Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Przyszło mi do głowy takie pytanie związane z tematem ale nie wiem czy ktoś z CDPR odpowie:
Wiadomo w trakcie szlifowania i optymalizacji testuję się gre na różnych konfiguracjach PC i tu pytanie ile na oko mają REDzi różnych konfiguracji PC do dyspozycji kilka ? a może z 12, a może opcji jest więcej.
Wiadomo można z grubsza zrobić 6 sztandarowych konfiguracji PC

3 zestawy pod Nvidie: High-end/ Middle-end / low-end

i takie same pod AMD
 
Last edited:
Przyszło mi do głowy takie pytanie związane z tematem ale nie wiem czy ktoś z CDPR odpowie:
Wiadomo w trakcie szlifowania i optymalizacji testuję się gre na różnych konfiguracjach PC i tu pytanie ile na oko mają REDzi różnych konfiguracji PC do dyspozycji kilka ? a może z 12, a może opcji jest więcej.
Wiadomo można z grubsza zrobić 6 sztandarowych konfiguracji PC

3 zestawy pod Nvidie: High-end/ Middle-end / low-end

i takie same pod AMD

Fajne pytanie to fakt. Tylko że tych konfiguracji to jest więcej, no ale spokojnie. Chłopaki (i dziewczyny) dadzą radę, to serio nie Ubisoft którego "WD" nie grywalny jest w Ultra na I7 4690x@4.6 ghz SLI 780 TI + 32 Gb ramu (sprawdzane u kumpla) - Z czego warto się pośmiać :)
 
Pytanie ciekawe, mam nadzieję, że jedną z kart na których będzie robiona optymalizacja będzie GTX 660Ti lub GTX 670 wtedy będę miał pewność, że u mnie będzie działać przyzwoicie :).
 
Pytanie ciekawe, mam nadzieję, że jedną z kart na których będzie robiona optymalizacja będzie GTX 660Ti lub GTX 670 wtedy będę miał pewność, że u mnie będzie działać przyzwoicie :).

GTX 670 to kawał karty, miałem ją przed zmianą na GK110. Bardzo wydajna karta, myślę że możesz być spokojny. Kręciłeś ją?
 
Sam mam GTX 670 i przyznaję, że karta dobra. Większość gier idzie na max w 60 klatkach, czasem trzeba obciąć jakiś efekt lub dwa no i z AA nie można szaleć, ale karta mocna.
 
Według mnie nie ma co aż tak się bać o wymagania, silnik z trójki to silnik bazujący na poprzednim silniku z dwójki tak samo jak z bf 3 i 4, nie sądzę ze przepisali cały silnik od podstaw.
 
Red Engine 3 to trzecia iteracja/modyfikacja silnika. W W2 silnik debiutował, potem został zmodyfikowany by działać na x360 (redengine 2), następnie na potrzeby W3 (otwarty świat, update graficzny) został zmodyfikowany po raz trzewci (redengine 3).
 
Red Engine 3 to trzecia iteracja/modyfikacja silnika. W W2 silnik debiutował, potem został zmodyfikowany by działać na x360 (redengine 2), następnie na potrzeby W3 (otwarty świat, update graficzny) został zmodyfikowany po raz trzewci (redengine 3).

Jesteś tego pewien że jest to TYLKO modyfikacja a nie silnik robiony od nowa?
 
Jesteś tego pewien że jest to TYLKO modyfikacja a nie silnik robiony od nowa?
Myślisz ze by się wyrobili z grą jak by mieli skasować cały kod poprzedniego silnika i pisać wszystko od nowa?
Zapewne jest to ulepszony red engine 2 z dodanymi ficzerami i bajerami i obsługa lepszych tekstur itp itd, dodajemy cyferkę 3 i mamy "nowy" silnik:)
 
Last edited:
Myślisz ze by się wyrobili z grą jak by mieli skasować cały kod poprzedniego silnika i pisać wszystko od nowa?
Zapewne jest to ulepszony red engine 2 z dodanymi ficzerami i bajerami o obsługa lepszych tekstur itp itd i dodajemy cyferkę 3 i mamy "nowy" silnik:)

No dobra ale zwróć uwagę na to jak Red Engine 2 był bardzo niedoskonały, przykładowo karta graficzna musiała cały czas generować obraz, nawet to czego nie było widać i różne takie "smaczki". W efekcie czego wymagania są jakie są a ubersampling ubija nawet obecne high endowe karty. Przecież "Wiedźmin 2" z ubersamplingiem w 1080p chodzi gorzej niż "Metro Last Light" z SSAAx3 :D
Do tego Red Engine 2 to DX 9. Czyli tak wiele by usprawnień dali na starym silniku, który był swego rodzaju niewypałem?
Do tej pory byłem pewien że Red Engine 3 to nowy silnik który ma co prawda pewne cechy Red Engine 2 z tym że jest zaprojektowany od nowa. No ale na ten moment pewności nie mam :)
 
No dobra ale zwróć uwagę na to jak Red Engine 2 był bardzo niedoskonały, przykładowo karta graficzna musiała cały czas generować obraz, nawet to czego nie było widać i różne takie "smaczki". W efekcie czego wymagania są jakie są a ubersampling ubija nawet obecne high endowe karty. Przecież "Wiedźmin 2" z ubersamplingiem w 1080p chodzi gorzej niż "Metro Last Light" z SSAAx3 :D
Do tego Red Engine 2 to DX 9. Czyli tak wiele by usprawnień dali na starym silniku, który był swego rodzaju niewypałem?
Do tej pory byłem pewien że Red Engine 3 to nowy silnik który ma co prawda pewne cechy Red Engine 2 z tym że jest zaprojektowany od nowa. No ale na ten moment pewności nie mam :)
W wielu grach jest tak ze nawet woda której nie widać a jest pod mapą jest liczona, ale gdzieś czytałem że w w3 będzie liczone tylko to co można zobaczyć.
Tak samo nawet jeśli to jest tylko modyfikacja silnika to zapewne błędy z poprzedniej części będą wyeliminowane, a samo dodanie dx 11 daje im duży skok bajerów i innych rzeczy :)
W jakimś newsie było mówione ze pierwsze screeny z Wieśka były dodane na działającym silniku z dx9, a więc to ci mówi że nie robią silnika od nowa bo było by to od razu dx 11:)
 
Last edited:
GTX 670 to kawał karty, miałem ją przed zmianą na GK110. Bardzo wydajna karta, myślę że możesz być spokojny. Kręciłeś ją?

Ja mam fabrycznie podkręconego GTX 660Ti, ale jak sprawdzałem w różnych testach, to od 670-ki ta moja wersja jest niewiele słabsza. Przynajmniej w grach, które mnie interesują. Sam ją jeszcze trochę podkręciłem, ale niewiele. W trybie normalnym 1073 MHz, a w trybie BOOST osiąga 1151 MHz, przy taktowaniach pamięci 1700 MHz. A że ja wielkich wymagań jeśli chodzi o liczbę klatek nie mam, to mi w zupełności wystarcza. I myślę, że do Wiedźmina 3 również w zupełności wystarczy.
 
No dobra ale zwróć uwagę na to jak Red Engine 2 był bardzo niedoskonały, przykładowo karta graficzna musiała cały czas generować obraz, nawet to czego nie było widać i różne takie "smaczki". W efekcie czego wymagania są jakie są a ubersampling ubija nawet obecne high endowe karty.
Ze wszystkim się zgadzam, ale Red Engine 2 to był zastosowany na Xboxie 360. Na komputerach użyty był Red Engine.
 
Z tego co pamiętam to REDzi mówili iż RED Engine był na PC, RED Engine 2 na X360, a RED Engine 3 to trójka na wszystkich platformach. Podmiana silnika to nie takie hop siup, poza tym dwójka była chyba ograniczona pod możliwości konsoli więc to raczej byłby downgrade niż upgrade ;)
 
Podmiana silnika to nie takie hop siup, poza tym dwójka była chyba ograniczona pod możliwości konsoli więc to raczej byłby downgrade niż upgrade ;)

Już sam RED Engine (ten na którym hulał Wiedźmin 2 w wersji PC) zdawał się mieć ograniczenia właśnie względem konsol (czyli późniejszego RED Engine 2). Mowa tutaj o wparciu dla DirectX 9.0 c (obsługiwanego przez XboX 360 - przypadek? ), podczas gdy w dniu premiery biblioteki Microsoftu w wersji 11 były już dostępne od ponad półtora roku.
Jednak obecnie konsole są w stanie obsłużyć DX 11, więc zbytnich ograniczeń technologicznych w wersji na PC nie będzie, a podrasowanie tego wydania będzie łatwiejsze.

Wracając do wróżenia wymagań - sądzę, że pójście na coś mocniejszego niż średniej klasy (końca 2014 roku/początku 2015) sprzęt w dniu premiery Wiedźmina 3 byłoby samobójstwem ze strony RED'ów. Oczywiście mówimy tutaj o średnich albo niskich ustawieniach gry, jednak nawet dla wysokich (czy wręcz ULTRA) powinna istnieć pojedyncza karta mogąca uciągnąć grę.
 
Już sam RED Engine (ten na którym hulał Wiedźmin 2 w wersji PC) zdawał się mieć ograniczenia właśnie względem konsol (czyli późniejszego RED Engine 2). Mowa tutaj o wparciu dla DirectX 9.0 c (obsługiwanego przez XboX 360 - przypadek? ), podczas gdy w dniu premiery biblioteki Microsoftu w wersji 11 były już dostępne od ponad półtora roku.
Jednak obecnie konsole są w stanie obsłużyć DX 11, więc zbytnich ograniczeń technologicznych w wersji na PC nie będzie, a podrasowanie tego wydania będzie łatwiejsze.

Wracając do wróżenia wymagań - sądzę, że pójście na coś mocniejszego niż średniej klasy (końca 2014 roku/początku 2015) sprzęt w dniu premiery Wiedźmina 3 byłoby samobójstwem ze strony RED'ów. Oczywiście mówimy tutaj o średnich albo niskich ustawieniach gry, jednak nawet dla wysokich (czy wręcz ULTRA) powinna istnieć pojedyncza karta mogąca uciągnąć grę.

780/Titan/780 TI czy też r290/r290x na luzie dadzą radę w ultra :) No nie ma bata żeby było inaczej.
 
Top Bottom