Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Próbowałeś się zastanowić i pomyśleć choć odrobinę logicznie? Cieszę się, że masz komputer, który powinien pociągnąć W3 w wysokich. Niestety tak się składa, że akurat w tej grze jego moc zostanie wykorzystana na to samo, co wyciągną te biedne konsole. Twoje skrzętnie ukrywane pojęcie nic a nic tego nie zmieni.
 
Ouch, trochę się zmartwiłem widzą materiał z PurePC o wymaganiach, sam w tej chwili nie mam żadnego mocnego desktopa, w tej chwili śmigam na laptopie z GeForce 860m 2GB, i7-4700HQ, 8GB RAM. Byłem w stanie grać w Unity na med/high FHD z ok. 30 klatkami (rzadkie dropy), mimo wszystko AC to gra ładna, jednak jest to totalny gniot jeżeli chodzi o optymalizację. I tu się dziwię. Skoro AC to hejtowany przez wszystkich gniot optymalizacyjny, to czym będzie Wiedźmin 3? Mój PC jest porównywalny do mocy PS4, ale wg. dotychczasowych informacji nie będę w stanie go odpalić (przynajmniej patrząc na benchmarki kart). Z drugiej strony jednak, analogiczna sytuacja była z AC: U, gdzie wymagania są podobne, jednak odpaliłem, na dodatek nie hulało to źle. Wiem, że optymalizacja trwa i nie pozostaje nic innego niż czekać, ale jestem ciekawy co z tego wyniknie.
Pozdrawiam i na sam koniec - witam forumowiczów, jako że to mój pierwszy post :).
 
Mnie z dziś najbardziej trafiła informacja o rekomendowanych wymaganiach jako średnio wysokich 1080p w 30FPS, to jest chyba jakiś żart?
 
Jak by Redzi mieli gdzieś optymalizację to by po prostu nie przekładali premiery.
Jestem pewien że jak gra wyjdzie to będzie ZNACZNIE lepiej.
Szczególnie polska mentalność ma to do siebie żeby ciągle narzekać, masakra to jest po prostu.

Dlatego pisałem , jak ktoś nie rozumie że to nie jest finalny produkt to niech nie zawraca rzyci...Kupi sobie ta konsolkę i da już święty spokój z wywodami bez sensu.
Tego się czytać nie da...
Komentarze w stylu "to nie czytaj" też są o kant rzyci, bo prawda jest taka że zaśmiecanie forum lamentem jest bez sensu.
A według mnie to ty epatujesz jakimś niepoprawnym optymizmem,.Jakby na to nie patrzeć to te narzekania poparte są relacjami dziennikarzy i wypowiedziami redów więc nie wiem czemu są tacy ludzie którzy za wszelką cenę bronią redów i tej grafiki mimo że wszystkie znaki na niebie i na ziemi ukazują że wersja na PC będzie jaka będzie i nie ma co się łudzić że w trzy miesiące zrobią coś czego przez trzy lata nie zrobili.
Ja sobie też polamentuje a co mi tam i na zakończenie dodam że Wiedzmina 3 to sobie raczej odpuszczę.
 
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=90021 Pewnie już widzieliście ale wrzucę. Kolejny dowód, że z PC jest naprawdę cienko :/


Najgorsze jest to:
"Wersje na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One korzystają z tego samego buildu, zestawu tekstur oraz modeli. Gra na wszystkich platformach będzie wyglądała niemal identycznie, wersja na konsolę Microsoftu będzie jednak wyświetlana w rozdzielczości 900p, skalowanym do 1080p."

"Spełnienie rekomendowanych wymagań pozwoli na wyświetlanie obrazu w 30 klatkach na sekundę,"

"Wymagania wersji na PC nie są zawyżone, choć programiści wciąż pracują nad jeszcze lepszą optymalizacją"

A zapowiadał się tak piękny dzień....
 
Ja nie wiem, jak można mówić, że gra na mocarnym pc będzie identyczna graficznie z wersją konsolową, a jednocześnie twierdzić, że wymagania pc wcale nie są zawyżone. Gdzie tu sens?
Spełnienie rekomendowanych wymagań pozwoli na wyświetlanie obrazu w 30 klatkach na sekundę
Wersje na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One korzystają z tego samego buildu, zestawu tekstur oraz modeli
Wymagania wersji na PC nie są zawyżone, choć programiści wciąż pracują nad jeszcze lepszą optymalizacją
To nawet nie jest komedia, to tragifarsa.
 
Last edited:
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=90021 Pewnie już widzieliście ale wrzucę. Kolejny dowód, że z PC jest naprawdę cienko :/

No rzeczywiście. Bo Wiedźmin to dynamiczny, sieciowy shooter wymagający 120 Hz monitora i 120 klatek/s... Jeżeli w ostateczności okaże się, że to 30 klatek dotyczy ustawień Ultra w 1080p to znaczy, że spokojnie będzie się dało wyciągnąć więcej rezygnując z zaawansowanego wygładzania krawędzi, głębi ostrości (która w W2 tylko niszczyła wygląd gry, szczególnie w trakcie walk na pięści) i obniżając ficzery typu "futerko" czy "HairWorks" z Ultra do Normal. A gra chyba wykorzystuje również PhysX, który też sporo żre i również można jego efekty nieco obniżyć. Skończy się tym kompromisem: gra będzie wyglądać przyzwoicie i nadal pięknie, zyska się całkiem sporo klatek, a na Ultra pogramy, gdy wymienimy podzespoły na świeżą generację, która pewnie wyjdzie pod koniec roku wraz z premierą Windowsa 10.

Ból pupy uzasadniony, bo faktycznie boli, że konieczna będzie wymiana sprzętu, ale jeżeli "Ultra" będzie prezentowało grafikę na poziomie trailerów to ja jestem za. Wolę poczekać 5 lat na swoją kolej by pograć na Ultra niż dostać wykastrowaną z najlepszych efektów graficznych grę tylko dlatego, że ma swoje wymagania i trzeba je poświęcić by zyskać więcej klatek i przychylność graczy ze słabszym sprzętem, którzy mimo wszystko muszą pograć na Ultra. Sam uruchomię grę na niskich detalach i jakoś mnie to nie rusza. Przecież na low też źle to wyglądać nie będzie, a na pewno nie będzie do tego potrzebna karta serii 900.
 
Last edited:
Ja nie wiem, jak można mówić, że gra na mocarnym pc będzie identyczna graficznie z wersją konsolową, a jednocześnie twierdzić, że wymagania pc wcale nie są zawyżone. Gdzie tu sens?
Spełnienie rekomendowanych wymagań pozwoli na wyświetlanie obrazu w 30 klatkach na sekundę
Wersje na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One korzystają z tego samego buildu, zestawu tekstur oraz modeli
Wymagania wersji na PC nie są zawyżone, choć programiści wciąż pracują nad jeszcze lepszą optymalizacją
To nawet nie jest komedia, to tragifarsa.

Czyli co, przecietny amator pc nie pogra sobie ?

Nie żebym miał problem.
Powiedzmy, że wczułem sie w wątek.
 
Last edited:
Dlatego pisałem , jak ktoś nie rozumie że to nie jest finalny produkt to niech nie zawraca rzyci...Kupi sobie ta konsolkę i da już święty spokój z wywodami bez sensu.
Sorry, odpowiem personalnie, bo trochę czuje, że pijesz do mojej wypowiedzi. Proszę jeszcze raz przeczytaj ze zrozumieniem i zobacz, czy gdzieś pisałem o kupnie konsoli. Takową już mam od dłuższego czasu, i jak pisałem, jeśli faktycznie 'visual experience' ma być taki sam na PC i na PS4 to muszę się zastanowić nad sensem kupowania karty za 2k+, by mi w ogóle wiesiek ruszył a kupnem wersji na PS4. Tyle.
A dziwić mnie może tylko to, że o wiele lepszy sprzęt PC nie wyciągnie z gry więcej niż konsola, czego mieliśmy pewne prawo oczekiwać.

Dodam jeszcze, że opieram się na wrażeniach z tego na czym Redzi dali pograć dziennikarzom a także na słowach producenta.
 
Last edited:
Wg mnie nic sie nie zmieni jesli chodzi o wymagania, trzeba by było czasu na optymalizacje PC, a Redzi pewnie nie zamierzaja kolejny raz przesuwać premiery, więc niestety ale ja czuję, że w dniu premiery to sobie nikt nie pogra na PC na najwyższych ustawieniach bez przycinek.Bo co oni mogą zrobić w ~3 miesiace? Mogą mówić, że bedą się starali poprawić to, ale wątpie w to.Chyba ten otwarty świat i multi platformowość przerosło CDPR.Rozumiem świetną fabułę(o to sie nie marwie), bardzo dobra grafike, pewnie swietna muzyke, ale co z tego skoro ludziom bedzie sie niekomfortowo grać, no chyba ze masz konsole, a ja nie zamierzam kupowac konsoli dla samego Wieśka :p
 
Nie wiem po co się czepiacie. life is brutal. Albo się dostosujecie albo będziecie mieli ból d!@#. Jeśli gra ma wyglądać pięknie to ja aktualne wymagania akceptuje i zaczynam się dostosowywać. Ale widzę że dużo osób ma owy ból przez to że "konsolki" zapewniaja dobrą jakość przy dużo słabszym sprzęcie...life is brutal 2 :D
 
Eurogamer:

Kontakt z konsolową wersją produkcji pozwala zrozumieć, dlaczego twórcy zdecydowali się przesunąć datę premiery. Testując grę na PlayStation 4 nierzadko dostrzegaliśmy dosyć wyraźne spadki animacji, choć - dla porównania - mniejsze niż te z Assassin's Creed Unity. Optymalizacja jest obecnie jednym z priorytetów dla zespołu deweloperów.Wczesna wersja na PS4 działała już jednak w rozdzielczości 1080p. W przypadku konsoli Xbox One to obecnie 900p, choć dalsze prace nad rozdzielczością nadal trwają.
Panel dotykowy kontrolera DualShock 4 nie został wykorzystany w szczególny sposób. To w praktyce - jak w wielu innych grach - po prostu dodatkowy przycisk, którym aktywujemy mapę świata.


Część dziennikarzy testowała Wiedźmina 3 w wersji PC. Konfiguracja sprzętu - procesor ​Intel Core i7-4790, ​GeForce GTX 980, 4GB GDDR5 oraz 8 GB RAM ​DDR3 i dysk SSD - oczywiście zrobiła swoje. Gra wyglądała fenomenalnie, z licznymi detalami i szczegółami, których edycja konsolowa oferuje mniej.
Trzeba jednak przyznać, że testując wersję PS4 subiektywne odczucie jest naprawdę przyzwoite: w tego rodzaju grze znaczącą uwagę zwraca się przecież na scenariusz, dialogi, projekt artystyczny świata, poczucie autentyczności. To wszystko w wersji konsolowej jest bardzo namacalne, a oprawę na PS4 czy Xbox One trudno uznać za przeciętną. Szczególnie modele postaci w trakcie dialogów wyglądają niemal identycznie, jak w edycji komputerowej.

Pomijając kwestie techniczne, pierwszy kontakt z Dzikim Gonem nastraja niezwykle pozytywnie. Okazuje się, że otwarta struktura świata pasuje do rozgrywki i urozmaica zabawę. Opowieść zapowiada się na angażującą od pierwszych chwil, a wszelkie poboczne aktywności są przemyślane i interesujące.
 
Opisów i różnych wywiadów , wrażeń poszczególnych portalów można wywnioskować :
1. Wersje konsolowe są w lepszym stanie bo -
- REDzi mają mniej czasu na skończenie wersji konsolowych bo najpierw musi je zaakceptować Sony i microsoft przed wysłaniem do tłoczni
- pc jest bardziej skomplikowaną platformą niż konsole
2. Porwali się z motyką na słońce ( czyli źle ocenili okres czasu na bete )
 
Luuudzie - to jeszcze mamy 3 miesiące do wydania ale wolałbym by przenieśli datę premiery o dwa, trzy miesiące i dopracowali na konsolach, a potem wydać wersję PC'tową.
 
Last edited:
Dla wszystkich tych, którzy piszą o bólu dupy i o tym, że nie możemy przeżyć ze konsole mają zajebistą grafikę tanim kosztem.
Nikt nie bronił REDsom, żeby gra wyglądała jak tylko pięknie się da na PS4 i XBOX`ie i jak tylko pięknie się da na PC. Osobiście lubię zarówno konsole, jak i PC, ale Wiedźmin jest dla mnie- zaryzykuje stwierdzenie- najukochańszą grą :). Stąd postanowiłem złożyć PC'ta wedle oficjalnych wymagań, z nadwyżką- tak, żeby pograć na ultra ( bez ewentualnie hairworks, ubersumpling itp). Pragnąłem mieć ubaw nie tylko z rozgrywki, ale i grafiki. Tymczasem dzieję się rzecz nieprawdopodobna.... Od kiedy to gry na PC downgraduje się tak, żeby wyglądały jak konsolowe ? Każdy ma to co chce, na co zapracuję i co sobie kupi. Ale uważam, że osoby mające PC'ty za 3000/4000/5000/6000 zł zostały potraktowane nie fair...
Nienawidzę kretyńskich docinek PCtowców w strone konsolowców. Każdy gra, na tym czym chce, ale po dzisiejszym dniu wszyscy którzy dowalali konsolom powinni się wstydzić. Ja czuję tylko i wyłącznie smutel, bo nie uważam, za normalne, żeby gra w ustawieniach High ( przy- nie ukrywajmy- ładnej, ale nie obłędnej grafice) chodziła na 30 kl/sec na gtx 980 i i7 4790k. Takiego kompa właśnie złożyłem z myślą o graniu w 60 fpsach...
Tymczasem, okazuję się, że grafika na konsoli nie będzie się dużo różniła od PC...wedle tego co mówią REDSI
Zawiodłem się na CD PROJEKT
 
Last edited:
Próbowałeś się zastanowić i pomyśleć choć odrobinę logicznie? Cieszę się, że masz komputer, który powinien pociągnąć W3 w wysokich. Niestety tak się składa, że akurat w tej grze jego moc zostanie wykorzystana na to samo, co wyciągną te biedne konsole. Twoje skrzętnie ukrywane pojęcie nic a nic tego nie zmieni.

Moje myślenie jest jak najbardziej logiczne.

Są cztery miesiące do premiery..AC Unity po premierze działało TRAGICZNIE, patche to poprawiły
Dlaczego zatem "Wiedźmin 3" przed premierą nie może zostać poprawiony?

Po prostu ludzie którzy twierdzą że gra będzie działać na konsolach tak samo jak na o wiele potężniejszych PCtach, tak samo przy tym wyglądając. Są odrealnieni. Krótko i na temat.
 
Są cztery miesiące do premiery..AC Unity po premierze działało TRAGICZNIE, patche to poprawiły
Dlaczego zatem "Wiedźmin 3" przed premierą nie może zostać poprawiony?

Poprawiony? Troll prawda:)? Zrobili najważniejsze bugi i tyle. No może spadki były o 1 fps mniejsze... Ale nic więcej. Po prostu wszystko ucichło bo zapowiedzieli nowego AC :> Widzimy, że masz PC bardzo bardzo dobrego ale oprócz tego, że będziesz miał 60 fpsów to dużo lepsze grafiki niż z konsol nie dostaniesz. Trzeba to przyswoić i tyle:> Konsole zrobią swoją robotę bo są dobre a komputery są bardzo dobre ale co to obchodzi CDP. Optymalizacji już się nie da zrobić Bóg wie jakiej. Teraz to juz naprawianie bugów i tyle. Multiplatformowość moi drodzy... wszystko w temacie.
 
Moje myślenie jest jak najbardziej logiczne.

Są cztery miesiące do premiery..AC Unity po premierze działało TRAGICZNIE, patche to poprawiły
Dlaczego zatem "Wiedźmin 3" przed premierą nie może zostać poprawiony?

Po prostu ludzie którzy twierdzą że gra będzie działać na konsolach tak samo jak na o wiele potężniejszych PCtach, tak samo przy tym wyglądając. Są odrealnieni. Krótko i na temat.

Chciałbym mieć Twoją wiarę, GosuPl... Jednak zgodnie z zapowiedziami redów może być z tym ciężko. Co prawda niedorzecznym jest, by sprzęt wydajnościowo co najmniej raz mocniejszy miał produkować podobną grafikę. Zakładając, że tekstury, draw distance itp. wszędzie będą takie same, to nawet jeśli dobrze to zoptymalizują, wersje PC gra korzystając z takich samych zasobów gra powinna po prostu działać na większej ilosci FPS, a nie wyglądać ładniej. Na czym w takim razie opierasz swoją niezachwianą pewność, ze wersja PC będzie zdecydowanie ładniejsza? To pytanie nie jest atakiem, naprawdę chętnie poznam Twoje zdanie (szczególnie, ze niezbyt znam się na tak technicznych sprawach), może rozwieje moje wątpliwości i dość średni humor.
 
Top Bottom