdzenie)
8 gb ramu
Karta GeForce GTX 660
Rozdzielczość 1440x900

Nie zależy mi na maks detalach tylko na tym by płynnie grać. :)
Dało by radę tak na średnich ? ;d
Z góry dziękuję za opinie i odpowiedzi. :)

@Onarion:
Dzięki, nawet nie wiesz jak mi humor poprawiłeś. :D

Last edited:
Top Bottom