Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Wymagania-kiedy?

Nie mogę pojąć dlaczego ciągle nie podano wymagań gry, skoro data premiery była opóźniona.
Gdyby Redzi podali chociaż dokładną datę ogłoszenia wymagań :(
Muszę kupić nowy komputer, żeby zagrać W3 i chciała bym wiedzieć jaki wydatek mnie czeka.
Nie kupię W3 w ciemno. Zrobiłam ten błąd z W2 i nadal sobie nie pograłam :(
 
Oświeć mnie ;)

Kojarzysz początki tego forum, ekipę tworzącą serwis wiedźmiński: witcher.phx, tłumaczenie dziesiątek artykułów z prasy zagranicznej na język polski jeszcze przed premierą W1? To Ten użytkownik,a ty mu wytykasz że ma mało RedPointów, no comment.
 
Żartujesz sobie, czy chodzi Ci o ustawienia wyżyłowane do maksimum?

Ja ze swoim GTX660 , 8gb RAM oraz I5 3470, liczę na FHD, w okolicach wysokich :p.
To mamy bardzo podobny sprzęt, różni się, że mam i5 3210. I powiem Ci, że ja zakładam, że średniowysokie, ale tylko w 720p. I tak, myślałem o ustawieniach wyżyłowanych do maksimum. :) Prawdę mówiąc do wymagań wolę podchodzić pesymistycznie, żeby potem ewentualnie się cieszyć, że mogę grać na wyższych, niż oczekiwałem.
 
Last edited:
Jaką masz pralkę? To bardzo ważne.

Białą, ale na białej to raczej pójdzie , gorzej byłoby gdyby nie była biała.
A i szybki nie ma ;-)

Jest jeszcze mało prawdopodobna opcja, że to wszystko to zabieg mający na celu zrobienie szumu medialnego. Już teraz zaczynają się pojawiać artykuły jakoby W3 miałby nie spełnić pokładanych w nim nadziei w kwiesti oprawy wizualnej. Możliwe, że za jakiś czas na fali tego szumu CDPR pokaże wszystkim ten legendarny nowy build i tym samym zamknie usta hejterom i jeszcze raz pokaże że jest jedną z lepszych wizualnie gier ever.

No ale to tylko takie moje gdybania i pobożne życzenia ;)

Może tak być i to byłby genialny ruch, cwaniaki siedzą cicho póki co...Nie pokazują nic nowego a tu nagle "bum" i grafa z "Crysisa 3" będzie przy wieśku jak drewno ;-)
 
Last edited by a moderator:
View attachment 6386
View attachment 6387
View attachment 6388
View attachment 6389

Hmm, jak wam się wydaje ? 2GB pamięci vram na karcie graficznej wystarczy aby uzyskać podobną grafikę (np wysokie) ?
Wiem, że pamięć to nie wszystko ale np w takim Watch Dogs do ustawień ultra potrzebne było tej pamięci 3 GB.
Zadowolę się wysokimi lub mieszanką średnich z wysokimi tylko nie wiem czy mi pamięci nie braknie na wyższe tekstury i
dodatkowe efekty. Taki Shadow of Mordor już teraz wymaga 3 gb do wysokich w full hd + można pobrać paczkę
z wyższymi teksturami. Grafika na tych screenach robi duże wrażenie i może tej pamięci jednak dużo zjadać.

Aha i takie pytanko. Jeśli ma się kartę (np z średniego segmentu) z 2gb pamięci i 8 gb ram a gra wraz z systemem
zużywa około 6.5gb ram i 3 vramu to reszta z tego osiem może być pożyczona do tego brakującego 1gb pamięci vram?
Czy to tak działa czy też niestety nie ?

Teraz taki przykładzik:
Watch Dogs: 2 gb - wysokie, 3 gb - ultra (rok 2014)
Battlefield 4: 2gb - wysokie, 3 gb - ultra (pod koniec 2013)
Shadow of Mordor: 2gb - średnie, 3gb -wysokie i wyżej to te ultra i dodatkowe
The Evil Within: do ultra chyba 4 gb ? Nie pamiętam konkretnie ale też wymaga dużej pamięci.

Więc co z Wiedźminem 3 :) ?

EDIT Jeśli nie mogłem zamieścić tutaj screenów z tematu o grafice to sorki
 

Attachments

  • 10518668_10152454261464331_2480431221855023426_o.jpg
    10518668_10152454261464331_2480431221855023426_o.jpg
    97.1 KB · Views: 41
  • Witcher-3-1.jpg
    Witcher-3-1.jpg
    98.9 KB · Views: 41
  • ESRB_The_Witcher_3_Wild_Hunt_-_35min_gameplay_demo.mp4_snapshot_10.55_[2014.10.02_19.55.57].jpg
    ESRB_The_Witcher_3_Wild_Hunt_-_35min_gameplay_demo.mp4_snapshot_10.55_[2014.10.02_19.55.57].jpg
    97.3 KB · Views: 54
  • ESRB_The_Witcher_3_Wild_Hunt_-_35min_gameplay_demo.mp4_snapshot_11.56_[2014.10.02_19.54.00].jpg
    ESRB_The_Witcher_3_Wild_Hunt_-_35min_gameplay_demo.mp4_snapshot_11.56_[2014.10.02_19.54.00].jpg
    97.7 KB · Views: 56
Aha i takie pytanko. Jeśli ma się kartę (np z średniego segmentu) z 2gb pamięci i 8 gb ram a gra wraz z systemem
zużywa około 6.5gb ram i 3 vramu to reszta z tego osiem może być pożyczona do tego brakującego 1gb pamięci vram?
Czy to tak działa czy też niestety nie ?

Są zabiegi które pozwalają rozszerzyć pamięć RAM karty graficznej o fragment pamięci systemowej, jednakże trzeba mieć świadomość że przepustowość taktowanie są dużo wolniejsze, a nawet bardzo, już nie biorąc pod uwagę jaką ścieżkę po układzie scalonym musi przebyć informacja wymagana z karty aby pobrać VRAM<>RAM dla informacji przekazywanej ściażkami układu jest to OLBRZYMIA odległość co też za tym idzie czas dostępu się wydłuża X-krotnie, więc zabieg jest nieopłacalny do takich gier gdzie liczy się wydajność tych pamięci.

mam nadzieję że co nieco wyjaśniłem
 
Tak w ogóle to mam nadzieję, że nie będzie trzeba specjalnie wyłączać całej gry podczas konfiguracji ustawień graficznych, bo potem trzeba czekać aż się znowu załaduje gra, znowu coś poustawiać i tak w kółko :p Strasznie mnie to irytowało w W2. Zazwyczaj da się normalnie przestawić opcje pauzując grę i mam nadzieję, że będzie tak tym razem.
 
Tak w ogóle to mam nadzieję, że nie będzie trzeba specjalnie wyłączać całej gry podczas konfiguracji ustawień graficznych, bo potem trzeba czekać aż się znowu załaduje gra, znowu coś poustawiać i tak w kółko :p Strasznie mnie to irytowało w W2. Zazwyczaj da się normalnie przestawić opcje pauzując grę i mam nadzieję, że będzie tak tym razem.
Nie ty jedyny. Szczególnie, że często jeden suwaczek/okienko do zaznaczenia opcji może wpłynąć znacznie na wydajność i dużo wygodniej jest, kiedy to wszystko zmienia się "w tle", bez konieczności ponownego uruchomienia gry.
 
Last edited:
Tak w ogóle to mam nadzieję, że nie będzie trzeba specjalnie wyłączać całej gry podczas konfiguracji ustawień graficznych, bo potem trzeba czekać aż się znowu załaduje gra, znowu coś poustawiać i tak w kółko :p
Masz całkowitą rację, również irytowało to strasznie nawet mając Dysk SSD 550 mb Odczyt gra ładowała się niebotycznie długo
 

Guest 2686910

Guest
Tak w ogóle to mam nadzieję, że nie będzie trzeba specjalnie wyłączać całej gry podczas konfiguracji ustawień graficznych, bo potem trzeba czekać aż się znowu załaduje gra, znowu coś poustawiać i tak w kółko :p Strasznie mnie to irytowało w W2. Zazwyczaj da się normalnie przestawić opcje pauzując grę i mam nadzieję, że będzie tak tym razem.
O, to, to. Dokładnie. I jeszcze benchmark w opcjach. Ostatnio pogrywam w Shadow of Mordor i tam to jest zrobione wzorowo, wszystko w grze, ładnie opisane, a narzędzie do badania wydajności tuż obok. Jakby tak było w W3 to chyba aż bym się uśmiechnął.
Masz całkowitą rację, również irytowało to strasznie nawet mając Dysk SSD 550 mb Odczyt gra ładowała się niebotycznie długo
Serio? U mnie, kiedy ostatnio przechodziłem, ładowało się w parę sekund.
 
Serio? U mnie, kiedy ostatnio przechodziłem, ładowało się w parę sekund.
U mnie tak samo bardzo długo się wczytywało, ale nie tyle gra co save'y, gdy się przechodziło do okna "Wczytaj grę". I samo uruchamianie gry (zanim się włączy menu główne) też dziwnie długo. To mi nie wygląda na słaby dysk, a prędzej na jakieś niedociągnięciu REDów, bo w innych wymagających grach nie mam takich problemów. Ale jak Ty nie miałeś z tym problemów no to albo masz zajebisty dysk, albo sam nie wiem :p
 

Guest 2686910

Guest
@Qyzu' Mam niezły, ale to może być to, że po każdej sesji z grą kasowałem wszytkie autosave'y :p
 
CDP RED obiecuje, że current-geny zapewnią oprawę mniej więcej na poziomie pecetowego high.
W tej chwili wcale nie jestem tego taki pewien. Wydaje się bowiem, że już teraz, w rok po premierze, konsole dostają delikatnej zadyszki.

Za przykład niech posłuży Shadow of Mordor.


Obie konsole zapewniają stałe, solidne 30 klatek, (wbrew zapowiedziom PS4 z odblokowanym frameratem nawet nie zbliża się do obiecanych 60)
Poniżej wykaz z jakich ustawień korzystają;

PS4 | XB1
Resolution - 1080 | 900
Vegetation - medium | low
Textures - high | high
LOD distance - medium | medium
Shadows - high | medium
AO - high | high




Jak widać optymalizacja w przypadku PC, mając za punkt odniesienia konsole wcale nie wygląda tak źle.


W ustawieniach maksymalnych już R7 260X zapewnia stałe 30 klatek, aczkolwiek bez zmniejszenia jakości tekstur raczej pojawią się problemy z wydajnością. W tym jednym elemencie konsole mają przewagę nad przeciętnym piecem.

Oczywiście to wcale nie oznacza, że CDP RED nie uda się osiągnąć odpowiednika ustawień high na PS4/XOne przy stałych 30 klatkach, ale Shadow of Mordor również miał to gwarantować a jak widać tak nie jest.
Nie będzie to więc łatwe.
 
Last edited:
Ten test kart w jakich ustawieniach jest wyżej?

No i w komentarzach do Shadow of Mordor jest napisane, że XONE obsługuje to po patchu w 1080p.
 

Guest 3669645

Guest
Myślę że REDzi w bambuko nas nie robią. Pokazali gameplay z X1, który jest prawie nie do odróżnienia od wersji PC. Gdybym nie miał akurat przy sobie lupy, powiedziałbym że jedyne różnice w wersji konsolowej to mniejsza rozdzielczość, ograniczenie do 30 klatek i brak Fur'a.
 
Top Bottom