Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ale nikogo nie wprowadziło w błąd. Powodów nie miałem? Dla mnie to że ZAWSZE wymagania są zawyżone było wystarczającym powodem. Jak ktoś myślał trzeźwo i chociaż trochę orientował się w kwestii wymagań ten doskonale wiedział że miałem rację.

Cały czas Ci tłumaczę, że nie ma czegoś takiego jak "zawsze". Sam grałem w Inkwizycję na minimalnie lepszych niż minimalne ustawieniach (procek). Gra rzadko kiedy przekraczała 22 FPS'y (z dropami przy większych starciach), loadingi trwały wieki, był też obecny stuttering.
 
Cały czas Ci tłumaczę, że nie ma czegoś takiego jak "zawsze". Sam grałem w Inkwizycję na minimalnie lepszych niż minimalne ustawieniach (procek). Gra rzadko kiedy przekraczała 22 FPS'y (z dropami przy większych starciach), loadingi trwały wieki, był też obecny stuttering.

A ja w iknwizycje grałem na laptopie słabszym od minimalnych płynnie (chociaż krótko bo gra mi się nie spodobała) Nie mówiłem tutaj że w3 będzie mega dobrze chodzić na gorszym pececie, tylko że w miarę płynnie ruszy na pewno.
 
Nie mówiłem tutaj że w3 będzie mega dobrze chodzić na gorszym pececie, tylko że w miarę płynnie ruszy na pewno.
No i wyszło na twoje, ale pewności mieć zwyczajnie nie mogłeś.
I to właśnie zaznacza @Nars , że upomnienia które otrzymałeś były całkowicie zasadne, bo temat nie polegał na wróżeniu z fusów.
Jałowa się ta dyskusja zaczyna robić.
 
w każdym Twoim zdaniu pada słowo 'nie wierzyłem, myslałem, lub przewidywałem' sorry ale to nie są twarde dowody. W sądzie byś przegrał. EOT
 
Jakie zastosować optymalne ustawienia graficzne ?

Witam, mam taki problem, mianowicie na grafice ultra gra mi sie zacina. Stąd moje pytanie jakie ustawienia zmniejszyć do osiegniecia maksymalnych wrazen wizualnych i jednoczesnie plynnej rozgrywki. Nie znam się na tym za bardzo a moj sprzet z tego co sie orientuje jest dosyc zaawansowany. Za pomoc z góry dziekuje. Mój sprzęt: procesor inter core i7-4710HQ, 8gb RAM, grafika geforce GTX850m
 
@Mivcio

Najsłabszym ogniwem jest u Ciebie karta grafiki, a Wiedźmin 3 jest bardzo zasobożerny w przypadku GPU.
Stąd też jak gra tnie będzie trzeba podjąć drastyczne kroki. "Maksymalne wrażenia wizualne" to dość subiektywne podejście, więc będziesz musiał ocenić sam kiedy dojdziesz do pewnej satysfakcjonującej granicy pomiędzy płynnością rozgrywki, a wrażeniami wizualnymi.

Na początek radzę wyłączyć efekty NVIDIA HairWorks oraz redukować (ewentualnie wyłączyć) postrocesy i wygładzanie. Należy też pamiętać, że często, w niektórych opcjach, różnica pomiędzy Uber (ultra), a High jest wizualnie ledwo zauważalna - co pozwala zyskać tych kilka klatek tanim kosztem. Ostatecznie można też bawić się rozdzielczością ekranu i tutaj zejść nieco niżej.

Tak czy inaczej zachęcam do eksperymentowania.
 
@klakier0909

Full HD, wszystkie ustawienia Uber, włączony NVIDIA HairWorks (dla wszystkiego), mod E3FX, blokada na 30 fps*.

* bez niej chodzi na poziomie od 30-kilku do 40-kilku praktycznie nie spadając poniżej wartości 30 fps.
 
może mi ktoś powiedzieć czemu gdy odpalam na;

Win 10
720M
I3 3110
4 GB RAM

to lapek z automatu się grzeje i gra się zwyczajnie tnie z tego powodu bo temp. sięgają do 90 stopni? W innych grach chodzi normalnie.
 
może mi ktoś powiedzieć czemu gdy odpalam na;

Win 10
720M
I3 3110
4 GB RAM

to lapek z automatu się grzeje i gra się zwyczajnie tnie z tego powodu bo temp. sięgają do 90 stopni? W innych grach chodzi normalnie.

i3 w stacjonarnej wersji to słaby procesor w mobilnej to bardzo słaby. Karta też mocarzem nie jest.
Laptop się grzeje, bo ledwo ciągnie. Także o graniu możesz zapomnieć :(
 
Wiedźmin 3 generalnie ma jakiś feler, że w jakiś cudowny sposób przegrzewa karty graficzne, stąd często te wywalania do pulpitu - sterowniki ratują GPU przed awarią.
 
Mów za siebie @I_w_a_N ze wszystkich znajomych u mnie. tylko jeden miał problem z Dzikim Gonem i wyłaczaniem się (1.07) po łatce 1.08 wszystkie problemy zniknęły. pod maską miał 980 sli .. z tego co zauważyłem resety po po pewnym czasie od włączenia gry (5-15min) nękają głównie posiadaczy kart zielonych.
 
Tak, mówię za siebie.

U mnie problemy nie zniknęły, a tylko zmniejszyła się ich częstotliwość. O tym przegrzewaniu kart (czy raczej jakiś ich komponentów) słyszałem w sieci - ponoć to jest ten powód przerywania pracy sterownika. Co ciekawe u mnie temperatura karty, po obciążeniu Wiedźminem 3, nie przekracza 65-67 stopni.

z tego co zauważyłem resety po po pewnym czasie od włączenia gry (5-15min) nękają głównie posiadaczy kart zielonych.

Czy nie uważasz tego za paranoję w przypadku gry "dedykowanej" dla kart zielonych? Nie obchodzi mnie która strona zawaliła (RED'zi, czy nVidia), taka sytuacja nie powinna w ogóle mieć miejsca. Ktoś porządnie pokpił (na tym polu) sprawę. Przypominam, że Wiedźmin 3 nie wywalił mnie do pulpitu te 2-3 razy (jak czasem zdarza się tym gorszym grom), ale z 20-30 razy - fakt przy przegraniu ponad 100 godzin ale mimo wszystko.
 
Last edited:
Grom.

 
Top Bottom