Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ja gram na Ati 280x i plaźmie 46".

Wszystko mam na maxa, "full detal zasadzkas" ... aha i patrzę hen za horyzont najdalej, jak tylko można.

Patrzę na zdjęcia tych monitorków 22-24-26-28" i nie potrafię zrozumieć, jak można sobie tak ograniczać rozgrywkę.
 
Ja gram na Ati 280x i plaźmie 46".

Wszystko mam na maxa, "full detal zasadzkas" ... aha i patrzę hen za horyzont najdalej, jak tylko można.

Patrzę na zdjęcia tych monitorków 22-24-26-28" i nie potrafię zrozumieć, jak można sobie tak ograniczać rozgrywkę.
Poziom trolli spada z roku na rok :-
 
Czy wie ktoś z jakiego powodu GeForce Experience nie wyszukuje mi Wiedźmina? :|
Bo ta gra jest zainstalowana w katalogu GOG albo steam, a tych bazowo GFE nie widzi. Musisz dodać te katalogi w ustawieniach. To jest zakładka preferencje - lokalizacja w Geforce Experience
 
Pochwalę się, że u mnie gra śmiga na PC:

Procesor - Intel Pentium G2030
RAM - 8GB 1600 MHz CL9
Karta graficzna - ATI Radeon 7750 1GB

Musiałem zejść z rozdzielczością z full HD o dwa poziomy w dół i ustawić parametry graficzne na średnie, ale za to gra mi nie schodzi poniżej 30 klatek na sekundę więc jestem bardzo zadowolony bo grafika i tak na tych parametrach wygląda jak dla mnie cudnie.
 
Chciałem tylko powiedzieć, że silnik gry jest bardzo przyjazny dla kart graficznych.

Mając I3 3220 + 2x4 GB DDR3 1866 MHZ CL9 + GTX 750Ti OC + WIN10 X64, mam ustawienia Uber przy 1920/1080 bez AA i z roślinnością/zakres roślinności na średnie i mam bardzo stabilne 30 FPS - wymuszone w opcjach graficznych.

Jakość grafiki w grze jest miodna i jestem oczarowany :)

Tyle chciałem powiedzieć ;)
 
Rozumiem, że plazma stoi na biurku, a ty siedzisz niecały metr od niej?

Esterhazy, nie :)

Nie pisałem tego złośliwie i rozumiem, że niektórzy mają pewne ograniczenia budżetowo - powierzchniowo - inne :)

Plazmę HD ready, mam na ścianie ok. 2,5 - 3 metry od stolika na którym leżą klamoty typu myszka itd. Telewizory plazmowe nie są takie drogie a często równe cenie średniego monitora.
Ostatnio kupiłem mojej mamie monitor IYama 24" i postawiłem go sprawdzając, czy wszystko ok na tym stolik z klamotami, tak że stał on na tle plazmy. Oczywiście odpaliłem jakąś grę ... i to była dla mnie masakra, szok. Jedno wiem na pewno, że nigdy nie chciałbym wrócić do monitora - choć może nad 50-cio calowym poważnie bym się zastanowił. :)

Tyle i tylko tyle. Nie reagujcie emocjonalnie, bo nikogo nie chciałem wyśmiewać. Po prostu, byłem w szoku, kiedy uświadomiłem sobie, że era monitorów to dla mnie PALEOLIT.

Jeszcze uzupełniając: mam Ati 280x Sapphire, i5 4690 3,5 GHz, 16 GB ram, SSD Samsung EVO, Win 7 64 bit. Karta graficzna ustawiona, jest na tryb normal. Z trybu ultra, jeszcze nigdy nie korzystałem. Gra, jest ustawiona na max maxów, za wyjątkiem jednej opcji dotyczącej GForc-a.

Zapowiadała się bardzo wymagająca gra a okazało się, że i grafika ładna i obciążenie żadne. Często coś w tam jeszcze konwertuje, renderuje w Sony Vegas, czy w WinFF.
Na pudełku, które dokupiłem do cyfrowej gry na Alleróżnie, jest zalecany i7.
 
Last edited:
...
Napisałem koledze od plazmy, ze tv ma raptem 16bit a najsłabszy monitor 24bit, więc sam sobie (z niewiedzy) robi krzywdę ...

Ależ zapewniam Cię Vito, że absolutnie nie robię sobie krzywdy ... hahahaha

:facepalm:

View attachment 18715
View attachment 18716
View attachment 18717
View attachment 18718


Kolory na plazmie, są oryginalne a RGB wyłączone. Bardzo długo bawiłem się ustawieniami karty i telewizora, zanim doszedłem do sedna i zorientowałem się, jakie ustawienia zastosować ... a podkreślam, że telewizor mój to HD Ready.
Jakość na karcie graficznej mam ustawioną na 32 bity w zakresie od 16 - 32. Kolory, są piękne, soczyste, naturalne itd. Jednym słowem szczęka opada, tym bardziej, że obraz jest ogromny, bardzo duży i jeśli miałbym wrócić do małego monitorka 24 - 28" to chyba tylko za karę ... hahahaha

A oto model, który kupiłem mojej mamie:

iiyama Prolite X2481HS-B1 24" LED + Gwarancja ZERO PIXELI

http://iiyama-sklep.pl/monitory-iiy...-led-gwarancja-zero-pixeli-4948570113576.html

Kiedy podłączyłem ten monitor i zacząłem na niego patrzeć, na grę w jakości Full HD itd. to byłem w szoku, że to wszystko, jest takie malutkie, takie mikro. Nigdy nie wróciłbym do monitorka - nawet 28". Dodam, że miałem wcześniej sporo monitorów m.in. HP, Dell na matrycach PVA, S-PVA o wielkościach 20 - 24"

Mam jeszcze jeden tv LG LED 3D 47+1" za ok. 4 500 zł Full HD itd. Tylko na tej plazmie nie bolą mnie oczy, obraz na niej, jest 10 x ładniejszy, niż na tym trzykrotnie droższym tv LG.

Po tej plazmie, jedyne na co bym się zdecydował to plazma Full HD np. Panasonic, LG lub OLED, który, jest dosyć drogi. Tak to jest, człowiek uczy się na błędach a jedyne rozsądne forum, jeśli chodzi o wyświetlacze to moim zdaniem HDTV. Opinie na nim mniej więcej pokrywają z moimi obserwacjami oraz odczuciami.

Mam nadzieję, że rozwiałem wszystkie wątpliwości i może zaciekawiłem kogoś nowym pomysłem na głębsze doznania m.in. z gry.
:)
 

Attachments

  • ustawienia karty.JPG
    ustawienia karty.JPG
    81.6 KB · Views: 52
  • DSC00508.jpg
    DSC00508.jpg
    274.2 KB · Views: 40
  • DSC00506.jpg
    DSC00506.jpg
    282.3 KB · Views: 32
  • DSC00507.jpg
    DSC00507.jpg
    368.8 KB · Views: 41
Last edited:
To jak Ty grasz w HD na takich calach, to szkoda nawet pisać z Tobą :D HD 1280x720 muhaha weź teraz sobie wymiat tv w poziomie podziel przez 1280 i wyjdzie Ci jakiej wielkosci masz pixele :D ogromniaste kwadraty :D wielkości siarki na zapałce prawie z 2m to szkoda na to patrzec, sam mam plazme juz od lat, wiem, są znacznie lepsze od reszty, ale jeszcze raz pisze 16bit a nie jak monitory 24, więc nie chcial bym widzieć jak wygląda u Ciebie mgła na ciemnym tle :D
masa wyraźnych lini odcinających pixele wielkości 2mm :D Ja gram w fHD na 24" ty w HD na 46 i sie chwalisz ?:D hahah Nie wiem co brałeś, ale nie ma tego w aptekach :)
BRAWO z ustawień karty wynika, ze jest jeszcze gorzej niż HD bo masz jeszcze mniejszą rozdzielczosc :D:D:D Daj spokój hehehe 46 cali i 1024px w poziomie :D 1024x768 to nie jest chłopie HD to rozdzielczość z lat 90 i to wczesnych :D no faktycznie wypas :)

Tu masz link poczytaj o wypasie kolorów na TV :D -- https://pl.wikipedia.org/wiki/Banding_koloru
 
Last edited:
To jak Ty grasz w HD na takich calach, to szkoda nawet pisać z Tobą :D HD 1280x720 muhaha weź teraz sobie wymiat tv w poziomie podziel przez 1280 i wyjdzie Ci jakiej wielkosci masz pixele :D ogromniaste kwadraty :D wielkości siarki na zapałce prawie z 2m to szkoda na to patrzec, sam mam plazme juz od lat, wiem, są znacznie lepsze od reszty, ale jeszcze raz pisze 16bit a nie jak monitory 24, więc nie chcial bym widzieć jak wygląda u Ciebie mgła na ciemnym tle :D
masa wyraźnych lini odcinających pixele wielkości 2mm :D Ja gram w fHD na 24" ty w HD na 46 i sie chwalisz ?:D hahah Nie wiem co brałeś, ale nie ma tego w aptekach :)
BRAWO z ustawień karty wynika, ze jest jeszcze gorzej niż HD bo masz jeszcze mniejszą rozdzielczosc :D:D:D Daj spokój hehehe 46 cali i 1024px w poziomie :D 1024x768 to nie jest chłopie HD to rozdzielczość z lat 90 i to wczesnych :D no faktycznie wypas :)

Tu masz link poczytaj o wypasie kolorów na TV :D -- https://pl.wikipedia.org/wiki/Banding_koloru

... hahahahahahahaha :clap: :thumbsup:

Widzę, że wiesz lepiej, niż ja sam , co mam a czego nie mam i jak ja to obieram oraz, czy to jest wizualnie dobre, czy złe ... hehehehe.
Nie obraź się, ale dzięki takim opiniom, jak twoja na wielu forach powstają legendy, mity, które powielane odpowiednią ilość razy stają się prawdą wyznawaną przez ogół. Być może, sam padłeś ofiarą opinii ludzi, którzy głosili takie herezje, ja Ty teraz :)

Nie załączam wypasionych print screenów, bo napiszesz, że to nie moje.

Zrobię lepiej, załączam zdjęcia aparatem fotograficznym robione przy zapalonej żarówce i bez niej. Oczywiście zdjęcie telewizora z włączoną grą nie pokaże, jego faktycznego wyczesanego, wypasionego, naturalnego, ostrego, jak brzytwa obrazu.

Przy włączonej żarówce:

View attachment 18748
View attachment 18749
View attachment 18750

Przy zgaszonym świetle:

View attachment 18751
View attachment 18753


... cdn ...
 

Attachments

  • DSC00511.jpg
    DSC00511.jpg
    400.6 KB · Views: 40
  • DSC00512.jpg
    DSC00512.jpg
    392.6 KB · Views: 40
  • DSC00513.jpg
    DSC00513.jpg
    397 KB · Views: 44
  • DSC00519.jpg
    DSC00519.jpg
    459.4 KB · Views: 43
  • DSC00520.jpg
    DSC00520.jpg
    472.4 KB · Views: 41
... cd ...

Przy zgaszonej żarówce robione zwykłym aparatem cd.:

View attachment 18757
View attachment 18758
View attachment 18759
View attachment 18760
View attachment 18761

Jeszcze raz przypominam, że to są zdjęcia robione zwykłym aparatem fotograficznym - nie print screen-y !!!

W rzeczywistości obraz, jest trzysta razy lepszy i nie widać na nim żadnym kwadratów, nie ma piskelozy, nie ma nic do czego można się przyczepić.
Jeszcze raz powtarzam: pomimo tej rozdzielczości, nie mam żadnych kwadratów, przebarwień, czy innych anomalii :) Każdy szczegół bardzo wyraźnie widać, nie mam lagów - a przynajmniej ich nie widzę itd.
Obraz, jest po prostu CUDNY.

Mam nadzieję, że da to komuś do myślenia i może też w końcu, ktoś sam wyciągnie wnioski z tych nagminnie powielanych herezji :)
 

Attachments

  • DSC00520.jpg
    DSC00520.jpg
    472.4 KB · Views: 51
  • DSC00527.jpg
    DSC00527.jpg
    446.1 KB · Views: 51
  • DSC00537.jpg
    DSC00537.jpg
    440.2 KB · Views: 33
  • DSC00538.jpg
    DSC00538.jpg
    448.5 KB · Views: 34
  • DSC00540.jpg
    DSC00540.jpg
    452.7 KB · Views: 38
Last edited:

Attachments

  • DSC00524.jpg
    DSC00524.jpg
    396 KB · Views: 39
  • DSC00542.jpg
    DSC00542.jpg
    461.9 KB · Views: 46
  • DSC00551.jpg
    DSC00551.jpg
    455.4 KB · Views: 45
  • DSC00562.jpg
    DSC00562.jpg
    462.6 KB · Views: 53
  • DSC00576.jpg
    DSC00576.jpg
    438.3 KB · Views: 36
Last edited:
Top Bottom