Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Do zwykłego grania, jeśli ilość wyświetlanych klatek nie spadnie poniżej 24 a nie będziesz miał podglądu na ilość wyświetlanych klatek i będziesz skupiony na grze różnicy nie dostrzeżesz. Tylko wnikliwie się przypatrując i szukając nieciągłości i zbyt wielkich skoków można dostrzec różnice.
Ściana tekstu, a puenta niestety nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. No ale może jesteś wybrańcem, zazdroszczę.
 
Ściana tekstu, a puenta niestety nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. No ale może jesteś wybrańcem, zazdroszczę.

puenta jest taka, audiofilów i innych sprzętofilów podniecających się własnym sprzętem nie przekonasz nigdy że złote końcówki zasilacza nie poprawiają jakości dźwięku na tyle by zauważyć różnicę. Zapytam tak czy widząc obraz wiesz ile jest wyświetlanych klatek na sekundę, potrafisz powiedzieć że ten obraz to 30, ten 40 a ten 60, bo jeśli tak to właśnie ty jesteś wyjątkowy i jest czego gratulować. Tyle na koniec.
 
Zapytam tak czy widząc obraz wiesz ile jest wyświetlanych klatek na sekundę, potrafisz powiedzieć że ten obraz to 30, ten 40 a ten 60, bo jeśli tak to właśnie ty jesteś wyjątkowy i jest czego gratulować. Tyle na koniec.
Nie jestem jedyny. I nie jestem sprzętofilem, jeszcze pół roku temu miałem Intel Core 2 Duo E8400 i GTS 250, więc naprawdę nie wmówisz mi, że wystarczą dwadzieścia cztery klatki do płynnego obrazu.
Nie przeszkadza mi granie w trzydziestu klatkach, ale niezauważanie różnicy?
 
@greengop Nie wiem jak można nie widzieć różnicy miedzy 24 a 30 klatek, chyba że u siebie nie widziałeś nigdy 30 (o 60 nie wspomnę). Dla mnie gry poniżej 30fps są niegrywalne.
 
Rozwaliłeś mnie, aż się zastanawiałem czy nie trolujesz, bo oczywiście chodziło mi o TV, i po drugie oczywiście chodziło mi o W2 z uberem więc twój komentarz wprawił mnie w osłupienie wtf ? co on pisze?

Nigdy nie podłączałem TV pod kompa, ale wiem że inni to robili :p Jak napisałeś o tych 50 calach to coś mi nie pasowało, zamiast pomyśleć odrazu o TV pomyślałem "przecież nie ma takich monitorów" googluje sobie i widzę że jednak są, i wtedy sobie próbowałem wyobrazić jaka to musi być rozdzielczość (teraz widzę że normalnie 1920x10201080), myślałem że masz jakiegoś kolegę co wydał oszczędności życia na komputer :p

Swoją drogą ciekaw jestem czy ktoś kupi taki monitor, droższe od TV a przy biurku z takim monitorem siedząc i patrząc w ten wielki ekran byłoby chyba niewygodnie, chociaż jak sobie wyobrażę takie monstrum tuż przede mną i odpalonego na tym W3 na maksymalnych detalach to to musi być niezłe przeżycie.

@Rustine jak sobie kupie większy monitor, taki który obsługuje taką rozdzielczość to nie będę robił takich byków :D Póki co się nie mylę tylko do rozdzielczości 1280x1024 włącznie :p
 
Last edited:
1 @up

Raczej 115200 pikseli :)

---------- Zaktualizowano 00:12 ----------

LoL a czym się różni ilość klatek w filmie i w grze, czy oko ludzkie inaczej widzi grę niż film? Chyba jednak nie. Zatem jeden pies czy masz 30, 60 czy 600 klatek na sekundę i tak widzisz ten sam obraz.


o czym ty mówisz... w filmie klatki "nakładają się" na siebie przez co obraz się rozmywa i daje wrażenie płynności, w grze tego nie ma, wszystko jest renderowane jak oddzielne zdjęcie. 24 klatki w filmie daje mniej więcej takie odczucie jak 48 klatek w grze.
 
puenta jest taka, audiofilów i innych sprzętofilów podniecających się własnym sprzętem nie przekonasz nigdy że złote końcówki zasilacza nie poprawiają jakości dźwięku na tyle by zauważyć różnicę. Zapytam tak czy widząc obraz wiesz ile jest wyświetlanych klatek na sekundę, potrafisz powiedzieć że ten obraz to 30, ten 40 a ten 60, bo jeśli tak to właśnie ty jesteś wyjątkowy i jest czego gratulować. Tyle na koniec.
http://skew.tk/30vs60/
Rozwiąż proszę i zobacz wynik, spośród osób które rozwiązały ten test NA PRAWDĘ WIDAĆ RÓŻNICĘ.
I to nie chodzi o wyjątkowość, wpatrywanie się, różnica zdecydowanie JEST.
Nie mówię, że gra nie jest płynna w 30FPS, każdy sam ustala jaki zakres FPS mu odpowiada(albo na jaki może sobie cenowo pozwolić), ale twierdzenie że nie ma potrzeby więcej niż 24FPS to już głupota.
To nie są wymysły zapalonych kinomanów czy fanatycznych graczy.
Seria Hobbit i YouTube pokazują w którą stronę zmierza masowa branża.
Możesz odpowiedzieć na czym grasz PC czy konsola?
 
Ktoś mi odpowie dlaczego mój procek nie spełnia wymagań?

CPU CPU
Minimum: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940
You Have: Intel(R) Core(TM) i5-4690 CPU @ 3.50GHz
CPU Click here for the latest CPU drivers.
Komunikat twierdzi, że nie spełnia mi min. wymagań
 
Last edited:
@lisek517 fajny test.
Przy moim obecnym sprzęcie często zdarzają się spadki poniżej 30 fps-ów. Można grać.
Zaznaczę tu od razu, że od kilku lat nie gram dużo, zdarzają mi się dni, że faktycznie siądę i sobie trochę pogram, ale zdarza się to coraz rzadziej, a w W2 grałem (na laptopie z przed pięciu lat, konkretnie na - Samsung R580, procesor i3, RAM 3 GB, grafika NVIDIA GeForce 310M ) w najniższych (albo prawie najniższych) ustawieniach, muszę tu powiedzieć, że - gra i tak wyglądała ślicznie (oczywiście nie ma porównania ze wszystkimi ficzerami), obecnie gra bardzo tnie (dużo innych programów, itd. system jest zbyt obciążony).
Planuję kupić porządny sprzęt. Najchętniej uderzyłbym w najwyższe wymagania, ale muszę to jeszcze przemyśleć.
W największe nowości nie grałem, bo takie GTA4 chodzi nawet ładnie, ale GTA5 pewnie nawet by mi się nie odpalił... cóż system 32-bitowy też robi swoje.
Jak by ktoś się dziwił laptop ten nie miał być docelowo do grania, a mój wcześniejszy sprzęt można było porównać do kosiarki ;)
Udało mi się wykonać test w 100 % :D ale to chyba nic szczególnego, bo człowiek jest w stanie przyzwyczaić się do wszystkiego, ale ludzkie oko i mózg są w stanie wyłapać pewne schematy i "odchylenia" od schematu. Człowiek jest w stanie "wyczuć" te nieścisłości (różnice).
Ta b. duża płynność jest zauważana głównie przy strzelankach, wyścigach, grach (momentach), gdzie duża responsywność jest wymagana.
Ale można grać przy każdej ilości FPS-ów kwestia przyzwyczajenia.
 
Last edited:
NIeee....Było już tyle razy tłumaczone, litości ;-)

Ale proszę raz jeszcze, jeden z lepszych przykładów :)

http://30vs60.com/

Trudno było mi ocenić w przypadku battlefielda FPP w tym autku. Nie wiem czy to przez ten FOV, którego nienawidze czy to, że jest to jazda z FPP. W GTA V też mi się wydaje, że podczas jazdy w FPP mam więćej fpsów niż w TPP.
 
Cześć wszystkim,
mam pytanie z serii "czy zadziała, a jeśli tak, to na jakich ustawieniach". Mój komputer:
Karta graficzna GeForce GTX 780M
Procesor: Intel Core i7-4700MQ 2.4 GHz (+ "jakiś" turboboost, czy jak to się nazywa :D)
Pamięć: 8 GB
System 64-bitowy
Od razu nadmieniam, że ja się nie znam na komputerach i jedyne co do mnie przemawia to liczby (mogę porównywać niektóre elementy, np.: mam 8 GB, więc więcej niż wymagane minimum 6 GB, więc OK). Reszta to dla mnie czarna magia :)
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
 
A jak tak trochę z innej beczki. Wiadomo Wiedźmin 2 był dość wymagający. Wiadomo ile mniej więcej zostało w RE3 ze starego silnika ?
 
Top Bottom