Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Na tym komputerze to raczej nie ma szans na to że zagram (bądźmy po części realistami) Jak myślicie?

Zasilacz Fortron FSP350-60APN 80+ 350W APFC
Płyta główna Foxconn H61MXT1/F2/-S/-V
Procesor Intel Core i5-2300, 2,80GHz, 6MB, BOX, LGA1155 (cztery rdzenie)
Karta grafiki Sapphire Radeon HD6670 1GB
Pamięć RAM DDRAM3 2048MB 1333MHz Kingston (x2)
Dysk twardy 3,5" Hitachi HDS721010CLA332 1TB 32MB SATA2 7200
System operacyjny Windows 7 Home Premium PL 64bit

A no nie ma szans, zarówno GPU, jak i CPU za słabe, 4 GB RAM to też za mało.
 
Jakieś źródło?

Najlepsze, Rockstar. Studio nigdy nie twierdziło, że wersja miałaby w ogóle PC ma powstać.

The only versions of the game that we have announced are for the Xbox 360 and PlayStation 3 which are set for a September 17th worldwide release

Tylko konsole. Wersja na PC została zapowiedziana dopiero w czerwcu 2014. R* spokojnie mógł wypuścić pecetowe GTA V razem z edycją na Xboxa360/PS3, ale nie chciał, po to aby zmaksymalizować zysk na tych platformach. Z tego samego względu opóźniona jest premiera wersji pecetowej w stosunku do aktualnej generacji konsol. R* nie wypuszcza swoich sztandarowych produkcji równocześnie na konsole i PC, bo nie. Taki już, niestety, stosunek firmy do tej platformy jest i to rzecz powszechnie wiadoma.
 
Podpowie ktoś czy takim lapkiem odpalę Wieśka?
Procesor: i7-4700MQ @2.40GHz
Karta grafiki: GT 755M SLI
Pamięć RAM: 12 GB RAM
 
Podpowie ktoś czy takim lapkiem odpalę Wieśka?
Procesor: i7-4700MQ @2.40GHz
Karta grafiki: GT 755M SLI
Pamięć RAM: 12 GB RAM

Trudno powiedzieć, wg. oficjalnych wymagań trochę mocy brakuje (najwyżej ze zmniejszoną rozdzielczością pójdzie). Jeżeli jednak te dane oficjalne są przesadzone, a wielu tak mówi, może uda im się zoptymalizować, to powinno pójść (mam taką nadzieję, bo sam w tej chwili nie mam desktopa, tylko laptopa własnie z takim CPU, natomiast GPU 860m). Więc w tej chwili na dwoje babka wróżyła.
 
Last edited:
Tylko konsole. Wersja na PC została zapowiedziana dopiero w czerwcu 2014. R* spokojnie mógł wypuścić pecetowe GTA V razem z edycją na Xboxa360/PS3, ale nie chciał, po to aby zmaksymalizować zysk na tych platformach. Z tego samego względu opóźniona jest premiera wersji pecetowej w stosunku do aktualnej generacji konsol. R* nie wypuszcza swoich sztandarowych produkcji równocześnie na konsole i PC, bo nie. Taki już, niestety, stosunek firmy do tej platformy jest i to rzecz powszechnie wiadoma.

Dla mnie to nie jest żadne źródło. Nie wypuścili gry na PC i tylko to jest faktem. Ja uważam, że nie wydali na PC ponieważ nie byli wstanie wypuścić gry na wszystkie platformy w jednym terminie. Rockstar to nie jest żaden ekscentryczny milioner, któremu pieniądze z pecetów śmierdzą. Tak samo CDP RED gdyby umiał i miał wystarczająco zasobów też wydałby poprzednie Wiedźminy wszędzie gdzie się da.

Ale OK, przyjmuję twoją interpretację do wiadomości, ale proszę Cię nie poprawiaj mnie, bo to tylko INTERPRETACJA, swobodne odczucie zdarzeń minionych i tych mających się niedługo wydarzyć, a nie żaden fakt.
 
Ja uważam, że nie wydali na PC ponieważ nie byli wstanie wypuścić gry na wszystkie platformy w jednym terminie. Rockstar to nie jest żaden ekscentryczny milioner, któremu pieniądze z pecetów śmierdzą. Tak samo CDP RED gdyby umiał i miał wystarczająco zasobów też wydałby poprzednie Wiedźminy wszędzie gdzie się da.

A gdyby babcia miała wąsy...
To w żaden sposób nie tłumaczy CDP RED i stanu w jakim Wiedźmin się obecnie znajduje. Podejmujesz się, więc albo wykonasz robotę jak należy albo cię rozliczą. Padały zapewnienia odnośnie fajnej optymalizacji, że żadne SLI, Titany i że nie ma się czego bać. Że z każdej platformy wyciągną, co się da. Tymczasem PC dostaje to samo co konsole. I żeby była jasność, nie mam absolutnie nic przeciwko, ale niech to chociaż działa jak powinno. A do tego w tej chwili jest szalenie daleko. A tak w ogóle...

Wiem, że na forum jest sporo oddanych fanów, w tym i takich gotowych bronić CDP RED do upadłego, choćby nie wiem co. Ale są takie sytuacje kiedy nawet najbardziej bezkrytyczny fan musi się na tę krytykę zdobyć albo przynajmniej nie odwracać kota ogonem usiłując usprawiedliwiać coś czego usprawiedliwić nie można. Spośród dziwacznych tłumaczeń najbardziej niedorzeczne zdaje się to, że naturalnie, może i W3 jest totalnie niezoptymaliowany, ale inne firmy też nawalały. To zupełnie jakby przyłapany na gorącym uczynku złodziej tłumaczył się, że i owszem, ukradł, ale sąsiad ukradł pierwszy i to jego należy posadzić. Absurd.

W3 zaliczył dwie obsuwy, w tej sytuacji, jeśli gra trafi do sklepów fatalnie zoptymalizowana nie będzie można tego w żaden sposób usprawiedliwić. Jedynym, który może teraz wybronić CDP RED jest samo studio, a może to uczynić tylko w jeden sposób. Dostarczając w maju porządny pod względem technicznym produkt, tylko i aż tyle, w przeciwnym razie gracze ich zjedzą, a z trudem budowana reputacja rozwieje się niczym pył.

Wszystko w rękach RED'ów, tłumaczenia typu nie mieliśmy czasu, pieniędzy, ludzi są absolutnie nie do przyjęcia w sytuacji dwóch obsuw i przy 230 osobowym zespole.

PS. Co do Rockstara w jednym masz rację, to nie ekscentryczny milioner lecz ekscentryczny miliarder.
 
Last edited:
Heh, moim życzeniem jest tylko żeby wiedźmin ruszył na średnich na gtx 770( lub jakiejś słabszej karcie np gtx 670/760) i i5-4590. Mam nadzieje że REDzi dadzą radę i w nich wierzę. Jak na razie to można tylko gdybać co będzie. Zaczekamy do premiery i będziemy już wiedzieli kto miał rację :)
 
Panie i Panowie tak mi przyszło na myśl, że może lepiej cieszyć się z tego, że udało im się zrobić grafikę na konsolach niemal na poziomie pecetów niż narzekać, że PC wygląda prawie tak samo jak konsola. Co nie oznacza, że wygląda źle. Wręcz przeciwnie. Optymalizacja jest zje... to prawda, ale osobiście liczę, że będzie choć trochę lepiej. Natomiast pogratulować Redom trzeba dobrego wykorzystania konsol. Tym bardziej, że jest to ich pierwsze spotkanie z konsolami nowej generacji. Po prostu nie dali rady zrobić wszystkiego osobno na PC i konsole dlatego różnice są tak małe.
http://tvgry.pl/?ID=5117
Polecam obejrzeć
 
Last edited:
Przepraszam bardzo, ale mam pytanie - jakim prawem oceniacie poziom optymalizacji gry, która jest na parę miesięcy przed premierą?!
Normalnie, tak jak się bada odległe gwiazdy. One też nie krzyczą: "patrzcie, składam się z tego i tego i jestem taaaka duża". Dokładnie tak samo zachowują się deweloperzy Wiedźmina trzeciego. Zamiast konstruktywnie odnieść się do wymagań i podać wszystko na tacy (na takim poziomie na jakim jest to obecnie możliwe), to musimy posiłkować się porozrzucanymi danymi pochodzącymi częściowo z trzecich źródeł, a częściowo z wywiadów. Dlatego wyciągamy sobie luźne wnioski, które doprowadzają do małego shitstormu, bo informacje z owych płynące nie są zbyt pozytywne.
 
Last edited:
Przepraszam bardzo, ale mam pytanie - jakim prawem oceniacie poziom optymalizacji gry, która jest na parę miesięcy przed premierą?!

Takim prawem, że na wysokich gra chodzi w ~30 fps na gtx 980 z wyłączonymi bajerami od Nvidii.
Co nie zmienia faktu, że nawet gdyby dali mi obecną wersję to i tak będę zadowolony z gry. (jeśli uda mi się odpalić)
 
Panie i Panowie tak mi przyszło na myśl, że może lepiej cieszyć się z tego, że udało im się zrobić grafikę na konsolach niemal na poziomie pecetów niż narzekać, że PC wygląda prawie tak samo jak konsola. Co nie oznacza, że wygląda źle. Wręcz przeciwnie. Optymalizacja jest zje... to prawda, ale osobiście liczę, że będzie choć trochę lepiej. Natomiast pogratulować Redom trzeba dobrego wykorzystania konsol.

To może na przykładzie. Masz 3 butelki. Dwie o pojemności 1l, a jedna 3l. Chcesz sprzedawać napój. Do każdej z nich nalewasz po litrze, żeby było równo. Ktoś chcąc kupić produkt, musi zapłacić więcej za pojemniejszą butelke. Idąc tym tokiem myślenia należy się cieszyć, że w butelkach 1l zmieściło się wszystko, a nie narzekać, że 3l butelka jest w większości pusta. :)
O to jest cała awantura.

Ja osobiście jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że do premiery jeszcze wiele się pozmienia, jeśli o specyfikacje PC idzie.
 
To może na przykładzie. Masz 3 butelki. Dwie o pojemności 1l, a jedna 3l. Chcesz sprzedawać napój. Do każdej z nich nalewasz po litrze, żeby było równo. Ktoś chcąc kupić produkt, musi zapłacić więcej za pojemniejszą butelke. Idąc tym tokiem myślenia należy się cieszyć, że w butelkach 1l zmieściło się wszystko, a nie narzekać, że 3l butelka jest w większości pusta. :)
O to jest cała awantura.
Rozumiem o co jest awantura, ale rozumiem też, że REDZI po prostu NIE DALI RADY zrobić osobnego builda dla każdej platformy i nie mam im tego za złe. Może przeliczyli "odrobinę" swoje siły. Co nie zmienia faktu, że optymalizacja PC jest jaka jest i jeśli już idą na kompromis to powinna ta gra jednak trochę płynniej chodzić. No ale cóż:

Ja osobiście jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że do premiery jeszcze wiele się pozmienia, jeśli o specyfikacje PC idzie.
I tak trzymaj :D
 
To może na przykładzie. Masz 3 butelki. Dwie o pojemności 1l, a jedna 3l. Chcesz sprzedawać napój. Do każdej z nich nalewasz po litrze, żeby było równo. Ktoś chcąc kupić produkt, musi zapłacić więcej za pojemniejszą butelke. Idąc tym tokiem myślenia należy się cieszyć, że w butelkach 1l zmieściło się wszystko, a nie narzekać, że 3l butelka jest w większości pusta. :)
To może ja też się posłużę porównaniem. Masz dwie butelki 1l i jedną 3l. I tylko 3l napoju. Napełniłeś pierwsze dwie, i zacząłeś napełniać trzecią kiedy okazało się, że skończył ci się ten napój. Nie masz teraz co zrobić. Nie będzie wylewał z tych pierwszych, żeby napełnić trzecią.

---------- Zaktualizowano 20:12 ----------

I to będzie ten cud, którego mamy się nie spodziewać. Redzi tak specjalnie nas dołują, by wraz z chwilą premiery zakrzyknąć gromkim głosem - Niespodzianka!!!
I wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

Ja na to czekam :D Jak będzie - zobaczymy po premierze.
 
Wyszło właśnie Dying Light, który cechują niższe wymagania sprzętowe niż Wieśka. I to, co czytam na rozmaitych forach jest przerażające. Gra ma poważne problemy na wszystkim, nawet na GTX'ie 780Ti potrafi dropić poniżej 30 klatek. Tytuł jest totalnie niezoptymalizowany, w zasadzie niegrywalny, podczas gdy na konsolach takich problemów brak. To kolejna już gra z Gameworks na pokładzie, która działa jak kupa łajna (na AMD jest jeszcze gorzej) i w tym właśnie część osób upatruje głównej przyczyny problemu.
Poniżej parę linków z wrażeniami graczy, miłej lektury.

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2418624
http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18651944
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=980126

I testy wydajności

http://www.pcgameshardware.de/Dying-Light-PC-257307/Specials/Technik-Test-Benchmarks-1149149/
http://gamegpu.ru/action-/-fps-/-tps/dying-light-test-gpu.html

Watch Dogs, Unity, Dying Light i wiele innych. Masa niezoptymalizowanych tytułów, a każdy następny gorszy. Dla mnie sprawa jest jasna, ktoś ewidentnie usiłuje ubić PC gaming albo wszyscy solidarnie zapomnieli jak się pisze gry albo jest jakiś ogromniasty problem, którego przeskoczyć nie idzie.

To wszystko spisek. CHŁOPY NA ULICE.

Jak się nie ma zupełnie nic do powiedzenia to lepiej czasem milczeć, serio.
Chciałeś tylko głupio błysnąć, bo oczywiście nawet nie zadałeś sobie trudu, by zapoznać się z opiniami graczy w tematach, do których linki zapodałem. Gratuluje, błysnąłeś.
 
Last edited:
Wyszło właśnie Dying Light, który cechują niższe wymagania sprzętowe niż Wieśka. I to, co czytam na rozmaitych forach jest przerażające. Gra ma poważne problemy na wszystkim, nawet na GTX'ie 780Ti potrafi dropić poniżej 30 klatek. Tytuł jest totalnie niezoptymalizowany, w zasadzie niegrywalny, podczas gdy na konsolach takich problemów brak. To kolejna już gra z Gameworks na pokładzie, która działa jak kupa łajna (na AMD jest jeszcze gorzej) i w tym właśnie część graczy upatruje głównej przyczyny problemu.
Poniżej parę linków z wrażeniami graczy, miłej lektury.

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2418624
http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18651944
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=980126

I testy wydajności

http://www.pcgameshardware.de/Dying-Light-PC-257307/Specials/Technik-Test-Benchmarks-1149149/
http://gamegpu.ru/action-/-fps-/-tps/dying-light-test-gpu.html

Watch Dogs, Unity, Dying Light i wiele innych. Masa niezoptymalizowanych tytułów, a każdy następny gorszy. Dla mnie sprawa jest jasna, ktoś ewidentnie usiłuje ubić PC gaming.


Dziś stestowałem ją u siebie na komputerze, gra sama ustawiła się na wysokie. I wszystko ładnie pięknie 40+ fps i nagle w pewnym momencie gry nagły spadek do 10-20fps (w zamknietym pomieszczeniu) po prostu bez żadnego powodu spadł ten fps. Zmiana na wszystko na minimum zwiększa fps o jakieś 15 klatek a i tak dropi do 20.
Rozdzielczość 1440/900
R9 270x i5 4570 8gb ram
 
Top Bottom