Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
@Master_Dandelion Czytałem. Nie ma tam raczej zapewnień o tym, że gra bd chodzić na kartach gorszych od 660. Mówię tu o minimum 25kl/s w 720p na najniższych. Podpieram się info z wywiadu z bodajże Adamem Badowskim, który przeprowadził serwis Gry-Online. Zapytany do jakich detali starczy podana minimalna konfiguracja odpowiedział: "do najniższych".

Do tego właśnie piję. Gtx 660 pozwoli najprawdopodobniej na 25 kl w 720p. Nieco słabsze karty będą musiały iść na spory kompromis.
 
Do tego właśnie piję. Gtx 660 pozwoli najprawdopodobniej na 25 kl w 720p. Nieco słabsze karty będą musiały iść na spory kompromis.

Przecież to by była niewyobrażalna wręcz kompromitacja. Jeśli GTX 660 to niskie, 720p i 25 klatek to w takim razie na co starczy GTX 770? Średnie w 900p, w 28 klatkach? A Xbox One w takim układzie to już chyba lowest 480p i 20 klatek. GTX 660 zapewnia w praktyce lepszą wydajność przy porównywalnym lub wyższym poziomie oprawie aniżeli mocniejsza z konsol W każdej grze bez wyjątku. To co tutaj niektórzy sugerują to obraz gry niegrywalnej w zasadzie na niczym za wyjątkiem GTX'a 980/780Ti.
 
Przecież to by była niewyobrażalna wręcz kompromitacja. Jeśli GTX 660 to niskie, 720p i 25 klatek to w takim razie na co starczy GTX 770? Średnie w 900p, w 28 klatkach?
Nie chcę nic mówić, ale właśnie na to się zanosi. Eustachy sam pomyśl. na 980 (sic!) nie było stabilnych 30 klatek. 770 jest kilkadziesiąt procent słabszy. Dodaj 2 do 2.
 

Guest 3669645

Guest
@Master_Dandelion Pytanie co to ma do rzeczy? Inne ustawienia, poza tym nie wiemy czego powodem były te spadki wydajności. Widywałem gry, które na titanie wyciągały 60 FPS, a na 2x gorszych kartach 70. Albo jakieś stare gierki, które płynnie chodzą na starożytnych sprzętach, ale na najnowszych konfiguracjach mają poważne problemy. Nie znamy się na robieniu gier i optymalizacji, różne cuda się zdarzają. Dopóki gra nie uzyskała statusu gold nic nie jest pewne.

Jeśli REDzi ogłosili oficjalne wymagania i w minimalnych stoi GTX 660 to znaczy to, ze gra powinna pójść w 1080p z 30 klatkami co najmniej. Na pewno nie wymyślili sobie tych specyfikacji ot tak (a bo może pójdzie). Musieli robić testy i do tego jeszcze na pewno zawyżyli wymagania dla pewności.
 
Ty też dodaj. Nie ma sensu tego tak porównywać. Nie znamy dokładnych ustawień. Mamy też doniesienia, że włączenie ultra nie zmieniło znacznie wydajności.

Pożyjemy - zobaczymy, ale ja nie będę polecał ludziom kupna kart <660 bo potem będzie nienawiść i zgrzytanie zębów, że miało działać, a nie działa. Podane wymagania nie są ani zawyżone ani zaniżone. Są takie, jakie podali ludzie od optymalizacji.
 
Nie chcę nic mówić, ale właśnie na to się zanosi. Eustachy sam pomyśl. na 980 (sic!) nie było stabilnych 30 klatek. 770 jest kilkadziesiąt procent słabszy. Dodaj 2 do 2.

bez obrazy ale jak już mówimy o matmie... :D :D :D Gra nie jest wydana tak? Gra jest jeszcze w fazie produkcji czyli nie jest w złocie tak? To czemu tak uważasz? Wymagania zostały podane i jest to na tą chwilę wiążące. Więc bez paniki i dziwnej matmy :D
 
Tak się czasem zastanawiam, czy wszyscy potrafią czytać ze zrozumieniem. "Na gtx 980 nie było stabilnych 30 fps" - na gtx 980 były SPADKI DO 30 FPS, mierzone metodą "na oko":) Nie siejmy defetyzmu, ludzie. Szału nie ma z wydajnością, owszem. Poczekamy do premiery, zobaczymy - nikt tu przecież nie stoi z pistoletem nad głową i nie zmusza do składania preorderów;)
 
bez obrazy ale jak już mówimy o matmie... :D :D :D Gra nie jest wydana tak? Gra jest jeszcze w fazie produkcji czyli nie jest w złocie tak? To czemu tak uważasz? Wymagania zostały podane i jest to na tą chwilę wiążące. Więc bez paniki i dziwnej matmy :D

Moje słowa opieram wyłącznie na przecztanych recenzjach i słowach Devów. Przecież nie mówię tego jakoś złośliwie, sam mam nadzieję na możliwie dobrą optymalizację...

na gtx 980 były SPADKI DO 30 FPS, mierzone metodą "na oko"
Mierzone na oko przez ludzi, którzy to robią od 15 lat - handluj z tym.
Ok, ale przecież NIKT NIE PISAŁ o NIESTABILNYCH 30fps, tylko o spadkach do tej wartości To jest różnica jakby nie było.
Spadki poniżej tej wartości dla mnie oznacza niestabilne 30. Dopuszczam możliwość, że się mylę.
 
Last edited:
Ok, ale przecież NIKT NIE PISAŁ o NIESTABILNYCH 30fps, tylko o spadkach do tej wartości:) To jest różnica jakby nie było.
 
Nie chcę nic mówić, ale właśnie na to się zanosi. Eustachy sam pomyśl. na 980 (sic!) nie było stabilnych 30 klatek. 770 jest kilkadziesiąt procent słabszy. Dodaj 2 do 2.

Czyli mam wierzyć, że CDP RED to obecnie najgorszy, najbardziej niekompetentny deweloper jak branża gier długa i szeroka? Przecież nawet w totalnie niezoptymalizowanych produkcjach jak Unity GTX 660 zapewnia lepszą wydajność przy wcale nie gorszych, a wręcz wyzszych ustawieniach niż konsole. Zwyczajnie nie wierzę i nie uwierzę, że przy okazji W3 będzie inaczej. CDP musiałoby rozmyślnie sabotować wersję PC. Tym bardziej, że nie widze tam niczego z czym 660 nie dałaby sobie rady w 30 klatkach. Jeszcze przed optymalizacją ta właśnie 660 nie miała ponoć problemów z uciągnięciem W3 i to w przyzwoitych detalach, a po optymalizacji miałaby nagle starczyć wyłącznie na absolutne low w 720p i 25 klatkach! To wbrew logice. Pomijając już fakt, że te 25 klatek jest absolutnie niegrywalne, to niech mi ktoś wyjaśni kiedy do Xboxa i PS4 wsadzono proce i5 i karty pokroju GTX'a 780, bo przynajmniej takie bebechy powinny mieć w tym wypadku konsole aby uciągnąć W3 mniej więcej na odpowiedniku pecetowego high. To co sugerujesz jest zwyczajnie niemożliwe, o ile właśnie wersji na blaszaki nie zepsuto celowo, z premedytacją, a w to nie uwierzę również, bo to bez sensu.
Jedynym sensownym wytłumaczeniem problemow GTX'a 980 poza optymalizacją w powijakach lub jednej albo paru zabijających wydajność opcjach jest to, że tak naprawdę konsole stanowią odpowiednik pecetowego low, a w przypadku Xboxa nawet nie to.
 
Last edited:
@Master_Dandelion

Mam wrażenie, że nie za bardzo rozumiesz to co do ciebie piszę. Redaktorzy pisali o spadkach z wartości 30+ do 30, a nie PONIŻEJ TYCHŻE:) Spieramy się o pierdołę, ale jak dla mnie to jest znacząca różnica:)
 
Czyli mam wierzyć, że CDP RED to obecnie najgorszy, najbardziej niekompetentny deweloper jak branża gier długa i szeroka? Przecież nawet w totalnie niezoptymalizowanych produkcjach jak Unity GTX 660 zapewnia lepszą wydajność przy wcale nie gorszych, a wręcz wyzszych ustawieniach niż konsole. Zwyczajnie nie wierzę i nie uwierzę, że przy okazji W3 będzie inaczej. CDP musiałoby rozmyślnie sabotować wersję PC. Tym bardziej, że nie widze tam niczego z czym 660 nie dałaby sobie rady w 30 klatkach. Jeszcze przed optymalizacją ta właśnie 660 nie miała ponoć problemów z uciągnięciem W3 i to w przyzwoitych detalach, a po optymalizacji miałaby nagle starczyć wyłącznie na absolutne low w 720p i 25 klatkach! To wbrew logice. Pomijając już fakt, że te 25 klatek jest absolutnie niegrywalne, to niech mi ktoś wyjaśni kiedy do Xboxa i PS4 wsadzono proce i5 i karty pokroju GTX'a 780, bo przynajmniej takie bebechy powinny mieć w tym wypadku konsole aby uciągnąć W3 mniej więcej na odpowiedniku pecetowego high. To co sugerujesz jest zwyczajnie niemożliwe, o ile właśnie wersji na blaszaki nie zepsuto celowo, z premedytacją, a w to nie uwierzę również, bo to bez sensu.
Jedynym sensownym wytłumaczeniem problemow GTX'a 980 poza optymalizacją w powijakach lub jednej albo paru zabijających wydajność opcjach jest to, że tak naprawdę konsole stanowią odpwiednik pecetwego low, a w przypadku Xboxa nawet mniej.

W3 to śliczna gra i ogromna, bez loadingów. To jasne, że będzie graficznym zabójcą. Ja głęboko wierzę, że na 660 będzie można pograć na średnich w FHD w 30 klatkach i tyle.
Po to są te 3 miesiące, by właśnie tak było. Niestety podejrzewam, że gdyby gra wyszła teraz, to mój czarny scenariusz byłby faktem. Dlatego doceniam decyzję REDów o przesunięciu premiery.
---------- Updated at 08:47 PM ----------

@Master_Dandelion

Mam wrażenie, że nie za bardzo rozumiesz to co do ciebie piszę. Redaktorzy pisali o spadkach z wartości 30+ do 30, a nie PONIŻEJ TYCHŻE:) Spieramy się o pierdołę, ale jak dla mnie to jest znacząca różnica:)

Tak długo jak zapewniasz źródła Twoich wiadomości, ta dyskusja jest przyjemnością ;)
 
@Master

Proszę bardzo, Purepc.pl, oto cytat:


Gra bezwzględnie wymaga 64-bitowego systemu operacyjnego, a komputer wykorzystany podczas prezentacji posiadał następujące parametry:

Intel Core i7-4790
NVIDIA GeForce GTX 980
8GB pamięci operacyjnej
Dysk SSD 120 GB
Windows 8.1 64-bit
Spokojnie, spokojnie... oddychajcie... ile widzicie palców? Dobrze, trzymacie się jeszcze na nogach, to może przetrawicie kolejną niezbyt optymistyczną wiadomość. Powyższa konfiguracja, daleko wykraczająca poza rekomendowaną, momentami zapewniała płynność rozgrywki na granicy tolerancji tzn.: 30 klatek. Wprawdzie żadnego licznika nie udostępniono, ale spowolnienia były wyraźnie odczuwalne, zwłaszcza w mocno zalesionych rejonach.

W ramach rewanżu proszę o podanie wypowiedzi, w której "gtx 980 nie zapewnia 30fps":)
 
W3 to śliczna gra i ogromna, bez loadingów. To jasne, że będzie graficznym zabójcą. Ja głęboko wierzę, że na 660 będzie można pograć na średnich w FHD w 30 klatkach i tyle.

Nie, nie jest, w żadnym razie nie jest. Fakt otwartości świata tego nie usprawiedliwia, tym bardziej, że gra jest tylko i aż ładna, żaden z niej graficzny killer. Jeśli miałaby faktycznie zabijać każdy sprzęt to konsolom zostaje wyłącznie low lub mniej z ładnymi teksturami na otarcie łez i nic więcej, ale jak wspominałem wygląd W3 absolutnie czegoś podobnego nie sugeruje i nie usprawiedliwia. Zawsze oczywiście pozostaje możliwość, że RED Engine się do tego rodzaju gier zwyczajnie nie nadaje. Jest, ciężkim i niewydajnym zamulaczem, ale w takim wypadku aż dziwne byłoby, gdyby CDP RED z równie fatalnego silnika, nieważne autorskiego czy nie, korzystali.
 
Last edited:
@Master

Proszę bardzo, Purepc.pl, oto cytat:


Gra bezwzględnie wymaga 64-bitowego systemu operacyjnego, a komputer wykorzystany podczas prezentacji posiadał następujące parametry:

Intel Core i7-4790
NVIDIA GeForce GTX 980
8GB pamięci operacyjnej
Dysk SSD 120 GB
Windows 8.1 64-bit
Spokojnie, spokojnie... oddychajcie... ile widzicie palców? Dobrze, trzymacie się jeszcze na nogach, to może przetrawicie kolejną niezbyt optymistyczną wiadomość. Powyższa konfiguracja, daleko wykraczająca poza rekomendowaną, momentami zapewniała płynność rozgrywki na granicy tolerancji tzn.: 30 klatek. Wprawdzie żadnego licznika nie udostępniono, ale spowolnienia były wyraźnie odczuwalne, zwłaszcza w mocno zalesionych rejonach.

W ramach rewanżu proszę o podanie wypowiedzi, w której "gtx 980 nie zapewnia 30fps":)

PurePC:
Bez procesora z czterema rdzenia i karty graficznej klasy GeForce GTX 660 lub Radeon HD 7870 raczej nie zagracie Wiedźmin 3: Dziki Gon
Tylko tyle znalazłem obecnie ;)
PS. Twój cytat równie dobrze mógłby posłużyć jako argument dla mnie, ale niech tak zostanie, wygrałeś bitwę internetową :hatsoff:
 
W3 to śliczna gra i ogromna, bez loadingów. To jasne, że będzie graficznym zabójcą. Ja głęboko wierzę, że na 660 będzie można pograć na średnich w FHD w 30 klatkach i tyle.
Po to są te 3 miesiące, by właśnie tak było. Niestety podejrzewam, że gdyby gra wyszła teraz, to mój czarny scenariusz byłby faktem. Dlatego doceniam decyzję REDów o przesunięciu premiery.
---------- Updated at 08:47 PM ----------

Nie pamiętam kto, lecz ktoś na tym forum często wspominał o tym że Nie jest trudno zrobić ultra super grę, z dobrą grafika i innymi zasobożernymi bajerami lecz trudem jest zrobić taką grę i ją dobrze zoptymalizować by nie trzeba było mieć komputera z Nasa by ją uruchomić.
 
Last edited:
@Master

Albo trollujesz, albo nie do końca się rozumiemy;) Nie wnikam, czekam na dowód na to, że gtx 980 nie zapewnia stabilnych 30fps.

Pozdrawiam:)
 
Top Bottom