Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
w jakim sensie ?

W sensie, że wykupią (wiem, mało precyzyjnie się wyraziłem).

GTX już do mnie leci - normalnie poczekałbym do wiosny, ale przy przy możliwych nowych obsuwach kart zarówno od zielonych jak i AMD, oraz dołującej złotówce (dzięki ci, o Putinie) nie wiem czy ryzyko się kalkuluje.
 
W sensie, że wykupią (wiem, mało precyzyjnie się wyraziłem).

GTX już do mnie leci - normalnie poczekałbym do wiosny, ale przy przy możliwych nowych obsuwach kart zarówno od zielonych jak i AMD, oraz dołującej złotówce (dzięki ci, o Putinie) nie wiem czy ryzyko się kalkuluje.
Raczej bum na nowe gtxy juz przeminął i raczej żadnych braków magazynowych nie będzie, co ważniejsze nvidia w tym roku nie planuje żadnej nowej serii a więc ta obecna musi mieć do produkcje w razie jakiś braków, więc nie ma co sie obawiać o braki 970tki :)
 
Pewnie masz rację.

Jednak obecnie mamy cenową czkawkę zamiast poświątecznej odwilży (i w niektórych sklepach naprawdę zaczyna brakować kart - za to ostatnie winię Wiedźmina :p ).
 
No dobra. Złożyłem dla Was budżetowy komputer, który udźwignie spokojnie Wiedźmina 3. Celowałem nieco powyżej wymagań minimalnych. Koszt komputera to mniej niż 1800 PLN, ale ceny są głównie z allegro (z jednym wyjątkiem) i szukając na ceneo itp., powinno się udać jeszcze zbić koszt całkowity o 50-70 PLN. Zakładam, że jakiś komputer już macie, więc dysku twardego, napędu DVD, obudowy, monitora, klawiatury i myszy już nie potrzebujecie. Wszystkie komponenty są nowe z wyjątkiem karty graficznej, bo na niej można sporo zaoszczędzić, a wcale nie trzeba kupować nowej.


  • Płyta główna: MSI B85M-G43 - 248 PLN
  • Pamięć RAM: GOODRAM DDR3 8GB 8192MB 1600MHz - 275 PLN
  • CPU: Intel Core i5-4460 3.4 GHz - od 680 PLN (przewiń niżej, do listy ofert)
  • GPU: Gforce GTX 570 - od 350 PLN (używana) (wyszukiwanie obejmuje tylko ceny Kup Teraz; jeśli się pobawicie w licytacje, jest szansa wyrwać coś poniżej 300 PLN)
    • jeśli ktoś nie czuje się komfortowo z zakupem używanej karty, musi przygotować się na wydatek dwa razy większej kwoty na ten komponent, choć oczywiście można też poszukać okazji: nowy GTX 660 za 650 PLN (lub mniej w licytacji); licytując, można czasami urwać nawet więcej (np. ten moim zdaniem pójdzie za ok. 600 PLN), R9 270 można spokojnie znaleźć za 630 PLN
  • Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus - 160 PLN (karty z serii GTX 5xx były bardziej zasobożerne niż dzisiejsze, dlatego jedna mocna linia +12V tego zasilacza jest akurat w tym przypadku zaletą)


SUMA: 1713 PLN (dodając trochę własnego wysiłku, można zejść do ok. 1600-1650 PLN; kupując nową kartę graficzną trzeba zwiększyć budżet do ok. 2000 PLN)

Jeśli moderatorzy uznają, że taki poradnik powinien być widoczny na forum, aby można było do niego łatwo odsyłać fanów zaniepokojonych wymaganiami Wiedźmina, chętnie zrobię z tego oddzielny temat. Najpierw jednak wolę uzyskać oficjalne pozwolenie, żeby uniknąć niepotrzebnego zamieszania z zamykaniem tematów i banowaniem ;)
 
Last edited:
No dobra. Złożyłem dla Was budżetowy komputer, który udźwignie spokojnie Wiedźmina 3. Celowałem nieco powyżej wymagań minimalnych. Koszt komputera to mniej niż 1800 PLN, ale ceny są głównie z allegro (z jednym wyjątkiem) i szukając na ceneo itp., powinno się udać jeszcze zbić koszt całkowity o 50-70 PLN. Zakładam, że jakiś komputer już macie, więc dysku twardego, napędu DVD, obudowy, monitora, klawiatury i myszy już nie potrzebujecie. Wszystkie komponenty są nowe z wyjątkiem karty graficznej, bo na niej można sporo zaoszczędzić, a wcale nie trzeba kupować nowej.


  • Płyta główna: MSI B85M-G43 - 248 PLN
  • Pamięć RAM: GOODRAM DDR3 8GB 8192MB 1600MHz - 275 PLN
  • CPU: Intel Core i5-4460 3.4 GHz - od 680 PLN (przewiń niżej, do listy ofert)
  • GPU: Gforce GTX 570 - od 350 PLN (używana) (wyszukiwanie obejmuje tylko ceny Kup Teraz; jeśli się pobawicie w licytacje, jest szansa wyrwać coś poniżej 300 PLN)
    • jeśli ktoś nie czuje się komfortowo z zakupem używanej karty, musi przygotować się na wydatek dwa razy większej kwoty na ten komponent, choć oczywiście można też poszukać okazji: nowy GTX 660 za 650 PLN (lub mniej w licytacji); licytując, można czasami urwać nawet więcej (np. ten moim zdaniem pójdzie za ok. 600 PLN), R9 270 można spokojnie znaleźć za 630 PLN
  • Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus - 160 PLN (karty z serii GTX 5xx były bardziej zasobożerne niż dzisiejsze, dlatego jedna mocna linia +12V tego zasilacza jest akurat w tym przypadku zaletą)


SUMA: 1713 PLN (dodając trochę własnego wysiłku, można zejść do ok. 1600-1650 PLN; kupując nową kartę graficzną trzeba zwiększyć budżet do ok. 2000 PLN)

Jeśli moderatorzy uznają, że taki poradnik powinien być widoczny na forum, aby można było do niego łatwo odsyłać fanów zaniepokojonych wymaganiami Wiedźmina, chętnie zrobię z tego oddzielny temat. Najpierw jednak wolę uzyskać oficjalne pozwolenie, żeby uniknąć niepotrzebnego zamieszania z zamykaniem tematów i banowaniem ;)

Dorzuć jeszcze system operacyjny i będzie git :)
 
Klucze do 7 Pro można dorwać na allegro za 6 dych

Gość 250 komentarzy, serio chciałbyś ryzykować? Z doświadczenia wiem jak kończą się zakupy takich rzeczy na allegro..niestety. WIęc nawet nie polecam takich aukcji. Nie chcesz mieć problemów potem, kupuj w sklepie 400zł to nie jest dużo jeśli wziąć pod uwagę rozłożenie w czasie i np. z 8.1 upgrade do 10 ponoć za darmo. Nie czepiam się tylko przestrzegam bo szkoda wyrzucać pieniędzy w błoto.
Jak się jest studentem to jest o tyle fajnie że windowsa można mieć z uczelni. Ja tak aktualnie mam więc to jest super opcja :D
 
zaraz zaraz też studiuje, i niebawem zmieniam kompa, czyli uczelnia mi może za darmo załatwić windowsa? na jakiej to zasadzie miało by działać
 
zaraz zaraz też studiuje, i niebawem zmieniam kompa, czyli uczelnia mi może za darmo załatwić windowsa? na jakiej to zasadzie miało by działać
Wydziały techniczne w większości przypadków mają podpisane umowy w ramach programu DreamSpark (kiedyś MSDN Academic Alliance) i udostępniają darmowe klucze do systemów operacyjnych i części innych programów użytkowych od MS. Musisz sprawdzić, czy twój wydział ma podpisaną taką umowę. Jeśli tak, to zgłoś się do odpowiedniej osoby na wydziale, ona utworzy ci konto w tym serwisie i będziesz mógł sobie wygenerować klucz licencyjny (np. do Win8 ).
 
ten procesor jest 4 wątkowy.A tak z innej beczki mam zamiar wymienić na wiosne procesor na i5 4690k jak myślisz dobry wybór jak na procek do 1000zł?
 
Witam,
w związku z faktem, że zostały ogłoszone oficjalne wymagania sprzętowe, mam pytanie:
zgaduję, że wymagania rekomendowane wciąż nie wystarczą by zmaksować każdy graficzny aspekt Wiedźmina. Zakupiłem kartę EVGA GTX 980 SC ATX 2.0. Czy wystarczy ona by odpalić grę na ustawieniach ultra, wliczając w to uberpróbkowanie, antyaliasing i kilka innych nowych funkcji które zapewno się pojawią, czy może do maja powinien wyposażyć się układ SLI z dwóch takich kart? :)
 
[*]GPU: Gforce GTX 570 - od 350 PLN (używana) (wyszukiwanie obejmuje tylko ceny Kup Teraz; jeśli się pobawicie w licytacje, jest szansa wyrwać coś poniżej 300 PLN)
  • jeśli ktoś nie czuje się komfortowo z zakupem używanej karty, musi przygotować się na wydatek dwa razy większej kwoty na ten komponent, choć oczywiście można też poszukać okazji: nowy GTX 660 za 650 PLN (lub mniej w licytacji); licytując, można czasami urwać nawet więcej (np. ten moim zdaniem pójdzie za ok. 600 PLN), R9 270 można spokojnie znaleźć za 630 PLN

[*]Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus - 160 PLN (karty z serii GTX 5xx były bardziej zasobożerne niż dzisiejsze, dlatego jedna mocna linia +12V tego zasilacza jest akurat w tym przypadku zaletą)
GTX570 ma ledwie ponad 1GB VRAMU co w czasach gdy 2GB to absolutne minimum a 4GB staje się standardem w nowych grach jest całkowicie nie opłacalne. Co do wymagań są w miarę jak na dzisiejsze standardy i do takich należy się przyzwyczaić bo spadać nie będą, a i jak na razie wygląda że gra nie obsługuje dwu rdzeniowców i 32Bitowych systemów operacyjnych.
 
Last edited:
Nie jaram się tymi nadchodzącymi kartami z 8 GB VRAM'u, jak dla mnie niepotrzebne (na ten moment, w sensie do gier, natomiast dla rozwoju rynku to dobrze), ale co kto lubi. Jak myślicie, jaki sprzęcik jest potrzebny, żeby Wiesia ruszyć w 60 FPS'ach ze wszystkim na ON, również mam na myśli Nvidia Gameworks? Ale i7 4790 i GTX 970 to ruszą to na Ultra no nie? :p Tylko te cudeńka nie wiadomo.
 
patrząc po uberplesingu czy jak to sie zwało w wiedzminie 2, to nawet 980 może w W3 nie podołać na ultra w 60fps. (przez ultra rozumiem te cudeńka właśnie), bez nich 970 z palcem w .... powinna dać rade, to potężna karta.
 
Hej, niedawno zamieszczałem ogłoszenie z zapytaniem odnośnie sprzętu pod W3. Sam mam gtx 980 i szczerzę wątpie, by odpaliła tą grę z uberpróbkowaniem, hairworks i antyaliasingiem na maxa ;/
Osobiście uważam, że SLI 980 dałoby rade, natomiast wciąż czekam- może ktoś rozwieje moje wątpliwości :)
 
GTX980 w Wiedźminie 2 z uberpróbkowaniem dawał radę, owszem, ale poniżej 60FPS'ów. Sądzę, że na sprzęt, który uciągnie W3 ze wszystkimi bajerami w stałych 60FPS'ach przyjdzie nam jeszcze poczekać...
 
GTX980 w Wiedźminie 2 z uberpróbkowaniem dawał radę, owszem, ale poniżej 60FPS'ów. Sądzę, że na sprzęt, który uciągnie W3 ze wszystkimi bajerami w stałych 60FPS'ach przyjdzie nam jeszcze poczekać...
Albo i nie. Teraz są lepsze rzeczy niż tandetne uberpróbkowanie, które wyświetla trzy klatki na raz. W dodatku sam silnik dwójki był małym potworkiem z powodu wody generowanej pod całą powierzchnią poziomu.
 
Top Bottom