Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Witajcie. Chciałbym się Was poradzić odnośnie sprzętu na którym byłbym w stanie zagrać w Wiedźmina 3. Chodzi mi mianowicie o laptopa. Ze względu na mobilny charakter pracy nie mogę sobie pozwolić na kupno stacjonarnego komputera czy którejś z konsol i wielkiego telewizora. W związku z tym jedyną opcją pozostaje laptop. I tak zbliża się czas, że mój Asus z dwurdzeniowym I5-2430M 2,4 Ghz, 4Gb ramu + Geforce GT 520 MX będzie szedł do wymiany, więc może udałoby się Wam coś w tym kierunku doradzić? (wiem, że oficjalne wymagania są wysokie, ale liczę na to, że jednak CD PROJEKT RED jeszcze je zoptymalizuje) Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.
 
może udałoby się Wam coś w tym kierunku doradzić?
Ale co konkretnie mielibyśmy ci poradzić? Najlepsza porada jest taka, żebyś złożył mocnego kompa, czyli takiego, który przewyższa wymagania rekomendowane :p Jeśli chcesz, żeby ktoś złożył ci przykładowy zestaw, to idź do tego tematu: http://forums.cdprojektred.com/threads/23139-Co-nieco-o-sprzęcie i napisz tam, ile masz pieniędzy oraz jakie części (dysk twardy, napęd, obudowa...?) możesz przełożyć ze starego komputera.
 
REDzi - spieprzyliście, bo nie dość, że zdenerwowaliście i zasmuciliście 3/4 graczy to jeszcze podaliście wymagania rekomendowane na łaskawe średnio-wysokie... to jakiś żart? Gra wygląda bardzo ładnie to fakt, ale taki "Metal Gear Solid V" wygląda ładniej i wymaga mniej. Jest dużo gier wyglądających ładniej, a wymagających mniej. Nagle pojawia się "Wiedźmin 3" z lepszymi efektami pogodowymi, modelami postaci i otwartym światem - taaa.... widziałem gameplaye i powiem szczerze nie rozumiem jakim prawem ta gra ma tak wysokie minimalne detale, a rekomendowane pozwolą tylko na średnio-wysokie. Zastanówcie się grubo, czy zależy Wam na graczach PCtowych, bo na chwilę obecną strzelacie sobie w twarz z kałacha za sprawą tego, że 3/4 graczy tej gry nie uruchomi... albo będą mieli takie dropy fpsów, że nie będzie dało się grać.

A i jeszcze jedno - 30 fpsów dla PC? Mi tam nie zależy specjalnie na fpsach, byleby dało się grać, ale większości to się nie spodoba...

P.S Nie czepiam się optymalizacji - gra nie miała jeszcze premiery, więc macie 3 MIESIĄCE aby naprawić swoje błędy i dać nam normalne wymagania.

@Rustine Sytuacja się zmieniła... bo ja choć nie muszę się martwić to jednak smutne, że większość nie pogra na PC - a nie każdego stać na luksus wymiany sprzętu pod minimalne detale czy kupno konsoli...
 
Last edited:
Czy nie chwaliłeś ich niedawno i mówiłeś, że nie ma się o co martwić? :|

---------- Zaktualizowano 15:34 ----------

Sytuacja się zmieniła... bo ja choć nie muszę się martwić to jednak smutne, że większość nie pogra na PC - a nie każdego stać na luksus wymiany sprzętu pod minimalne detale czy kupno konsoli...
Nic się nie zmieniło. Zrzędziłeś, potem dostałeś info od swoich kolegów i dowiedziałeś się, że Ci pójdzie, po czym po informacjach od reszty dziennikarzy znowu zrzędzisz. Jesteś niewiarygodny.
 
Taki mój urok ^^ :p A to, że mi pójdzie nie dowiedziałem się od moich przyjaciół :d I skończ się mnie czepiać dobry człowieku :p Mi zależy na sukcesie REDów, a na razie będzie sukces na konsolach.
 
A to, że mi pójdzie nie dowiedziałem się od moich przyjaciół. A to, że mi pójdzie nie dowiedziałem się od moich przyjaciół :d

Warzoch, nikt tu się nie czepia, ale wiesz, to trochę nie fair, że dawałeś ludziom fałszywą nadzieję sugerując, iż wiesz coś więcej w tej kwestii. Tymczasem wyszło na to, że postawiłeś pasjansa z którego wynikało, że ci pójdzie i to cała tajemnica. Tak się nie robi i już.
 
Jaka jest różnica pomiędzy GTX660 a GTX750Ti? Niedawno się dowiedziałem że GTX750Ti jest gorszy od GTX660. Przyjmując, że chciałbym pograć w grę na średnich detalach.

Na czym polega ta różnica?
 
Last edited:
Jaka jest różnica pomiędzy GTX660 a GTX750Ti? Niedawno się dowiedziałem że GTX750Ti jest gorszy od GTX660. Przyjmując, że chciałbym pograć w grę na średnich detalach.
Sorry, ale według słów REDów na GTX660 pograsz sobie na minimalnych.
 
Jaka jest różnica pomiędzy GTX660 a GTX750Ti? Niedawno się dowiedziałem że GTX750Ti jest gorszy od GTX660. Przyjmując, że chciałbym pograć w grę na średnich detalach.

Na czym polega ta różnica?
GTX 750Ti ma mniejszy pobór energii przy obciążeniu. Ale 660 nie jest jakoś kolosalnie szybsza, tylko trochę.
 
Last edited:
Sorry, ale według słów REDów na GTX660 pograsz sobie na minimalnych.
Ale pogra na minimalnych a na 750 nawet gry nie ruszy, a różnica polega głownie na liczbie procesorów strumieniowych i taktowaniach pamięci i rdzenia ogólnie moim zdaniem kart z serii GTX x50 od nVidia w kompie do grania trzeba unikać bo są to low endy praktycznie do niczego
Co do wcześniejszych narzekań na Redów"Warzocha" to ma on trochę racji bo, powiedzmy sobie szczerze że redzi przy 3 Wiedźminie mają poważny problem z komunikatywnością z graczami, każdy członek ekipy w wywiadach czy prezentacjach mówi coś innego czasem nawet ich wypowiedzi sobie przeczą, zamiast przemyślanych dzienników deweloperskich ( dla dwójki były świetne) mamy jakieś fragmenty gameplayu bez ładu i składu. Podsumowując chciałem powiedzieć że okropnie brakuje tu jakiejś osoby pokroju pana Tomka Gopa, która by ogarniała kwestię prezentacji gry, przedstawiała by informację na temat produkcji zarówno mediom jak i graczom bo to co jest teraz to jakiś żałosny chaos informacyjny.
 
@Warzoch Skąd takie info? Już raz się "popisałeś" swoimi tajnymi informacjami. Karmisz się złudną nadzieją? Masz gtx 750Ti, który wydajnościowo jest bardzo zbliżony do 660 to odpalisz grę na najniższych. Albo kup konsole.
 
@Master_Dandelion Czytałem. Nie ma tam raczej zapewnień o tym, że gra bd chodzić na kartach gorszych od 660. Mówię tu o minimum 25kl/s w 720p na najniższych. Podpieram się info z wywiadu z bodajże Adamem Badowskim, który przeprowadził serwis Gry-Online. Zapytany do jakich detali starczy podana minimalna konfiguracja odpowiedział: "do najniższych".
 
Top Bottom