Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Grałem u siebie w WD. Ustawienia wszystko ultra i temporal smaa/msaax4 w 1080p działa mi w 60 fps, czasem spadało poniżej 44 ALE.Z teksturami na ultra, po jakimś czasie nie da się grać, takie ścinki że tragedia.Jak dam tekstury na wysokie to jest ok.
Z tym że trzeba wiedzieć iż WD jest po prostu TRAGICZNIE spartolony i nie jest to kwestia sprzętu a Ubisoft zapowiedział już patcha który to naprawi.
WD z jego grafiką to na maksa powinien latać i na GTX 580/570 czy nawet radeonach HD 6970/7870.
Nawet jak wsadziłem pożyczoną od kumpla, jego 780 TI do pary z moją w SLI to była tragedia...
Gra zapycha pamięć karty i dlatego takie kwiatki mają miejsce.
Nawet na Titanach z 6 GB ramu jest to samo.

U mnie WD na HD7850 1GB na minimalno - średnich było słabo grywalne...
 
Ja tam się nie martwię nowy sprzęt już stoi
i7-4770K (OC do 4,2 GHz )
Płyta: MSI Z87-GD85 GAMING
16GB Ramu
GTX 780 Ti (od inno3D ultra DHS Edition) na benchmarkach łyka nawet Titan Black'a a prawię o połowę tańszy

GosuPl a jaką ty masz kartę że zrobiłeś SLI z 780Ti, jeśli nie masz procka na kracie GK110 to SLI nic nie da

Co do WD faktycznie kiepska optymalizacja
 
Ja tam się nie martwię nowy sprzęt już stoi
i7-4770K (OC do 4,2 GHz )
Płyta: MSI Z87-GD85 GAMING
16GB Ramu
GTX 780 Ti (od inno3D ultra DHS Edition) na benchmarkach łyka nawet Titan Black'a a prawię o połowę tańszy

GosuPl a jaką ty masz kartę że zrobiłeś SLI z 780Ti, jeśli nie masz procka na kracie GK110 to SLI nic nie da

Co do WD faktycznie kiepska optymalizacja

Napisz o co Ci konkretnie chodzi bo niezrozumiale napisałeś swojego posta :)
Ja mam ASUSA GTX 780 TI DC2 którego wykręciłem na 1262/7400, pożyczyłem do SLI kartę kumpla też ASUS GTX 780 TI DC2 1207/7500 w SLI obydwa latały na 1207/7500. (Moja karta maks na pamięciach 8000 robi ale nie chce biosa modować żeby wbijała mi na stałe 1.212v na rdzeniu, lata na 1.187v przez co kiedy na rdzeniu ma 1262 to pamięci obniżam dla stabilności)
Procek I7 4770K@4.3ghz + 8Gb ramu Patrioty 1866@2200 CL 10
Zasilacz Corsair AX 850.
SLI z 2x 780 TI miecie, bawiłem się sporo, testowałem i mam chrapkę na dokupienie dla siebie na stałe drugiej, z tym że nie ma to sensu póki co. Zobaczę co NV będzie miało do zaprezentowania (ale i tak pewnie kartę zmienię dopiero przy GTX 980/980 TI). Jak ceny 780 Ti spadną to najwyżej drugą do SLI wezmę.
 
Napisz o co Ci konkretnie chodzi bo niezrozumiale napisałeś swojego posta :)
Ja mam ASUSA GTX 780 TI DC2 którego wykręciłem na 1262/7400, pożyczyłem do SLI kartę kumpla też ASUS GTX 780 TI DC2 1207/7500 w SLI obydwa latały na 1207/7500. (Moja karta maks na pamięciach 8000 robi ale nie chce biosa modować żeby wbijała mi na stałe 1.212v na rdzeniu, lata na 1.187v przez co kiedy na rdzeniu ma 1262 to pamięci obniżam dla stabilności)
Procek I7 4770K@4.3ghz + 8Gb ramu Patrioty 1866@2200 CL 10
Zasilacz Corsair AX 850.
SLI z 2x 780 TI miecie, bawiłem się sporo, testowałem i mam chrapkę na dokupienie dla siebie na stałe drugiej, z tym że nie ma to sensu póki co. Zobaczę co NV będzie miało do zaprezentowania (ale i tak pewnie kartę zmienię dopiero przy GTX 980/980 TI). Jak ceny 780 Ti spadną to najwyżej drugą do SLI wezmę.

I już wszystko jasne, imponujący sprzęt
 
A dziękuje ;-) Ale procek niestety lipny, te 4.3 to na napięciu 1.29v...Więc kaszana straszna.
Czekam na I7 4790K i zmieniam :) Twoje 4.2 na jakim napięciu jest?

4.2 GHz na 1.248V
widziałem filmiki jak facet kręcił ten procek do 5GHz, ale grzał się do 100 stopni i spadało na 4.8

wszystko zależy od chłodzenia
 
Wszystko zależy od tego jak jest rozsmarowany glut pod IHSem procka. Haswelle niestety są spierniczone pod tym względem, stąd takie temperatury. Jam ma Noctue NH-D14 na której siedzą łącznie 3 wentylatory + 6 140 MM w obudowie, przewiew jest solidny itp.No ale co z tego?
Skoro przy testach z AVX procek podbija pod 96-97 stopni.Dla tego też tak słabo się kręci, mogłem go "skalpować" zmieniać tego gluta na coś solidnego i zbić temperatury ale szkoda zachodu. Wyjdą I7 4790K to zmienię i tyle :)
 
Ja mam Corsair H100i na procku, ładnie mi chłodzi, choć przyznam nie robiłem żądnych benchmarków, wiec nie wiem do ilu podskoczy temperatura
 
ja tam wole poczekać z wymianą procka na Skylake... tym bardziej ze mój obecny ivy bridge nigdy nie miał problemów z temperaturą nie to co haswelle
 
ja tam wole poczekać z wymianą procka na Skylake... tym bardziej ze mój obecny ivy bridge nigdy nie miał problemów z temperaturą nie to co haswelle

ja kupiłem sobie kompa na urodziny w maju, więc nie będę wymieniał póki co, nawet gwarancja jeszcze nie ostygła
 
ja tam wole poczekać z wymianą procka na Skylake... tym bardziej ze mój obecny ivy bridge nigdy nie miał problemów z temperaturą nie to co haswelle

Tak można czekać i czekać...:) JA jak się przesiądę na 4790K (a to tylko po to żeby mięć większe OC) to pewnie przez kilka lat nie zmienię procka bo i po co? Chyba że Skylake będzie miał wydajność PRZYNAJMNIEJ 15-20% większą względem 4770K/4790K@4.5 ghz.
Rzecz to wątpliwa :)
 
Tak można czekać i czekać...:) JA jak się przesiądę na 4790K (a to tylko po to żeby mięć większe OC) to pewnie przez kilka lat nie zmienię procka bo i po co? Chyba że Skylake będzie miał wydajność PRZYNAJMNIEJ 15-20% większą względem 4770K/4790K@4.5 ghz.
Rzecz to wątpliwa :)
ze skylake maja zjechać z procesem technologicznym co za tym idzie mniejszy pobór prądu i mniejsze temp i pamieci DDR4, ale to wyjdzie w praniu:)
ale teraz ma sie pokazać haswell-e 2011-3 z fajna opcją najsłabszej wersji i7 z 6 rdzeniami 12 logicznych i 15 mb pamieci podręcznej i oczywiście juz ddr4: koszt tego procka okolo 1400 zł ma byc wiec jak to była by prawda to było by cos
 
Last edited:
To ja pozwolę sobie dopisać się z pytaniem, czy na takiej konfiguracji jest jakakolwiek nadzieja na w ogóle uruchomienie trzeciego Wieśka, nawet na minimum... (jeszcze się łudzę, że może pójdzie...)

procesor AMD Athlon X2 255 3,2GHz
płyta główna Gigabyte MA770T-UD3
RAM 6GB DDR3 1333
grafika Radeon HD 5770 1GB
jeśli chodzi o rozdzielczość w jakiej byłby odpalony to maksimum 1280x1024
 
To ja pozwolę sobie dopisać się z pytaniem, czy na takiej konfiguracji jest jakakolwiek nadzieja na w ogóle uruchomienie trzeciego Wieśka, nawet na minimum... (jeszcze się łudzę, że może pójdzie...)

procesor AMD Athlon X2 255 3,2GHz
płyta główna Gigabyte MA770T-UD3
RAM 6GB DDR3 1333
grafika Radeon HD 5770 1GB
jeśli chodzi o rozdzielczość w jakiej byłby odpalony to maksimum 1280x1024
nie chce cie martwić ale chyba z tym procesorem nie masz co marzyc o W3
 
Chciałbym, żeby i mnie było stać na takie fanaberie :p.

Możesz wszystko, tylko musisz mieć w siebie wiarę, pomysł i cel:) Raz pod górę, raz z górki ALE da się, kto wie, może w przyszłości będzie Cię stać na coś znacznie lepszego?:)
 
mam obecnie Lenowo Y510P:
Intel Core i5 4200M 2,5GHz
RAM: 4GB
grafika: GeForce GT755

chcę do niego do premiery dorzucić:
drugą grafikę GT755 (SLi) - ten lapek ma kieszeń ultrabay m.in. na drugą kartę
4GB RAMu (czyli będzie 8)

jest sens? pójdzie W3? rozdziałka 1366x768
 
Jak dorzucisz 2 grafe powinno być ok, ale tez na twoim miejscu dodał bym 4 GB Ramu więcej, 8 GB to podstawa juz się robi :)
Ja do swojego chce jeszcze dorzucić 8GB żeby mieć 16:)
 
Last edited:
Top Bottom