Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Jakie niskie wymagania. Elegancko wszystko pójdzie na ultra z i5 4590 + gtx 970.

Chciałbym jeszcze zauważyć, że wymaga 40gb zamiast zapowiadanych wcześniej 50. Czyżby downgrade? :troll:
 
Last edited:
Powiem tak, przemyślenia w skrócie :
Minimalne coś trochę wysokie, pewno z zapasem.
Zalecane coś zaskakująco niskie. Spodziewałem się naj-topa wszystkiego co najszybsze.
 
Wymagania taki lajcik że szok a na internetach piszą ze minimalne są za wysokie...

Bo jak na minimalne są wysokie, bardzo wysokie. Unity ma w minimalnych 2500K i działa jak działa, znaczy prawie nie działa.
Z drugiej strony mamy tego Phenoma, którego wydajność jest znacznie niższa. Oba proce dzieli naprawdę sporo.
i5 2500K jest wydajnościowo na poziomie i5 4430 a zatem tego Hashwella trzeba mieć aby W3 odpalić na low.
I stareńki Phenom też odpali grę na low? Ale jakim cudem?

Polecam rzucić okiem na to

Szczególnie zaś na wydajność Phenoma II X4 965 BE (Black Edition), który jest najszybszym modelem z serii, zdecydowanie szybszym od tego z minimalnych.
A jednak nawet on ustępuje i5-760, który to według CDP RED w W3 nie łapie się nawet na minimum (WTF!?).
Z kolei i5-2500K jest szybszy i to wyraźnie od FX'a 8350 (!)
Te wymagania są głupie. Po prostu głupie.

Jedno co mnie śmieszy ze wg wymagań gtx 770 jest na równi z r9 290.

GTX660 też nie jest równy HD7870, a tym bardziej 770 nie jest na równi z 290. To prawda.
Pytanie czy mamy tutaj analogiczną sytuację, co z procami, czy po prostu na AMD wydajność leży i kwiczy?

Unity ma ciut wyższe wymagania od Wiedźmina i skopaną optymalizację.

A skąd podejrzenie, że W3 skopanej nie ma?
Jeśli faktycznie i5-2500K i HD7870 potrzebne okażą się do płynnej gry na low, to należy poważnie się zacząć obawiać o wydajność, tak w przypadku PC, jak i PS4/XOne, bo próg wejścia ustawiony jest powyżej tego co w konsolach siedzi.
Może to być sygnał, że gra fatalnie się skaluje, a to nic innego jak przejaw braku optymalizacji, bo gry należycie zoptymalizowane tak wysoko ustawionej poprzeczki nie mają.

Przy okazji chciałem przypomnieć, że wersja niezoptymalizowana działała ponoć nieźle, w przyzwoitych ustawieniach na GTX'ie 660.
Teraz, to samo gpu ledwie wystarcza na low. Z kolei od posiadaczy AMD żąda się karty jeszcze mocniejszej.
Do ustawień niskich! Co to za optymalizacja, gdzie w jej procesie wymagania zamiast maleć rosną?

Czy tylko mnie niepokoi że rozrzut między odpowiednikami AMD / Nvidia jest spory 770 i 290 są nijak sobie równe, czuję się zaniepokojony.

Jak widzisz nie tylko. Nie wiem czy nie wstrzymać się z kupnem do premiery i zaczekać na testy wydajności.
Nie uśmiecha mi się gra na low i to z problemami. Oczywiście nie wiadomo jak to z tą optymalizacją faktycznie, ale tak wysoki próg wejścia optymizmem nie napawa.
 
Last edited:
Się rozwodzicie nad procesorem, a kluczem do płynnej gry i jest potężna karta graficzna. Posiadając troszke słabszy procesor spadną wam te klatki o 5-10 z 60 do 50 i co z tego? Różnicy nie ma.
 
Trza anulować preordera...

Anuluj, najlepiej zaraz, jeśli to EK to ktoś inny chętnie skorzysta :)

Dodam teraz coś od siebie w kwestii wymagań bo jak czytam niektóre posty to się zastanawiam czy ich stwórcy tak na poważnie czy to tylko lament bez sensu :)

Procek - Tu chodzi o ilość rdzeni, wielowątkowość. U Intela i u AMD to inaczej działa, to że AMD nie ma skoku do Intela to inna już sprawa.
Jednak porównywanie I5 2500K do tego miernego Phenoma II X4 940 to rzecz dziwna.
Jeśli chodzi o karty graficzne to trzeba mieć na uwadze to że "W3" powstaje we współpracy z Nvidią, zatem GTX 770 może radzić sobie podobnie co AMD R9 290.
Ram jak najbardziej ok :)

Tak czy owak chyba nawet na oficjalnym profilu FB jakiś "geniusz" nazwał Redów cytuję "kur**synami optymalizacji", szlag mnie trafia jak czytam takie płacze.
Jeżeli ktoś liczy na to że grę która ma mieć rewelacyjną grafikę, wielki otwarty świat i konkretne rozbudowanie, odpali na jakiejś mikrofalówce która nawet przy komputerze low endowym nie leżała, to nie mam pytań.
Jak kogoś nie stać nawet na BARDZO przeciętny sprzęt, to niech popracuje nad sobą, użyje minimum kreatywności zamiast marudzić.

Po za tym wymagania w kwestii I7 są trochę na wyrost, mi to tam obojętne ale jestem przekonany że nawet taki I5 2500K @4.5 ghz świetnie sobie poradzi.

Ale ogólnie wymagania są jak najbardziej ok, jeżeli ktoś liczył na to że w połowie 2015 roku, przy tak ambitnym tytule, w minimalnych będzie jakiś procek dwurdzeniowy, 4 gb ramu i karta pokroju GTX 460 to serio, niech się obudzi :)
 
Last edited:
Jeśli chodzi o karty graficzne to trzeba mieć na uwadze to że "W3" powstaje we współpracy z Nvidią, zatem GTX 770 może radzić sobie podobnie co AMD R9 290.

CDP RED wielokrotnie zapewniało, że traktuje wszystkich graczy równo.
Jeśli faktycznie Nvidia ma być tutaj mocno faworyzowana to z równością nie będzie miało nic wspólnego.
Oczywiście mowa o sytuacji, gdzie typowo zielone bajery "byłyby" wyłączone.
W takim wypadku R9 280X powinien oferować zbliżoną wydajność co 770.
Jeśli będzie inaczej poczuję się zrobiony na szaro.

Jeżeli ktoś liczy na to że grę która ma mieć rewelacyjną grafikę, wielki otwarty świat i konkretne rozbudowanie, odpali na jakiejś mikrofalówce która nawet przy komputerze low endowym nie leżała, to nie mam pytań.

Przede wszystkim oczekiwałem, że gra będzie się dobrze skalować, bo wymiana sprzętu w grę niestety nie wchodzi.
Ścierpiałbym słabszą grafę i rozdziałkę, ale równie wysoki próg wejścia nie zapowiada wcale, żeby gra dobrze się skalowała.
Jak do tej pory większe wymagania minimalne miało jedynie Unity, a to bardzo źle wróży.

Nigdzie nie napisałem, że Dziki Gon będzie miał cudowną optymalizację. Napisałem natomiast, że Unity ma ją skopaną. Tyle.

A to przepraszam.
 
Tylko, że unity miało wysokie wymagania bo twórcy dobrze wiedzieli, że optymalizacja jest do dupy, a czy tak samo bździe z wiedźminem to tego nie wiadomo. Wymagania do wieśka zostały podane 4 miesiące przed premierą co może świadczyć o tym, że optymalizacja nie jest robiona na ostatnią chwilę tak jak w unity, którego co niektórzy lubią przywoływać, a który powinien być ostatnim produktem odnoszącym się do rzetelności wymagań...
 
Nie mogę się oprzeć by nie napisać komentarza który niedawno przeczytałem jakiegoś użytkownika na witchersite

"koniec świata, dzisiaj wymagania podali Wiedźmina 3 i aż nad Polską możliwa zorza polarna. Kuźwa Dziki Gon nadchodzi:)"

Umarłem
 
Zmieniłem tytuł wątku na bardziej oficjalny, bo temat newsowy za parę dni przestanie być oblegany, a wymagania z pewnością będą jeszcze długo komentowane ;)
 
Tylko, że unity miało wysokie wymagania bo twórcy dobrze wiedzieli, że optymalizacja jest do dupy, a czy tak samo bździe z wiedźminem to tego nie wiadomo.

Natomiast CDP RED podaje wysokie minimalne, bo optymalizacja jest spoko.
To raczej sensu nie ma, prawda?.
Tak w w ogóle to w sumie dalej wymagań nie znamy, bo to co podali jest tak niespójne, że ciężko wyrokować czego się właściwie spodziewać.
Procesory to dobierano chyba na zasadzie rzutu kośćmi.

Jak tak wertuję fora zarówno te rodzime, jak i zagraniczne to euforii raczej nie ma. Przeciwnie.
Ludzie spodziewali się po CDP RED czegoś więcej (w sensie mniej) względem minimalnych, więc jednak nie jest za fajno.
 
Last edited:
Pfft. To, że nie ma euforii jest logiczne dla ludzi, którzy tych wymagań nie spełniają, ale taki Shadow of Mordor również ma wysokie wymagania, minimalne również są całkiem całkiem wysokie, a gra jest dobrze zoptymalizowana, a przynajmniej nie słyszałem o problemów, a więc nie zawsze wysokie minimalne to jakiś omen braku optymalizacji. Po prostu gra jest duża i wymagająca. Nie osądzajmy póki gra nie wyjdzie, a jak na dzisiejsze czasy, to widać, że tego typu wymagania to standard, stety czy niestety.
 
Natomiast CDP RED podaje wysokie minimalne, bo optymalizacja jest spoko.
To raczej sensu nie ma, prawda?
Przy Unity to nawet lepszy sprzęt niż z rekomendowanych niedomagał - i TO jest przykład niezoptymalizowanej gry. Co będzie przy Wiedźminie, można gdybać - trzeba czekać. Niektórzy popadają w lekką paranoję...
 
Top Bottom