Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ma się tak, jak pecetowy Wiedźmin drugi miał się do konsolowej wersji. Taka właśnie powinna być obecnie różnica.

Czyli rzeczywiście REDzi wyciskają z konsol ostatnie soki, bo wersja W3 na XONE wygląda przy Dying light na PS4 jak gra z następnej generacji.
 
Myślę, że w Wiedźminie też jeśli się dobrze poszuka to będzie można znaleźć podobne różnice między konsolami, a PC. Z tym, że i tak większość z nas tego nie zauważy, bo to wygląda w grze tak:


No i jak już tu było zauważone na PS4 jest stabilne 30FPS, a na PC są duże spadki klatek.
 
Czyli rzeczywiście REDzi wyciskają z konsol ostatnie soki, bo wersja W3 na XONE wygląda przy Dying light na PS4 jak gra z następnej generacji.

Nie, po prostu PC został sprowadzony do najniższego wspólnego mianownika. Przy tym poziomie grafiki już GTX 660 powinien zapewnić jakość oprawy w najgorszym wypadku identyczną co PS4 (za wyjątkiem tekstur, tutaj PS4 ma oczywistą przewagę nad każdą kartą z 2GB VRam), za to przy nieco lepszym framerate'cie, a GTX 980 bić, to co mamy na głowę albo przynajmniej zapewnić stałe 60 klatek i to z zapasem. Taka jest w praktyce różnica między PC a mocniejszą z obecnej generacji konsol. Niestety pecetowy W3 jest aktualnie w rozsypce, jak zresztą Dying Light.
 
Last edited:
Witam. Niech ktoś biegły w tych sprawach powie mi jaki sprzęt da mi lepsze wrażenia wizualno/płynnościowe ? PS4 czy PC : i7 860 3,4 Ghz OC, GTX 760 2 Gb, 8 gb 1600 mhz ? Martwi mnie tylko procek, który teoretycznie nigdy mnie nie zawiódł. Co myślicie ?
 
Witam. Niech ktoś biegły w tych sprawach powie mi jaki sprzęt da mi lepsze wrażenia wizualno/płynnościowe ? PS4 czy PC : i7 860 3,4 Ghz OC, GTX 760 2 Gb, 8 gb 1600 mhz ? Martwi mnie tylko procek, który teoretycznie nigdy mnie nie zawiódł. Co myślicie ?

Wg relacji z hands onu wrażenia powinny być porównywalne, jako że konsole mają strasznie nierówny poziom grafiki i oscylują w średnio-wysokich ustawieniach, jednak z gorszymi bardziej rozmytymi teksturami, a PC w rekomendowanych strzela też w średnio-wysokie, a zakładam, że na takie coś Twój PieC ma zamiar się załapać. Nie wiem czy tam jakaś duża różnica pomiędzy 760, a 770 z wymagań jest, ale z tym pomoże Ci już pewnie Gosu. Myślę, że na te średnio-wysokie jeżeli wszystko będzie jak zapowiadane się złapiesz. Konsolą będziesz miał to teoretycznie pewne, ale to nadal konsola, a oba ustawienia i tak kręcą się przy 30FPS, niestety.

Na takie rozważania i tak pewnie jeszcze za wcześnie, nie wiadomo co przyniosą kolejne miesiące i co przyniesie premiera, mam nadzieję, że nie takie cuda jak Dying Light.
 
@Qboszka

Różnica między GTX 760 a 770 jest dość spora, zauważalna ,tak +/- 6/13 czasem 5/10 No ale to może zaważyć o płynności albo jej braku. Na jakim monitorze grasz? Jeżeli nie chcesz wydawać za bardzo pieniędzy to nie ma sensu taka zamiana, lepiej dołożyć do mocniejszej karty by różnica była większa. Chyba że sprzedałbyś 760 za dobrą dla Ciebie cenę i dorwał 770 tak by nie dopłacać za wiele ;) No ale wtedy trzeba byłoby i w procka zainwestować lepszego by nie ograniczał karty.

Co prawda to I7 ale to już bardzo stary I7.
Jasne że daje radę bo te procki to mimo wszystko "nie w trąbke dmuchał" ale taki I5 4690, jest znacznie wydajniejszy w grach.
Architektura robi swoje.Nawet I5 2500 będzie lepszym rozwiązaniem nie wspominając już o prockach z "K" które jeszcze więcej wycisną wydajnościowo :)

Tu masz dobre porównanie
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-860-vs-Intel-Core-i5-4690
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-860-vs-Intel-Core-i5-2500K

Jeżeli chcesz dokonać konkretnych zmian , czy to w nową platformę zainwestować czy maksymalnie wycisnąć co się da z obecnej, napisz :)
Ważne jaki masz budżet możliwy w każdym wariancie.
Po za tym napisz jaką masz płytę główną i zasilacz. Zasilacz podaj dokładny model, wraz z oznaczeniami. Jeśli nie masz pudła od niego, zdejmij panel boczny obudowy i zobacz co tam na nim widnieje , na zasilaczu ;-)
 
Last edited:
Ja się zastanawiam nad kupnem i5 4690 i do tego msi gtx 760 4gb i 8gb ram, taki zestaw wystarczy? Czy lepiej coś zamienić? Nie mam środków na droższy zestaw od tego. Jak myślicie?
 
Tak apropo Dying Light, o którym pisaliście, ciekawostka.

Wrzuć to na forum psxextreme :D. Ale jak już wrzucisz, to od razu czym prędzej uciekaj :rofl:

---------- Zaktualizowano 14:27 ----------

Ja się zastanawiam nad kupnem i5 4690 i do tego msi gtx 760 4gb i 8gb ram, taki zestaw wystarczy? Czy lepiej coś zamienić? Nie mam środków na droższy zestaw od tego. Jak myślicie?

Z tą kartą, to nie napalałbym się na cośkolwiek powyżej miksu niskich i średnich - o ile obciążony zasilacz nie zrobi psikusa. Oczywiście cały czas mowa o graniu w 1920x1080. Jeśli masz mniejszy monitor (np. 1440x900) to będzie tylko lepiej.
Nie musisz od razu brać zasilacza z certyfikatem Gold lub Platinum, ale warto zwrócić uwagę, by nie był z czarnej listy.
 
Last edited:
Obiektywnie to najlepiej poczekać na wydanie gry, na testy, na patche, na sterowniki. Wtedy zobaczysz, która karta i którego producenta jest najwłaściwsza i spełnia twoje oczekiwania.
Jeśli natomiast koniecznie musisz już w najbliższych dniach wydać pieniądze, to prawdopodobnie najmocniejsza dostępna dla ciebie karta nvidii będzie właściwa, wnioskując po programie partnerskim, który szkodzi, a nie ulepsza.
 
@GosuPl

Otóż sprawa przedstawia się tak, że w przeciągu roku będę musiał rozstać z moim blaszakiem (zmiana miejsca zamieszkania), ze względów edukacyjno/zawodowych będę musiał zaopatrzyć się w laptopa, który raczej do intensywnego grania nie posłuży. Szykuję się do kupna ps4 ze względu na to, że w przyszłości będzie dla mnie bardziej wygodną platformą do grania, a także będzie robiła za odtwarzacz filmów dvd, blue-ray. Pytanie brzmi, czy przyspieszyć kupowanie ps4 i zaopatrzyć się w Wiedźmina 3 na tą platformę, czy jeszcze jednak zostać przy PC nie zmieniając nic. Wydaje mi się, że graficznie może być podobnie w moim przypadku, a granie na kanapie z kinem domowym może być ciekawe. Gdybym miał mocniejszego procka postawił bym na PC, ale ten może troszkę hamować potencjał gry. Co myślisz, obiektywnie patrząc ? ;)
 
@Qboszka

Najlepiej będzie jak sprawdzisz co i jak kiedy zainstalujesz grę :) Jeżeli płynność będzie dla Ciebie zadowalająca przy ustawieniach które również Cię zadowalają to szkoda wywalać kasę w błoto. Po prostu :)
 
Top Bottom