Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
A to przepraszam :) I za przekręcenie nicku @GosuPl, ale nie było tak, że na początku gtx 590 zachowywał się jakby działało pół tej karty, a dopiero jakiś patch poprawił obsługę?

Początkowo coś tam było z brakiem obsługi SLI. Z tym że nawet teraz "Wiedźmin 2" ma problemy z SLI. Wczoraj jak miałem jeszcze kartę kumpla u siebie do pary z moją to w SLI miałem spadek do 37 fps :D A użycie kart nie przekraczało 45%. Red Engine 2 po prostu działa jakoś dziwnie :)
 
Last edited:
Osobiście używam LG IPS224V-PN 22cale, jestem z niego bardzo zadowolony, przy grach jak i oglądaniu filmów sprawuję się naprawdę dobrze, z racji pułapu gotówkowego jaki wtedy chciałem przeznaczyć na monitor nie znalazłem nic lepszego, także do 500 zł przynajmniej rok temu naprawdę polecam.
Tutaj masz link http://www.lg.com/pl/monitory/lg-IPS224V-PN-premium, wiadomo jak chcesz wydać więcej kasy to na pewno znajdziesz coś lepszego.
Jedyny mankament jaki do tej pory zauważyłem to krzywa płytka CD z oprogramowaniem, jakiś Azjata musiał nie dostać odpowiedniej porcji ryżu i postanowił randomowo wrzucić płytkę do pudła co aktualnie uniemożliwia jej start w napędzie z racji odkształceń.
:fury:

Dzięki za info.
 
Jakiś czas temu opisałem tę sytuację:
UWAGA: Wiedźmin 3 wyszedł na tablety i do tego hulał na full detalach :)!
Teraz jak się dowiedziałem o tym fakcie, który się nawet najśmielszych snach pracownikom CDPR nie śnił:
Otóż zadzwoniła do mnie pani z mojej sieci komórkowej i chciała mi wcisnąć jakiś tablecik. Pani zrobiła mi wykład jaka to nie jest zaawansowana technologia, jakie ma niesamowite podzespoły (myliła GB z GHz ale mniejsza z tym). No to jako wredny "PeCetowy faszysta" musiałem jej po tym wykładzie zadać podchwytliwe pytanie: "Czy na tym tablecie chodzą gry?". Pani oczywiście w pewnym sensie zgodnie z prawdą potwierdziła. Potem zapytałem "czy Wiedźmin 3 pójdzie?" i ku mojemu zdziwieniu dowiedziałem się, że tak. Nie wytrzymałem i zapytałem czy pójcie na full detalach i dowiedziałem się że "Ful Detalah" też pójdzie :).
Panie telemarketerki nie dają za wygraną i starają się nadal wcisnąć mi ten tablet. Dzisiaj się dowiedziałem, że Wiedźmin 3 pójdzie na tablecie od Samsunga bo tablet ten ma czterordzeniowy procesor. Mało tego wiem już, że całą grę będę mógł pobrać z sieci bo internet sprzedawany razem z tabletem ma aż 5 GB limitu transferu danych i będę mógł bez obawy ściągnąć wiele takich gier jak W3 :).
 
Powraca silnik Havok, każdy kamyk pod nogami Geralta dynamicznie reaguje na poczynania bohatera." To w takim razie ja już nic nie rozumiem :)

Physx nawet w podstawowej formie nie należy do wydajnych, do tego nie bardzo pozwala na interakcję z otoczeniem.
A zaawansowany? Cóż, wiadomo.
Dlatego byłaby to dobra wiadomość dla wszystkich, również posiadaczy kart "zielonych".
Oczywiście zaaw. physx'a można by dorzucić w patchu, jak to się obecnie robi, ale głównym silnikiem fizycznym ten "nvidiowski" być nie powinien.

W kontekście wymagań. Pisałem już parokrotnie, że na rewolucję sprzętową się na razie nie zanosi.
Na prawdziwy przełom w gpu i cpu przyjdzie poczekać. Podobnie na konsumenckie układy DDR4.

Nowe proce Intela też nie pojawią się szybko. AMD tym bardziej.
Twórcy gier muszą sobie radzić z tym co jest i bardzo dobrze, bo i tak jest to o wiele mocniejsze aniżeli nowe konsole.
 
@eustachy_J23 jak pisałem wcześniej, nowe procesory intela Skylake z obsługą ddr4 wyjdą w 2 kwartale 2015, ale niestety będą to procki z zablokowanym mnożnikiem.
Co do GPU rewolucyjną konstrukcją ma byc Nvdia Pascal, z szybszą pamięcią niż dotąd według przectawiciela prasowego Nvidi ma ona osiągać prędkości na poziomie pamięci podręcznej procesora CPU, jeśli to się okaże prawdą i da to jakieś większe wzrosty wydajności niż 5 do 10 fps to bez wahania wymienię mojego r9 280x na takiego pascala :)
 
Last edited:
...procesory intela Skylake z obsługą ddr4 wyjdą w 2 kwartale 2015, ale niestety będą to procki z zablokowanym mnożnikiem.

Z zablokowanym mnożnikiem, wyraźnie po premierze Wieśka, z obsługą pamięci, które niby już są, ale jakby ich nie było, bo... Powodzenia z takimi cenami, przyda się. Już DDR3 są nieproporcjonalnie drogie (przeszło 100% powyżej faktycznej wartości).
Nie jest też powiedziane, że Skylake nie zostanie przesunięty. Ostatnio często się tak zdarza na rynku podzespołów.

A ten Pascal to po Maxwellu, więc sobie trochę poczekamy.
Powtórzę, na rewolucję sprzętową na razie się nie zanosi, jeśli ktoś chce zmieniać sprzęt na W3 czekać nie musi.
Może coś podzieje się na rynku gpu, ale jeśli nawet to znacznego wzrostu wydajności prawdopodobnie nie będzie.
 
Last edited:
Pewnie...
Pracek 64 rdzeniowy
64 gb ram
grafa 999 gtx ddr7
i na max nie pójdzie

Ludzie, pleciecie głupoty jakich mało, ja jakoś ma:
Intel i5 3,4Ghz
4GB Ram
Gforce 560TI Twin Frozer
Na tym sprzęcie grałem we wszystkie dotychczasowe gry na max detalach, problemy były tylko z początku z AS IV Black Flag ze względu na słabą optymalizajcę
Więc opamiętajcie się i poczekajcie na info od CDP i potem piszcie...

Ja mam słabszy procek, bo G3220, kartę HD7850 i 4GB RAM i każdą grę do tej pory odpaliłem na ultra. Jedynie BF4 grałem na wysokich. Black Flag też mam wszystko ustawione na maxa i śmiga. W Wiedźminie 2 włączone wszystko oprócz uberpróbkowania i też ok. Także spokojnie, nie ma co siać paniki. Ja się zdziwię jak na moim komputerze nie pójdą chociaż średnie, a tu ludzie z i5 i mega kartami się boją :p
 
Ja mam słabszy procek, bo G3220, kartę HD7850 i 4GB RAM i każdą grę do tej pory odpaliłem na ultra. Jedynie BF4 grałem na wysokich. Black Flag też mam wszystko ustawione na maxa i śmiga. W Wiedźminie 2 włączone wszystko oprócz uberpróbkowania i też ok. Także spokojnie, nie ma co siać paniki. Ja się zdziwię jak na moim komputerze nie pójdą chociaż średnie, a tu ludzie z i5 i mega kartami się boją :p

Ok.Jaka rozdzielczość z tym "wszystko na maksa" no i ile fps ?:)
 
Ok.Jaka rozdzielczość z tym "wszystko na maksa" no i ile fps ?:)

1080p. Nigdy nie rozumiałem sprawdzania ilości fps. Przecież to "na oko" widać czy gra chodzi płynnie czy nie. Jeśli gra się dobrze i bez zacięć to mi to nie robi czy mam 5 klatek więcej, czy mniej.
 
1080p. Nigdy nie rozumiałem sprawdzania ilości fps. Przecież to "na oko" widać czy gra chodzi płynnie czy nie. Jeśli gra się dobrze i bez zacięć to mi to nie robi czy mam 5 klatek więcej, czy mniej.

No tak się składa że odczuwalna różnica jest już między 45 a 60. Więc podejrzewam że często masz spadki poniżej 30 klatek na swojej karcie co za tym idzie, jest już po prostu za wolna. No i rzecz jasna żeby nawet utrzymać te 30 to nie ma mowy o wymaksowaniu wielu nowych tytułów. Proszę Cię zatem, nie wprowadzaj ludzi w błąd bo ktoś kupi HD 7850 i będzie się wkurzał :)
Miałem kiedyś HD 6970 i wiem jak to działa :)

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/crysis-3-test/strona/19365.html
 
Last edited:
Fajnie jakby wymagania zamknęli najpóźniej w listopadzie... Można by pod pretekstem gwiazdki dorzucić coś do pieca ;). Mam też nadzieje że nie będę musiał wymieniać karty GTX 750Ti, która jest ostatnim zakupem.
 
No tak się składa że odczuwalna różnica jest już między 45 a 60.

Ja tam nie widzę żadnej. Ba, nie widzę różnicy między 25, a 60. Nie każdy ma tak wyczulone oko jak ty. Zaznaczam od razu, że nigdy nie grałem w żadne strzelanki i ścigałki, gdzie być może ta różnica w klatkach ma znaczenie. Ale po prostu różne osoby różnie rozumieją płynną grę i tyle.
 
Chyba we wszystkich wywiadach, w których padało pytanie o wymagania mówili że poznamy je bliżej premiery. Nie spodziewałbym się tego w tym roku.
 
Jeśli wymagania ujawnią w tym roku, zrobią to w samym końcu grudnia. Ale zapewne "słowo ciałem się stanie" dopiero gdy gra uzyska status GOLD (zapewne na kilkanaście dni/ kilka tygodni przed premierą).
Do tego czasu możemy sobie wesoło spekulować i śmiać się z marketingowego bełkotu sprzedawców tabletów :harhar: ...
 
Ja tam nie widzę żadnej. Ba, nie widzę różnicy między 25, a 60. Nie każdy ma tak wyczulone oko jak ty. Zaznaczam od razu, że nigdy nie grałem w żadne strzelanki i ścigałki, gdzie być może ta różnica w klatkach ma znaczenie. Ale po prostu różne osoby różnie rozumieją płynną grę i tyle.

Nawet w takim "Wiedźminie 2" różnica jest BARDZO odczuwalna między 45 a 60 fps, po prostu cholernie to widać. Wszelkiej maści fpsy to już w ogóle. Jesteś w takim razie z mniejszości graczy którzy nie widzą różnicy po drastycznym spadku fps. Ma to swoje plusy, grasz przyjemniej ;-)
 
Okej, Ty ją widzisz, ja i Yakin nie. I na tym poprzestańmy, bo to nie temat od omawiania liczby fps.
 
  • RED Point
Reactions: Mal
Każdy kto twierdzi, że różnicy nie widzi albo kłamie, albo nie grał wystarczająco długo i nie ma porównania. To jest czysta fizyka, nie da się nie widzieć tej różnicy.

Ja wolę ten przykład.

http://30vs60.com/

Zresztą nie trzeba się posiłkować przykładami. Fluktuacja klatek nawet o 5 w stosunku do 60 jest bez problemu zauważalna, a nie wspomnę o 30 a 60. Między 30 a 60 jest o połowę większe opóźnienie w reakcji, także jak wspomniałem jeśli ktoś nie widzi różnicy to albo kłamie, albo nie ma porównania bo nie zagrał na 30 i 60 wystarczająco długo, to fizycznie nie możliwe aby nie rejestrować różnic między częstotliwością wyświetlania klatek.
@topic

Co do wymagań. Posiadacze mid-end sprzętu nie powinni się nawet martwić o wymagania. Należy pamiętać, że developerzy tworzą grę w tym momencie, więc muszą wykorzystywać te podzespoły jakie są w sprzedaży na dzień dzisiejszy. Spekulacje, że będzie trzeba nowa procka i karty są bez sensu, przecież developer nie ma maszyny czasu i nie tworzy/testuje gry na sprzęcie z przyszłości, tylko na tym, który posiadamy teraz. Większość komputerów poza i3 - GTX 610 - 4 GB ramu powinno nie mieć problemu, no chyba że optymalizacja będzie leżeć w co wątpię.
 
Top Bottom