Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Niekoniecznie. PS4 jest wydajnościowo na poziomie i3-4130/GTX 750 Ti.
Testy przeprowadzone przez DigitalFoundry, które przytoczył też polski Eurogamer, są w tym względzie jednoznaczne.
A zatem konsole to mniej więcej odpowiednik i3-4130/GTX 750 Ti, co w przypadku Wiedźmina trzeciego jest poniżej absolutnego minimum.
Uważam, że powody do niepokoju jak najbardziej są i to bez względu na platformę.

I co z tego? Wyjaśnij mi czym się różni zamknięta architektura od PC i jak ma to wpływ dla programisty.
Najlepszym przykładem świetnej grafiki są studia które robią exy dla danej platformy wtedy widać różnice i tak naprawdę umiejętności teamu który skupia się na jednej platformie.
AC unity to fatalny przykład pokazujący że gra była wydana dużo za wcześnie a wcale wybitnym pięknem nie bije...
I ja się nie martwię o wymagania są jakie są. Ani mnie to ziębi ani grzeje. Myślę że redzi maja dużo czasu na optymalizacje. A nie mogą sobie pozwolić na wtope ala UBI.
 
No jak dla mnie to też takie trochę niezrozumiałe, tym bardziej że @eustachy_J23 często pisze sensowne rzeczy i nie ma co się do niego czepiać z tym że w tym temacie kompletnie nie rozumiem o co mu chodzi.
Przecież musi być rozwój a nie zastój, poza tym te wymagania serio nie są jakieś nie wiadomo jakie.
Takiego GTXa 670 można już za okolo 550-600 zł wyrwać a jak się go podkręci to w zasadzie to samo co GTX 680/770 .
R9 290 też lata po te 800 zł, to nie są naprawdę wygórowane ceny.
 
@eustachy_J23 Nie napisałem czy jest to dobre, czy złe - szczerze to mi to rybka bo i tak zmieniam sprzęt. Napisałem tylko fakt że czym wyższe ustawienia minimalne tym lepiej dla dewelopera z racji tego że mniej będzie miał do roboty support gry przy premierze. Może warto zacząć czytać ze zrozumieniem? Pisanie o słabej optymalizacji W3, czy o jakiejkolwiek nie kompetencji nie mając gry w rękach nie można inaczej skomentować niż śmiechem :) . To się dopiero okaże 19 maja, być może wcześniej Digital Foundry czy inne strony tego typu położą swoje ręce na Wiedźminie to będziemy mieć lepszy obraz tego jaki kod napisali.


Być może nawet w tym miesiącu będziemy mieć jakieś informacje na ten temat, w końcu mnóstwo osób będzie ogrywać gre, trzeba czekać. :)
 
Last edited:
Jemu chodzi o to że wymagania są jakieś dziwne. Tu nie chodzi o fakt że jest rozwój czy zastój tylko o samo zestawienie wymagań. No raczej postawienie i5 obok phenoma
jest sporym zaskoczeniem. Między tymi procesorami jest spora różnica... No i jeśli porównać te wymagania do konsoli to faktycznie są one dość krzywdzące. Pomijając już zestawienie wydajniejszych kart amd z słabszymi kartami nvidii.

Edit
http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_core_i74790k_devils_canyon_szybki_jak_diabli?page=0,9
Takie tam 15 klatek różnicy w W2 między i5 2500k a fx 8350 (oczywiście na korzyść intela).
:D
 
Last edited:
Zastanawiam sie jeszcze nad wymaganiami. Dlaczego phenom jest porównywalny do i5 2500k i gorszy od fx 8350 ?
 
Last edited:
A zatem konsole to mniej więcej odpowiednik i3-4130/GTX 750 Ti, co w przypadku Wiedźmina trzeciego jest poniżej absolutnego minimum.
Uważam, że powody do niepokoju jak najbardziej są i to bez względu na platformę.


Ja się nie będę kłócił, drogi kolego, bo się na tych wszystkich cyferkach i numerach kart graficznych nie znam :) Ja po prostu gram na swoim PS4 w Far Cry 4, Shadow of Mordor, Watch Dogs, później patrzę na porównania graficzne i gameplaye z PC-tów w wersji ultra i wyłasnymi oczami, wyjąwszy rozdzielczość, różnic nie widzę w ogóle lub prawie w ogóle, dlatego wybieram PS4. Ty widzisz, więc wybierasz PC. Jestem pewien, że kiedy Wiedźmin wyjdzie, zarówno Ty jak i ja będziemy zadowoleni z tego co zobaczymy na swoim sprzęcie.

A tak na marginesie: konsole były podobno poniżej absolutnego minimum AC Unity, więc teoretycznie gra w ogóle nie powinna na nich działać. A działa :) Z konsol naprawdę można wycisnąć znacznie więcej, niż są warte. Zrozumiałem to, gdy grałem na PS3 w God of War III. Gra, choć minęło już pięć lat od jej premiery, wciąż potrafi zachwycić mnie oświetleniem i widokami :)
 
Last edited:
Ja na razie podchodzę do wymagań zdroworozsądkowo tzn. mam i5 2400 i gtx 560, ale wstrzymuję się z płaczem i jestem zdania, że minimalne na wszelki wypadek zawyżyli, notabene to samo było z SoM, które kartowo powinno chodzić mi na low, a śmiga na med/high full hd. Zawsze lepiej podać wyższe wymagania minimalne, bo część ludzi się zepnie i kupi nowe części + po premierze gra będzie wychwalana za dobrą optymalizacje, bo śmiga na słabszych sprzętach. Owszem może się okazać, że pójdą drogą Watch Dogs i Unity, ale to dopiero okaże się po premierze i na obecną chwile tak naprawdę wiemy dalej niewiele.

Dodatkowo idę o zakład, że to nie będą ostatnie i oficjalne wymagania sprzętowe skoro i5-2500 stawia się obok phenoma. Jeszcze jedna rzecz zakładając, że gameplay jedyny oficjalny był faktycznie z XO to jest to jeszcze bardziej pewnie. XO jest +/- na poziomie minimalnych PC i wiem, że rozdzielczość, zamknięta architektura i spadki były na gameplayu, ale z drugiej strony gameplay XO był przynajmniej na odpowiedniku pc ustawień med lub nawet high.
 
Last edited:
Zgadza się, potwierdzali to. Jeśli nadal jest to aktualne, znaczy to tyle, że wymagania są zawyżone i to całkiem sporo.
 
No cóż, powiedziane było, że postarają się dać jak najbardziej dokładne, więc może jeszcze coś się ociupinkę zmieni na korzyść graczy.
 
@jangusik3 Niestety masz na to minimalne szanse. Karta graficzna spokojnie da rade (średnie powinny być). Najbardziej będzie bolał 2 rdzeniowy procek. Nie bez powodu w wymaganiach jest 4 rdzeniowy procesor, znając życie gra nieruchomi (lub będzie działać bardzo słabo) na prockach nieposiadających przynajmniej 4 wątków. Po za tym przydało by się trochę więcej ramu. Może dałbyś rade grać gdybyś jeszcze niższej rozdzielczości (głowy za to nie dam).
 

Błagam błagam, tylko nie gotowce z komputronika, allegro czy innego sklepu :( W tej cenie masz o wiele lepszy sprzęt, z gwarancją który wcale nie musisz składać sam, tylko zrobiąto za darmo fachowcy. Fora i internet stoją otworem, wielu ludzi chętnie Ci pomoże w skompletowaniu porządnej maszynki. Nie rób tego i nie kupuj tego badziewia ;)
 
@fanktoy Nigdy nie byłem zwolennikiem kupowania gotowych zestawów, ale jak koniecznie chcesz gotowca to polecam zestaw 1 (procki amd to zło).
Na twoim miejscu poczekał bym do maja i zamiast 770 kupił bym 970. Różnica w cenie strasznie duża nie jest a po za tym jestem pewien że po premierze nowych kart od czerwonych stanieje jeszcze bardziej. Kupno 770 w tym momencie mija się z celem jeśli możesz nie wiele drożej mieć znacznie lepszą kartę.
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-770-2048mb-ddr5-gv-n770wf3-2gd-627092/
http://www.morele.net/karta-graficz...256-bit-hdmi-dp-dvi-box-gv-n770oc-4gd-584580/
http://www.morele.net/karta-graficz...-2xdvi-hdmi-3xdp-box-gv-n970wf3oc-4gd-649207/
http://www.morele.net/karta-graficz...56-bit-2xdvi-hdmi-dp-gtx-970-4gd5t-oc-694685/
Sam od 2 miesięcy posiadam kartę gigabyte i jak na razie jestem z niej bardzo zadowolony.
 
Zgadza się, potwierdzali to. Jeśli nadal jest to aktualne, znaczy to tyle, że wymagania są zawyżone i to całkiem sporo.

Dokładnie też to podejrzewam, ale trzeba pamiętać iż zawsze pozostaje też druga opcja czyli skopana optymalizacja, ale na razie staram się wstrzymać z narzekaniem. Trochę może pod tym kątem wyjaśni się po 15, bo jeżeli dziennikarze, będą mogli grać na konsoli i będzie taki spadek klatek jak w przypadku unity to będzie to jakiś wyznacznik kłopotów.
 
Last edited:
Top Bottom