Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Tak jak było przy Wiedźmina 2. Łatka zwiększająca wydajność gry o 400%. Cóż, działała :D .... W pewnym stopniu.
 
Pamiętam że musiałem ściągać kilkanaście gb patchy do edycji rozszerzonej jak się miało pudełkową z początku sprzedaży kupioną. Oby nigdy więcej:D
 
@RockPL
20-50h to już podlatuje pod normalny dodatek (REDańczyki lubią sobie na przykład przywoływać Noc Kruka). To by była głupota z ich strony. W3 po to został opóźniony żeby nie było potrzeby wydawania EE jak przy W2.
 
@RockPL
20-50h to już podlatuje pod normalny dodatek (REDańczyki lubią sobie na przykład przywoływać Noc Kruka). To by była głupota z ich strony. W3 po to został opóźniony żeby nie było potrzeby wydawania EE jak przy W2.
Czy ja napisałem cokolwiek o EE ? Nie napisałem o "dodatku" (pełnoprawnym dodatku). Miło by było gdyby był za free ;) ale jeśli dodali by w dodatku 50 godzin samych questów + dodatkowy obszar (1 kolejny hub) + dodatkowe godziny rozgrywki (eksploracji)... rozgrywka wydłużona o 50-100 godzin.

Nie chodzi mi o dodatek w stylu - zmiana barwy koszul u chłopów, czy zbroja konia :p (zawsze można coś takiego w jakimś patchu dodać).

A w W2 dużo zmian w dodatku (EE) były spowodowana niedoróbkami, brak samouczka, płynność rozgrywki etc. - Chyba myślimy o zupełnie różnych sprawach.

Ja zakładam, że wszystko związane z rozgrywką będzie dopracowane (ekwipunek, walka etc.), a wspominając o dodatku myślałem o "dodatku" nie o łatce :p
 
Czy ja napisałem cokolwiek o EE ? Nie napisałem o "dodatku" (pełnoprawnym dodatku). Miło by było gdyby był za free ale jeśli dodali by w dodatku 50 godzin samych questów + dodatkowy obszar (1 kolejny hub) + dodatkowe godziny rozgrywki (eksploracji)... rozgrywka wydłużona o 50-100 godzin.

I jeszcze frytki do tego? :p

Edycja Rozszerzona robi bardzo fajny PR więc wcale się nie zdziwię jeśli coś takiego wyjdzie bez względu na to czy będzie potrzebne czy nie. Wypuszczanie takiej potężnej aktualizacji wraz z pakietem drobnych dodatków za darmo mówi "Patrzcie, inni wydawcy wpierają grę po premierze, ale chcą za to wsparcie dodatkowych pieniędzy. My wspieramy za darmo." REDzi są tutaj pozytywnym bohaterem tak jak chociażby Blizzard (wspieranie gier przez całe lata po premierze, ogromne i darmowe aktualizacje, słuchanie opinii fanów) podczas gdy inne firmy tak nie robią. Szczytem była już Wersja Reżyserska ostatniego Deus Exa gdzie za poprawki w grze i komentarze twórców trzeba było dopłacić kilka dolców.

Podobnie jest zresztą w wielu innych kwestiach dotyczących gier REDów. "Przepraszamy za problemy z serwerami, macie tu darmowe koszulki." czy "Przepraszamy za uszkodzone głowy Geralta, odeślemy wam nowe i dorzucimy medaliony." podczas gdy po drugiej stronie barykady mamy wypowiedzi typu "Gra wam nie działa? Trudno, więcej patchy nie będzie, bo musimy robić DLC."
 
Ja miałem lekką obdrapaną głowę, ale z dobroci serca nie narzekałem. A trza było brać i odsyłać, miałbym medalion.
 
Płatne dodatki do Wiedźmina 3 mają trwać niby 15-20h, wiemy to z wcześniejszych wywiadów choćby z prezesem Kicińskim.
 
Płatne dodatki do Wiedźmina 3 mają trwać niby 15-20h, wiemy to z wcześniejszych wywiadów choćby z prezesem Kicińskim.

Tak samo mówili przy okazji ewentualnych DLC do Wiedźmina. Wyszły jakieś - nie. Jedyne co dodali to dwa questy w akcie 3 i samouczka, a wszystko za darmo.

Jednak sądzę, że z Wiedźminem 3 może być inaczej (w końcu wychodzi na obie konsole i jest to ostatnia gra z Geraltem w roli głównej), chociaż wszystko zależy od tego jak się sprzeda (i ile sił przerobowych RED'zi będą potrzebowali na Cyberpunk 2077).

A odnośnie wymagań - nie wiem czy miarodajne mogą być krajowe Lords of the Fallen (w końcu to korytarzowy świat i "nieco" brzydszy od Wiedźmina 3), ale pewnie przygotowywałbym się na coś z tej kategorii (dla minimum).
 
A ja z innej beczki. Chciałbym, by w W3 pojawiła się opcja dostosowania Filtru Anizotropowego z poziomu konfiguratora, a nie jak w W2, tylko poprzez tekstową ingerencję w ini. Niektórym osobom jest on mało potrzebny, niektórzy chętnie zniżają go do 8x lub 4x, a zawsze da kilka FPS. W W1 było to obecne, mam nadzieję, że powróci.
 
Ja bym chciał żeby tym razem opcje graficzne można było zmieniać w grze, oraz żebyśmy dostali wbudowanego benchmarka żeby przed startem gry można było sobie dostosować odpowiednio ustawienia graficznie a nie że poźniej w czasie gry trzeba się męczyć z tym i grzebać, wychodzić z gry wchodzić zmienić dwa ustawienia, później znowu powtórka z rozgrywki strasznie irytujące.

EDYT: Widzę że wiele osób jest również ciekawych jak zostanie/zostało to rozwiązane w Wiedźminie 3.

Więc może warto spróbować powalczyć o odpowiedź :p , @Marcin Momot czy będziemy mieli tym razem ustawienia graficzne w grze, a nie przed jak w W2 oraz czy planujecie wbudowanie do gry benchmarka dzięki któremu łatwiej będzie nam dostosować ustawienia graficzne?
 
Last edited:
Zamówiłem sobie komputer, mianowicie jego specyfikacja to :
Procesor: Intel Core i7 4790K 4.0 GHz
Karta graficzna: Gigabyte Radeon R9 270X 4GB OC
Pamieć RAM: Kingston HyperX DDR3 8GB PC1600

I moje pytanie brzmi, jak sądzicie, czy ta konfiguracja pozwoli mi pograć w Wiesia na maks detalach, czy raczej nieco niższych?
 

Guest 2686910

Guest
Zamówiłem sobie komputer, mianowicie jego specyfikacja to :
Procesor: Intel Core i7 4790K 4.0 GHz
Karta graficzna: Gigabyte Radeon R9 270X 4GB OC
Pamieć RAM: Kingston HyperX DDR3 8GB PC1600

I moje pytanie brzmi, jak sądzicie, czy ta konfiguracja pozwoli mi pograć w Wiesia na maks detalach, czy raczej nieco niższych?
Procesorem to przestrzeliłeś. Taka bestia do średniawej karty. I właśnie przez nią wróżę Ci średnie, ewentualnie średnio-wysokie.
E: Chociaż... może jest nadzieja. Bo to rebrandowany 7850. A to w sumie odpowiednik konsolowych GPU. No to raczej średnio-wysokie, lub wysokie w zależności od rozdzielczości.
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom