Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Czyli w łopatologicznym skrócie - chcę mieć wszystkie opcje, iść w GF? :p

R9 290 mogę dostać za 750zł, stąd te rozważania. Kartę miałem kupować ze stajni Nvidii za 2-3 miesiące, ale takie oferty rzadko się trafiają. ;)
 
Czyli w łopatologicznym skrócie - chcę mieć wszystkie opcje, iść w GF? :p
R9 290 mogę dostać za 750zł, stąd te rozważania. Kartę miałem kupować ze stajni Nvidii za 2-3 miesiące, ale takie oferty rzadko się trafiają. ;)
Jak śmiga to bierz i się nie zastanawiaj. Chyba, że wymieniasz karty dosyć często to wtedy możesz brać Nvidię. Na dłuższą metę bajery zielonych nie będą miały znaczenia skoro karta sama w sobie nie będzie wyrabiała, bo zakładam, że szukasz karty w podobnej cenie?
 
Jak nie teraz ten Radeon w takiej fajnej cenie to pewnie coś ze stajni Nvidii w kwietniu za 800-900zł. Karty wymieniam raz na kilka lat, więc ta teraz kupiona będzie już do końca żywotu pieca (który i tak już się nieźle trzyma jak na pięcioletnią maszynę ;) )
 
Składałem stacjonarkę do pracy z założeniem rozbudowy/podkręcania w czasie, raz już grafika wymieniona, i7-950 podkręcone na 3.6-8GHz (muszę tylko coś z pastą sprawdzić na procku, bo mimo dobrego coolera nadal się grzeje mocno i mi blokuje trochę podciągnięcie tego wyżej), z 4GB ramu zrobiło się 16, z 1 dysku HDD zrobił się 1 SSD i 3 HDD. Teraz brakuje tylko nowej karty, a za jakieś 2 lata będę myślał o nowej stacji (Cyberpunk? ;) )
 
@Marcin Momot gdzie te wymagania na dniach o których wspomniał prezes Adam Kiciński, termin na dniach się już kończy :D Kiedy możemy się spodziewać wymagań dziś czy jutro ?
 
Ale czy tam nie jest napisane PhysX Destruction jako całość? Wydaje mi się, że postawiliby kropkę po PhysX, gdyby było osobne, ale to tylko domysł. HairWorks i HBAO+ są na pewno dostępne wszędzie, może Destruction też, a biorąc pod uwagę, że Geralt ma sukienki, a sporo osób płaszcze i peleryny, wątpię, by na amd fizyka ubrań miała być ograniczona bądź miało jej nie być w ogóle.
 
(...) a sporo osób płaszcze i peleryny, wątpię, by na amd fizyka ubrań miała być ograniczona bądź miało jej nie być w ogóle.

W AC:U sporo osób ma animowane "szmaty" i włosy. Gra działa bez problemów na kartach AMD, ale nie wiem jak jest z zestawieniem względem wydajności zieloni/czerwoni. Liczę więc, że Wiedźmin 3 będzie pod tym względem podobny (oczywiście nie mam na myśli optymalizacji, a tylko rozwiązania technologiczne).
 
@Marcin Momot gdzie te wymagania na dniach o których wspomniał prezes Adam Kiciński, termin na dniach się już kończy :D Kiedy możemy się spodziewać wymagań dziś czy jutro ?

Spokojnie bez emocji przecież premiara też miała być niebawem i wszyscy wiemy jak wyszło. Panowie mają poważną obsuwę albo jak mi przyszło do głowy zrobili grę która ma zawysokie wymagania i po całej zadymie z Unity tną wymagania. Jak jest tylko bóg i Redzi wiedzą.
 
@Marcin Momot macie przewidziany jakiś fundusz dla biednych mongolskich dzieci, które od czasu pierwszej zapowiedzi gry zupełnie zlały kwestię oszczędzania na sprzęt? :crybaby:
 

Attachments

  • wielkie-oczy-kota-ze-shreka1.jpg
    wielkie-oczy-kota-ze-shreka1.jpg
    96 KB · Views: 52
Raczej ani dziś, ani jutro. Natomiast powinno się to zadziać całkiem niedługo:)

Very soon taaaak... :) Obstawiam że na wigilię ( dzień przed ) dostaniemy wymagania - tak pod choinkę dla graczy :)

---------- Zaktualizowano 11:30 ----------

@Marcin Momot macie przewidziany jakiś fundusz dla biednych mongolskich dzieci, które od czasu pierwszej zapowiedzi gry zupełnie zlały kwestię oszczędzania na sprzęt? :crybaby:
napisz coś ciekawego ogłoś że budżet będzie cię kosztował z 20k - kup kompa i potem zamknij projekt - a nuż może się udać :)
https://www.kickstarter.com/
 
@Marcin Momot macie przewidziany jakiś fundusz dla biednych mongolskich dzieci, które od czasu pierwszej zapowiedzi gry zupełnie zlały kwestię oszczędzania na sprzęt? :crybaby:

Wiesz zawsze zostaje provident, wonga albo zagrać w lotka, opcjonalnie jak za dobrych starych czasów póść do kolegi na komputer :D
 
Top Bottom