Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Z tego co pamiętam to da się dodać każdą grę na steama, ale będzie się wyświetlać jako "gra poza platformą" czy jakoś tak.
 
Jak dorzucisz 2 grafe powinno być ok, ale tez na twoim miejscu dodał bym 4 GB Ramu więcej, 8 GB to podstawa juz się robi :)
Ja do swojego chce jeszcze dorzucić 8GB żeby mieć 16:)

Tak, 8GB to już nowy standard, wcześniej było 4. Ale co do dorzucania dodatkowej kości 8GB ram to według mnie nie ma to najmniejszego sensu, nawet w przypadku Wiedźmina 3. Prawdopodobnie Dziki Gon będzie mieć w zalecanych 8GB choć kto wie, REDzi na każdym kroku zaskakują :D tak czy siak kosztem dodatkowych 8GB pamięci których żadna gra nie wykorzysta lepiej zainwestować w dysk SSD czy po prostu odłożyć :) Takie jest moje zdanie.
 
Jak myślicie będzie można pudełkową wersję gry dodać do Steam ?

Jeśli kupisz Wiedźmina 3 na Steamie to będziesz go mieć na Steamie ale takiego normalnego Wiedźmina 3 z kolekcjonerki na przykład będziesz mógł tylko zarejestrować na gog.com, owszem na Steama będziesz mógł sobie go dodać bo każdą grę można ale nie będzie ona, że tak powiem Steamowa.
 
Z tego co pamiętam to da się dodać każdą grę na steama, ale będzie się wyświetlać jako "gra poza platformą" czy jakoś tak.
Tak to wie , ale zastanawiam się czy będzie można dodać do biblioteki key i mieć dostęp do systemu achivmentów, updateów itp
 
Tak to wie , ale zastanawiam się czy będzie można dodać do biblioteki key i mieć dostęp do systemu achivmentów, updateów itp
W takim wypadku musisz kupić wersję cyfrową Wiedźmina na steama, wtedy będziesz mieć dostęp do całej społeczności steam.
 
A jak mówiłem Wiedźmina zakupionego nie na Steamie będziesz mógł tylko włączać przez steam a co za tym idzie Twoi znajomi będą to widzieli. Nie będziesz mógł zdobywać achievementów.
 
Tak, 8GB to już nowy standard, wcześniej było 4. Ale co do dorzucania dodatkowej kości 8GB ram to według mnie nie ma to najmniejszego sensu, nawet w przypadku Wiedźmina 3. Prawdopodobnie Dziki Gon będzie mieć w zalecanych 8GB choć kto wie, REDzi na każdym kroku zaskakują :D tak czy siak kosztem dodatkowych 8GB pamięci których żadna gra nie wykorzysta lepiej zainwestować w dysk SSD czy po prostu odłożyć :) Takie jest moje zdanie.
Dysk SSD już mam, windows startuje w 3 sec:) poza tym 350 zł tyle 2X4 GB mojej kosztuje to wcale nie jest dużo, zobaczycie po ile będą chodzić DDR4...
 
Last edited:
wiadomo, że lepszy był by dysk pod PCIe ale to za duży koszt...
jedyne co bym wymienił to r9 280x na coś innego jak by ta nie dała rady na wysokich ale powinna dać rade, a jak nie co to coś z UK się kupi:)
 
Last edited:
co myślicie o tej karcie -> http://proline.pl/?p=N770+TF+4GD5/OC? Opłaca się inwestować w wersję z 4GB VRAM-u? Myślałem również o R9 280x ale z tego co wyczytałem to tylko modele 290/290x obsługują technologię Mantle... choć mogę się oczywiście mylić. Planuję kupić swoją maszynkę na przełomie września / października ale już teraz zaczynam rozglądać się za interesującymi mnie podzespołami. Z góry dzięki za odp.
pozdr.
Ramt1n
 
Dobra, sprawdziłem info, Mantle jest wspierane, ale wracając do mojego poprzedniego posta - co myślicie o tej karcie? Jak wypada ona na tle produktów AMD. Wiadomo również, że CDP Red współpracuje z NVIDIA - ą, co może mieć wpływ na docelową wydajność gry (lepiej zoptymalizowane sterowniki itd.). Po drugie 2GB VRAMU vs 4GB VRamu w 770-tkach - czy podwojona ilość pamięci ma duży wpływ na granie w rozdzielczości 1920x1080, czy raczej takową zauważa się powyżej tej wartości?

EDIT: Dobra nie było pytania - http://alienbabeltech.com/main/gtx-770-4gb-vs-2gb-tested/3/ (dla ciekawych)
 
Last edited:
No i stało się mój starusze reaktor wyzionął ducha :( [*] i na dodatek możemy juz pre orderować wieśka trzeciego a nie wiadomo jakie bedzie miał wymagania.
Będę się przesiadał na laptopa, oczywiście chciałbym zeby W3 na tym biegał aczkolwiek nie zależy mi na full detalach, chce tylko płynności i zastanawiam sie nad tymi dwoma (obydwa ze sklepu z X na początku)
MSI GE70 2OE i5-4200M/8GB/1000 GTX765M FHD
lub
MSI GP70 Leopard i7-4710HQ/8GB/1000/DVD-RW GT840M
 
Ja natomiast przesiadam się z laptopa na stacjonarkę i także chciałbym się dowiedzieć jakie będą wymagania sprzętowe - nawet przybliżone dałyby mi jakiś wgląd w co powinienem zainwestować, aby zagrać na middle/full. Aczkolwiek chłopaki mają jeszcze 6 miechów, aby zoptymalizować grę...
Laptop jest dobry na 2-3 lata, później brak możliwości rozbudowy(chyba, że zatokę dvd wykorzystamy na kartę graficzną lub zainwestujemy w niego grubą kasę już na początku) denerwuje.
 
Ja natomiast przesiadam się z laptopa na stacjonarkę i także chciałbym się dowiedzieć jakie będą wymagania sprzętowe - nawet przybliżone dałyby mi jakiś wgląd w co powinienem zainwestować, aby zagrać na middle/full. Aczkolwiek chłopaki mają jeszcze 6 miechów, aby zoptymalizować grę...
Laptop jest dobry na 2-3 lata, później brak możliwości rozbudowy(chyba, że zatokę dvd wykorzystamy na kartę graficzną lub zainwestujemy w niego grubą kasę już na początku) denerwuje.
ja mam identycznie @ramt1n zbieram sie do kupienia i5 4670k z gtx 780, asrockiem fatality 87 i 8gb ramu, myślę, ze taki sprzęt pociągnie w3 w full hd na minimum high, w dobrych 50 fpsach
 
Top Bottom