Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+

Guest 2686910

Guest
W Wiedźminie może sobie nie być TXAA (chociaż wolałbym żeby było i żeby było skalowalne, nie jak w Unity), ale jakiś rodzaj post-processowego AA MUSI być. SMAA jeśli można prosić. A, i jeszcze wsparcie dla MFAA. Jak już mają to partnerstwo z nVidią, to niech z niego korzystają. Jak najwięcej opcji, jak najwięcej wyboru.
 
Rzeczywiście Far Cry 4 wygląda na zoptymalizowanego, tak samo jak poprzednik. AC Unity boję się instalować, bo nawet na moim GTX 970, który spełnia wymagania zalecane pewnie będzie ostro ciął. Taka tam "optymalizacja". Teraz tylko jestem ciekawy, jak z tym nowym komputerem (Dla niewtajemniczonych Intel Core i7 4790 3,60 GHz, 8GB RAM, GTX 970 DDR5 4GB OC Gaming G1) odpalę Wiedźmina 3, w sensie, na jakich ustawieniach. To jest ciekawe. Mówiąc szczerze chciałbym wstrzelić się w maksymalne, ale na cuda nie liczę.

Nie przesadzaj ;-)
 
:listen:

Podobno wystarczy odłączyć się od sieci aby AC:U nie łączył się z uPlay i jest dobrze​
:rly?:​
Dodaje to tylko kilka FPS'ów i na dodatek nie wszędzie. Nie wygląda to więc tak "dobrze"...
BTW.To nie jest wątek o AC, tylko o wymaganiach Wiedźmina, więc lepiej nie kontynuować tematu, a jeśli już - lepiej skierować się do odpowiedniejszego miejsca (bo inaczej zjawią się ONI. ) :D
 
Last edited:
Ktoś uruchamiał Batsygnał? :p

@Kuboniusz ma rację, to spekulacyjny temat o wymaganiach Wiedźmina 3, inne gry mają swoje tematy ;) Jasne, można te spekulacje prowadzić w oparciu o inne gry i to co się aktualnie dzieje na rynku, ale bez przesady. Płacz w stylu "Ubisoft znowu zrobił beznadziejną grę, olaboga, Wiedźmin 3 też pewnie nie będzie chodził buuu!" jest trochę bezpodstawny, a rzucanie propozycjami na zwiększenie wydajności w innych grach też mija się z celem.
 
Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś ogarnięty w temacie podrzucił link do w miarę dobrego komputera w cenie max. 3000 zł. Takiego, który ma realne szanse udźwignąć dość dobrze Wiedźmina 3. Bo w temacie o Obawach pisaliście że w tej cenie coś się znajdzie....
Z góry dzięki :)
 
Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś ogarnięty w temacie podrzucił link do w miarę dobrego komputera w cenie max. 3000 zł. Takiego, który ma realne szanse udźwignąć dość dobrze Wiedźmina 3. Bo w temacie o Obawach pisaliście że w tej cenie coś się znajdzie....
Z góry dzięki :)

Poszukaj tutaj: http://forum.cdaction.pl/index.php?showforum=246

P.S.
Co do wieśka to na razie nie podano wymagań więc podanie komputera pod tą grę to jak wróżenie z fusów. Co najwyżej możesz kupić jak najlepszy sprzęt za kasę którą chcesz na niego wydać. A co do wiedźmina. Jak na razie trzeba się wstrzymać.
 
Last edited:
Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś ogarnięty w temacie podrzucił link do w miarę dobrego komputera w cenie max. 3000 zł. Takiego, który ma realne szanse udźwignąć dość dobrze Wiedźmina 3. Bo w temacie o Obawach pisaliście że w tej cenie coś się znajdzie....
Z góry dzięki :)

Przypominam, że ten temat dotyczy potencjalnych wymagań W3. Jeśli chcesz asysty w składaniu kompa, to zapraszam tu.
 
Za każdym razem jak liczę to wychodzi mi 5200-5600 bez obudowy, klawiatury, myszki, ale za to z monitorem i systemem.

Przyjdzie PS4 kupić w zamian, takie wymagania...

Żeby na temat, skoro podobno 660 ma na low działać, to 960 na high powinno pójść.

Według koreańskiego forum o serialach, konsole mają mieć odpowiednik jakości low z PC i odpowiednik ultra z W2 - a to chyba 760 dopiero ciągnęło?

Czyli jednak 970 do high?

Ach te przykurzone ploteczki
 
Last edited:

Guest 2686910

Guest
Żeby na temat, skoro podobno 660 ma na low działać, to 960 na high powinno pójść.
Nie wiem, gdzie taką informację usłyszałeś. "Podobno" to na 660'tce ma być high. A na pewno nie wiadomo nic.
Według koreańskiego forum o serialach, konsole mają mieć odpowiednik jakości low z PC i odpowiednik ultra z W2 - a to chyba 760 dopiero ciągnęło?
Czyli jednak 970 do high?
Aha...

Ach te przykurzone ploteczki
Mam nadzieję, że to nie było na poważnie. Kdramastars już puszczało "przecieki" np. o RDR na PC (źródło: pupa i pragnienie klików), te o W3 są z tej samej kategorii. Błagam, nie traktuj tej strony nawet ćwierćpoważnie.
 
To koreańskie forum jest nic nie warte. Było to tu przerabiane nie raz i nie dwa. Według wypowiedzi REDa (bodajże Johna Mamaisa) konsole to odpowiednik ustawień high bez ekskluzywnych dla PC efektów.
A na E3 Jose powiedział, że GTX 680 (lub 660, niech jakaś dobra dusza mnie poprawi) starczy na komfortową rozrywkę w wysokich ustawieniach.
 
Padła informacja, że oni odpalają Wiedźmina, wraz z edytorem na tej karcie (660) i są w stanie tworzyć na niej, więc chyba nie powinno być problemu odpalić grę po optymalizacji. Ale też mówił, że to oczywiście nic pewnego, tylko jego przypuszczenia.
Pamiętam dobrze, bo sam mam tą kartę i poniekąd mnie uspokoił.

Edit: Oczywiście miał na myśli ustawienia high.
 
Last edited:
Za każdym razem jak liczę to wychodzi mi 5200-5600 bez obudowy, klawiatury, myszki, ale za to z monitorem i systemem.

Przyjdzie PS4 kupić w zamian, takie wymagania...

Żeby na temat, skoro podobno 660 ma na low działać, to 960 na high powinno pójść.

Według koreańskiego forum o serialach, konsole mają mieć odpowiednik jakości low z PC i odpowiednik ultra z W2 - a to chyba 760 dopiero ciągnęło?

Czyli jednak 970 do high?

Ach te przykurzone ploteczki

W2 bez ubersamplingu pięknie śmigał na Radeonie HD 6970 w ultra w 1080p , na GTX 670 dawał radę nawet z ubersamplingiem i spadkami fps do okolic 20 ale to jest 4k :)
GTX 760 to taka trochę wolniejsza 670ka :)
 
Myślicie, że zadziała na GTX 465 i FX-4130 przy niskich ustawieniach, 1080p i conajmniej 30 fps? Wiem, że komputer słaby, ale z Wiedźminem 2 w wysokich ustawieniach bez problemu dawał sobie radę.
 
@Jacek130, napiszę ci to samo co wszystkim innym: oficjalne wymagania Wiedźmina 3 nie są jeszcze znane więc nikt ze stuprocentową pewnością nie odpowie na takie pytanie. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, wymagania prawdopodobnie zostaną podane w styczniu ;)
 
Myślę, że sugerowanie się W2 nie jest zbytnio wskazane, tak samo jak grałem w W2 na ultra bez ubersamplingu w 1080p i 40FPS tak jestem co raz bardziej przekonany, że W3 najzwyczajniej nie uruchomię w żadnych ustawieniach.

Najprostsze porównanie to AC Black Flag na wysokich w 1080p i 30FPS u mnie i Unity, którego nie spełniam minimalnych, czysto benczmarkowo w 1158x648 (czy coś w tym guście) ze wszystkim na low i częścią powyłączanych rzeczy mam 20FPS, które potrafi spaść niżej. :p

Jak się uprzesz to grywalne. :p
 
Top Bottom