Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ta... O komputerze, który by taķą grafikę uciągnął też możemy pomarzyć...
Crysis w 2007 roku też był widmem przyszłości, a do dzisiaj jest zapamiętany. Szkoda, że gry już nigdy nie będą się skalowały tak jak ten tytuł. Tam różnica między low-high była ogromna i znacząco wpływała na wymagania sprzętowe. Dzisiaj to inna bajka... Co nie zmienia faktu, że wymagania W3 są albo z pupci, albo pisane na kolanie.
 
Sebastian Oktaba z PurePC:
,, Sprawdziłem konfigurację na jakiej grę uruchomiono , sprawdziłem ustawienia, mam wszystko spisane, jak minie NDA to ujawnię - na razie nie mogę. Zapowiada się jednak rzeź "
Zapowiada się jednak rzeź - czyli, jak to postrzegać - negatywnie, pozytywnie ?
Raczej chyba negatywnie, czyli spore wymagania.
A wy co myślicie na temat tego co napisał ?
Na pokazach nic dziwnego, że uruchamiali grę na lepszym sprzęcie, bo skoro już go mają to po co ryzykować choćby minimalnym zauważalnym spadkiem fpsów?

"Gra wygląda dobrze jak na cRPG z otwartym światem, ale osobiście czuję pewien niedosyt, chociaż biorę poprawkę na ciągle trwające prace i ulepszanie tytułu. ''
Czyli jednak był Downgrade.
@Marcin Momot potwierdził, że grafika na gameplay'u prezentuje się tak samo jak na ostatnich screenach, które miały być prosto z gry, bez ulepszania, więc coś mi tu teraz nie gra...
 
wymagania W3 są albo z pupci, albo pisane na kolanie.
Prawdopodobnie, a nawet rzekłbym, że celowo są zawyżone i brane są sprzęty dostępne na ryknu od górnej średniej półki wzwyż bo po co sprawdzać tak na prawde na dużo starszych jak seria i7 jest już z nami ponad 6 lat tak naprawdę. A to że ludziom starcza zazwyczaj grafika low - średnie to też przyzwyczzaili się do niskich wymagać ale gra nie obsługuje starego DirectX'a więc poszły w górę a żeby się nie przejechać jeszcze dodatkowo je zawyżono, bo jak pójdzie na gorszym sprzęcie to nic się złego nie stanie, nawet powiedzą że dobrze zoptymalizowany ten Wiesław jest. Pamiętajcie moje słowa :)
 
Na pewno jest ładniejsze do Dragon Age
Też coś, to już Wiedźmin 1 jest ładniejszy od DAO. No ale bez żartów, bo Panu Sebastianowi chodziło pewnie o Inkwizycję. Mnie się DAI podoba. Na ultra wygląda na prawdę ładnie. Jeśli W3 będzie ładniejszy, to super.

ale to jednak nie Cryssi 3
Aż wrzuciłem w google grafiki crysis 3 4k ultra i takie mi wyszło szybie porównanie na kolanie (te obrazki się klikają i to dwukrotnie!):

Wnioski? Ja się nie znam :p.
O resztę poza grafą i wymaganiami nie trzeba się martwić, W3 to klasa.
Jeśli ja miałbym się o cokolwiek martwić to grafika byłaby na mojej liście obaw dość nisko. Dla wielu pewnie szokująco nisko, ale jeśli wszystko poza grafiką to klasa, to git majonez :).
 
Last edited:
Jestem ciekaw jaki wpływ będzie miało taktowanie pamięci na rozgrywkę w wiedźminie 3, czy różnica miedzy 1333 a 2400 MHz będzie kolosalna
 
Jakiś czas temu poruszaliśmy temat szybkości pamięci w wątku sprzętowym. PPC zrobiło odpowiednie testy. Ja bym się raczej skłaniał do tego, że różnica pomiędzy 1333 a 2400 będzie duża, a nie marginalna^^ Ten parametr w dzisiejszych grach ma znaczenie. Prawda wyjdzie przy premierze.
 
@Daniel Abatemarco

Różnica między taktowaniami 1333 a 2400 jest OGROMNA
Między 1600 - 2400 duża.
MIędzy 1866- 2400 coś tam jest a między 2133-2400 marginalna. O 1000 mhz Ci się ten marginalny, margines, wymarginował ;-)

@Blashix

Z tą kartą to raczej ciężko będzie w 1080p chyba że architektura Maxwella nadrobi bardzo słabą specyfikację karty.
Jeśli jej cena to będzie faktycznie te 1000-1100 zł, to totalny nie wypał.
I lepiej polować na używki 680/770 (z 4gb vram) bo będzie to znacznie lepszy interes :)

Szyna 256 bit, więcej rdzeni Cuda (a tu te Maxwellowe mimo tego że wydajniejsze , nie wiele pomogą)
GTX 960 ma nadrabiać taktowaniami ale jak to się mówi "z gó*na bata nie ukręcisz" ;-)
 
Last edited:
Czyli 26 stycznia wszystko stanie się jasne...

Można podejrzewać, że (jeden) GTX 970 nie starczy do płynnego grania na Ultra w Full HD.
 
Podejrzewam ze 980 tez nie styknie. SLI/CF lub 1x 980Ti/390x

Również zaczynam tak to widzieć, cholera. Nie dobrze to wróży.

980Ti nie będzie aż tak potężne żeby przebić SLI z 980 a jak 980 nie podoła to i 980Ti też nie.
Bo jeśli różnica między nimi będzie jak między 780 a 780Ti (jeśli chodzi o wydajność) to mimo zauważalnej różnicy nie będzie to 30 fps ale 10-15 MAKS.
 
Top Bottom