Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Przykład Total Wara jest poniekąd ostrzeżeniem, bo jakkolwiek fatalnie by to nie brzmiało TW: Attila działa lepiej niż beta W3, która te 36 klatek trzymała na high. To pokazuje jak może być z Wieśkiem jeśli CDP RED nie wykorzysta dobrze pozostałego czasu. Gdyby podobny test przeprowadzić dla tej wersji Wieśka, którą ogrywali rodzimi dziennikarze to wyniki dla ultra w 1080p wyglądałyby w najlepszym razie tak;


Zatem do dzieła CDP RED. Trzymamy kciuki, musimy.
 
Żeby nie było ze skoro next-gen na konsolach to i na PC wymaga next-gen kart graficznych , czyli GM-200 (980Ti) lubi Fiji (390X)
 
W Wiedźmin 3 na pewno w końcu to gra z programu partnerskiego.

Nvidia jak to Nvidia, ostatecznie to oni będą mieli i tak najwydajniejszą kartę.
Przecież AMD i Nvidia się dogadują i dzielą rynkiem a ta cała "wojenka" to zwyczajna polityka, działa dokładnie na tej samej zasadzie co polityczne manipulacje.

Tak czy inaczej czas albo żeby te gry były optymalizowane jak należy, albo żeby karty high endowe miały takiego kopa że będzie te 55-60 fps MINIMUM przy ultra.
Bo 30-36 to jest kpina.

Nie każdego stać na SLI z topowych kart a i takie SLI to nie jest rozwiązanie idealne, po za tym irytujący jest fakt że tyle trzeba płacić za to.
No ale niestety, tak wygląda świat rządzony przez bankierów...
 
@GosuPl No wiesz aby była równowaga, wy mieliście najwydajniejszą kartę, teraz nasza kolej, a za 3 miesiące zmiana wypuścicie sobie Pascala i wszyscy będą zadowoleni.. ale fakt nieco ponad 30fps na najwydajniejszej karcie to kpina.
Normalnie prawie jak komuna, wszyscy muszą mieć po równo, na konsolach 30fps.. to i na PC nie może być lepiej.
 
Normalnie prawie jak komuna, wszyscy muszą mieć po równo, na konsolach 30fps.. to i na PC nie może być lepiej.

Inwestowanie w sprzęt obecnie nie ma sensu, bo czego nie kupisz to zaraz jakiś deweloper wyjedzie z takim tytułem jak nowy TW, który choć napędzany kilkuletnim silnikiem, (swoją drogą RTW2 wygląda gorzej niż w Shogun 2) ledwo zipie na GTX'ie 980 w 1080p i to bez AA. Tymczasem posiadacze tej karty to według Steama całe 0.38% ogółu. Jeśli doliczyć inne topowe modele (780/780Ti/R9 290/R9 290X) będzie tego mniej niż 3.5%. Skoro wypuszcza się nieskończone, fatalnie zoptymalizowane gry, które działają przyzwoicie trzem procentom graczy to niby jak sprzedaż na PC ma rosnąć? Ale oczywiście winnymi ewentualnego fiaska zawsze są piraci, nigdy wspaniały deweloper. Trzeba czekać, aż branża się opamięta (wymagania zaczęły wariować na pół roku przed premierą nowych konsol) i ponownie zacznie się robić gry dla graczy, nie tylko dla wybrańców. Z tym jednak może być problem jeśli sami gracze dalej będą rzucać się na preordery niczym szczerbaty na suchary i finansować każdy crap. I potem wisi takie ustrojstwo bezsensownie w steamowej bibliotece, bo grać się nie da. A nabity w butelkę zarzeka się, że nigdy więcej, następnie zapomina, łyka kolejną dawkę marketingowego bełkotu i zamawia w przedsprzedaży nowe "arcydzieło" segmentu AAA. Istne wieczyste ruchadło (dosłownie).
 
Last edited:
Bardzo mądre wypowiedzi i z przyjemnością je czytam :) To samo gadanie bzdur przez pana Badowskiego jakoby W3 miał tak silnie moczopędną grafikę, że każdy komputer musi po prostu łapać zadyszkę - bzdura, bo wymagać na minimum GTX 660 to przesada oraz żart w postaci krztuszącego się (framedropy) na wysokich detalach GTX 980 (wtf?). Niestety, ale nic nie zmyje widma optymalizacyjnej kaszanki w przypadku W3.

Pomijam swoje huura komentarze ze stycznia - teraz czas spojrzeć na to realnie zanim zostaniemy obrzuceni ochłapem, który może być perłą pod względem zawartości, a katastrofą pod względem technicznym.
 
Last edited:
Bardzo mądre wypowiedzi i z przyjemnością je czytam :) To samo gadanie bzdur przez pana Badowskiego jakoby W3 miał tak silnie moczopędną grafikę, że każdy komputer musi po prostu łapać zadyszkę - bzdura, bo wymagać na minimum GTX 660 to przesada oraz żart w postaci krztuszącego się (framedropy) na wysokich detalach GTX 980 (wtf?). Niestety, ale nic nie zmyje widma optymalizacyjnej kaszanki w przypadku W3.

Pomijam swoje huura komentarze ze stycznia - teraz czas spojrzeć na to realnie zanim zostaniemy obrzuceni ochłapem, który może być perłą pod względem zawartości, a katastrofą pod względem technicznym.

Nie powinieneś pominąć swoich komentarzy tylko ładnie wszystkich przeprosić, że pisałeś Bullshoty bez jakiegokolwiek źródła :D.
 
Ja tam wieśka 2 kupiłem w ciemno. Teraz nie wiem, chyba poczekam na edycję rozszerzoną, albo patcha "fix Pc version 3.0".
 
Ludzie sobie ubzdurali jakieś bullshoty ode mnie, a ja poza zwykłym hypem nic nie robiłem... a źródło to byli przyjaciele z ich relacją :)
 
Ludzie sobie ubzdurali jakieś bullshoty ode mnie, a ja poza zwykłym hypem nic nie robiłem... a źródło to byli przyjaciele z ich relacją :)

Ja tego "robionego hajpu" nie zauważyłem ale widziałem wciskanie ludziom kitu i kopanie dołków pod swoimi kumplami, to co pisałeś nie miało żadnego przełożenia na rzeczywistość.
 
Ludzie sobie ubzdurali jakieś bullshoty ode mnie, a ja poza zwykłym hypem nic nie robiłem... a źródło to byli przyjaciele z ich relacją :)

Nie dość, że się przyznałeś, że koledzy Ci nieco powiedzieli przez zakończeniem embarga to jeszcze głupio próbujesz się bronić :D
 
Witam,
Jakoś się za bardzo na sprzęcie nie znam
może ktoś wie czy odpali na tym WIEDŹMIN 3? dzienx za odpowiedzi :
- Intel Core i7 2,6 GHz (Turbo Boos do 3,8 GHz) z 6 MB współdzielonej pamięci podręcznej L3.
- NVIDIA GeForce GT 750M z 2 GB pamięci GDDR5
- PAMIĘĆ: 16 GB 1600 MHz DDR3
 
Doot - Miałem prawo wiedzieć ;) Ale ty nic nie wiesz, a mówisz :)

Ogółem nikt nic nie wie o sprawach wewnętrznych Warowni, więc ja żadnych dołków nie kopałem, a Wy tylko idiotycznie oskarżacie. Radzę zakończyć ten temat bo jest nudny i głupi, a z Wami do niczego nie dojdę :)

P.S Przeprosiłem już za te styczniowe posty i odbyłem rozmowę, że niepotrzebnie to wszystko było :)
 
Last edited:
Top Bottom