Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ja nie czekałem, bo i chyba nie było na co. Po długiej kalkulacji zdecydowałem, że trzeba kupić już. Dziś kurier przywiózł mi nowy piec i to na nim zamierzam grać w W3.
A na razie na rozgrzewkę wkońcu zobaczę jak wygląda Ultra na W2 :D znaczy W2 na Ultra... i padnę ze śmiechu jak nie uciągnie :)
 
Bo i nie wiem na co tu czekać, przecież nic nowego w sprzęcie komputerowym się nie pojawi.
No jak to na co, na początku roku może doczekamy się odpowiedzi AMD w kwestii kart graficznych, a poza tym czekamy gdzieś do końca stycznia aż ceny się "ogarną" po okresie świątecznym ; )
 
No jak to na co, na początku roku może doczekamy się odpowiedzi AMD w kwestii kart graficznych, a poza tym czekamy gdzieś do końca stycznia aż ceny się "ogarną" po okresie świątecznym ; )
To właśnie lepiej wyprzedzić okres świąteczny i kupić teraz. AMD niezbyt mnie interesuje, w dodatku w kontekście W3, które mimo wszystko będzie pewnie lepiej działać na zielonych kartach.
 
To właśnie lepiej wyprzedzić okres świąteczny i kupić teraz..

Niekoniecznie. Po świętach ceny mogą się ustatkować* (oczywiście w samym okresie przedświątecznym i świątecznym wzrosną) , a część sklepów może postanowić czyścić magazyny przed premierą kart od AMD (i ewentualną odpowiedzią nVidia - Maxvell 20mn?). Ja czekam, bo i tak nie mam żadnego innego tytułu, który wymagałby mocnego GPU, więc po co się śpieszyć?

*kiedyś ten owczy pęd ustanie
 
A powinno, bo jest to jeden z czynników odpowiadający za ceny kart zielonych ; )
Tysiąc pięćset złotych to nie fortuna za 970, przecież to wspaniała karta. Ile spadną ceny? 100zł?
bo i tak nie mam żadnego innego tytułu, który wymagałby mocnego GPU, więc po co się śpieszyć?
Ty nie, a ja mam GTS 250 i już nie działało absolutnie nic.
 
W 2 na średnich, rozmycie ruchu, AA i inne sprzętożerne bajerki oczywiście na Off.
1440x900
Jako ciekawostkę mogę dodać, że tak skończyłem Metro LL i Black Flag. Dlatego zawsze mnie dziwiły ,,płacze'' osób ze sporo lepszymi sprzętami, co do Black Flag właśnie.
 
Last edited:
Jak będzie grafika z VGX to w wymaganiach będzie sprzęt, który dopiero zapowiedzą. :p

Ty tak na serio? Ludzie zejdzie na ziemię...
Skoro grę robili jeszcze za czasów kiedy nawet serii GTX 9xx nie było...
Ewentualnie rekomendowane do ultra (przy grafice jak z VGX) będą GTXy 780/970/780Ti/980 albo r290/r290x.
Serio ludzie nie zdają sobie sprawy z tego jak to są mocne karty i co potrafią, skoro takie mają schizy :)
 
Ty tak na serio? Ludzie zejdzie na ziemię...
Skoro grę robili jeszcze za czasów kiedy nawet serii GTX 9xx nie było...
Ewentualnie rekomendowane do ultra (przy grafice jak z VGX) będą GTXy 780/970/780Ti/980 albo r290/r290x.
Serio ludzie nie zdają sobie sprawy z tego jak to są mocne karty i co potrafią, skoro takie mają schizy :)
To był żart...
 
Murzyński Pyton (znaczy się Blak Flak ;)) na GT 9800 przy 900p? Miałem kiedyś tą kartę, ale o taką wydajność bym jej nie podejrzewał. :thumbup:
 
W sumie jest cicha i wątła nadzieja, że do lutego dostaniemy nowe core Intela operate o architekturę Broadwell i GF GTX z serii 9 dla graczy o średnio zasobnych portfelach, więc jest na co czekać. Ale jednocześnie producenci mogą się nie wyrobić do premiery Wieśka i kupimy stary sprzęt, ale po jeszcze wyższym kursie dolara, co nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.

Nie wiem czy REDzi czytają ten wątek, ale jakieś luźne nawiązania do przewidywanych wymagań byłyby na miejscu, bo wiadomo, że próbują zoptymalizować, ale w pewnym momencie już nie będą uzyskiwać wyraźnych skoków wydajnościowych, więc trzymanie wymagań w tajemnicy traci sens.
 
No jak to na co, na początku roku może doczekamy się odpowiedzi AMD w kwestii kart graficznych, a poza tym czekamy gdzieś do końca stycznia aż ceny się "ogarną" po okresie świątecznym ; )

Tylko, że aby w pełni cieszyć się Wiedźminem 3 potrzebna jest karta od "Zielonych". PhysX, Nvidia HairWorks, itepe, itede. Radeony mogą tylko w bardzo ograniczonej podstawie obsłużyć PhysX, a HairWorks chyba w ogóle z ich kartami nie współpracuje. Zresztą... Radeony są kiepskie. Niezaprzeczalnie wydajnościowo dorównują, a nawet bywa, że i przebijają karty Nvidii, ale wiecznie są jakieś problemy ze sterownikami, a i wytrzymałość chłodzenia pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście, nie zdarza się to na okrągło i nie każda ich karta od razu jest felernym bublem, ale zdecydowanie częściej sprawiają problemy niż karty Nvidii. Osobiście po przygodzie z trzema ich felernymi kartami podziękowałem AMD, HD4850 od ASUSA padła po 2 tygodniach od zakupu, ot tak sobie podczas grania w W2 przestała całkowicie wyświetlać obraz, nieco lepszy model 4870 wysiadł po tygodniu, zaczęło się od błędu sterowników, których zmiana nic nie dała i skończyło na artefaktach na pulpicie. Następnie to samo spotkało GTS'a 250 od Nvidii z tym, że tutaj serwis uszkodził ją w trakcie montażu jak się później okazało. Następnie w modelu HD7770 od Gigabyte padło chłodzenie po 3 miesiącach. Obecnie mam GTX'a 660 od 3 lat i w końcu trochę świętego spokoju. Nie wiem, może po prostu nie dane mi jest korzystać z kart AMD, w każdym razie po takich przygodach mam ogromnego focha na Radeony i nie polecam ich nikomu.
 
Widzisz o jedno zero za dużo
A ja nic nie edytowałem

Dobrze widzę. Bo to była odpowiedź na posty Daniela #2405 i #2407. :)
 
Last edited:
@up Jemu być może chodziło o grę w 90p ;)
Anyway, postanowiłem to pyknąć tutaj:
http://www.gram.pl/news/2014/10/09/...unity-zadowoleni-z-30-klatek-na-sekunde.shtml
Według nich (Ubisoft'u) gry wyświetlane z tą prędkością -30fps- prezentują się bardziej kinowo.

Zdaje się, że na tą samą ,,chorobę'' zapadli twórcy The Evil Within:
http://www.eurogamer.pl/articles/20...vil-within-na-pc-powyzej-30-klatek-na-sekunde
Mnie to wygląda na równanie gier PC pod ułomność sprzętową konsol. Oby nie.
 
Last edited:
Top Bottom