Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
@up Jemu być może chodziło o grę w 90p ;)
Anyway, postanowiłem to pyknąć tutaj:
http://www.gram.pl/news/2014/10/09/...unity-zadowoleni-z-30-klatek-na-sekunde.shtml
Według nich (Ubisoft'u) gry wyświetlane z tą prędkością -30fps- prezentują się bardziej kinowo.

Zdaje się, że na tą samą ,,chorobę'' zapadli twórcy The Evil Within:
http://www.eurogamer.pl/articles/20...vil-within-na-pc-powyzej-30-klatek-na-sekunde
Mnie to wygląda na równanie gier PC pod ułomność sprzętową konsol. Oby nie.

To przypomina próby uzasadnienia wyższości Syreny 105L nad BMW M3 :D.
 
Zresztą... Radeony są kiepskie.
Warto zaznaczyć, że to twoje zdanie. Nigdy bym nie powiedział, że są kiepskie. Problemy ze sterownikami? Mam wrażenie, że niektórzy zatrzymali się w 2003 roku odnośnie tej informacji. Jadę na Radeonach od momentu gdy porzuciłem GeForce 2 MX i nigdy nie miałem powodu by narzekać. Problemy z chłodzeniem? Mój R7950 i Windforce 3 to chyba najlepsze połączenie jakie miałem do tej pory.
Według nich (Ubisoft'u) gry wyświetlane z tą prędkością -30fps- prezentują się bardziej kinowo.
Warto tutaj przywołać słowa pana Palmera Luckey, jednego z twórców Oculus Rifta: “30fps Is Not a Good Artistic Decision, It's a Failure"


Obecne "next-geny" to niezłe jaja, nawet taki Obcy: Izolacja na XOne nie potrafi utrzymać stałych... a co ja mówię, ta gra praktycznie cały czas chodzi poniżej 30 fpsów. PS4 w zasadzie też najlepiej sobie nie radzi z tą korytarzową gierką. "Cinematic 30fps", hehehe...
 
No a co mają powiedzieć. Wiadomo, że nie powiedzą wprost, że konsole są za słabe.
Twórcy nie chcąc rezygnować z niektórych opcji graficznych, decydują się na obniżenie rozdziałki i klatek na sek.
 
PhysX, Nvidia HairWorks, itepe, itede. Radeony mogą tylko w bardzo ograniczonej podstawie obsłużyć PhysX, a HairWorks chyba w ogóle z ich kartami nie współpracuje.

Większość posiadaczy kart zielonych i tak będzie musiała wyłączyć zaaw. physx'a, aby cieszyć się naprawdę dobrym frameratem, więc zasadniczo nie ma znaczenia czy gpu wspiera takowy czy nie.
Karty AMD obsłużą w zasadzie wszystkie efekty poza tym jednym.

ale wiecznie są jakieś problemy ze sterownikami

Gdzieś tak od 2006 roku nie jest to prawdą, oczywiście zdarzają się problemy, ale to samo można powiedzieć o zielonych

nieco lepszy model 4870 wysiadł po tygodniu

TI 4200, wada fabryczna, wymieniony na taki sam model, który zaczął szwankować po miesiącu, wymiana na TI 4400, ponownie wada fabryczna, od tego czasu (w sumie 11 lat) AMD.
HD 4870 kupiony w styczniu 2009 działał bezproblemowo, wysłany na emeryturę w 2012 przez HD 7950 Gigabyte'a. Działa bez zarzutu.
Wiele zależy od producenta i konkrenego modelu. Nie ma znaczenia czy chip jest zielony czy czerwony, dla obu firm pracują ci sami wykonawcy (karty Gigabyte'a są bodaj najbardziej awaryjne).

30 klatek w zupełności wystarcza do gier, ba, jest lepsze niż skaczące 40-60, ale warunek taki, że musi to być wartość stała, bez skoków (cokolwiek poniżej tej granicy oznacza brak płynności).
Za to na pewno 30 nie jest lepsze od stałych 60 klatek

Tak w ogóle liczę na to, że CDP RED da możliwość zablokowania limitu klatek z poziomu gry.
 

Guest 2686910

Guest
Ubisoft jest niesamowity. Niesamowity. Nie widziałem jeszcze developera, który plułby bullshitem w szybszym tempie niż oni ostatnio. Rozumiem, że niektórym 30 wystarcza z naddatkiem. Sam czasem blokowałem klatki na tym poziomie. Ale mówienie, że obiektywnie gorsze, wolniejsze działanie gry jest lepsze od obiektywnie lepszego... No ja nie wiem, co oni tam palą, ale wątpię, żeby to było legalne.
 
Ale mówienie, że obiektywnie gorsze, wolniejsze działanie gry jest lepsze od obiektywnie lepszego... No ja nie wiem, co oni tam palą, ale wątpię, żeby to było legalne.

Nie wiem, ale to nie pierwsza złota myśl tej ekipy. Inną było, że na PC optymalizacja się nie liczy, bo zawsze można kupić lepszą kartę.
A że za nowego asasyna w wersji na blaszaki odpowiada kijowa ekipa z Kijowa, ta sama, która schrzaniła części III i IV, można oczekiwać, że nowy zapodadzą coś w tym guście.
 
Nie wiem czemu wszyscy jeśli mowa o kartach AMD powtarzają jak mantrę, bo sterowniki są kiepskie dziękuję postoje, mam wrażenie że głównie piszą to ludzie co nie mieli styczności z kartami AMD i tylko powtarzają za innymi bo ktoś tak napisał, ale własnego doświadczenia brak. Czekam na wymagania DA:I bo tak myślę sobie że Wiedźmin nie powinien mieć zbytnio większych wymagań od Inkwizycji chociaż kto wie. W sumie myślę że nie będzie tak najgorzej z grą CDPR jeśli idzie o wymagania, logika podpowiada dosyć rozsądne minimalne, zaś rekomendowane już mogą być spore.
 
[...]Wiedźmin nie powinien mieć zbytnio większych wymagań od Inkwizycji [...]
Żebyś się nie zdziwił. Tunelowa struktura świata, brak cyklu dobowego, mniejsza ilość i statyczniejsi enpece (spowodowane zmianą czasu), gra wychodząca na obie generacje itd. ≠ duży, otwarty świat, dynamiczny cykl pogodowo-dobowy, masa enpeców z własnym życiem, gra tylko i wyłącznie na obecną generację, większa złożoność świata itd.
Po prostu nie. Aby Wiedźmina uciągnąć na maksa (ze wszystkimi bajerami) trzeba będzie mieć co najmniej kompa z rekomendowanych Cienia Mordoru, jak nie lepszego.
 
@Daniel Abatemarco - próbowałem to uruchomić to na służbowym kompie, ale ten demon prędkości wyposażony w 512 MB RAM współdzielone ze zintegrowaną grafiką nie jest w stanie utrzymać nawet stabilnych 30 klatek :teeth:.
 
Debiutujący właśnie na PC Ryse stanowi kolejny przykład, że aby osiągnąć, w najgorszym razie, porównywalną jakość grafiki (przy często lepszym framerate) z current genami wystarczy dowolny i5 od Sandy Brigde wzwyż lub sześciordzeniowy FX wspomagany gpu z początku 2012 roku (HD7850 lub podobny).
Tak było nawet w przypadku bardzo złych portów pokroju WD lub DR3.
To bardzo dobry prognostyk przed W3 i jeśli Redzi nie skopią optymalizacji po całości powinno być podobnie.
 
Last edited:
Nir chce mi się ;) Wydaje mi się, że to oczywiste, więc nie wiem po co to pytanie w ogóle.

OK - wiem "co chciałeś" by tam było - zamiast "UP".

Inne pytanie - czy zdajesz sobie sprawę, że "to" nie działa?

Albo napisz po prostu nick osoby, do której się odnosisz + @ jeżeli chcesz by widział-wiedziała, że do tej osoby piszesz
(+ dodatkowo pomagasz tej osobie uzyskać kolejne osiągnięcie) albo nie rób tego w ogóle.

Proszę. Nie bierz tego do Siebie. Ale jeśli chcesz się do kogoś odnosić, Lub jeżeli ktokolwiek chce się do kogoś odnosić to powinien w pierw napisać"@", a później "nick" osoby do której pisze. Tzw. "UP" - nie działa...

------------------

Ed.
Poprawiłem się. Odmówiłem też krótką pokutę ;)
Masz REDpointa ;) za dobre sprawowanie
 
Last edited:
Można zastosować :up: wpisując "dwukropek up dwukropek". Ale to nie działa jako mention, a wstawia jedynie emotkę. Podobnie działa "left", "right" oraz "down".
 
Tylko żeby ludzie nie zaczęli się napalać wymaganiami DA:I w kontekście potencjalnych wymagań Wiedźmina 3 :D
Wiadomo, że wymagania wieśka będą nieco wyższe niż DA. Sam fakt, że Inkwizycja wychodzi na starsze konsole powinien dać do myślenia.
 
Top Bottom