Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Podobno jakiś dziennikarz dowiedział się ze ostatnie demo na e3 chodziło na I5, 16 GB of RAM, and a GTX770

Jeżeli to prawda to albo nie latało to demo na full, albo jest mega dobrze zoptymalzowana już gra.
770 to jest bardzo mocna karta, przecież to troszeczkę szybszy GTX 680, nie byle co.
 
Jeżeli to prawda to albo nie latało to demo na full, albo jest mega dobrze zoptymalzowana już gra.
770 to jest bardzo mocna karta, przecież to troszeczkę szybszy GTX 680, nie byle co.

Jeśli to prawda to z moim GTX 780 i I5 4670k Wiedźmin 3 nie będzie mi straszy ;p a już się bałem że tam Titana będzie trzeba do Full
 
Przejrzałem sobie z grubsza ten wątek i wiecie panowie co mnie najbardziej rozbawiło? Rozbawiło mnie kiedy gracze z high-endowym sprzętem trzęsą portkami ze strachu że ich maszyna nie uradzi Wiedźmina 3. Nie wiem czy ktoś tu się chce czymś pochwalić? Kiedy kupowałem wiedźmina pierwszego zaraz po premierze to mój komputer ledwo sobie z nim radził, w wyzimie przeważnie miałem koło 10fpsów, walka to była masakra, a przy przerwie w przechodzeniu między lokacjami zdążyłem wyjść z psem i czasami jeszcze nie było gotowe do grania (a uwierzcie mi, pies zdążył się załatwić), mimo wszystko bawiłem się świetnie i mile wspominam te czasy, bo po prostu w wiedźmina bardzo dobrze mi się grało. Drugi raz przeszedłem go już na nowszym sprzęcie no i z łatką aktualizującą do edycji rozszerzonej.

Do czego zmierzam, zmierzam do tego że grafika jest dla mnie najmniej istotna, liczy się dla mnie tylko to że chcę sobie mocno zagrać i nawet klatkujące animacje, wieczne ładowania i stado Hunów za oknem mnie nie powstrzymają. Mimo wszystko liczę że gra będzie chodzić w miarę płynnie, obojętnie na jakich to detalach. Na koniec dodam jeszcze że nie taki diabeł straszny jak go malują i gracze z naprawdę słabszym sprzętem moim zdaniem nie powinni się zbytnio przejmować. Skoro niezoptymalizowany Wiedźmin ruszy na komputerze dla troszkę bogatszego gracza, to po optymalizacji powinien chodzić na komputerze dla gracza z komputerem średniej klasy.
 
@Ivraas
"Do czego zmierzam, zmierzam do tego że grafika jest dla mnie najmniej istotna"
Dla Ciebie, dla mnie natomiast jest bardzo ważna, ponieważ im lepsza tym przyjemniejszy mam odbiór świata gry.
Sam mam kartę sporo mocniejszą od Titana i nadal nie mam pewności czy będę mógł grać ze wszystkim na maksa w 1080p.
No chyba że ta informacja o tym iż demo latało na GTX 770 zostanie potwierdzona, przy czym okaże się iż były to pełne detale. Wtedy będę miał pewność że zapas mocy jeszcze pozostał mi ogromny.
I niewątpliwie jest to nie tylko dla mnie ale i dla wielu graczy ważne.
 
Najważniejsze pytanie jest takie, czy nie powtórzy sie historia z poprzednią częścia i tą kilkunasto gigabajtową "łatą" która mocno ulepszyła grę (kupiłem ER, wiec nie wiem jak działała wersja oryginalna). Monitor mam co prawda staroświecki (19") ale na razie go zmieniać nie planuję. Zerknąłem do CD-Action i konfiguratora i za 2,5k mamy zestaw z 4rdzeniowym Intelem 3,1 GHz, 8 GB RAM i GTX 660 OC 2 GB. Sama karta jest warta 2 razy mniej niż 770 GTX. Czy taki zestaw udźwignie Wieśka? Pozostaje tylko czekać na oficjalne wymagania.
 
Jak już to raczej GTX 780 TI a nie zwykły ;p

Jak już?780 Ti? Przecież 780 Ti jest szybszy od Titana, sam mam 780 Ti i wiem co to bydle potrafi, szczególnie po solidnym podkręceniu.
Kumpel jakiś czas temu miał GTX 780 i kręcił go na 1350 na rdzeniu i 7200 na pamięciach i miał wydajność trochę ponad 780 Ti . Nie wspominając już o tym ze wyższa była od Titana. Te karty się bardzo dobrze kręcą, chyba że ma się niefart albo kartę od Gigabyte'a (totalne dno) to wtedy jest problem.
 
Top Bottom