Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
To chyba dobra wiadomość. Mam nadzieje, że premiera tych kart sprawi, że cena GTX 780 zauważalnie spadnie pod koniec tego roku
 

Guest 2686910

Guest
Ciekaw jestem ile będą kosztować, oby nie więcej niż 3 tysiące.
Jakie 3 tysiące, 870 obstawiam 1600, 880 - 2200. I to nie biorąc pod uwagę plotek, że nVidia chce być bardziej agresywna jeśli chodzi o ceny.
Edit: A, i mają nowe Titany wychodzić. One będą kosztować bazyliony, nie Maxwelle.
 
Last edited by a moderator:
Jeśli wierzyć plotkom i te karty maja faktycznie być wydajniejsze i tańsze to spodziewałbym się ze 980 będzie kosztować w przedziale 1600-1800 a jeśli dobrze zrozumiałem zapowiedź nvidi to prawdopodobnie będzie jeszcze coś mocniejszego (nie titan). Bo teraz mimo wszystko cenowo przegrywają z AMD
 
Mi chodziło o serie 900, 800 mogą kosztować tyle ile podałeś.
A masz świadomość tego, że nadchodząca seria 900 to tylko przemianowana seria 800. Według przecieków Nvidia pomija serię 800 w nazewnictwie topowych kart. Karty pozostają te same tylko nazwa inna. Seria 800 będzie pewnie do słabszych, gotowych zestawów, tzw. oem.
 
Nie ma co liczyć na to że GTX 980 będzie szybszy od 780 Ti, będzie między 780 a 780 Ti. Sami się o tym niebawem przekonacie Dopiero GTX 980 TI będzie szybszy a na niego niestety trochę jeszcze będzie trzeba poczekać, ile, dokładnie nie wiem.
A szkoda bo sam miałem nadzieję na to że będzie skok wydajności, nie mogę zdradzać źródła z którego dostałem kilka dni temu taką informację natomiast jest pewna Wtedy też dowiedziałem się o zmianie nazwy z GTX 880 na 980 i całego przemianowania serii i się to potwierdziło.
 
Nie ma co liczyć na to że GTX 980 będzie szybszy od 780 Ti, będzie między 780 a 780 Ti. Sami się o tym niebawem przekonacie Dopiero GTX 980 TI będzie szybszy a na niego niestety trochę jeszcze będzie trzeba poczekać, ile, dokładnie nie wiem.
Maciej to ty?
 
nie mogę zdradzać źródła z którego dostałem kilka dni temu taką informację natomiast jest pewna.
W życiu (a w społecznościach internetowych już na pewno) jest taka dobra zasada, że wypowiedzi z serii "wiem, ale nie powiem" nie powinny się zdarzać. Co też niniejszym ci radzę. To tyle w części oficjalnej. W części prywatnej tego posta chciałem dodać, że takowe wypowiedzi uważam za żenujące.
 
W życiu (a w społecznościach internetowych już na pewno) jest taka dobra zasada, że wypowiedzi z serii "wiem, ale nie powiem" nie powinny się zdarzać. Co też niniejszym ci radzę. To tyle w części oficjalnej. W części prywatnej tego posta chciałem dodać, że takowe wypowiedzi uważam za żenujące.

Wyraziłeś swoje zdanie i ok. Uważaj co chcesz, ja niczego nie muszę nikomu udowadniać. Zobowiązałem się nie podawać źródła z jakiego mam takie informacje więc tego nie robię ponieważ naraziłbym wtedy człowieka który ma informacje z pierwszej ręki, na nieprzyjemności (jeżeli do kogoś by to doszło). A czy ktoś w to wierzy czy nie, mnie nie interesuje. I tyle w temacie. Zresztą za około trzy tygodnie sam się przekonasz o czym napisałem.
Sam jestem zawiedziony bo miałem nadzieję na skok wydajności ale Nvidia chce jeszcze podoić trochę kasy z klientów i tyle.
 
Last edited:
Nie ma co liczyć na to że GTX 980 będzie szybszy od 780 Ti, będzie między 780 a 780 Ti. Sami się o tym niebawem przekonacie Dopiero GTX 980 TI będzie szybszy a na niego niestety trochę jeszcze będzie trzeba poczekać, ile, dokładnie nie wiem.
A szkoda bo sam miałem nadzieję na to że będzie skok wydajności, nie mogę zdradzać źródła z którego dostałem kilka dni temu taką informację natomiast jest pewna Wtedy też dowiedziałem się o zmianie nazwy z GTX 880 na 980 i całego przemianowania serii i się to potwierdziło.
Mistrzu, a nie mógłbyś się z tego źródła dowiedzieć o wymagania W3? :listen:
 
Mistrzu, a nie mógłbyś się z tego źródła dowiedzieć o wymagania W3? :listen:

Mistrzu, niestety ten człowiek siedzi tylko w hardwarze a z Cd Projektem nie ma nic wspólnego, sprzęt czy producenci tacy jak ASUS, GIGABYTE, MSI, GALAXY, itp itd. To co innego :)

No nic, napisałem w dobrej wierze informację natomiast jak mi jakiś prostak wyskakuje z "odbytami" to się serio odechciewa dzielić czymkoliwek.
 
Następna taka wypowiedź będzie skutkować warnem. Trochę kultury!

edit: @GosuPl

Moja uwaga o zachowaniu kultury dotyczy wszystkich.

Rozumiem Cię, natomiast warto nazywać rzeczy po imieniu co zrobiłem, jednak masz rację. Nie ma sensu forum zaśmiecać i więcej nie będę komentował żadnego posta owego człeka.Nawet na nie patrzeć nie będę bo mam go w ignorowanych, więc luz.

A co do informacji którą podałem to dla mnie jest nieistotne jest to czy ktoś ją traktuje poważnie czy nie, ktoś myślący wyciągnie wnioski.
Podpowiem że premiera przecież jest niebawem, nic w wydajności kart już nie zostanie zmienione i są one już w produkcji.
Jest na te karty NDA póki co jednak producenci doskonale wiedzą z czym mają styczność i skoro tak się składa że znam człowieka który ma informacje od wewnątrz to są one pewne, do tej pory wszystkie informacje jakie mi przekazywał pokrywały się z rzeczywistością.
Jest to dla mnie bardzo cenne źródło informacji i nie mam zamiaru mu w żaden sposób zaszkodzić dlatego nie piszę dokładniej co i jak.
Chciałem się podzielić informacją ponieważ ktoś może się zastanawiać czy brać 780 Ti czy czekać, sam po tym jak dostałem tą informację zamówiłem sobie drugą kartę do SLI bo jeszcze sporo czasu minie zanim będzie dostępny jej następca. Natomiast jeżeli ktoś chciałby kupować 780 czy 770 to warto się wstrzymać ponieważ zarówno 970 i 980 będą szybsze od 770 i 780. Jednak Titan Black oraz 780 Ti nadal pozostają na szczycie wydajnościowym, ot taka polityka NV.
 
Chciałem się podzielić informacją ponieważ ktoś może się zastanawiać czy brać 780 Ti czy czekać, sam po tym jak dostałem tą informację zamówiłem sobie drugą kartę do SLI bo jeszcze sporo czasu minie zanim będzie dostępny jej następca. Natomiast jeżeli ktoś chciałby kupować 780 czy 770 to warto się wstrzymać ponieważ zarówno 970 i 980 będą szybsze od 770 i 780. Jednak Titan Black oraz 780 Ti nadal pozostają na szczycie wydajnościowym, ot taka polityka NV.
Widziałem już Twoje wypowiedzi na pclab.pl. Nie wyglądasz mi na trolla. Jednak zawsze podchodzę do takich wypowiedzi sceptycznie. W internecie wielu jest "proroków".
Mam nadzieję, że Twoje informację się nie sprawdzą i jednak 980 będzie szybsza od 780ti. Chociaż nie wykluczam, że będzie tak jak piszesz.
Masz może jakieś informację o sugerowanych cenach kart z serii 900?
 
Widziałem już Twoje wypowiedzi na pclab.pl. Nie wyglądasz mi na trolla. Jednak zawsze podchodzę do takich wypowiedzi sceptycznie. W internecie wielu jest "proroków".
Mam nadzieję, że Twoje informację się nie sprawdzą i jednak 980 będzie szybsza od 780ti. Chociaż nie wykluczam, że będzie tak jak piszesz.
Masz może jakieś informację o sugerowanych cenach kart z serii 900?

Dzięki za mile słowa :) I masz prawo podchodzić sceptycznie to zdrowe podejście, niebawem i tak i tak wszystko będzie wiadomo natomiast nastaw się na taki stan rzeczy o jakim pisałem.
Niestety nie mam informacji w kwestii ceny, jedynie wiem tyle że 780 stanieje a 980 wejdzie na jego miejsce tylko jak to się przełoży na cenę, nie mam pojęcia.
Jedyne co wiem to kwestie związane z wydajnością, 980 będzie bardzo dobrą kartą bo i 780 jest solidnym sprzętem.
 
Dzięki za mile słowa :) I masz prawo podchodzić sceptycznie to zdrowe podejście, niebawem i tak i tak wszystko będzie wiadomo natomiast nastaw się na taki stan rzeczy o jakim pisałem.
Niestety nie mam informacji w kwestii ceny, jedynie wiem tyle że 780 stanieje a 980 wejdzie na jego miejsce tylko jak to się przełoży na cenę, nie mam pojęcia.
Jedyne co wiem to kwestie związane z wydajnością, 980 będzie bardzo dobrą kartą bo i 780 jest solidnym sprzętem.

Jeśli mówisz że 980 nie zrzuci z podium 780ti to faktycznie info o tym że topowe karty serii 9 mogą się potwierdzić i karta będzie tańsza niż 780. Bo mimo wszystko konkurencja nie śpi, a r9 290x jest sporo tańszy, a i niewiele ustępuje TI. Dla mnie to dobra wiadomość bo to znaczy że mogę się pozbywać mojego Radeona i czekać w spokoju na 980 :D

Edit.
Właśnie GosuPl, jak wygląda referencyjne chłodzenie w kartach zielonych? Ogólnie z boku karty mi się podobają ale jak to jest w praktyce. Warto czekać na coś od producentów? (u czerwonych odp. jest oczywista :D)
 
Last edited:
Top Bottom